Sony Ericsson Xperia X8 - Obecná diskuzePo upgrade na Android 4.0.4. zamrzne při načítáni loga SE

Odpovědět
xPele
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. pro 2013 12:53:56
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia X8

Po upgrade na Android 4.0.4. zamrzne při načítáni loga SE

Příspěvek od xPele »

Zdravím, moc se omlouvám, jestli je tady už uveřejněno podobné téma přímo s tímto problémem, ale ač hledám jak hledám nikde nic nemůžu na tomto fóru najít. Rozhodl jsem se nainstalovat na svůj telefon SE x8 Android verze 4.0.4. asi 10 způsoby a pokaždé při zapnutí telefonu po úspěšném nainstalování Androidu 4.0.4. přes CWM i xRecovery se mi stává pořad to samé a to sice, že při zobrazení loga Sony Ericsson se dále nic neděje prostě zamrzne. Nechal jsem mobil v tomto stavu přes noc zapnutý a jediné co se stalo je, že se vybil, tak jsem pomocí programu Update Service od společností SE vrátil původní verzi Androidu 2.1-update1 na zpět a zkoušel znova a pořád to samé. Níže vypíšu postup, jak Android do mobilu instalují.

Postup instalace:

1. Dám mobil do továrního nastavení (v jednom případě instalace jsem dokonce i formátoval SD Kartu, protože jsem si nevěděl rady, takže pro jistotu)

2. Zkontroluji informace o telefonu

Označení modelu: E15i
Verze Firmwaru: 2.1-update1
Verze základního pásma: končící xxxxx015 (což je v pořádku)
Číslo sestavení: 2.1.1.A.0.6

3. V Nastavení -> Aplikace -> Vývoj -> Označím Laděni USB

4. Pomocí programu SuperOneClick v. 2.3.3.0 provedu ROOT. Tato verze programu mi také nainstaluje BusyBox do mobilu.

5. Pomocí programu x8toolbox nainstaluji ClockWorkMod v. 3.2.0.0r4 (zkoušel jsem i xRecovery jak už instalací přes program FlashTool v. 0.2.9.1 tak po stažení xRecovery na paměťovou kartu a nainstalování jej přímo v mobilu)

6. Na webu https://code.google.com/p/minicm/downloads/list jsem si stáhl nejnovější vydanou verzi FW pro mobil SE x8 aktuálně je to verze MiniCM9-3.0.5-shakira.zip dále jsem zkouše i starší verze např. MiniCM10-4.0.1-shakira.zip NEBO MiniCM9-3.0.4-shakira.zip

7. Nakopíroval jsem vybraný FW na paměťovou kartu a přejmenoval jsem .zip soubor na update.zip (jednou jsem ani tento zip nepřejmenovával a v xRecovery nebo CWM jsem vyhledal ten zip soubor ručně.

8. Vypnul jsem mobil (vytáhl baterii) znovu zapnul a klasicky mačkal v kuse tlačítko :back: na mobilu, kde jsem se dostal do programu nebo co to je (xRecovery nebo CWM) záleží co jsem si tam nainstaloval.

9. Pomocí toho (dejme tomu) módu jsem zvolil BACKUP a provedl jej bez problému.

10. Dále jsem zvolil (momentálně si nepamatuju na přesnou položku v menu), ale zkrátka jsem vymazal nebo něco udělal s CACHE a ještě to druhé :?: :D

11. Nainstaloval jsem tedy tu novou verzi Androidu nebo starší to je jedno vše proběhlo v pořádku. Po dokončení mi program nabídl restartovat zařízení což jsem v jednom případě udělal a v jednom případě jsem toto políčko odoznačil aby se mi zařízení neresetovalo a ještě v menu jsem znova provedl BOD 10 a až poté jsem restartoval mobil.

12. Mobil začal nabíhat zobrazilo se mi logo Sony Ericsson a.....NIC ! :help: :no:

Pokud je někdo komu se stál tento případ, tak moc moc moc prosím o radu nebo něco jestli jsem udělal špatně ačkoli si to nemyslím, ale někde ta chyba musí být. Aktuálně mám v mobilu základní verzi, kterou jsem provedl pomocí programu od společností Sony Ericsson Update Service
libora
Stálý androiďák
Příspěvky: 156
Registrován: sob 17. črc 2010 20:25:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S3 NEO stock
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: stock
Bydliště: Chomutov, Praha, Moldava

Re: Po upgrade na Android 4.0.4. zamrzne při načítáni loga S

Příspěvek od libora »

Jestli se nepletu, tak na firmware verze 4.x potřebuješ jiný kernel než Stock, takže v Tvém popisu chybí nahrání nového kernelu.
Nokia E71 -> LG GT540 (2.1) & SE Xperia X8 (2.3) -> HTC EVO 3D -> Samsung S3 NEO (+ Nexus 7 II)
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia X8 - Obecná diskuze“