O tomto fóruJména obchodů, časopisů a tak

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Jména obchodů, časopisů a tak

Příspěvek od ramon.dexter » stř 24. srp 2011 12:18:59

Setkal jsem se tady se zajímavou věcí. Plno uživatelů píše, že si někde koupilo mobil, ale bojí se, jestli smějí říct jméno obchodu. Zřejmě jsou tak zblblí z televize, kde se, z nějakýho naprosto pošahanýho důvodu, nesmějí používat skutečný názvy kvůli reklamě.

Takže přátelé, tady nejsme v televizi. Pokud chci říct, že jsem s nějakým obchodem spokojený, napíšu název. Pokud jsem si v nějakém časopise viděl něco zajímavého, zase se nebojím říct název.

Tím, že napíšete, že jste koupili u Sunnysoftu rozhodně neděláte nějak přehnanou reklamu.

...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Jména obchodů, časopisů a tak

Příspěvek od xanthor » stř 24. srp 2011 13:09:00

A co odkazy na konkurenční weby (např. recenze telefonu, návod na něco nebo i fórum)?

Autor tohoto vlákna
ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 24. srp 2011 13:15:58

Asi takhle: pokud půjde o informaci že to nebo ono se dá najít tam a tam, to nevadí.

Ale vyložený "Jsme nová služba, bla bla bla", prostě reklama, ať si domluví s adminem.

Prostě lidi, normálně přemýšlíme. Když chci napsat ten a ten obchod je dobrý, napíšu název. Stejně tak ten a ten obchod stojí za prd.

patlen
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od patlen » stř 24. srp 2011 13:31:30

xanthor píše:A co odkazy na konkurenční weby (např. recenze telefonu, návod na něco nebo i fórum)?
To si myslím normálně probíhá.Pokud se debatuje o produktu ať před uvedením nebo po uvedení tak se tam dávají linky na recenze.
Návody se píšou do linků (viz odkazy na xda + podobné))
Takže můj názor je že levnější neznamená nejlepší ;-) radši si připlatím a mám jistotu dobrých služeb.
Mám několik telefonů ze SUNNYSOFTU a naprostá spokojenost.Většinou o od našich operátorů, takže to je taky pokryto a poslední SGS2 mám přes ESHOP ELECTROWORDU a jejich chováni je taky příkladové.(doporučuji).Ano je to dražší než nějaký NONAME obchod,ale za případné problémy to stojí a znám původ přístroje.
Sám se zde přikláním, aby lidi uváděli jména obchodu, kde byly poškozeni či odbyti už jen proto, aby se nenachytali další android či podobní uživatelé ;)

Autor tohoto vlákna
ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 24. srp 2011 13:38:17

A stejně tak, je fajn napsat jméno dobrýho obchodu se kterým jsem spokojen. To sice de-facto reklama je, ale taková ta akceptovatelná reklama, za kterou nikdo nic neplatí a ani nikdo nic neočekává.

Ale konec týhle dabty, rozumíme si. Jenom jsem to myslel jako upozornění pro všechny, aby to vzali na vědomí a nepsali "já nevím jestli můžu napsat jméno obchodu".

bazantik
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Příspěvek od bazantik » pát 26. srp 2011 15:59:37

Tak taky trochu přispěju ;)

Při komunikaci s firmou HTC (s jejímž technikem jsem řešil problém s Wi-Fi) vyšlo najevo, že mobil zakoupený na www.mobilprovas.cz je dle sériového čísla určený pro prodej v Polsku, zde je část e-mailu z HTC:

Dekuji za informace a doporucuji prosim otestovat Wi-Fi pripojeni na jakekoliv jine (napr. verejne Wi-Fi) abychom mohli otestovat situaci s vasi Wi-Fi. Nekdy staci i pouze aktualizovat software routeru. Prodejce vas uvedl v omyl, nebot mobil je urcen pro prodej v Polske republice. Ja osobne bych se na vasem miste dozadoval vymeny pristroje (za urceny pro prodej v Ceske republice, ci navraceni penez)!

Když jsem se dotazoval ve firmě mobilprovas, odpověděli mi toto:

Dobry den,

nam byl MT jako urceny pro cz prodan resp urceny pro provoz v cz, jak chcete, toto je take vyznaceno na zadni strane krabice pristroje.
V pripade, ze byste mt potreboval opravit nebo reklamovat s tim samozrejme problem neni, telefon prosim zaslete k nam a reklamaci budeme resit beznym zpusobem.. Odstoupeni od kupni smlouvy by mozne bylo samozrejme take,ale na zaklade vicenasobne vady atd. Rozpor s kupni smlouvou neshledavam.
--
S pozdravem

Roman Obermajer
jednatel spolecnosti

Tak nevím, podle mě je jedno, kam je mobil určený, když je to pro stát v Evropě, spíš se divím, proč to vadí HTC (snad kvůli penězům - do ČR dodávají dražší a do Polska levnější?). Nevím. Máte někdo podobnou zkušenost? Cena nebyla v době koupě (polovina července 2011) nějak dramaticky nízká, pohybovala se nad šesti tisíci, za tolik se dá sehnat i na jiných shopech, ale v té době snad jako jediní měli tyto telefony skladem a to v úctyhodném počtu kolem 20 kusů. Nevím, jestli bych si i příště koupil mobil v tomto obchodě, i když komunikace s firmou byla při kupování dobrá..

Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“