O tomto fóruDropbox androidforum.cz

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
bsteeer
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace

Dropbox androidforum.cz

Příspěvek od bsteeer » pon 05. zář 2011 21:23:00

Zdravím, mám návrh ohledně datového cloudu dropboxu. V praxi by to fungovalo tak, že admin nebo moderátor tohoto fora by založil účet a rozesílal by pozvánky např. lidem s více než 10 příspěvků na fóru. Na datovém uložišti by se mohli sdílet firmwary, aplikace, hry, prostě cokoliv. Svým způsobem je to vlastně tak trošku warez a pokud s tím toto forum nechce nic mít tak se předem omlouvám. Inspiraci jsem pochytil na foru symbianu, kde jim tenhle způsob bezproblému funguje.

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Dropbox androidforum.cz

Příspěvek od Cleric » pon 05. zář 2011 21:37:24

Pokud by se jednalo o FREE nebo LITE verze tak by to tady asi nevadilo. Stejně ale podle mě většina uživatelů využívá ulozto.cz

cyphill
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Příspěvek od cyphill » pon 05. zář 2011 23:22:52

Pro sdílení ROM, různých doplňků, speciálních aplikací či návodů fajn, ale Dropbox je pro tyhle účely dost malej co se týče úložiště, 2GB opravdu nestačí.
Uložto a podobné, to je zbytečně krkolomný způsob sdílení dat, není v tom takový přehled, navíc často nefunguje stahování přímo z Androida. Chtělo by to něco tak jednoduchého, ale propracovaného jako je Dropbox, jenže s větším úložištěm. Ještě je možnost ho rozšířit pomocí pozvánek a nově vytvořených účtů. Dropbox má obrovskou výhodu, že se chová jako obyčejná složka v PC. Pak by taky bylo řešení úložiště na FTP. Najde se služba s takto velkým prostorem určeným pro ukládání dat? Jinak nesouhlasím s umísťováním placených aplikací a u free aplikací to postrádá smysl, když je tu všem dostupný Market.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!

locomachine
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Lenovo Phab Plus
Tablet: Lenovo N300
Rom: stock Android 4.4.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od locomachine » úte 06. zář 2011 5:28:03

minus nabízí bezplatně 10giga, ale client pro android má ještě mouchy. Né, že by 10giga řešilo výše zmíněný návrh. Spíše jen pro zajímavost.
Lenovo Phab Plus, stock 5.0.2

Autor tohoto vlákna
bsteeer
Nové Androidě

Příspěvek od bsteeer » úte 06. zář 2011 8:13:53

Právě na tom symbian foru, je to vyřešené tak, že kdo dosud dropbox nemá, tak se registruje právě přes refflink toho uložiště. Čímž se cloud rozšíří za každého člena o 250MB. A jak tu bylo řečeno, nemá význam to zakládat kvůli free aplikacím, které si každý v aktuální verzi může stáhnout na marketu. Jednalo by se o placené verze, ale podle mě je to o mnoho lepší, než si tu dávat odkazy na uloz.to. Nikdo jiný, než uživatelé fora, kteří by si vyžádali pozvánku by k těmto datům neměl přístup. No nic, to byl jen takový návrh pro možné zkvalitnění fora, jelikož vím, že to jinde funguje naprosto bez problému.

TMa24
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Dropbox androidforum.cz

Příspěvek od TMa24 » úte 06. zář 2011 8:30:32

bsteeer píše:Jednalo by se o placené verze, ale podle mě je to o mnoho lepší, než si tu dávat odkazy na uloz.to.
to je cisty warez!
myslim ze kazdy kto chce nieco uploadnut uploadne to kamkolvek na free konto ako napriklad 4shared atd. uploadovat apps tu nema ziadny zmysel a taktiez ani romky/firmver pretoze sa neustale vyvyjaju a kazdy developer ma nejaky fast mirror.

cyphill
Robot
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: HTC 10
Rom: nougat, stock, root

Příspěvek od cyphill » úte 06. zář 2011 9:03:28

Myslím, že by bylo fajn mít ůložiště s nějakými základními, stabilními věcmi, které by se místo složitého hledání na netu daly stáhnout na DB, jako třeba návody na root a k tomu potřebné aplikace, original romky, rádia, apod., různé PC aplikace pro použití s Androidem atd...

Pokud by mělo jít o warez, tak hrozí akorát tak smazání účtu a vůbec, tyhle věci, pokud chcete, uploadujte na již zmíněné share servery. Pokud by mělo jít o české Android forum úložiště vázané k tomuto webu tak rozhodně bez warezu.
Chceš-li poděkovat, klikni na palec!

Autor tohoto vlákna
bsteeer
Nové Androidě

Příspěvek od bsteeer » úte 06. zář 2011 18:34:03

Bez warezu to nejspíš postrádá význam. Třeba se pro to najde i jiné využití. Chtěl jsem jen znát Váš názor.

tri
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: G1+SG3 i5800 Kyrillos7.0+LG OO P500 2.3.3 root

Příspěvek od tri » čtv 08. zář 2011 16:37:34

I bez warezu by to uloziste smysl melo, napr. -> obrazky (free servery je casem mazou a tady by je mazal admin podle aktualnosti Topic) a jak uz psali kolegove vyse - je spousta souboru jako rom, scripty, atd., ktere casem mizi (napr. z ulozto) a i kdyz existuji jinde, vyvstava spousta dotazu, jestli jsou to ty same, ktere jsou v tom a tom postu...
Jinak mi prijde dobre i pro stahovani z tel. mediafire.com -> jde tam zdarma ucet, ale nevim jak velky prostor je free nabizen (ze bychom meli jeden spolecny, napr. androidforumCZ)
G1 root->Sd karta 8GB class6, fat32, ext4/512MB, swap/32MB
Recovery
AmonRa Dream 1.7.0 Radio 2.22.28.25+Spl 1.33.0013d= +15mb RAM
ROM ADS_magpie-V1.0 z 9.12.2011=v CZ jazyce(+CustomMTD 87 2)->new download,changelog,screenshot

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 11. zář 2011 12:07:14

Asi vás zklamu. AF opravdu nebude podporovat warez a to v žádné podobě. Existuje přehršel možností jinde. Pokud by jste chtěli sdílet pro ostatní třeba free a vlastní wallpapery, tak samozřejmě na AF takovou možnost zprovozním. Na serveru na to mám "neomezeně".
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

tri
Androiďák!

Příspěvek od tri » ned 11. zář 2011 18:52:43

Ja osobne warez na AF nepotrebuju. Myslel jsem spis na upload napr. screenu (v navodu?), nebo nekterych souboru, ktere se tykaji opet treba navodu (samozrejme, tady to muze byt na hrane warezu - je potreba, aby si uploader uvedomil, zda "tento" soubor je mozno sirit free, nebo ne, prip. si dojednal svoleni k jeho sireni timto zpusobem)- root, unroot, ROM(konkretne tady si vetsinou tvurci nepreji jiny upload, ale muze se stat, ze si nejakou ROMku zestihlim, prip. jinak upravim a nabidnu ostatnim.
Jak Sup pise, nebyl by problem s mistem, ale je fakt, ze ohlidat warez by asi byl problem = stanovit podminky, jake soubory mozno uploadovat, co se tyce RAR, ZIP -> NEzaheslovane atd.
Aspon teoreticky Supe, jakym zpusobem by slo tohle realizovat = napr. ftp? :oops:
Recovery
ROM ADS_magpie-V1.0 z 9.12.2011=v CZ jazyce(+CustomMTD 87 2)->new download,changelog,screenshot

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 11. zář 2011 19:35:18

Chápu jak to myslíš. Určitě lze používat nativní upload/download funkcionalitu fóra. Viz přiložený soubor jako příklad. Chtělo by to ale nějaký list všech uploadů s možností filtrace a tvorby nějaké struktury alespoň na základě popisku souboru/tagu. Zkusím popátrat co je možné a efektivní. Ftp by samozřejmě byla jáma pekelná a do toho nepůjdu. U ftp není jasné, kdo co kam nahrál a z hlediska práva bych byl jako provozovatel víš kde.
Myslíš, že nativní souborové služby fóra jsou nedostatečné? Co ti na nich schází?
android-wallpaper3_1280x800.png
official android wallpaper
android-wallpaper3_1280x800.png (123.36 KiB) Zobrazeno 2898 x
Přílohy
test.zip
testovací zip soubor
(135 bajtů) Staženo 55 x
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

tri
Androiďák!

Příspěvek od tri » ned 11. zář 2011 19:53:00

Supe, omlouvam se, sebekriticky priznavam, ze jsem kkt, protoze "nativnich sluzeb" tohoto fora jsem si nevsiml a ted musim priznat, ze pro mne, je to plne dostacujici f-ce (teda, jestli lze uploadnout i jiny soubor nez obrazek, ted nezkusim, pac jsem v praci) ... :oops: :oops: :oops: Jeste 1 se omlouvam za nepozornost, to = tak, kdyz "nectes a nevis..."
tri
Recovery

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 11. zář 2011 20:03:48

Tak ok! :) Většina používaných archivních formátů by měla jít uploadnout. Jediné omezení je na velikost uploadovaného souboru.. teď to zvládne max 3Mbyte soubor. Zvýšit to můžu, ale to bych nejprve musel udělat nějakou analýzu a rozšíření upload modulu. Musel bych implementovat nějaký jQuery upload framework (uploadify asi) a to se mi , když to není zrovna extra nutné, nechce teď dělat.

tri
Androiďák!

Příspěvek od tri » ned 11. zář 2011 20:14:06

Aha, no je fakt, ze tech "velkych" soub. (myslim treba nad 10MB) zase neni tolik a v klidu se daji poslat na (mnou preferovany server) mediafire.com. Dik za odpovedi a trpelivost ;)
Recovery

mist
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mist » stř 30. lis 2011 10:59:58

Kdo podporuje warez je neuveritelny hlupak. Uvedomte si, ze tim zabijite svoji oblibenou platformu. Vzdyt ty aplikace stoji par korun!

K samotnemu napadu - nevidim, jak by se dal vyuzit. Podle meho nazoru zbytecnost. Android forum je diskuze, soubory se daji sdilet jinde.
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz

Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“