O tomto fóruGoogle Analytics - statistika navstevnosti fora

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Google Analytics - statistika navstevnosti fora

Příspěvek od ge0rge » stř 19. lis 2008 9:05:22

ahoj, mam jen jednu otazecku. Je nad timhle forem spustene neco jako Google Analytics, TopList? , eventuálně bylo by možné dát ty statistiky v plén ?

spíše jen pro zajímavost, čas od času hodím odkaz na forum někde na webu a rad bych videl nejaky realny dopad, pokud to tedy není tajné :-)

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Analytics - statistika navstevnosti fora

Příspěvek od ge0rge » stř 19. lis 2008 9:14:21

Toplist androidfora je tedy asi zde

pristup ale zaheslovany ... skoda

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 19. lis 2008 11:14:50

ge0rge píše:Toplist androidfora je tedy asi zde

pristup ale zaheslovany ... skoda
Ahoj . .je to odheslovano. 8-) Vzhledem k tomu, ze jsem forum spustil v den oficialniho uvedeni na us trh, tak je hezky videt jak pocatecni zajem opadl a jak nam to ted pomalounku hezky roste. Sice v unikatnich navstevnicich to zadny orgie nejsou ale dulezite je ze je tam ten vzestupny trend.

Take se snažím občas někam hodit odkaz. Minimalně jsem zaregistroval androidforum do všech možných katalogů. + nějaké odkazy v hlavičkých jiných webu které mám v dosahu. Výsledkem je pro mne pěkné první místo v českém hledání google pro slovo "android". Obecně je ale hledanost slova android prozatím velmi nízká http://search.seznam.cz/stats?collocati ... mit=Hledej běžná laická veřejnost tento systém ještě vůbec nezaregistrovala.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » stř 19. lis 2008 11:44:05

díky, uvidíme jak se nám to vyvine, je to běh na poměrně delší trať ... no já doufám že velmi dlouhou :-) ... záleží teď na tom jak a kdy uvede android telefony "cesky operator" ...

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » stř 19. lis 2008 19:29:05

Podle mě v prvním čtvrtletí uvede T-Mobile CZ a pak se uvidí. Jelikož přibývá seznam výrobců, co ohlásili telefony s Androidem, tak nejspíš nastane raketový nárůst. V statistice je zajímavý vysoký podíl prohlížečů s Geckem, zato IE6+7 paběrkují.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 20. lis 2008 7:37:23

Yamanouchi píše:Podle mě v prvním čtvrtletí uvede T-Mobile CZ a pak se uvidí. Jelikož přibývá seznam výrobců, co ohlásili telefony s Androidem, tak nejspíš nastane raketový nárůst. V statistice je zajímavý vysoký podíl prohlížečů s Geckem, zato IE6+7 paběrkují.

Ono je pro raketový rozvoj duležité aby kolem androida vznikl nějaky "hype" fenomén jako kolem iphone. Škoda že G1 není víc wow plackoidní lesklouš to by pomohlo :lol:
Vysoký podíl Gecka se dal z počátku očekávat. Přeci jenom technoidi mají povětšinou k MSIE přirozený odpor. :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » čtv 20. lis 2008 8:32:49

Třeba bude G2 víc wow plackoidní lesklouš :DD Jen by to chtělo, aby v Androidu byly dodělány bluetooth API, flash, GTalkService API apod. Pak bude lepší než iPhone a Apple bude muset vydat další update. Jinak dotaz, umí Android v základu copy&paste?
Dále by to chtělo navigaci od TomToma a IGO, turistiku od Garmina a pak to pojede nahoru.

Navíc Google má dobrý reklamní systém, takže by mu stačilo po kouskách servírovat reklamu o Androidu a bude mít vystaráno. Stačí propagovat nějaké propojení s něčím (gmail, blogger apod).

No, ale že podíl Opery a Webkitu je vyšší než IE6+7, jsem ale nečekal :D
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Autor tohoto vlákna
ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » čtv 20. lis 2008 9:13:58

Yamanouchi píše:No, ale že podíl Opery a Webkitu je vyšší než IE6+7, jsem ale nečekal :D
webkit to jsou nejen symbiany, iphony a androidi, ... to je treba i safari a google chrome ... takze webkit na to rozhodne ma :-)
narozdil od IE po kterem by nesteknul ani pes kdyby nebyl implicitne instalovan a jinak nestoji za nic. IE7 jen dohani to co umel sveho casu uz Phoenix nez byl prejmenovan na firebird a posleze firefox.

Podil Firefoxu me neprekvapuje vubec :-) to je de fakto mainstream, kazi to jen firmy a statni instituce, ktere jdou na ruku MS a vicemene jeho aplikace nikdy nicim nenahrazuji ... ouradove a workoholici sem nastesti moc nelezou, a kdyz tak z domu kde maji firefoxe :-)
Yamanouchi píše:Navíc Google má dobrý reklamní systém, takže by mu stačilo po kouskách servírovat reklamu o Androidu a bude mít vystaráno. Stačí propagovat nějaké propojení s něčím (gmail, blogger apod).
jinak google ma nejlepsi reklamni system :-) ostatni jsou dalece za nim. MYslim ze na to ale google nebude moc tlacit, tu reklamu nebude davat nikam moc okate. Treba google maps, uz jen to ze se v nich zobrazuji firmy a obchody je pro google zisk, a pro uzivatele uzitek ... reklama skoro neviditelna - clovek proste citi ze je to ucel te aplikace. A rekl bych ze prave nejak takhle to google bude s androidem sefovat i do budoucna, zadny bannery nebo cokoliv co by uzivatele otravovalo.
Yamanouchi píše:Třeba bude G2 víc wow plackoidní lesklouš
Urcite bude, design je g1 vytykan vsude mozne jsem si jisty ze se prave na to HTC zameri (ostatne na co jineho by se taky mohli zamerovat, nic jineho nez ten plast okolo vlastne nenavrhuji :-) ), vetsi nadeje vsak vkladam do ostatnich - motoroly, lg, samsungu ... kdyby se pridala i nokia bylo by to asi best of ;-) ale ta ma svuj symbian asi preci jen radeji

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » čtv 20. lis 2008 10:09:14

ge0rge píše:webkit to jsou nejen symbiany, iphony a androidi, ... to je treba i safari a google chrome ... takze webkit na to rozhodne ma
No jo, na Safari a Chrome jsem zapomněl, spíš jsem myslel na Konqueror. Nevím, jestli by sem někdo s iPhonem chodil, to spíš na jejich forum iphone.cz :DD Jinak historii prohlížečů od NN s IE4 až po dnešek samozřejmě znám.
ge0rge píše:MYslim ze na to ale google nebude moc tlacit, tu reklamu nebude davat nikam moc okate.
Stačí nějaký neškodný text jako dole v gmailu ve smyslu "můžete číst e-maily kdekoliv a kdykoliv s Android OS" nebo "blogujte mobilně", "synchronizujte svůj pracovní, soukromý čas mobilně" apod. Či dát odkaz "optimalizováno pro Android"
ge0rge píše:kdyby se pridala i nokia bylo by to asi best of ;-) ale ta ma svuj symbian asi preci jen radeji
Kdyby Nokia uvedla mobil s Androidem, tak by to už vyhrál, ale možná nastane ta doba. I Nokia koketuje s Androidem ve smyslu, že se jí líbí, ale zatím veškerou sílu věnuje Symbianu, kde odkoupí či -ila zbývající podíl. Prvotinou je Nokia 5800 XM (Tube), ale přijde mi to přeplácaný a pomalý.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 27. lis 2008 23:23:36

Yama se tu ptal jestli android umi v zakladu cut&paste. Ted jsem si overil ze umi ! Sice neumim nabrat text uplne vsude ale jde to a to i mezi aplikacemi.

Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“