O tomto fóruwiki

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

wiki

Příspěvek od vlk » stř 31. pro 2008 17:31:57

pre sup, ak by si mal cas, mohol by si sfunkcnit nejake wiki? urcite by sa to vemi hodilo, mohly by sa tam objavovat rozne navody, ako pre uzivatelov, tak aj pre vyvojarov. dik.

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Re: wiki

Příspěvek od Supík » stř 31. pro 2008 17:38:52

Ahoj .. no ja uz wikinu mel ale domluvil jsem se s provozovatelem http://android-mobil.cz/ ze on bude delat wiki a ja forum a budem na sebe odkazovat. Bohuzel se provoz android-mobi.cz nejako seknul. A ta wikina tam nejak nefunguje. Uz jsem mu 2x psal ale bez odpovedi. Ted sem mu napsal po treti a kdyz se neohlasi tak tu wikimu udelam behem chvile na wiki.andoridforum.cz (nebo tak nejak) Docela me to mrzi protoze ze zacatku jsme docela dobre komunikovali.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!

Příspěvek od vlk » stř 31. pro 2008 17:45:33

no, teraz su sviatky, je to pochopitelne, ale ak tu wiki spravis skor, tak pripadne potom by mohli obe wiki bezat z jednej databazy :)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 31. pro 2008 17:56:56

vlk píše:no, teraz su sviatky, je to pochopitelne, ale ak tu wiki spravis skor, tak pripadne potom by mohli obe wiki bezat z jednej databazy :)
presne tak :) Puvodni dohoda je pro me dulezita. Uvidim jak to dopadne .. ted se de slaviiit

VŠEM ANDROIĎÁKŮM PŘEJI SUPERANDROIĎÍ ROK 2009
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » čtv 01. led 2009 18:15:13

Zdravím, provozovatel android-mobil.cz jsem asi trochu prekvapive ja, ale popravde trochu to zanedbavam ... spise jsem se zhoupnul k tomu prispivat a ucastnit se diskusi zde na foru a mam dojem ze mi to tak vyhovuje - snad je to proto ze forum je o chlup zivejsi forma a vice bavi, prisne technicky pohled na vec z uhlu SEO dava naopak prednost reseni wiki, weby nejsou tvoreny pro vyhledavac ale take pro lidi, kteri tvori jeho obsah :-). Wiki na android-mobil jsem dal docasne k ledu a pohraval si s myslenkou ze jej nekdy pozdeji zprovoznim na android.wikia.com ... Skoda ze je domena android.cz tan nejak pochybne obsazenam wiki.android.cz, forum.android.cz by vypadalo docela jinak :-) ... nicmene jsem pro zrizeni wiki na tomto webu. Android-mobil.cz domena postupem casu zanikne nebo bude pouzita pro jiny ucel.

Jinak vsem androidakum STASTNY NOVY ROK a pochopitelne at vam androidi usnadnuji praci a prinasi zabavu :-)

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!

Příspěvek od vlk » čtv 01. led 2009 21:03:24

pozeram ze tych stranok o androide v cz je nejak vela :)
dokonca kazda ma aj svoje forum, ale myslim ze sup vyhral, pretoze ma momentalne najnavstevovanejsie forum a to s velkym naskokom..

este k tomu pisaniu noviniek priamo tu na fore (nemam proti tomu nic), ale mozno by sa viac nato hodil redakcny system podobny napr. abclinuxu.cz kde su clanky, spravicky, wiki, forum a dokonca aj blogy pekne previazane do jedneho webu, je to prehladne a ucelne. je prijemne chodit na taky web :) ale to urcite raz pride, ked bude uzivatelov niekolko nasobne viac a mat android telefon bude asi tak bezne ako mat dnes napriklad nokiu :)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 02. led 2009 9:57:30

ge0rge píše:Zdravím, provozovatel android-mobil.cz jsem asi trochu prekvapive ja, ale popravde trochu to zanedbavam ... spise jsem se zhoupnul k tomu prispivat a ucastnit se diskusi zde na foru a mam dojem ze mi to tak vyhovuje - snad je to proto ze forum je o chlup zivejsi forma a vice bavi, prisne technicky pohled na vec z uhlu SEO dava naopak prednost reseni wiki, weby nejsou tvoreny pro vyhledavac ale take pro lidi, kteri tvori jeho obsah :-). Wiki na android-mobil jsem dal docasne k ledu a pohraval si s myslenkou ze jej nekdy pozdeji zprovoznim na android.wikia.com ... Skoda ze je domena android.cz tan nejak pochybne obsazenam wiki.android.cz, forum.android.cz by vypadalo docela jinak :-) ... nicmene jsem pro zrizeni wiki na tomto webu. Android-mobil.cz domena postupem casu zanikne nebo bude pouzita pro jiny ucel.

Jinak vsem androidakum STASTNY NOVY ROK a pochopitelne at vam androidi usnadnuji praci a prinasi zabavu :-)
Ahoj Jirko! To je pro mne překvápko :) :shock: V každém případě tedy zprovozním wikinu na wiki.androidforum.cz. Když ti to nebude vadit tak přetaham to co už je na android-mobil.cz. Hlavním úkolem pro mne bude otestovat vhodný wiki systém. Teoreticky bych mohl rozběhnout MediaWiki pokud bude nějaký problém s propojením s phpbb (uživatelské registrace) a nebo se mi to prostě nebude pozdávat. Tak nahodím něco více light.

vlk píše:pozeram ze tych stranok o androide v cz je nejak vela :)
dokonca kazda ma aj svoje forum, ale myslim ze sup vyhral, pretoze ma momentalne najnavstevovanejsie forum a to s velkym naskokom..

este k tomu pisaniu noviniek priamo tu na fore (nemam proti tomu nic), ale mozno by sa viac nato hodil redakcny system podobny napr. abclinuxu.cz kde su clanky, spravicky, wiki, forum a dokonca aj blogy pekne previazane do jedneho webu, je to prehladne a ucelne. je prijemne chodit na taky web :) ale to urcite raz pride, ked bude uzivatelov niekolko nasobne viac a mat android telefon bude asi tak bezne ako mat dnes napriklad nokiu :)
On už svým způsobem je redakční systém i toto fórum. Promyslím jakým způsobem změním vzhled homepage. Teoreticky bych mohl nasadit postraní sloupce a na homepage udělat news sekci s možností editace pro vybrané uživatele. Oki, mám tedy práci .. jde se kutit (někde vedle samozřejmě :) )

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pát 02. led 2009 11:11:12

mediawiki je hodne mocny system, osobne bych se za neho trochu primluvil. Vyhodou je, ze kazdy ho zna (z wikipedie prinejmensim) a tak se v tomto prostredi editori hned od pocatku citi jako doma - to je stejna vyhoda jako ta co plati pro phpbb jako forum ... kazdy hned vi s jistotou jak spravne editovat, pravidla zna z wikipedie, zpusob kategorizace, pouziti obsahovych sablon (ty treba dokuwiki chybi a pritom jsou docela prakticke napriklad pro stranky o jednotlivych android aplikacich aby clovek neformatoval tytez data stale dokola rucne) - to vse je stejne a dobre zvladnute ...

S pretazenim obsahu z android-mobil samozrejme nemam problem, jen upozornuju ze ten obsah je momentalne velmi malo encyklopedicky a podoba se spise blogu nez spravne wiki ...snad by bylo lepsi vyjit z nove titulni stranky (ktera by se vice podobala tomuto) a konkretni obsah z android-mobil pak prebirat pro jednotlive clanky v pripade potreby, s tim samozrejme nemam problem, obsah te wiki je vec verejna :-)

... snad by ale budouci android wiki mela stylem vice vypadat jako napriklad http://www.jabber.cz/wiki/- to je jedna z tech povedenych ceskych tematicky zamerenych wikin, ktere se mohou davat za vzor. Spravna wikina dobre funguje jako pruvodce pro uplne zacatecniky a pritom za titulni strankou ve vnorenych kategoriich muze obsahovat i pomerne sofistikovane informace a navody.

Kazdopadne drzim palce, nova wiki tu urcite nezustane bez povsimnuti :-)

srakyi
Stálý androiďák
Twitter: @srakyi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srakyi » pát 02. led 2009 11:17:01

Vsecky zdravim (a pozde ale prece taky preji vse NEJ do toho noveho roku)!

No k veci - taky myslim ze wikina muze byt uzitecna, momentalne bych se ale bal, ze je nas, "androidaku", tady v CR precejen malo na to, aby na wiki zacal vznikat poradny obsah .. i kdyz, proc to nezkusit. Je lepsi byt pripraven na chvili kdy se Android (at uz v jakemkoli telefonu :) objevi i u nas.

Druha vec jsou clanky/novinky - tady bych si dovolil pripomenout web http://www.mujandroid.cz, ktery se presne o neco takoveho snazi :) Otazkou je, jestli je dobry napad mit takove veci primo tady na foru. Ja myslim ze ne - tohle forum funguje skvele jako forum, ale snazit se z nej delat portal pro vsecko by podle mne zpusobil jedine tristeni sil a navstevniku. Ted je naprosto jednoznacne, ze kdyz chce nekdo najit ceske android forum, pujde sem. Novinky bych tady ale nehledal ..

Co s tim? Jak je asi videt, uz tady nejaky zarodek provazanosti je (viz vpravo nahore :), hlasuji tedy pro to, aby se novinky a clanky publikovaly na http://www.mujandroid.cz s tim, ze moc radi vytvorime ucet osvedcenym prispevovatelum zdejsiho fora. Pozdeji muzeme treba zapracovat na hlubsi provazanosti obou webu a jeste pozdeji je treba uplne sjednotit (ale to ma urcite jeste cas).

Co vy na to?

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 02. led 2009 12:41:02

srakyi píše:Vsecky zdravim (a pozde ale prece taky preji vse NEJ do toho noveho roku)!

No k veci - taky myslim ze wikina muze byt uzitecna, momentalne bych se ale bal, ze je nas, "androidaku", tady v CR precejen malo na to, aby na wiki zacal vznikat poradny obsah .. i kdyz, proc to nezkusit. Je lepsi byt pripraven na chvili kdy se Android (at uz v jakemkoli telefonu :) objevi i u nas.

Druha vec jsou clanky/novinky - tady bych si dovolil pripomenout web http://www.mujandroid.cz, ktery se presne o neco takoveho snazi :) Otazkou je, jestli je dobry napad mit takove veci primo tady na foru. Ja myslim ze ne - tohle forum funguje skvele jako forum, ale snazit se z nej delat portal pro vsecko by podle mne zpusobil jedine tristeni sil a navstevniku. Ted je naprosto jednoznacne, ze kdyz chce nekdo najit ceske android forum, pujde sem. Novinky bych tady ale nehledal ..

Co s tim? Jak je asi videt, uz tady nejaky zarodek provazanosti je (viz vpravo nahore :), hlasuji tedy pro to, aby se novinky a clanky publikovaly na http://www.mujandroid.cz s tim, ze moc radi vytvorime ucet osvedcenym prispevovatelum zdejsiho fora. Pozdeji muzeme treba zapracovat na hlubsi provazanosti obou webu a jeste pozdeji je treba uplne sjednotit (ale to ma urcite jeste cas).

Co vy na to?
Osobně jakýkoli způsob provázání podpořim. (technicky i logicky). Fórum je fórum v tom má Srakyi pravdu. Propojení novinek s návazností na diskuze a wiki by mohlo být pro uživatele zajímavé. Jestli mohu poprosit o názor ostatní.. co je z hlediska běžného uživatele androida důležité?
- Odpovědi na základní otázky?
- Získání vlastní identity v komunitě?
- Možnost stažení aplikací co nejsou na androidmarketu?
- ... ?

Ge0rge: mediawiki právě stahuju ..děkuju za ty palce :)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 02. led 2009 14:39:07

Malé oznámení: Na adrese wiki.androidforum.cz/ jsem právě spustil wiki systém založený na systému MediaWiki (běží na něm i wikipedia.com).

Veškerý obsah Wiki.androidforum.cz je uvolněn pod GNU Free Documentation License 1.2 , což si myslím může jen prospět :) Nová wiki nahrazuje podle dohody wiki na adrese http://www.android-mobil.cz a prosím tedy o úpravu vašich linků :)

K čemu má tato wiki sloužit? Hlavně pro zveřejňování encyklopedických termínů, návodů, rad typu "krok za krokem" a podobně.
Veškeré připomínky a náměty si prosím prozatím pišme sem do tohoto fóra, nebo případně na wikině pomocí tamního systému diskuze.

teď jdu na oběd .. wikinu začnu plnit snad večer. Pokud by někdo měl nápad na formu titulní wiki stránky tak ho může zkusit do ní rovnou doplnit.

Na synchronizaci účtů wiki<>fórum prozatím pracuji. Pokud se na wiki zaregistrujete, tak to samozřejmě zohlednim a informaci o tom dostanete do mailu či PM.

super! máme wiki!! :P

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pát 02. led 2009 17:05:43

Vyborne, to byla rychlost :-)

na android-mobil.cz jsem vystavil rozcestnik a na jednotlive stranky stranky (napr. http://android-mobil.cz/doku.php?id=nov ... rijnu-2008) noticky o zmene url ktere vedou na wiki.androidforum.cz
Presun wiki tedy ma naslapnuto dobre, jen mala poznamka k chybce, ktere jsem si zatim stihl vsimnout : neni mozne uploadovat (soubory, obrazky,..)
, jinak supr

p.s. puvodni wiki nejakou dobu v teto podobe vydrzi, zanikne behem jednoho-dvou mesicu ...

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 02. led 2009 19:15:22

ge0rge píše:Vyborne, to byla rychlost :-)

na android-mobil.cz jsem vystavil rozcestnik a na jednotlive stranky stranky (napr. http://android-mobil.cz/doku.php?id=nov ... rijnu-2008) noticky o zmene url ktere vedou na wiki.androidforum.cz
Presun wiki tedy ma naslapnuto dobre, jen mala poznamka k chybce, ktere jsem si zatim stihl vsimnout : neni mozne uploadovat (soubory, obrazky,..)
, jinak supr

p.s. puvodni wiki nejakou dobu v teto podobe vydrzi, zanikne behem jednoho-dvou mesicu ...
Upload je již aktivní.. ty jsi taky rychlý Ge0rge :)

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pon 12. led 2009 20:40:16

ahoj Admine, napada me jedna malickost... myslis ze by bylo mozne dohodnout s mujAndroid vytvoreni odkazu na ceskou android wiki , vedle odkazu vedouciho do fora ? Vytvorilo by to lepsi povedomi o jeji existenci. Ackoliv nejvetsim lakadlem na wiki vzdy byl a bude google search ...

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pon 12. led 2009 23:20:44

ge0rge píše:ahoj Admine, napada me jedna malickost... myslis ze by bylo mozne dohodnout s mujAndroid vytvoreni odkazu na ceskou android wiki , vedle odkazu vedouciho do fora ? Vytvorilo by to lepsi povedomi o jeji existenci. Ackoliv nejvetsim lakadlem na wiki vzdy byl a bude google search ...
Ok, dobra pripominka , je to v behu ;) diky!

sikus
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Příspěvek od sikus » úte 20. led 2009 10:11:35

Ahoj, musím se taky připojit do diskuze o wiki. Včera jsem si našel konečně trochu času a přihodil jsem kousky kodu, které snad budou vést k lepšímu pochopení základů problému pro začátečníky.
Díky všem makáčům, kteří se snaží, aby to tu vše dobře šlapalo a byl zde zajímavý obsah.

Měl bych ovšem nějaké malé výtky. Do navigace bych přidal odkaz "Pro programátory" se zdrojovými kódy na stránku http://wiki.androidforum.cz/index.php/P ... %A1n%C3%AD. Myslím, že by se tam hodilo i FAQ. Nevím, jestli toto mohou upravovat všichni?
Na druhou stranu bych zrušil odkaz na "Aktuality", protože jak jsem se dočetl výše v diskuzi, toto by mělo být na http://www.mujandroid.cz nebo alespoň dát správný odkaz.

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » úte 20. led 2009 10:52:47

Ahoj Šikusi,

odkaz na programování je na hlavní stránce pod "Jak začít, kde jej vyzkoušet či získat " úplně na konci. Jinak upravovat může každý, jen to chce čas, trpělivost při psaní a znalosti. Pokud chceš FAQ v programování, tak bys mohl třeba vytvořit FAQ - Programování, protože samotné FAQ už je vytvořeno a je na hlavní stránce pod "Co je to Android "

Ciao

P.S. Jinak jsem potěšen, že Wiki je každý den doplňována o další nové věci a ty aktuální jsou vždy upravovány.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

unavensluncem
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavensluncem » úte 20. led 2009 11:41:00

Ahoj,
dneska jsem si zkusil hrat s wikipedii, musim se priznat, ze ackoliv delam do opensource systemu, tak wiki jsem jeste nedelal... No ale to je jedno.. Prijde mi ale trosku neprehledna, tedy trosku dost, chybi mi tam nejaky prehled kategorii nebo tak neco, jako je napr. na http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana ale jinak je to super a doufam ze se bude pekne plnit informacema=)
US HTC Dream - SuperE 1.0.2

sikus
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Příspěvek od sikus » úte 20. led 2009 13:28:32

Yamanouchi píše:Ahoj Šikusi,

odkaz na programování je na hlavní stránce pod "Jak začít, kde jej vyzkoušet či získat " úplně na konci. Jinak upravovat může každý, jen to chce čas, trpělivost při psaní a znalosti. Pokud chceš FAQ v programování, tak bys mohl třeba vytvořit FAQ - Programování, protože samotné FAQ už je vytvořeno a je na hlavní stránce pod "Co je to Android "

Ciao

P.S. Jinak jsem potěšen, že Wiki je každý den doplňována o další nové věci a ty aktuální jsou vždy upravovány.
Tohle vím, díky, ale jen bych to dal do hlavního menu vpravo (programování, FAQ). FAQ jsem nechtěl udělat o programování, jen ho přesunout do hlavního menu. Přijdou mi to jako celkem zásadní věci a stejně jsou tam teď dva nefunkční odkazy a Aktuality by měli odkazovat na výše mnou zmíněnou stránku.
unavensluncem píše:
Ze začátku mi taky wiki přišla nepřehledná, ale dá se říct, že je tam všechno podstatné v těch textech, musíš to jen proklikat. Samozřejmě asi to nějakou úpravu chtít bude do budoucna...

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » úte 20. led 2009 14:52:48

sikus píše: Tohle vím, díky, ale jen bych to dal do hlavního menu vpravo (programování, FAQ). FAQ jsem nechtěl udělat o programování, jen ho přesunout do hlavního menu. Přijdou mi to jako celkem zásadní věci a stejně jsou tam teď dva nefunkční odkazy a Aktuality by měli odkazovat na výše mnou zmíněnou stránku.
To bude muset udělat SUP, pokud to vůbec jde. Celý ten koncept wiki mi přijde zvláštní, holt si na to jen zvyknout.

Myslím si, že časem ještě upravíme hlavní stránku, jinak to bude hodně rozsáhlý a zmatečný :DD
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“