Moto G - Obecná diskuzeMotorola Moto G

Odpovědět
ser1a
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: pát 06. srp 2010 15:41:11

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od ser1a »

presne tak, ak objednáte z USA, budete platiť DPH. Nezáleží to od colníka. Američania nedeklarujú tovar ako darček, nemajú na to odvahu robiť takéto daňové podvody. Okrem toho bývajú aj námatkové kontroly a aj ak by dali označenie "Darček", a uvidia pri rozbalení nový telefón, budú skúmať či to naozaj darček bol. Ak je úplne nový, nerozbalený a nepoužitý, z mojej skúsenosti aj keby ti to poslala teta z Ameriky zadarmo, tak budú pýtať DPH... ak javí akékoľvek známky použitia(aj odlepená fólia, plomba z krabičky...) tak nebudú

každopádne ak nechceš čakať týždne kým ti to príde z ameriky, napíš správu, moto G ti pošlem, mám 10ks u seba a ak si zrátaš cenu dph a dopravy, cezomňa to máš lacnejšie ;)
Google Nexus 5 + Blackberry Q10 + Blackberry Q20 Classic -> smrtelne dobrá kombinácia
Mindless
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: ned 27. říj 2013 13:57:35
Typ mobilu / ROM: Lg L9 ii

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Mindless »

Na amazonu je doprava zdarma a DPH 21% což je cca 800 -> 4800kč.
ser1a
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: pát 06. srp 2010 15:41:11

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od ser1a »

napíš správu, 800kč máš doma ;)
a free shipping do CR vidis na americkom amazone kde???? mne pise Ship your items to a single U.S. address in one of the 50 states.

a pokial viem, CR este zatial nie je americky stat..
Google Nexus 5 + Blackberry Q10 + Blackberry Q20 Classic -> smrtelne dobrá kombinácia
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od mArtinko5MB »

Zvyšok si riešte cez PM. Ďakujem ;)
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Uživatelský avatar
Marek989
Droid
Příspěvky: 1869
Registrován: ned 13. lis 2011 0:18:43
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet WiFi
Rom: Android 5.0.2
Bydliště: Praha

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Marek989 »

Připojuji se ke komunitě uživatelů tohoto výtečného telefonu :)
SmartFouny: Nokia 5230 -> ZTE Blade -> HTC HD2 -> HTC EVO 3D - > Motorola Moto G
izzy26
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 01. črc 2014 10:49:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od izzy26 »

Zdravím, rád bych se zeptal, jestli má někdo v plánu v brzké době pořizovat Moto G 4G. Na tento telefon čekám a podle všeho se měl včera dostat do distribuce. Zajímá mě, jak jej plánujete pořídit atd. Zatím jsem našel jen tento odkaz: http://www.expansys.cz/motorola-moto-g- ... ck-261571/ nicméně si nejsem úplně jist seriózností toho shopu. Připadá mi to dost podobné jako Pixmania, na kterou jsem nečetl úplně nejlepší recenze.
Taky mě trošku zaráží, že na německém Amazonu jsem telefon zatím nenašel, původně jsem totiž počítal s tím, že si jej pořídím odtud.
Díky za každou odpověď :)
Studmi
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: sob 18. čer 2011 16:45:29
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 1s
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Studmi »

Moto 4g se bude zatim prodávat pouze ve Velké británii. Na britském amazonu telefon je, ale už vyprodaný. Rozklikni si Retailers a tam máš obchody, ve kterých se prodává http://www.motorola.co.uk/consumers/mob ... 4g-gb.html Btw. na handtacku ti počítaj i 20% daň, což nechápu.... asi neví, že čr je v eu... a podle mě dostupných informací bude czc prodávat moto 4g, ale za jakou cenu.
TFSi
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: pát 05. srp 2011 19:04:55
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY
Rom: CM10 NIGHTLY

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od TFSi »

Moto G 4G mám doma už týden. Kupováno na Clove.co.uk, 24. června objednáno, 25. června doručeno až ke dveřím... :)
Studmi
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: sob 18. čer 2011 16:45:29
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 1s
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Studmi »

Tak jak sem psal, že bude u czc 4g tak jsou to blbové a nerozlišujou moto g a moto 4g....
Naposledy upravil(a) Studmi dne pát 04. črc 2014 10:24:06, celkem upraveno 1 x.
izzy26
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 01. črc 2014 10:49:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od izzy26 »

Já jsem jim do CZC psal, ptal jsem se konkrétně na Motorola Moto G 4G a napsali mi, že by se měla objevit v jejich katalogu příští týden. Tak snad to nejsou takoví hňupové, aby tam dali obyčejnou Moto G... Uvidíme, počkám si a pak to kdyžtak budu řešit ze zahraničí.
Studmi
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: sob 18. čer 2011 16:45:29
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 1s
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Studmi »

Já sem jim právě psal to samí. A ptal sem se i na cenu jestli to bude něco kolem 6000kč a prej se cena vejde do 6000kč a to mi sedí jen na obyčejnou moto g. Moto G 4G vyjde +- na 6000kč z anglie.

Edit: 21:35
Tak jsem měl pravdu. spletli si to :( , ale na amazonu už ho mají skladem! (uk)
Dobrý den,

bohužel je to skutečně tak jak říkáte. Moto G 4g momentálně v nabídce nemáme, měli bychom mít v nabídce, ale bohužel Vám nyní nedokážeme sdělit kdy.

Děkujeme Vám za pochopení.
izzy26
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 01. črc 2014 10:49:01
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od izzy26 »

Ach jo, už jsem se skoro radoval. Normální Moto G už tam mají jak vidím - http://www.czc.cz/motorola-moto-g-eng-c ... 40/produkt
No co se dá dělat, tak to asi budu muset pořešit někde z ciziny.
Uživatelský avatar
Ywann
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: ned 05. pro 2010 21:25:11

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Ywann »

Chtěl jsem se zeptat na jednotlivé verze Moto G.

Primárně bych preferoval Dual SIM a nepotřebuju rychlá data. Jde mi o normální pužívání v ČR + nějaká dovolená po evropě.
Našel jsem takovýto seznam:
XT1031 CDMA Version ( XT1028 for Verizon, XT937C for TracFone )
XT1032 UMTS Single SIM ( XT1008 for Moto G Forte )
XT1033 UMTS Dual SIM ( XT1035 on FCC ) - Asia Pacific (UMTS 850/900/1700/1900/2100 MHz) Latin America (UMTS 850/900/1900/2100 MHz).
XT1034 AWS Version ( XT939G for TracFone )

Na E-bay jsou nové Single SIM kousky od Boost Mobile nebo Verzion už okolo 75$ + doprava.
Ty ale asi nepojedou na GSM v ČR.

Nejlevnější nové XT1033 jsou za 228$.

Ještě jsem našel novou MotoG 4G s podporou Micto SD v Anglickém Tesco za bratru 139£.

Samozřejmě počítám, pokud bych si to nechával posílat z ciziny, se clem a DPHčkem.

Děkuji za postřehy a omlouvám se, pokud se to tady už probíralo.
Samsung Galaxy SIII I9300XXUGNA8 4.3
Samsung Galaxy S4 mini I9195XXUCNK1 4.4.2
TFSi
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: pát 05. srp 2011 19:04:55
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY
Rom: CM10 NIGHTLY

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od TFSi »

Majitelé G 4G, nezkoušeli jste někdo už větší (32GB+) paměťovky? Na XDA jsou celkem zmatené informace kdy někomu karty class 10 nefungují, někomu ano... Z toho co jsem pochopil tak je prý problém v telefonu, protože karty které Moto G nepřečte ostatní telefony zvládají levou zadní (včetně Moto E!!!).
Případně - existuje nějaký obchod kde člověka nechají kartu před koupí otestovat jestli funguje nebo ne?
Zatím mám v telefonu starou microSD 16GB cl.10 která šlape bezproblémů, ale jak jsem zjistil nedávno tak nedostačuje kapacitou :(

T.
rapman
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: pon 09. led 2012 1:02:23
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB
Rom: Stock

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od rapman »

Mozna blby dotaz, v Moto G 4G ve stock rom je jiz cestina? Pokud ne, jde prehrat GPE rom pro "starou" moto G nebo je jina GPE rom jiz pro tento typ?
Uživatelský avatar
ja_som
Robot
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 22. lis 2012 7:33:37
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1 (2018) 32GB / Android 8.1.0
Tablet: Lenovo Tab 4 8" Plus 64GB / Android 7.1.1 root
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od ja_som »

Možno sa mýlim, ale na všetky tvoje otázky je odpoveď nie.
Ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem ;-)

Sent from my tablet./Odoslané z môjho tabletu.
:ugeek:
blablabla
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: ned 27. říj 2013 14:15:37
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 16gb

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od blablabla »

Na mojom smartfone moto g som dal acsesibility shortcut (vlastne som chcel vyskusat co to je) a robil som vsetko podla pokynov az mi to napisalo ze ci chcem rebootovat mobil a ja som dal cancel lebo som nechcel. A odvtedy musim vsetko stlacat 3 krat aby to nieco urobilo a vsetko co urobim komentuje nejaky hlas. Tak potom som to nakoniec rebootol do safemodu ale stale to robi to iste. Prosim vas ak viete ako mobil vratit do povodneho modu pomoze. Dakujem.
ROM:14.91.11.falcon_umts.Retail.en.DE
blablabla
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: ned 27. říj 2013 14:15:37
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 16gb

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od blablabla »

No tak googlil som nieco som nasiel. Stacilo len vypnut a zapnut talkback. Ani neviem preco mi to tak blbo slo ked som ho nemal zapnuty. Mozno to niekomu pomoze :) . Ten safe mode snad tiez vyriesim ale ak viete ako na to mozte napisat. Dakujem
ROM:14.91.11.falcon_umts.Retail.en.DE
blablabla
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: ned 27. říj 2013 14:15:37
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 16gb

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od blablabla »

Ok vsetko vyriesene stacilo ho len restartovat, ze mi to nenapadlo skor. Ospravedlnujem sa za zbytocne spamy.
ROM:14.91.11.falcon_umts.Retail.en.DE
Dallen
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 10. lis 2011 11:52:41
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Dallen »

Zdravim panove, mam v planu objednat moto G z USA. Predpokladam, ze bude zablokovany pro mistniho operatora. Je problem s odblokaci nebo to je jak v dobe 3310 kdy to odblokuje kazdy bazar?

Diky za odpoved.
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od mArtinko5MB »

Na odblokovanie sa kupuje kod z Ebay, ktorý stojí cca 2 $, overené a oskúšané aj ľuďmi z fóra. Stačí sa prehrabať vo vláknach, je to tu spomenuté neraz ;)
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Dallen
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 10. lis 2011 11:52:41
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Dallen »

Díky, už jsem něco našel. Měl by snad být i nějaký problem na marketu přes který by to mělo jít.

Jinak taková drobnost, budu ho asi objednávat z USA z Boost mobile kde vyjde cca na 2t. Někde bylo napsáno, že v ČR nebude fungovat (verze XT 1031). Snažil jsem se to nějak ověřit a našel toto
network: GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, CDMA 800, CDMA1900, HSDPA850, HSDPA900, HSDPA1900, HSDPA2100, EDGE, GPRS, Bluetooth 4.0 with A2DP, Wifi, 802.11b, 802.11g, 802.11n
Takže v podstatě by to mělo hrát bez problému. Budu to řešit přes kontakt ve státech který to přepošle jako dárek, takže to bude bez cla, dph aj.. Pokud by pak byl zájem a sešlo by se víc lidí tak by ani nebyl problém dotáhnout i nějaké další ;)
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od P1azer »

Zdravím,
pokud by někdo věděl o jakémkoliv českém (internetovém) obchodě, kde by se dala sehnat Motorola MOTO G XT1033 (dual SIM), tak mi prosím dějte echo. Sháním nový služební telefon, ale musí to být objednáno z českého obchodu. Děkuji
Uživatelský avatar
Pajos
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 19. zář 2013 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Motorola Edge 30 neo
Rom: stock

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Pajos »

vodnik.kebule píše:more locale mi bez rootu na Moto G 4.3 nešlo, mám sytem v angličtině. poblém je u některých aplikací, které v nastavení nemají manuální volbu jazyka, ty budou také v angličtině...a že jich je dost co manuální volbu nemají..např. všechny aplikace google a spoustu dalších i českých aplikací

ještě jsem našel návod jak more locale rozchodit bez rootu..jestli je funkční musíš vyhledat sám, já na to kašlal angličtina mě nevadí.

Kód: Vybrat vše

http://droider.eu/2013/11/03/how-to-get-morelocale2-to-work-on-4-2-and-above/
asi tak
Tak tady návod jak pro dementy, je bez rootu a bez ztráty záruky:

-Tak s radostí jsem zjistill že to funguje, stačí naistalovat Morelocale v mobilu, pak oficial drivery od motoroly a ten minimal adb and fastboot na PC, pak zapnout USB ladění.

-Problém, pokud nemáte kolonku pro vývojáře (7x poklepeme v nastavení na číslo sestavení) a objeví se kolonka "pro vývojáře" tady zapneme to USB ladění.
-Připojíme k PC, a posleze bude telefon sam žádat v sekci pro vývojáře "OK" pro další autorizaci v telefonu k PC (pokud se k PC přes USB ladění připojujete poprvé na Android 5.xx se mě hláška o autorizaci objevila až po zadání adb shell).

-minimal ADB tu:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42407269#post42407269
-Naisntalujeme Minimal adb a přímo z instalacky zapneme ve windows minimal adb(souborem py_cmd.exe), spustí se příkazový řádek do něj napíšeme adb shell

-Potom zadat příkaz:
pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
Obrázek

-Spustit instalačku z PC, zadat ty dva příkazy a je to.... v Morelocale 2 zadat CZ :yes: a telefon mám komplet v češtině :clap:

Edit: tady je návod v EN

Kód: Vybrat vše

http://droider.eu/2013/11/03/how-to-get-morelocale2-to-work-on-4-2-and-above/
Možná to tu už bylo ale číst toho tolik se mi nechce a třeba to někomu pomuže :idea: přinejmenším mě, bo tenhle navod tu bude pro mě na věky, jako poděkování mužete dát palec na lepší reputaci :palec:

EDIT: jde to samozřejmě dat na jakýkoliv telefon s androidem 4.2 a na starších se nějak mění ten příkaz (odzkoušeno na 4.4.4 a 5.0), nvm jak.
Nejspíš je možné to dát už od verze androidu 2.3 a vyšší (nemam odzkoušené), !!!! prej nemusí fungovat na telefonech s nádstabou, pak jedině nahodit nějakou multilague ROM
Naposledy upravil(a) Pajos dne čtv 05. bře 2015 16:09:24, celkem upraveno 18 x.
čeština pro telefony které ji nemají pomocí morelocale 2 tu: http://androidforum.cz/post822509.html#p822509
vodnik.kebule
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 03. bře 2013 18:29:28
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od vodnik.kebule »

tak já už raději nahodil do telefonu GPE rom a je to úplně bez problémů, vše je komplet v češtině[emoji3]
Uživatelský avatar
Pajos
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 19. zář 2013 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Motorola Edge 30 neo
Rom: stock

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od Pajos »

hmm takto je to o hodně jednodušší a navíc neporušíš záruku :roll: .
Oprava telefon je tak z 70% v češtině ale i tak si nestěžuju
čeština pro telefony které ji nemají pomocí morelocale 2 tu: http://androidforum.cz/post822509.html#p822509
zlaty bulo sicilsky
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27. srp 2014 13:17:25
Typ mobilu / ROM: Moto G

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od zlaty bulo sicilsky »

S novým telefonem jsem dostal na dva roky přidáno 50 GB v Disku. Ale se píše, když po dvou leetch nebudu platit za používán navýšené kapacity, tak nabudu moct tam nic ukládat. Můj dotaz zní, že když po dvou letech si nebudu připlácet, tak vůbec nepůjde na dist nic nahrávat, ani z něho stahovat, i když budu využívat dejme tomu 10GB z 50? Děkuji laskavě za odpověď.
cinges
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: stř 28. pro 2011 19:18:06
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 Chroma android 6.0.1

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od cinges »

budes ho moct pouizivat dalej bez problemov, ale viacej tam nenahras..subory sa ti nestratia ani nezablokuju..
zlaty bulo sicilsky
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27. srp 2014 13:17:25
Typ mobilu / ROM: Moto G

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od zlaty bulo sicilsky »

Ale oni píšou tak, ze i když budeš mít zaplněno např. 8 GB, tak dokud nebudeš platit za využíváni těch 50 gb, tak tam nenahraješ ani fotku
cinges
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: stř 28. pro 2011 19:18:06
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 Chroma android 6.0.1

Re: Motorola Moto G

Příspěvek od cinges »

Kde to pisu..? To je picovina, nic take google nerobi, disk mozes pouzivat dalej bez problemov - viz oficialne vyjadrejnie google podpory, bod 8.
Odpovědět

Zpět na „Moto G - Obecná diskuze“