O tomto fóruOznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Informace o tomto fóru a obecná oznámení. Diskuze a pripomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Supík »

Ahoj,
společně se Svět Androida jsme pro vás připravili další vychytávku v podobě nového widgetu. V systému je již nějakou dobu a pokud patříte mezi štamgasty našeho fóra, mohli jste ji najít v editoru pod ikonkou telefonu. Oficiálně jí ale oznamujeme až dnes. Widget vám nově umožní do jakéhokoliv vlákna na dvě kliknutí vložit telefon včetně specifikací, ceny, obrázku, recenze ... takže už nebudete muset vše zdlouhavě vypisovat hledat obrázek atd. V budoucnu ještě přibude propojení s bazarem a případně i možnosti koupě daného zařízení. Widget použijete vložením BB kódu :

Kód: Vybrat vše

(sa_widget)Samsung Galaxy S8(/sa_widget)
(místo kulatých závorek pište hranaté) nebo kliknutím na ikonku mobilu umístěnou nahoře mezi ikonkama jiných formátovacích bb kodů. (ikonka mobilu třetí zprava) Pak se objeví i okénko s našeptávačem do kterého stačí napsat část typu telefonu a ono se to bude samo doplňovat/filtrovat. Výsledek vypadá takto:

[sa_widget]Samsung Galaxy S8[/sa_widget]

Parametry k jednotlivým zařízením, si bude widget tahat ze Svět Androida přímo odsud https://www.svetandroida.cz/katalog-android-zarizeni/. Takže pokud byste narazili na nějaké nesrovnalosti, nebo byste měli nějaký nápad na vylepšení, napište je rovnou sem do vlákna, nebo přímo na https://www.svetandroida.cz/navrhy-na-vylepseni/, kolegové ze Svět Androida slíbili, že budou koukat na obě místa.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Cleric »

Jen nabídka Kde jej koupit mě trošku irituje, ale chápu že je to Váš sponzor.
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Supík »

Budeš se divit, ale sponzor to není. Je to jen o vzájemné podpoře. Svět Androida je hlavní partner AndroidFora. Jediný sponzor AF jsem v tomto okamžiku já a občas Google díky reklamě. Kterou ale >70% návštevníků fora blokuje, takže v tomto okamžiku to jde hlavně za mojí kapsou.

A mimochodem: přesně jsem čekal, kdy se na tuto funkcionalitu někdo ozve. ;)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od ac1893 »

No a jde tě někde podpořit ? Ptám se abych něco poslal za dobrou práci a podpořil někoho kdo se stará místo rejpalů

­­    

Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Supík »

Ahoj, díky moc za nabídku a hlavně že máš pocit, že by to donation chtělo. :) Napravo ve sloupečku je odkaz na paypal donation.
Jinak dobrá podpora je i doporučením, odkazem, sdílenim atd. Prostě cokoli co nějak pomůže.
Díky moc!
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Cleric »

Tak kdyby se dal rozšířit seznam kde jej koupit, bylo by to určitě zajímavější nebo nějaký graf od kolika do kolika se zařízení dá zakoupit.
Uživatelský avatar
Woytazer
Droid
Příspěvky: 2064
Registrován: ned 15. lis 2015 16:06:12
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi mix 2
Mobil 2 / ROM: Testovací P70-A, AICP V10 OC CG Lollipop

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Woytazer »

Chlapci ze Světa androida by mohli začít tím že si zkontrolují parametry zařízení (alespoň s tou alzou jakožto výhradní zdroj pro ně). Například snap 435 u redmi 4x je 8 (osmi) jádro tedy octa-core (ne Quad a ani 4 jádro), plus nižší cena o 500.. ... A několik dalších chyb u dalších zařízení.. co jsem teď omrknul. Xiaomi 5a prime zase 435 ..+ cena .

Měli by si brát příklad tady ze Supíka ... Jak to tu pěkně vede řadu let... Bez hromady reklam .. taky moderátory co tu udávají opravdové hw parametry a pružně reagují....
Ale pravdou je že zde to není pro byznys...

Abych napsal taky něco trochu užitečného: popis reálné velikosti interní paměti (alespoň u těch testovaných, když by se jim to nechtělo odečítat) např.: 32 -> 24gb atd , což pro jejich cílovou bude přínosné.

A na revanš na tento Widget by tam mohl být link na příslušné vlákno zde na androidforum.
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Supík »

Díky za ty podněty. Kluci z SA si je tady určitě odchytí. Zpětný link odněkud z SA ideálně z jejich katalogového listu jsem už navrhoval. Domluvili jsme se, že problematiku zpětné podpory probereme až "pak". To pak se přiblížilo tím, že ten widget je už nasazený do ostrého běhu. Tak to nějak technicky pořešíme.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od sagitarius »

Supík píše: pon 26. úno 2018 20:12:31 Budeš se divit, ale sponzor to není. Je to jen o vzájemné podpoře. Svět Androida je hlavní partner AndroidFora.
Tak to je mi vás upřímně líto. Já mít takového partnera, tak už sedím za vraždu. Díky tý jejich vlezlosti s odběrem novinek, kdy po přečtení pár řádků vyskočilo (cca každých 30s) překryvný okno "Přihlašte se k odběru novinek", které nebylo možné jakkoliv zavřít, jedině sestřelit prohlížeč, jsem tam už půl roku nebyl a už nikdy tam nevlezu.
Jediný sponzor AF jsem v tomto okamžiku já a občas Google díky reklamě. Kterou ale >70% návštevníků fora blokuje, takže v tomto okamžiku to jde hlavně za mojí kapsou.
Ano, i já tento novodobý MOR blokuju a blokovat budu, protože si nenechám otravovat život vlezlejma reklamama, který na nás za chvíli budou útočit snad i z hajzlu. Klidně bych Supíkovi přispěl, protože dělá dobrou práci, ale proč bych to dělal, když ty otravný reklamy na mě budou útočit stejně? To je jednodušší je prostě účinně blokovat. Když koupím aplikaci (nemám s tím problém), tak se zbavím reklam, ale tady to nejde. Takže blok.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Jumbo78 »

Zajímavá logika.
Rád bych Supíka podpořil, ale reklamy budu blokovat a nepodpořím...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Cleric »

Na AF je jen jedna reklama, na rozdíl třeba od mobilmanie a jiných webů.

Takže tady vůbec nejsou vlezle....
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od dufko »

Nemám rád agresívnu reklamu ktorá mi bráni v užívaní/čítaní.

Tuná nič také nie je a adblock mám vypnutý.
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení: Nový widget od SvětAndroida.cz - zobrazení parametrů telefonu

Příspěvek od Supík »

No ale stejně tu reklamu budu muset krapet přidat (nebo jí předělat). AF teď běží na serveru jen na jednom disku :/ a server už má taky už dost let naběháno...chtělo by to preventivní výměnu.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru“