O tomto fóruRSS a emailove denni souhrny jsou ruku v ruce klicove ...

Odpovědět

Jakému způsobu sledování novinek na fóru dáváte přednost?

RSS kanálu, který vám sleduje nějaká doinstalovaná aplikace
1
17%
RSS kanálu, který vám sleduje prohlížeč či nějaká web čtečka (bloglines, google reader, ...)
3
50%
Notickám na e-mail - které chodí okamžitě, a co noticka to přízpěvěk do diskuse
0
Žádná hlasování
Notickám na e-mail - ve formě denních souhrnů
0
Žádná hlasování
Sleduji změny ve fóru jen tak že se čas od času sám(a) podívám na jeho titulní stránku ...
2
33%

Celkem hlasů: 6

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

RSS a emailove denni souhrny jsou ruku v ruce klicove ...

Příspěvek od ge0rge » čtv 13. lis 2008 15:39:36

RSS a noticky na mail (idealne denni souhrny) - obojí je klíčové pro udržení návštěvníků, obojí možná příliš nevýrazně prezentované na to o jak dulezitou vec se u fora jedna. Idealni by samozrejme bylo kdyby kazdy zaregistrovany okamzite hodil rss do ctecky, firefoxu, thunderbirdu nebo nevim kam ... aby mohl sledovat deni, ale jak toho dosahnout ?

osobne bych navrhoval zvyrazneni ikonky rss, doplneni o text "chci sledovat novinky na foru" nebo podobny ... a pochopitelne misto primeho odkazu na rss soubor nejdrive rozpoznat prohlizec a teprve az si budeme jisti ze s tim prohlizec umi nalozit (treba firefox jiste ano) tak teprve pak nabidnout primy odkaz jinak radeji strucneho pruvodce jak si s tim poradit ...

vim zda se to jako detail, ale jde o navstevnika, ctenare , diskutera ... a ten je to hlavni na foru :-), ne vsichni vedi co je rss, nebo co znamena oranzova ikonka s vlnami, a ti se pak mene vraci co z je skoda

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Re: RSS a emailove denni souhrny jsou ruku v ruce klicove ...

Příspěvek od Supík » čtv 13. lis 2008 21:17:40

Diky Ge0rge za nápad.. ikonku rss určitě nějak zpropaguju. Chystám že (nejspíš po mém návratu o víkendu) do hlavičky androidfora, která nyní zeje prázdnotou vložím aktuální články z mujandroid.cz Jinak bych vás chtěl upozornit, že jsem se s Michalem z mujandroid.cz domluvil na vzájemné výměně článku z rss. Na mujandroid.cz už články z androidforum.cz jsou vidět v pravém sloupci. Pokud by měl někdo chuť někam vložit aktuální feed z androidfora a nechtělo se mu to nějak složitě řešit tak na adrese: http://androidforum.cz/rssfeeder/androidforum.txt a http://androidforum.cz/rssfeeder/androidforum.html jsou předkousaná rss data :)
pokud by někdo chtěl udělat nějakou speciálku tak stačí řict co přesně si představuje.

Jinak uplně extrémní případ zvětšování rss ikonky je k nahlédnutí zde: http://ewa-farna.info/ ale tak moc ji opravdu zvětšovat nebudu. :lol:
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

ronny
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: iOS

Příspěvek od ronny » čtv 13. lis 2008 21:26:10

osobne si myslim to, ze kdo to pouziva tak vi kde to najit ;-) chtelo by to potom tedy nejaky odkaz na clanek pro novacky aby vedeli co to vubec je :)
T-Mobile G1 [White]

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 13. lis 2008 21:39:18

ronny píše:osobne si myslim to, ze kdo to pouziva tak vi kde to najit ;-) chtelo by to potom tedy nejaky odkaz na clanek pro novacky aby vedeli co to vubec je :)
Oki vymyslím nějakou vhodnou formu článečku "první krůčky" s androidem.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

ronny
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: iOS

Příspěvek od ronny » pát 14. lis 2008 17:38:05

Sup píše:
ronny píše:osobne si myslim to, ze kdo to pouziva tak vi kde to najit ;-) chtelo by to potom tedy nejaky odkaz na clanek pro novacky aby vedeli co to vubec je :)
Oki vymyslím nějakou vhodnou formu článečku "první krůčky" s androidem.
Spise s RSS :-)
T-Mobile G1 [White]

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » pát 14. lis 2008 19:08:44

Nějak jsem nepochopil smysl těch dvou odkazů. Spíš jsem si vzal tohle na svůj blog a fachá to na rozdíl od dvou linků. I v prohlížeči to mám taky tak. Ohledně ankety bych si vybral varianta "Je mi to jedno" :DD Používám RSS v prohlížeči, jednou za čas se sem mrknu atd.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 14. lis 2008 22:18:33

Yamanouchi píše:Nějak jsem nepochopil smysl těch dvou odkazů. Spíš jsem si vzal tohle na svůj blog a fachá to na rozdíl od dvou linků. I v prohlížeči to mám taky tak. Ohledně ankety bych si vybral varianta "Je mi to jedno" :DD Používám RSS v prohlížeči, jednou za čas se sem mrknu atd.
Pokud umis do sveho blogu vlozit rss zdroj tak jedine dobre ;) . Spousta lidi to ale neumi nebo nema cas se zabyvat implementaci.

Smysl tech linku je umoznit snadne vlozeni obsahu i tem kdo moc html/php neovladaji. Ten odkaz na html soubor je idealni pro vkladani do stranek ve stylu:

Kód: Vybrat vše

<iframe src="http://androidforum.cz/rssfeeder/androidforum.html" width="350" height="90"></iframe>

coz zvladne i zacatecnik za 30 sekund.

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » čtv 08. led 2009 11:13:18

Mám jedn malý námět na zlepšovák :idea: , který možná zvedne použitelnost RSS a zajistí že se lidé budou více díky němu vracet ...
Co takhle odkazovat z ikonky RSS na tuto stránku a přidat k ikonce text (Sledovat novinky e-mailem/rss) ? ;)

---dodatek
to je zvláštní pročpak se nepovedlo vložit url ... zkusím znovu jinak
http://wiki.androidforum.cz/index.php/R ... y_na_očích že by to bylo tou diakritikou ? http://wiki.androidforum.cz/, jo bylo to tou diakritikou ... no nic, to je vedlejší :-)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 08. led 2009 17:31:57

ge0rge píše:Mám jedn malý námět na zlepšovák :idea: , který možná zvedne použitelnost RSS a zajistí že se lidé budou více díky němu vracet ...
Co takhle odkazovat z ikonky RSS na tuto stránku a přidat k ikonce text (Sledovat novinky e-mailem/rss) ? ;)

---dodatek
to je zvláštní pročpak se nepovedlo vložit url ... zkusím znovu jinak
http://wiki.androidforum.cz/index.php/R ... y_na_očích že by to bylo tou diakritikou ? http://wiki.androidforum.cz/, jo bylo to tou diakritikou ... no nic, to je vedlejší :-)

Ahoj .. to je dobrý nápad! Zahrnu tuto úpravu do malé funkční změny designu kterou chystám :)

Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“