LG Optimus L9 II (D605) - ROM/ROOT/FWNeoficiální ROMka - Cyanogenmod

Moderátoři: IQLogic, TheRiseAgainst, IQLogic, TheRiseAgainst

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Tak se hlásím do klubu :-) Dnes jsem po delší době telefon restartoval a po naběhnutí to začalo vyskakovat. A stejně tak mi nefunguje poloha v Meteoru nebo mapách od seznamu. Evidentně Google něco těžce podělal :-) Budeme asi muset počkat, než jim ten problél nahlásí dost lidí a odhodlají se ho řešit.

Edit: zatím jsem to vyřešil odinstalací Služeb Play Google a přes 3C Toolbox Pro jsem je odpojil od Play, takže doufám, že se služby teď nebudou samy aktualitzovat. Zatím asi hodinu drží.

Edit 2: akorát jsem zjistil, že bez aktualizovaných služeb Play nefunguje appka Youtube :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Mippax 007
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: sob 12. říj 2013 10:47:20
Typ mobilu / ROM: LG L9II -CM 11 by Varcain+VSU6-stock
Mobil 2 / ROM: Ascend G-300 -CM 11 by Dazzo
Tablet: Navon Predator 8 +root+Alcatel Pixi 3 -8
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo 7 Flame+Lenovo tab 2 A7
Bydliště: Klecany

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od Mippax 007 »

Zkuste použít návod od XDA uživatele Avamander , přikládám odkaz : http://forum.xda-developers.com/showthr ... 5&page=117
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Další info, včera jsem to "vyřešil" odinstalací aktualizací Služby Play Google. Tím ale přestaly fungovat některé aplikace Google, např. Youtube. Dnes mi vyskočila hláška, že Gmail potřebuje aktualizovat Služby Play Google. Tak jsem aktualizaci provedl a od té doby je to OK. Chybová hláška o zastavení Služeb Play už nevyskakuje a pozici v Meteoru a dalších telefon získá. Zkusil jsem i restartovat tel. a stále funguje, takže problém už je asi vyřešen ze strany Google.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od kralovicek »

az udelas restart tak se ti to asi vrati ....
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Píšu, že jsem mobil i restartoval :-) Zatím po pěti hodinách stále OK. Zkus to schválně ještě jednou. Jestli už náhodou Google nevypustil opravenou verzi.

Edit: tak po dalších asi 2 hodinách najednou zase hláška :-) Každopádně ta hláška vzniká při požadavku na polohu, ale jen u některých aplikací a ty appky polohu vůbec nedostanou.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od kralovicek »

Me to nepomohlo. Problem pretrvava. K navodu s xda sem jeste nenasel cas...uvidime.
Ps ten kernel z druheho vlakna sem nahodil, nezda se bych mel rozdil.
Zram ma smysl? Pouzi nekkdo?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Nechci to zakřiknout, ale dnes zatím žádná hláška a telefon ukazuje pozici ze sítí v Meteoru i ostatních aplikacích, kde ještě včera ukázat nechtěl. Tak možná přeci jen přišla nějaká opravná aktualizace. Ale restartovat telefon zatím nemám odvahu :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Noob
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 30. čer 2010 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 32GB stock Lolipop
Mobil 2 / ROM: Android One Xiaomi A1 64GB stock ROM
Tablet: Nexus 7 32GB 3G stock Lolipop
Tablet 2 / ROM: nVidia Shield K1 stock ROM

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od Noob »

Ohledně Služby aplikace Google Play je to problém na straně Google nějaký resety a mazání cashe je jen dočasné.

Verze 7.3 neblbne , automatická aktualizace 7.5 ano. Automatickou aktualizaci systémové aplikace a služby normálně nezakážete.
Opravy jsou tedy jen dočasné
Uživatelský avatar
hozja
Stálý androiďák
Příspěvky: 172
Registrován: sob 13. lis 2010 17:04:54
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od hozja »

Bohužel se musím také přidat, po měsících úspěšného užívání CM11 začala manželce vyskakovat hláška o pádu Google Play služeb. Vyzkoušel jsem zatím všechno co jsem kde nalezl (postupy na XDA atp.) a zatím nic. Takže se bohužel potupně musím vrátit k nějaký Stock ROMce - třeba to dělat nebude. Tak hledám alespoň nějakou ROOTnutou.... pokud by se to vyřešilo, dejte vědět, vrátím manželce okamžitě zpět CM11 - díky. :cry: :cry: :cry:
Samsung Galaxy S10e
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Zatím jsem nepřišel na nějakou logiku toho, kdy to blbne. Včera to skákalo každou chvíli a některé aplikace nedostaly od systému polohu ze sítí a dnes naopak hláška neskočila ani jednou a pozice normálně funkční. Každopádně vyčkávám. Je jasné, že ten problém se týká velkého počtu lidí a není to jen u LG L9 II, takže se informace ke Googlu dostane a snad služby aktualizují.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od kralovicek »

presne, dela si to co chce.Nicmene jsem prisel na to, ze bud obchod play nebo jeho sluzby blokujou deepsleep. Jsou li aktivovane(nevim zda se to tyka aktualizace ci ne) tak se tel nedostane do deep sleep rezimu. Kdyz obe app zakazu, bezi vse.

edit:
dělá to služba obchodu google play vyřešeno pres xprivacy v xposed ;) pripadne lze pouzit apku disable service a v aplikaci sluzba obchodu play povolit SystemUpdateService tim je vyresen deepsleep a zda se ze i padani sluzby play.
Uživatelský avatar
6asasin6
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. led 2013 23:04:00
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 ii
Rom: [CM11]

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od 6asasin6 »

Zatím bez zásahu do služeb, zkusil jsem pouze vypnout pomocné určování polohy z googlu a zatím drží. Tak uvidíme. Pokud je aplikace chytrá, zapne si klasickou GPS pro určení polohy.
"Zjistil jsem, že když si počkám, všeho se dočkám. Takže nespěchám."
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

To ale nic neřeší, protože pro spoustu využití stačí jen poloha ze sítí a navíc GPS se ti v interiéru nechytne. Navíc GPS musíš mít v nastavení zapnutou, jinak si ji aplikace vyžádat nemůže.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
BTjacker
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 11. čer 2014 16:53:45
Typ mobilu / ROM: L9 II - CM11 NOGAPPS - CWM

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od BTjacker »

Nainstaloval jsem také CM11, trochu ze zvědavosti a trochu i z důvodu, že mi občas tel nereaguje na dotyk. Takže musím zhasnout a rozsvítit displej bočním tlačítkem a pak zase funguje. Zajímavé je že kapacitní tlačítka fungují vždy a toho právě využívám při příjímání hovorů, protože v CM rom je možné nastavit home button na přijetí.
Jak to tak vypadá, budu se ale muset obejít bez gapps. Zajímavou alternativou může být Nogapps projekt který řeší mimo jiné i určování pozice z cell id. Máte někdo vyzkoušené na l9 II?

EDIT: Vhodnější linky:
http://forum.xda-developers.com/android ... r-t2991544
https://f-droid.org/repository/browse/? ... ndroid.gms
xmonika
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: stř 01. led 2014 22:06:43
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od xmonika »

Tak u mě pomohlo Nastavení - Poloha - Režim - nastavit Pouze zařízení. Pak už to nevyskakuje. Mám CM11 poslední build
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

To už tady psal kolega o pár příspěvků výše :-) Má to ale "drobnou" vadu, signál GPS se ti v interiéru ve většině případů nechytne, takže nebudeš mít polohu. Není to řešení.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od kralovicek »

to je celkem akceptovatelné. To že nějaké apky nebudou mít správnou polohu prežiju....
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Já ne, nemám rád řešení/neřešení :-) Mám různé appky, kde je potřeba mít aspoň nějakou polohu, aby se daly smysluplně používat. Ale je fakt, že nechat to být, taky nic neřeší. Na XDA asi zatím nic.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od kralovicek »

xda nic pořádnýho...Vše o kompromisech.
Už jsem zkusil několik věcí a vždy se to zanedlouho vrátí zpět.
BTjacker
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: stř 11. čer 2014 16:53:45
Typ mobilu / ROM: L9 II - CM11 NOGAPPS - CWM

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od BTjacker »

Ja jsem zatim spokojeny. Jeste jsem to ale poradne neotestoval. Nainstaloval jsem tu location aplikaci a k tomu backend od applu(online wifi databaze) a nejaky dalsi s offline gsm databazi kolem 50 mb. S vypnutymi daty se pak pouziva gsm lokace. Tady na malym meste mi to ukaze spravne alespon mesto. Ve zline byl odhad polohy mnohem lepsi ale cestou domu pres vesnice to ukazovalo stale zlin nebo mista okolo. Zalezi na poctu btesek v okoli. Kdyz jsem doma na wifi, odhad polohy je asi 50m ode mne,takze spokojenost.
Jinal slizby googlu vubec nepotrebuji. Aplikace jsem stahnul prez nejaky online nastroj kam se vlozi jen odkaz. Nektere jsou i na fdroidu. Aktualizace vetsinou nic zasadniho neprinesou a u tech aplikaci kde to ma vyznam to jednou za cas zkontroluju rucne. Jedine co mo zatim poradne nefunguje je Cerberos, ale zakladni funkce snad pujdou.

Edit: mimo jine existuje i modul pro xposed framework,ktery umoznuje lokaci touto aplikaci (muj predchozi post) i kdyz mate v relefonu gapps. Je mozne ze se tak vyhnete chybe google servicess a poloha se ziska z offline/online DB podle nainstalovaneho backendu.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Možná další pokus o řešení problému :-) Od Google přišla nová verze služeb Play Google 7.5.7.4. Tak jsem odstranil cache a data aplikace, zapnul polohu ze sítí a po restartu už všechny appky dostávají polohu a chybová hlášla "služby Play..." zatím ani jednou nevyskočila. Testuju od rána.

Edit: po 24-hodinách i po restartu stále drží :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
D Rabbit
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 15. led 2015 16:35:33
Typ mobilu / ROM: Lg Optimus L9 II CM 11 KK
Tablet: Prestigio PMP5097CPRO Stock Root
Rom: Stock

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od D Rabbit »

Varcain napsal v CM 10 threadu
Things that don't work and won't be included in this ROM by default (possible enable by porting stock apps)
Šlo by IR kdybych vyextrahoval původní appku jak je psáno nahoře ?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Funkční řešení Play Google Service crash! Na XDA jsem našel řešení, které sice není úplně košer, ale všechno včetně lokalizace pomocí wifi funguje jak má a chybová hláška už nevyskakuje. Jelikož chyba se objeví vždycky, když se cache aplikace Google Play Service zaplní na cca160kB a smazání cache chybu odstraní, nějakou chytrou hlavu napadlo jednoduše zakázat zápis do složky cache této aplikace. Takže stačí vzít root explorer a změnit oprávnění složky data/data/com.google.android.gms/cache/ na read only (nastavit chmod 444) a je to. Sice tam píšou, že se to po restartu zase změní, ale mě to drží. Orig. text postupu:

This is a solution I'm using right now to stop Google Play Services FC.
Clear the data and cache for Google Play Services and then set chmod 444 on /data/data/com.google.android.gms/cache (chmod 444 /data/data/com.google.android.gms/cache). You have to do it everytime you reboot your phone.
To uninstall just set cache folder back to chmod 771.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
BigSnake353
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 09. srp 2015 17:18:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy s7 edge
Rom: Echoe Rom

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od BigSnake353 »

Ahojte prosim vas mam cyanogenmod 12.1 na mojom galaxy 5 a mam zaskrknute aj aktualizacia cyanogen recovery a uz som instaloval aktualizacie systemu a nic. Stale mam recovery co som nahraval. A ked stiahnem aktualizaciu a dam ju instalovat telofon a restaruje do revovery a vzapeti sa spusti ale aktualizacia nieje nainstalovana musim telefon restartovat do revovery a nahrat to rucne.. Ked spustam tu instalaciu tak system napise ze musi byt kompatibilne revovery inak to treba robit manualne.. Skusal som hladat cyanogen revovery a nic. Viete mi prosim poradit ako ju nahodim alebo teda ako mozem aktualizovat automaticky aktualizacie cez system. Dakujem
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

Tady jsi špatně. Jsi v sekci LG L9 II a v diskuzi o Cyanogenmod 11. Zkus najít lepší umístění dotazu ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
BigSnake353
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 09. srp 2015 17:18:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy s7 edge
Rom: Echoe Rom

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od BigSnake353 »

Sory nooo. Hladal som to cez telefon a neako som si nevsimol aka to ke teba hladal som podla klucovych slov a nechcel som zakladat novu temu ale je to v podstate vseobecna otazka
Uživatelský avatar
6asasin6
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. led 2013 23:04:00
Typ mobilu / ROM: LG Optimus L9 ii
Rom: [CM11]

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od 6asasin6 »

Řešení padání služby google play s omezením zápisu do složky cache je dobré, fakt to funguje. Ale nastal mi teď jiný problém, ta samá služba nedovoluje uspat telefon, což nechápu, pořád ho probouzí a baterka mizí jako divá. Nevšiml si toho někdo taky? :oops:
"Zjistil jsem, že když si počkám, všeho se dočkám. Takže nespěchám."
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od kralovicek »

jj trapil jsem se s tim celkem dlouho! koukni sem, to padani to neresi, ale deepsleep ano.
http://androidforum.cz/slu-by-google-pl ... ml#p940964
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od ludekbrno »

To je divné s tím spánkem. Mě telefon normálně usíná a mám zakázaný zápis do složky cache, tudíž oba problémy vyřešeny. Když neuděláš nic jiného, než zákaz cache, tak problém s deepsleep máš?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Neoficiální ROMka - Cyanogenmod

Příspěvek od kralovicek »

cim jsi zakazal zapis do cache?
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus L9 II (D605) - ROM/ROOT/FW“