Sony Ericsson Xperia X8 - Obecná diskuzeNefunkční market - nelze stahovat/aktualizovat

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
askerixont
Nové Androidě
Reputace: 0

Nefunkční market - nelze stahovat/aktualizovat

Příspěvek od askerixont » úte 12. čer 2012 9:58:34

Zdravím všechny androiďáky zde. Mám takový problém, který již přetrvává asi měsíc. Problémem je, že mi nefunguje android market. Kdykoliv se pokusím stáhnout nějakou aplikaci nebo nějakou aplikaci aktualizovat, tak nejdříve se objeví zahájení stahování, které trvá buď do nekonečna nebo po nějaké době se objeví, že stahování se nezdařilo.
Předem ještě dodám, že mám x8 s originál Eclair romkou a mobil je rootnutý.
Už jsem zkoušel odinstalovat aktualizace marketu, smazat data a mezipaměť nejen marketu ale i všech možných aplikací, které byť jen vzdáleně naznačovaly že by mohly mít něco společného se stahováním či instalací programů nebo se samotným marketem. zkoušel jsem již reset nastavení mobilu, ne však factory reset. Tomu bych se opravdu rád vyhnul. Zvlášť v případě, kdyby nepomohl, pak bych totiž mobil mohl rovnou zahodit. Jo a ještě jedna poznámka, ne, není to nedostatkem místa. Paměť plnou nemám, takže ani tím to nejde.
Jo a ještě perlička na závěr. Dost pravděpodobně s tím má něco společného to, že mi z mého účtu na google zmizel můj mobil, myšleno google play je napsáno že "S tímto účtem nejsou spojena žádná zařízení Android.". Osobně jsem neprováděl žádné odstraňování mobilu z účtu nebo tak, proto mě to překvapilo že tam není. Jinak k tomu došlo ještě předtím, než jsem se pokoušel nějak problém s tím stahováním řešit.
Prosím jestli nemáte někdo nápad jak tento problém řešit. Zajímalo by mě hlavně jestli je nějaká možnost přidat zařízení k google účtu bez toho abych prováděl factory reset.

pega111
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS6 android 6_0_1

Re: Nefunkční market - nelze stahovat/aktualizovat

Příspěvek od pega111 » úte 12. čer 2012 13:09:56

Skúšal si vytvoriť (cez mobil !, nie cez PC) nový google účet? (nastavenia - kontá a synchronizácia - pridať účet
Samsung Galaxy S6, android 6.0.1

Autor tohoto vlákna
askerixont
Nové Androidě

Příspěvek od askerixont » úte 12. čer 2012 19:34:00

pega111 píše:Skúšal si vytvoriť (cez mobil !, nie cez PC) nový google účet? (nastavenia - kontá a synchronizácia - pridať účet
zkoušel jsem si přidat svůj druhý google účet, pokaždé skončí s tím, že nelze navázat spolehlivé připojení k serveru.

pega111
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS6 android 6_0_1

Příspěvek od pega111 » úte 12. čer 2012 20:17:00

No, asi Ťa ten factory reset neminie.
Samsung Galaxy S6, android 6.0.1

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » úte 12. čer 2012 20:44:33

Takovou blbost jako data na pozadí zapnutá máš ? Nevím tedy jestli to je i v Eclairu, ale Froyo to v sobě má.

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » úte 12. čer 2012 21:04:11

Zajímalo by mne, jak jsi dokázal odstranit mobil z Google účtu. Já jich tam už mám 5 a ne se tech dvou zbavit...
Napadá mně, že se loguješ na jiný účet...
Eclair, to ještě existuje? ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Howard
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: BlackView BV6000
Mobil 2 / ROM: Fairphone 1
Tablet: Nexus 7 wifi 2012
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Howard » stř 13. čer 2012 14:12:52

BlackView BV6000 Android 7.0

stransky777
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SE xperia mini [ST15I] Lenovo660 A
Tablet: Těch Čín už bylo :D
Rom: FXP 145 [CM10]

Příspěvek od stransky777 » stř 13. čer 2012 17:22:07

Jumbo78 píše:Zajímalo by mne, jak jsi dokázal odstranit mobil z Google účtu. Já jich tam už mám 5 a ne se tech dvou zbavit...
Napadá mně, že se loguješ na jiný účet...
Eclair, to ještě existuje? ;)
Ano ještě stále ten hnus existuje :lol:

Zbynek
Stálý androiďák
Reputace: 12
Typ mobilu / ROM: Galaxy S20
Mobil 2 / ROM: Galaxy S10

Příspěvek od Zbynek » ned 24. čer 2012 10:28:23

Tak bohužel jsem dalším uživatel, kterému nejde Market. Desire, orig. 2.2. Problém pozoruji cca 14 dní. Již několikrát jsem dělal Factory Reset, vytvořil i zcela nový Gmail účet, vyndaval SIM kartu, vymazal mezipaměť atd. Synchronizace e-mailů z google účtu je stále funkční. Již moc netuším co zkusit dalšího.

Howard
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: BlackView BV6000
Mobil 2 / ROM: Fairphone 1
Tablet: Nexus 7 wifi 2012
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Howard » ned 24. čer 2012 10:32:39

Ja sem vyresil problem s LG GT540 az nahranim jine romky (cyanogenmod). Je to fakt divny, kdyz ani factory reset nepomuze.

EDIT: Mrkni, jestli je tvuj telefon podporovany http://support.google.com/googleplay/bi ... er=1727131
BlackView BV6000 Android 7.0

Zbynek
Stálý androiďák

Příspěvek od Zbynek » ned 24. čer 2012 22:33:44

Zařízení podporované je. Wifi je funkční, dokonce i z internetového Google Play se aktivuje stahování v mobilu, bohužel však nezapočne. Přes GSM/3G Market funguje, ale to není z důvodu datové náročnosti pro mne řešení.

LivArt
Terminátor
Reputace: 251
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 Crdroid
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 25. čer 2012 0:41:50

Zbynek: Změnu dns serveru jsi zkoušel?
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Zbynek
Stálý androiďák

Příspěvek od Zbynek » pon 25. čer 2012 22:58:08

Diky za radu. Zkoušel jsem na modemu nastavit Primary DNS Server: 8.8.8.8 a Secondary DNS Server: 4.4.8.8 Googlu, ale bohužel ani toto nepomohlo :cry:

onelook
Stálý androiďák

Příspěvek od onelook » pát 06. črc 2012 17:23:54

Mám asi stejný problém. Google Play na Desire 2.2 orig. přestal fungovat, resp. prochází "stránek" fungovalo, náhledům už se moc nechtělo a aplikace se stahovat nedaly. Stejně tak přestala fungovat aplikace Zprávy a počasí (resp. synchronizace). Po resetu do továrního nastavení se odmítal Market aktualizovat na Google Play a končí to chybou:

Upozornění
Došlo k chyba. Zkuste to prosím znovu později.
[OK]

Pokus s jinou WIFI, novým Google účtem prošel. Tak ještě musím vyzkoušet, zda je to připojením k internetu (WIFI je přes Comtrend modem připojený k VDSL od O2 a O2 tuším něco dělala v poslední době s IPv6 apod.) nebo Google účtem (který bych ale kvůli tomu určitě měnit nechtěl). Na stejný účet a stejnou WIFI ale mi funguje bez problému jiný telefon (Samsung Galaxy S3), který má ale novější Android (ICS).

Obdobný problém pozoruji i na Vodafone 845 (Android 2.1) na stejné WIFI.

Jaké máte připojení k internetu? Zkoušeli jste jiný Google účet?

Zbynek
Stálý androiďák

Příspěvek od Zbynek » pát 06. črc 2012 22:47:54

Též se mi po resetu nechtěl aktualizovat Market na Play přes WiFi, pomohlo až stahování přes internet GSM/3G. Též mám VDSL od O2 a modem Comtrend. Po resetu jsem zkoušel se připojit k jinému účtu, bohužel to také nepomohlo. Tento druhý účet, teď na stejné WiFi siti, používám s tabletem Galaxy Tab (verze Android 4.0.4) a vše funguje zcela bez potíží. :?:

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pát 13. črc 2012 9:00:44

Je nějaké řešení tohoto problému? Mně se stalo něco podobnýho- v telefonu mi jde vše v pohodě, ale přes webové rozhraní není GNex vůbec vidět.. Odinstalace aktualizací a smazání dat nepomohly.. Tovární nastavení se mi obnovovat nechce, většinou to stejně nepomohlo... :-(

EDIT: Tak už se telefon hlásí.. Něco z vypsaných postupů asi pomohlo.. ;-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

ivosa
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od ivosa » pát 13. črc 2012 10:55:01

Tak se mi stalo totéž - používám Wifi přes router Comtrend a připojení VDSL od O2. Zdá se, že problém je v nastavení IPV6 - stačí v nastavení routeru v sekci IPv6 Enabling volbu IPv6 Enable/Disable nastavit na Disable, stisknout tlačítko Switch pro potvrzení, chvíli počkat, až se znova načtou DNS a všechno funguje...

Zbynek
Stálý androiďák

Příspěvek od Zbynek » pát 13. črc 2012 12:46:14

@ ivosa: Mohu potvrdit, tato změna nastavení modemu Comtrend pomohla. Poté jsem restartoval modem a vymazal paměť aplikace a vše je plně funkční. Díky
EDIT: Tak i druhý den je Market-Play plně funkční, problém je doopravdy u O2 v IPv6.

Autor tohoto vlákna
askerixont
Nové Androidě

Příspěvek od askerixont » ned 15. črc 2012 12:31:11

Tak, můj problém byl vyřešen a ani jsem nemusel sáhnout k factory resetu.

Takže problém jsem vyřešil následovně:
1) první mou snahou bylo smazat google profil bez toho aby to odstranilo aplikace. Na internetu jsem se dočetl že se hodí smazat /data/system/accounts.db
1a) jelikož mi nefungoval market, tak jsem si musel nainstalovat "postaru" root explorer
1b) zjistil jsem že mi z neznámého důvodu přestalo fungovat su takže následovaly pokusy odrootnout a znova rootnout telefon.
1c) po asi hodině snažení jsem konečně opět zprovoznil root a smazal accounts.db
2) po restartu telefonu jsem v nastavení účtů tam účty nejsou, což znamená že první krok se povedl. Druhým krokem bylo opět přidat google účet.
2a) normálně přes nastavení účtů jsem chtěl přidat nový účet. To se mi však nepovedlo. Hlásilo to že nebylo možno navázat spolehlivé spojení.
2b) opět jsem hledal na internetu a objevil jsem řešení:
2c) spustil jsem youtube aplikaci, ta chtěla přihlášení tak jsem se přihlásil svým google účtem. Tento krok také přidal nový účet do nastavení

nyní opět funguje market, jen mám dva problémy:
jednak mám starou verzi marketu, protože tu novou jsem odinstaloval při svých pokusech a aktualizace už neexistuje
druhý problém je jen taková drobnost, že v seznamu nainstalovaných aplikací v marketu se ukazují jen systémové a zakoupené aplikace. ostatní sice v mobilu jsou ale market mi např. nehlásí aktualizace. Nicméně když ji ručně v marketu vyhledám tak tam svítí "nainstalováno" a popřípadě "aktualizace", takže je to jen drobný zádrhel. Po aktualizaci už se samozřejmě aplikace do seznamu přidá.

Nicméně se ještě chci zeptat, zda lze teda nějak aktualizovat market.

kudik
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od kudik » pát 27. črc 2012 6:19:00

ivosa píše:Tak se mi stalo totéž - používám Wifi přes router Comtrend a připojení VDSL od O2. Zdá se, že problém je v nastavení IPV6 - stačí v nastavení routeru v sekci IPv6 Enabling volbu IPv6 Enable/Disable nastavit na Disable, stisknout tlačítko Switch pro potvrzení, chvíli počkat, až se znova načtou DNS a všechno funguje...
potvrzuji - 100% funkční u synova ZTE :P

Lukyto
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC ONE V

Příspěvek od Lukyto » pon 11. úno 2013 19:35:16

Taky jsem měl tento problém a vyřešil jsem ho takhle:

Nastavení/ aplikace/ obchod google play/ vymazat mezipaměť/ vymazat data - tady se vás to zeptá zda chcete vymazat veškerá data, všechny soubory apod..., dáte přijmout a to stejný jsem udělal se službami google play. ( je to stejný postup, jako v předešlém řádku, ale místo obchod play najdete "služy google play".

Nevím, zda to půjde na jiném telefonu, ale u mě to funguje najednou zase bezvadně.

Funferr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE-X Ray

Příspěvek od Funferr » úte 23. pro 2014 22:37:00

A zkusili jste aktualizovat Market na Google play pomocí aplikace APK? Například odsud http://www.svetandroida.cz/novy-google- ... eni-201305

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 24. pro 2014 9:12:21

Nemáš pocit, že už je to trochu out? Mrknina datum příspěvku ;-) Jinak ty verze z odkazu už jsou taky mimo, tam končí 4.1.6 a aktuální je 5.1.x
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia X8 - Obecná diskuze“