O tomto fóruVyhledávání na AndroidForum.cz ... evoluce nutná

Vyhledavani

vyhledavani by melo byt chytrejsi, ALE NEchci aby kdekoliv po stranach vysledku byly odkazy na vyhledane clanky spratelenych webu
19
28%
vyhledavani by melo byt chytrejsi, a prijdou mi i uzitecne odkazy ve sloupecku v pravo na vysledky vyhledavani na spratelenych webech
47
69%
vyhledavani na foru mi vyhovuje jak je ... nic nemenit !
2
3%

Celkem hlasů: 68

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Vyhledávání na AndroidForum.cz ... evoluce nutná

Příspěvek od ge0rge » ned 16. srp 2009 14:09:41

... na zkousku si vyhledame: root pomoci noveho vyhledavace
...UKAZKA
Proc vyhledavani menit ?
- zkuste si ted vyhledat slovo ROOT (policko je vpravo nahore) .... aha, nic ... tak treba slovo G1 ... nic ... safra :-)
- vychozi vyhledavani na phpbb je proste tak hloupe, ze hloupejsi uz sotva muze byt
- tak nepouzitelne vyhledavani cloveka odradi od toho aby se vubec pokusil ho znovu pouzit, coz je na foru VELKY problem - vznikaji duplicitni temata

praktické překázky pro nasazení externího vyhledávání GCSE:
- žádné podstatné
- pouze titulky stránek bude možná vhodné přeuspořádat, což je triviální zásah. Stávající titulek ve stylu
"AndroidForum.cz - Vypis tematu: [[Nazev tematu]] - [[Slogan]]" by mel vypadat spis takto:
"[[Nazev tematu]] - diskuse na AndroidForum.cz ( [[Slogan]] )" ... ve vypisu vyhledavani to bude pusobit daleko prehledneji nejen v mistnim GCSE ale i na googlu samotnem, tohle je skutecne velmi dulezite ... alfou omegou kazdeho USPESNEHO webu je optimalne zvladnute SEO

příklad nasazení GCSE přesně v designu webu na kterém je použit, vysledky vyhledavani z GCSE ziska PHP v datove strukture kterou muze zpracovat zcela libovolne, daji se s tim delat opravdu divy.
-GCSE na svem foru pouzivaji i nam vsem znami XDA, ale oni se spokojili s vychozim vzhledem GCSE bez prizpusobeni designu vlastnimu webu ... je to opravdu ta nejprimitivnejsi varianta kterou lze nasadit v podstate za 5 minut. V nasem pripade by nebyla uplne nejvhodnejsi protoze by neumoznila rozdelit vysledky vyhledavani na diskuse a v uzkem pravem sloupci wiki clanky a spratelene weby ... coz by asi bylo vhodne udelat.

nFiX
Droid
Reputace: 1

Re: Vyhledávání na AndroidForum.cz ... evoluce nutná

Příspěvek od nFiX » ned 16. srp 2009 16:09:38

makáš na tom v code fora, nebo to děláš bokem?.. určitě je to skvělý nápad sám jsem občas potřeboval něco vyheldat a bezvýsledně... jinak nefunguje uživatelský panel a zprávy....

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 16. srp 2009 17:10:53

Ahoj .. změna vyhledávání určitě proběhne. S Georgem jsme už předběžně dohodnuti. Dneska zkusím stihnout přípravu sdíleného testovacího prostředí tak aby to klaplo.
Uživatelský panel a zprávy už fungují.. došlo místo na serveru (cosi po čem jsem začal před minutou pátrat od včerejška sežralo 100GB místa na disku.)
Edit: (těch 100GB místa sežral chybový log apache. Grazlík už je přesměrovaný na jiný disk)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

pete.vlk
Stálý androiďák

Příspěvek od pete.vlk » ned 16. srp 2009 18:25:47

inu, tady je to více více jasné... hlasování bylo předem jasné, kominusti nemají šanci a šafisti už vůbec :D chceme evo evo evoluci (promň te mi,je neděle večer...)
Nokia 8800 Carbon Arte + T-Mobile G1 -už je pryč!
Nyní jedu na Apple iPhone 3GS.
Až budou vycházet aktualizace na Android tak často,aby systém nelagoval a byl něco k světu - vrátím se k této platformě zpět. Do té doby pápá :)

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » ned 16. srp 2009 18:53:23

takze hotovo ... tu je mala fukcni ukazka noveho vyhledavace. Uz ted ho pouzivam radsi :)

TESTovací provoz mimo androidforum.cz ....

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » ned 16. srp 2009 19:05:46

Teď jsem to vyzkoušel, vypadá to fajn, ale znaková sada vypadá divně, pač je to pomalu jak rozsypaný čaj :lol:
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » ned 16. srp 2009 19:16:53

ses nejakej narocnej klient se mi zda :) ... je to nastrel, a problem kodovani v tehle fazi neresim, takze je tam proste Unicode UTF-8 ... pak se to prevede podle potreby pri usazovani do definitivniho layoutu

je jen trochu skoda ze malo ktery z webu opravdu na svem seo zapracoval ... vyhodou je ze tenhle vyhledavac na to poukaze a odkryje karty. Snad se pak nekdo chytne za nos kdyz uvidi jak se jeho web prezentuje na google.com.

Nejvetsi SEO chyba jake se tu tak plosne dopoustime je, ze do titulky cpeme na prvni misto nazev domeny, a ne podstatnou informaci kterou uzivatel hleda ... to samozrejme zhorsuje uspesnost pri hledani informace obecne. Tyto weby pak na googlu nejsou tolik uspesne na prokliky, coz je skoda ... take je mozne, a vyhodne specialnim tagem oznacit neobsahove oblasti ktere google nema brat pri vyhledavani v uvahu - typicky tedy MENU. To uz je vsak specialitka, ktera rozhodne neni nutna, jen tu ta moznost samozrejme je.

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » ned 16. srp 2009 19:35:58

No vidíš, stačí změnit znakovou sadu a už to vypadá k světu :twisted: :yes:
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 16. srp 2009 19:48:41

ge0rge píše: Nejvetsi SEO chyba jake se tu tak plosne dopoustime je, ze do titulky cpeme na prvni misto nazev domeny, a ne podstatnou informaci kterou uzivatel hleda ...
Tak nazev domeny jsem presunul na konec title... to je edit na 20 vterin a snad ani testovat se to nemusi :) ... Zobrazovani "zobrazit tema", "odeslat odpoved" poresim az prijdu na to jak se to dela az se vratim cca za pul hodinu domu. (doufam ze to najdu jako prepinac v administraci)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » ned 16. srp 2009 20:34:25

supr, tos nemusel tak hnat, to nebyla urgence :-) ... to byla spis vzkazka adminum dalsich webu, kteri to maji casto zrovna tak.

tomtomas
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Twitter: tomtomas99911
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomtomas » ned 16. srp 2009 21:14:00

to george :ty začínáš být uplný revolucionář :D :D

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pon 17. srp 2009 10:40:48

revolucionar ? ... heh, ale vubec, v takovem pripade bych smahem nahodil implementaci protokolu google wave (nedavno google vydal funkcni server - wave totiz funguje na federativnim principu podobne jako dnesni emailove servery budou existovat i samostatne wave servery) ... server android komunity by byl jeden z nich ... vsechny RSS kanaly by byly jen uzivatele/boti jejichz fanousky se muzete v ramci systemu stat a sledovat jejich zpravy, jakakakoliv odpoved kterou bys jim primo zaslal by se objevila na jejich webu v diskusi pod prislusnym clankem aniz bys to tusil. System v sobe integruje a propojuje .. IM, forum, wiki i blog, "facebook", youtube, picasu, multiplayer online hry, tymovou spolupraci na dokumentech google docs, integruje v sobe system hodnoceni uzivatelu vuci kazdemu jinemu i komunite jako celku i skupinam pratel coz je statisticky model ktery mi dela potize doted pobrat, a samozrejme nesmi chybet stroj casu kterym sledujes vyvoj jakehokoliv wavu.. ... to by byla revoluce

toto jsou skutecne jen evolucni krucky, a vyhledavac ... byl prece vzdy zaklad

pokud se nam alespon tim vyhledavacem podari efektivne propojit to co mame k dispozici (diskusi, blogy, znalosti na wiki, databaze aplikaci), tak aby vsechny byly intuitivne dosazitelne bude to kazdopadne uspech :yes:

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » pon 17. srp 2009 10:52:14

Pořád si to Wave nedokážu představit, chtělo by to vidět a vyzkoušet sám :DD Jinak ty tvoje olomoucké stránky už často používám na vyhledávání :lol: Buď rád, že jsi popohnal Supa, až dodělá to svoje doma, tak se vrhne na vyhledávač a pár chyb opraví ;)
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » pon 17. srp 2009 13:01:18

GCSE beta vyhledavac je ted optimalizovany i pro mobilni zobrazeni - v androidackem prohlizeci je pouzitelnejsi ... snad se z toho stane u android webů dobry zvyk. Optimalizace wiki pro mobilni zobrazeni by byla jen otazka 15 minut, to uz vyresili jini ... s phpbb je to tezsi, ale sanci ma ..

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pon 17. srp 2009 13:20:56

To vyhledavani vypada pekne uz aby tu bylo, ale doufam, ze spolu s tim vyhledavanim bude opravena chyba, o ktere jsem uz psal v jinem topicu, kdy se z uvodni stranky fora neda z vypisu poslednich temat prejit pomoci ikonky pred nazvem tematu na nejnovejsi prispevek. Diky.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

mach4
Moderátor
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mach4 » úte 18. srp 2009 11:13:33

sem pro taky se mi líbí
Frčíme na novinkách Samsung Galaxy S10 :palec: Výhodně nákupy z Číny. Všechny GearBest slevy a kupony :palec: přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » úte 25. srp 2009 18:31:01

A co takhle přesměrovat výsledky formuláře na google. Řada webu už to dávno používá proč se obtěžovat s psaním vyhledavače, když Gogole už to má zmáklí. Pro přesměrovaní by stačilo zadat:

Kód: Vybrat vše

<form name="form" action="http://www.google.com/search" method="get"> 
Například můj oblíbený televizní plátek používá už dlouho a vždy sem v tom vše našel. http://epguides.com/search/

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » úte 25. srp 2009 23:15:45

Ano , ono to pouziva samozrejme googlovskych sluzeb, ja se o tom nezmil? Google search api a google custom search.. to jsou hnaci motory toho odkazovaneho vyhledavani

... vyhoda je ze takto dohledava i na wiki, v marketu i android web ringu, takovy mashup by se pouhym odkazem udelat nedal

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 30. srp 2009 20:52:17

Právě jsem aktivoval nové vyhledávání z produkce Ge0rgeho. Prosím o testování a reakce či děkovačky pro velkého G. ;)

lilColN
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lilColN » ned 30. srp 2009 21:06:58

Sup píše:Právě jsem aktivoval nové vyhledávání z produkce Ge0rgeho. Prosím o testování a reakce či děkovačky pro velkého G. ;)

není nějaký moc velký? :D
Majitel HTC HERO WHITE | Webdesigner - PDesign.cz | Přispěvatel na googleandroid.cz

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » ned 30. srp 2009 21:08:43

Vypadá to dobře, jen nešlo by zmenšit vyhledávací políčko a tlačítko? Vidím, že jsi tam přidal Cyrket, můžeš tam dát i Androlib.com do Android Marketu? A šlo by nějak lépe označit, že je to wiki, pokud je tam článek o něm?
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

atom631
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS 3

Příspěvek od atom631 » ned 30. srp 2009 21:11:09

vypada to dobre, ale ve vysledcich by nemusel bejt zvyraznenej hledanej dotaz a hledej mi pripada taky trochu vetsi, ale jde asi jen o zvyk... ;)
T-mobile G1 -> Samsung galaxy S3 -> Ulefone be touch 2

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 30. srp 2009 21:19:17

lilColN píše: není nějaký moc velký? :D
Je to velký :) Jsem rád, že to ge0rge tak rovnou udělal. Myslím, že jeho důvody dobře chápu :rtfm: Časem to ještě krapet vzhledově dotunim, v tomto okamžiku jsem ale rád, že to je vidět!
atom631 píše: ...
dobrý námět na vylepšení ..
Yamanouchi píše: ...
proberu ti s Georgem.. Ještě tam budu asi chtít nějak protlačit odkaz na "originální" hledání .. aby byla možnost volby hledacího stroje.

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » pon 31. srp 2009 7:41:43

Mám pocit, že tu byl ge0rgův příspěvek, ale zmizel. Myslel jsem, že by tam bylo třeba napsané wiki nebo nějak barevně odlišit, pokud by to šlo. Takhle to trošku splývá s dalšími výsledky, i když je tam ta tenká linka, ale je to jen návrh :)
Dále v rozlišení 1024x768 se to vyhledávací políčko s tlačítkem odsadí dolů, i když je tam pořád prostor. Tím se natáhne pozadí hlavičky (background header) a nevypadá to pěkně. Ve větším rozlišení to vypadá dobře. Buď opravit v kódu nebo trošku zmenšit to pole, prosím.
Jinak je to super! :yes: :P

P.S. ge0rga jsem už dávno nominoval na medaili za práci na wiki a divím se, že to ještě nedostal.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

yonah
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: http://twitter.com/yonah

Příspěvek od yonah » pon 31. srp 2009 7:44:49

No supeeeerr. :) Skvělá práce! [tleskající_smajlík]
oblíbené aplikace a hry.

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pon 31. srp 2009 7:56:07

Yamanouchi píše: ...
Nahodil jsem aktuální ge0rgeho úpravy. A medaili dostane, to jsem mu už slíbil ;)
Jinak ten chybějící příspěvek si smazal ge0rge sám ;)

nFiX
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od nFiX » pon 31. srp 2009 8:22:25

úpravy jsou poznat včera jsem tady sice nebyl na PC, ale na G1 jsem měl vyhledávání přes celou obrazovku a skoro jsem se nikam nedostal :) Teď už je to optimalizované a běží to i na G1 parádně ;)

ledo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 16GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ledo » pon 31. srp 2009 10:36:25

Výborná změna. Konečně má člověk dobrý přehled o tom co vyhledává :D
Nexus 7 32GB - WiFi 2012, [ANDROID] [5.0.2] - aktuální, Motorola Moto G 16GB, [ANDROID] [4.4.4] - aktuální
Samsung Galaxy S2, [ANDROID] [4.1.2] - sloužil dobře 2 roky
HTC Desire, [ANDROID] [2.2] (Froyo) - sloužil asi 2 roky a potom kámošovi další 2 roky
HTC G1 - Můj první Androidfoun :) nyní ho mám jako záložní nesmrtelný mobil.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 12. bře 2010 12:55:10

Všimnul jsem si jedný poměrně yajímavý (a nepříjemný) věci - pokud na afórum leyu přes Internet Explorer, hledací okýnko neni vidět...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

michpo
Moderátor
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michpo » pát 12. bře 2010 13:50:47

V IE8 videt je, ale v IE7 videt neni. Na IE6 jsem linej spoustet XP Mode abych se podival, navic IE6 je pro me mrtvej ;)
Ale je fakt, ze IE7 ma dost lidi a tak je to vazne neprijemna vec. Mozna proto tu kazdej zaklada duplicity, kdyz nevidi hledani...
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“