O tomto fóruProblemy se spamem na foru.

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Problemy se spamem na foru.

Příspěvek od Supík » pon 16. úno 2009 9:12:43

Ahoj problem se spamem zacina byt neunosny. V tomto okamziku uz prestavam banovat IP (jen ten spam mazu) protoze to uz dnes v noci zpusobilo androidakum problem (cosi se zaseklo v cache a pomohlo az smazani)
Pokud nekdo hovi phpbb trosku vic, tak by mi pomohlo kdyby jste se podivalli sem: http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=49&p=83794#p83794
Potrebuju nekam vhodne umistit ten kontrolni php kod. Jenze jsem se ani za pul hodiny nezorientoval kam nejvhodneji mam vlozit tu funkci.
Diky moc :)

Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Re: Problemy se spamem na foru.

Příspěvek od vlk » pon 16. úno 2009 9:26:58

podobny problem som kedysi vyriesil premenovanim name inputboxov vo formularoch, to tie boty dokze riadne zmiast... :)
alebo generovat kontrolne obrazky tak, kde by boli napriklad cesky napisane cislice alebo nejaka jednoducha matemaicka uloha (mozem s tym pomoct pripadne) ... toto boti nepoznaju.
tiez by stacilo aby akceptoval cislice napisane od zadu z kontrolneho obrazku..
(ten odkaz na phpbb.cz mi nejak nefunguje)

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pon 16. úno 2009 11:04:54

Ja se na ten odkaz z me g1 dostanu. Skoci to primo na prispevek kde popisuju tu metodu co chci pouzit I tady. Jedna se metodu kdy do hidden input boxu pomoci javascriptu vlozim za uzivatele odpoved. Spamboti to nedokazi. Nasledna kontrola je pak trivialni. Jenze nejako nevim kam ji mam vlozi. Vecer se na to zase podivam musim jen najit prislusnou funkci ktera zpracovava ten registracni formular. Docela mam cukani to zastrcit primo do captha funkce.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

xsoft
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xsoft » úte 17. úno 2009 11:16:54

Ona staci i trivka uprava jako:

Registrace > captcha > pod ni napsat "nechte boty at louskaji kod, ty misto kodu napis Android"
Na dalsi strance, kde je kontrola (hash)==input .. tak dat input=="Android" a je to.

Jakekoliv, byt trivialni, ale vlastni zmeneni postupu je trnem v oku botum. Protoze jak vidis, tak glovalni opatreni proti spamu je k nicemu.

TIP: a pro zajimavost bych logoval jeste boty, co pres registraci prosli (napsali kod) a tim padem vylitli na captche ;)
Klidne ti to pak nekdy nakodim, kdytak napis.
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 17. úno 2009 11:27:16

xsoft píše:Ona staci i trivka uprava jako:

Registrace > captcha > pod ni napsat "nechte boty at louskaji kod, ty misto kodu napis Android"
Na dalsi strance, kde je kontrola (hash)==input .. tak dat input=="Android" a je to.

Jakekoliv, byt trivialni, ale vlastni zmeneni postupu je trnem v oku botum. Protoze jak vidis, tak glovalni opatreni proti spamu je k nicemu.

TIP: a pro zajimavost bych logoval jeste boty, co pres registraci prosli (napsali kod) a tim padem vylitli na captche ;)
Klidne ti to pak nekdy nakodim, kdytak napis.
Presne takhle to chci udelat s tim vylepsenim, ze pokud mas zaply v prohlizeci javasript, tak ten to android vyplni do skryteho formulare za tebe. A pokud nemas tak ho tam holt napises rucne. Vlastne je to uz ted v tom registracnim formulari takhle udelano (mrni do zdroje) ale mam problem ze nevim do jake funkce/souboru dat tu kontrolu. Protoze je tam hrozny chaos v ruznych podminkach co se na te registraci podileji.

xsoft
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB [stock rooted]
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus [AOKP]
Twitter: xsoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xsoft » úte 17. úno 2009 11:39:57

..includes\ucp\ucp_register.php
radek 223-255, tam to hrave do datab a snazi se to najit kod, takze treba tohle prepsat (pokud misto toho co je v capt. chce at ti lidi napisi neco sveho).
:[ Telefon: Galaxy Nexus | root+unlocked | fw: android 4.0.1 | recovery: ClockworkMod | ]: <v^> Reveal the mistery of four arrows on DDR.POCITAC.COM

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 17. úno 2009 11:43:35

xsoft píše:..includes\ucp\ucp_register.php
radek 223-255, tam to hrave do datab a snazi se to najit kod, takze treba tohle prepsat (pokud misto toho co je v capt. chce at ti lidi napisi neco sveho).
Super!Diky moc! Do tohle mista jsem uz koukal :) jen jsem si nebyl moc jisty... vecer to osefuju ;)

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 18. úno 2009 8:48:38

Prave jsem aktivoval dodatecnou antispam metodu (zalozena na principu ze spam boti neznaji javascript). Vyhodou tohoto reseni je, ze bezny uzivatel nic nepozna. Javascript automaticky vyplnuje neviditelne okenko spravnym textem. Pokud nekdo nema zaply javascript, tak bude muset pri registraci vyplnit o jedno policko navic. Javascript ma vyply ale mene nez 2% uzivatelu. Metoda byla vlozena jak do registracniho formulare, tak i do formulare pro odesilani prospevku pro neregistrovane uzivatele.
Pokud narazite na jakykoli problem s odesilanim prispevku ci s registraci, tak nevahejte a napiste mi na email info zavinac androidforum.cz
Snad sem uz ted nepoleze tolik certu ;)

Martin
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od Martin » čtv 19. úno 2009 12:20:26

Chybička se ti vloudila, pokud nejsem přihlášen a dám si náhled, pak se skryté pole nevyplní a při pokusu o odeslání se vyhodí chyba.

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 19. úno 2009 12:32:59

Martin píše:Chybička se ti vloudila, pokud nejsem přihlášen a dám si náhled, pak se skryté pole nevyplní a při pokusu o odeslání se vyhodí chyba.
Ahoj tvych problemu jsem si uz vsimnul v logu. Mas zaply javascipt? Jak se ti to nakonec podarilo odeslat? jaky mas prohlizec? os ? zkusim to nasimulovat.

Martin
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od Martin » čtv 19. úno 2009 14:13:29

Systém: Windows XP, prohlížeč Chrome. Všechno zapnuté.
Jako nepřihlášený uživatel jsem napsal zprávu, vyplnil všechna políčka, dal Náhled a pak Odeslat.
Musel jsem se vrátit do stavu před náhledem (tlačítko zpět) a pak to zase šlo.
Stačí to takto?

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 19. úno 2009 14:29:57

Martin píše:Systém: Windows XP, prohlížeč Chrome. Všechno zapnuté.
Jako nepřihlášený uživatel jsem napsal zprávu, vyplnil všechna políčka, dal Náhled a pak Odeslat.
Musel jsem se vrátit do stavu před náhledem (tlačítko zpět) a pak to zase šlo.
Stačí to takto?
Jasan staci :) Je to tim nahledem. Behem nej to ztrati ten skryty formular. Opravim to. Diky za report :yes:

Edit: tak opraveno.. vypada to ze system pritel/nepritel prestal snad palit do vlastnich rad ;) (doufejme :) )

Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“