Huawei Ascend P6 - Obecná diskuze[ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

[ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od zemaniel »

Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 Release [Update 4.9.22]

Velké díky uživateli MirSe za aktivitu a zajištění překladu a především ingbrzy z MIUI CZ&SK (http://www.miuios.cz) za překlad
Obrázek

Postup instalace viz níže STARŠÍ VERZE
Při aktualizaci z předchozí verze (4.9.3) by se pravděpodobně měl provést jen wipe CACHE a DALVIK aby zůstala zachována uživatelská data a nastavení - netestováno!

Changelog: Hlavní dva body - 1) Opraven bug s nefungující LED diodou
2) Opravena deaktivace datových přenosů po uspání telefonu a odemknutí.

MirSe testoval a říká: Jediné, co nefunguje, je chybějící zobrazení ikon na odemykacím prstenci lockscreenu, jinak jsem nenašel chybu.

Obrázek
http://uloz.to/xNo6UCZa/miui-v4-4-2-hwp6-u06-4-9-22-zip


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STARŠÍ VERZE:

Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 Release [Update 4.9.3]

Dovolil jsem si rekompilovat - počeštit - verzi MIUI 5 od Ry09iu (http://forum.xda-developers.com/ascend- ... e-t2865971)
Původně určeno pro update ze STOCK B508, po doplnění patchů a extra repozitářů lze i z B512 - testováno.
GApps přiloženy.

Postup instalace:
Nainstalované B512 (nebo jiný KK, nutno otestovat)
TWRP 2.7.1.0

1. Na SD kartu rozbalit soubory z archivu Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 Release [Update 4.9.3].rar
2. Reboot do TWRP - volitelně plný Backup na EXT SD
3. FULL WIPE - Advanced-Cache,Dalvik,Data,System,Internal Storage,Custom Storage, NE EXTERNAL SD!! ;)
4. Reboot RECOVERY
5. Install bz_v4.4.2_hwp6-u06_4.9.3.zip, Add More Zips a přidat GApps_Standard_4.4.4_signed.zip
6. Nedělat WIPE, REBOOT SYSTEM
Naběhne GOOGLE průvodce, NEVYBÍREJTE LANGUAGE-nechte čínštinu a pokračujte šipkou dole na DALŠÍ - proveďte si svá nastavení. POZOR: při synchronizaci kontaktů FC - havaruje opakovaně android.process.acore - žádnou paniku, opravíme ;)
7. Povolit v Optimalizace - Povolení - Práva ROOT. Nainstalovat ROOT EXPLORER
8. Zkopírovat do system/priv-app Gallery2.apk
Zkopírovat do system/app ContactsProvider.apk - původní přejmenovat třeba na .old
Nezapomeňte nastavit Permissions na RW-R-R - dlouze podržet na souboru v RootExploreru
9. Restart telefonu - HOTOVO :clap:

Obrázek
http://uloz.to/xqkBicny/huawei-p6-miui- ... -4-9-3-rar

Screenshoty:
Spoiler:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Samovolná deaktivace datových přenosů!!!!
V Nastavení - HuaweiSettings vypněte volbu Save Mobile Data Connection
K tomuto dochází při uspání a opětovném probuzení telefonu, patrně fnkce pro úsporu energie.

Deaktivace navigační lišty:
V Nastavení - HuaweiSettings nechte vypnutou volbu Navigation. Pokud jí aktivujete (a přitom uděláte ještě pár dalších nastavení) tak se skryje navigační lišta (a že mi chvíli trvalo, než mi "cvaklo" proč ;) ) Tuto funkci ovšem můžete použít ve spojitosti s MIPop, což je plovoucí tlačítko nahrazujíci NaviBar. Mně osobně ovšem moc nenadchlo.

Změna úložiště na EXT SD:
Jděte do stock huawei settings a nastavte default storage location na external sd card...
popřípadě SD KitKat Fixer od jrummy ke stažení na Gplay
Naposledy upravil(a) zemaniel dne stř 04. bře 2015 20:22:01, celkem upraveno 10 x.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
ALF
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 28. črc 2011 9:43:52
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Re: [ROM] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZECH [Update 4.9.3]

Příspěvek od ALF »

Instalace proběhla vpořádku, oba soubory jsem nahrál dle návodu ale jakmile chci něco "dělat" s kontakty tak aplikace vždy spadne. Čili nemůžu tam nijak naimportovat kontakty. Poradí někdo co s tím?Jinak jsem na MIUI rom zvyklej z předešlého telefonu a vracet se k ofiko KITKAT se mi nechce.
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZECH [Update 4.9.3]

Příspěvek od zemaniel »

Vydrz, MirSe by mel pripravovat CZ pro novou verzi ktera opravuje par chyb z predchozi.
Snad se do toho tedy pusti, vypadal odhodlane. Jinak ja s kontakty problem nemel. Permissions jsi nezapomel nastavit? Na jakou chybu to pada? Jak popisuji nebo proste jen FC?
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
ALF
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 28. črc 2011 9:43:52
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Re: [ROM] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZECH [Update 4.9.3]

Příspěvek od ALF »

Díky za radu, kontroloval jsem nastavení Permissions a opravdu v tom byla chybka. špatně jsem zaklikl volbu. Opravil jsem a zdá se že je problém s kontakty vyřešen!


Díky jdu si užívat MIUI NA P6 :-)

EDIT:

Tak přece jen jsem přišel na další problém, nepodařilo se mi spustit fotoaparát a galerii, telefon stále píše že není k dispozici externí uložiště.

Karta tam je, telefon ji vidí ale ani jedna aplikace fotáku s ní asi neumí pracovat.Je také nutné nastavit někde permissions???
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZECH [Update 4.9.3]

Příspěvek od zemaniel »

Problém s SD kartou - řešení přidáno do návodu k instalaci výše. Mělo by fungovat, napište zda ano. Díky.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
ALF
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 28. črc 2011 9:43:52
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Re: [ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od ALF »

Jak je popsáno výš, nezobrazuje ikony na lock screenu a já přišel ještě na problém u budíku. Nelze nastavit opakování. Aplikace vyskočí bud do home screen, nebo o obrazovku zpět.

Nevím zda je to nastavením, ale při přihlášení do xiaomi účtu mi nejdou stahovat témata a vše s tím spojené.

S sd kartou není problém.
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od zemaniel »

Alf: ....... a já přišel ještě na problém u budíku. Nelze nastavit opakování. Aplikace vyskočí bud do home screen, nebo o obrazovku zpět.......

Tady pomůže asi nahrazení příslušné apk originálem (jako v mé verzi například "Zkopírovat do system/app ContactsProvider.apk - původní přejmenovat třeba na .old" - v tomto případě to byl podobný problém s kontakty) Bohužel teď asi nevím, která se stará přímo o hodiny, asi bych intuitivně hledal v system/app nebo priv-app a zkoušel nebo googlil. Nebo jelikož vše už asi bude řešit MirSe, mohl by vyzkoušet sám nebo zkontaktovat ingbrzy z MIUI CZ, který by možná poradil nebo opravil.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: [ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od MirSe »

Pokud mohu mluvit za sebe, Kontakty mi bezproblémově jdou bez doinstalace apk. (v návodu zemaniela), stejně tak budíky (i opakovaně) v původní aplikaci. Flashoval jsem verzi přes původní B512...
To Alf: doinstaloval jsi GApps? (to je tak jediné, co mě napadá).
Doinstalaci témat přes XIAOMI účet jsem po pravdě neřešil. Zpočátku mě to s jiným telefonem frčícím na MIUI zajímalo a pak jsem zjistil, že téma mám stejně jedno a jen měním tapety, které mě omrzely.
ALF
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 28. črc 2011 9:43:52
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Re: [ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od ALF »

Ano gaps jsem instaloval.Budik jsem vyresil jinou aplikaci z marketu,ale ty temata a to ze na lock screen se nezobrazuje "nic" me mrzi.U odemykani mito nevadi,ale spis hodiny!Myslel jsem,ze to treba vyresi jine tema,ale kdyz nejde stahnout tak nemuzu ani vyzkouset.Vidim to na navrat k predesle verzi.
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C
Uživatelský avatar
MirSe
Androiďák!
Příspěvky: 388
Registrován: ned 08. zář 2013 20:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 6

Re: [ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od MirSe »

Jak jsem psal - mě hodiny i budíky fungují bezproblémově a u předchozí verze mi naopak vadila nefunkčnost LED signalizace zmeškaných událostí. Třeba bude časem upravená nová verze MIUI a pokročíme zase dál.
ALF
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 28. črc 2011 9:43:52
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Re: [ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od ALF »

Jak prosím rozchodím externí (sd card) a zároven i interní uložiště? Těch 8gb v telefonu je mi k ničemu, když se na něj nedostanu.
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C
ALF
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 28. črc 2011 9:43:52
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Re: [ROM] [UPDATE] Huawei P6 MIUI V5 Kitkat 4.4.2 CZ 22.9.2014

Příspěvek od ALF »

Zjistil jsem dalsi "nenormalni" vec a to nabijeni.V praci kdyz hodim telefon nabijet,tak mi current widget ukazuje max proud cca kolem 200mA, nabijecka Hama 5V/1A standardni kabel 1m,doma nabiji kolem 800-900mA.Zkouseno i s jinou nabijeckou a v praci to same,taky je max nabijeci proud cca 200mA.Aplikace Fastcharge nefunguje kernel neni podporovan,poradi nekdo co jeste vyzkouset?
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend P6 - Obecná diskuze“