Ostatní telefony GigabyteGSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Moderátoři: negrbob, Moderátoři čínských mobilů, negrbob, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

GSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Příspěvek od negrbob »

Dostupnost Listopad 2014, cena cca 4490,-

Ofiko stranka vyrobce http://www.gigabytecm.com/en/goodscontent.php?id=292

- 5.0" IPS OGS HD multi-dotykový displej (720 x 1280 pixels)
- Android 4.4 (Kit Kat)
- MediaTek MT6582, Quad-Core 1.3GHz / Mali-400 MP2 Dual-core
- Dual SIM
- ROM 8GB / RAM 1GB
- Možnost paměťové karty microSD až do 32GB
- 13 Mpx fotoaparát s automatickým ostřením / Prední: 8,0 Mpx
- Rozměry : 144 x 70.5 x 8.3mm
- Hmotnost 146 g
- Baterie 1900 mAh

Obrázek
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Dandynes
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. led 2015 17:52:16
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: GSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Příspěvek od Dandynes »

Dobrý den,

prosím, podporuje tento telefon funkci OTG ?

Děkuji.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: GSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Příspěvek od negrbob »

Nepodporuje.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
jenameda
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 20. kvě 2012 20:11:55
Typ mobilu / ROM: Gsmart Mika M3

Re: GSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Příspěvek od jenameda »

Tento smatrphone mám od vánoc, jsem spokojen. Signál na WiFi i přes operátory se načítá rychle a drží. Funguje vše až na jednu maličkost GPS se načítá pomalu. Neví někdo co s tím? Už jsem zkusil pár gps fixu, ale moc se to nezlepšilo. Navigace sice maká, ale chvilku trvá než se načte poloha.
blueneon81
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26. črc 2015 1:26:02
Typ mobilu / ROM: Gsmart Mika M3
Mobil 2 / ROM: Gsmart G1305

Re: GSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Příspěvek od blueneon81 »

Takže tento mobil vlastním od začiatku decembra 2014, takže bol zakúpený ako čerstvá novinka.
Prečo práve tento mobil?
Pri kúpe som mal následovné požiadavky: zadná & predná kamera s rozlíšením väčším než 5MP a možnosťou natáčať v 1080p, aspoň Android 4.4, aspoň 1 GB ram a aspoň 4 GB vnútorného úložiska + možnosť rozšíriť pomocou SDHC aspoň na 32 GB, limit do 180€ a aby sa tam nemusela strihať SIM karta na dnešné menšie rozmery. Takže Mika M3 to do bodky spĺňala.
Celú srandu som kúpil cez Alza.sk v cene 180€ bez DPH vrátane 32GB Kingston Class 10 SDHC spolu s poistením (dobrý deal).
Odvtedy už ubehlo viac ako pol roka a za ten čas som mobil "vytrestal" až-až.
Kvalita fotografii, čo sa týka kresby, mi pripomína starší mobil Gsmart G1305, akurát fotky majú vyššie rozlíšenie, nádych je do azúrovo-zelena s miernou desaturáciou a možnosť zvoliť si aj 16:9 pomer strán. Podozrenie na interpolované nižšie rozlíšenie. Predná kamera je ale kvalitatívne na úrovni starých Nokia mobilov z obdobia rokov 2002 až 2005 - fotky majú zvláštne farebné podanie, príliš veľa farebného zrna, mäkkú, až halucinačno-tripovú kresbu a mám dojem, že je to interpolované nižšie rozlíšenie. Manuálna voľba ISO nemá prakticky efekt až do momentu, kedy sa nastaví ISO 800 a 1600 - tú náš mobil prezrádza, že citlivosť je záležitosť softvérovou, oba čipy teda fungujú reálne na jednej. Ako sa vyššia citlivosť prejaví? Softvérovo sa snaží mobil doháňať svietivosť na úkor rýchlosti obnovenia, niečo ako dlhá expozičná doba, pri natáčaní videa klesne rýchlosť až na neuveriteľných 5 FPS. Za použitia blesku si automatika nastaví ISO 302, v jasnom prostredí ISO 48. Iné ISO sa mi tuším ani nepodarilo (ale nie som si istý). Efekt HDR nemá žiaden efekt. Apropos videá, mobil zvláda natočiť videá v 1080p (presnejšie 1088p) 30 FPS len za podmienky, že je vonku jasno. Pri klesaní intenzity svetla klesá aj rýchlosť, už sa mi podarili videá v 24 FPS, 21 FPS, v interiéri 16,67 FPS. Tento neduh je teda spôsobený čipom a nedá sa zvrátiť ani znížením rozlíšenia trebárs na 720p, 480p a menej (kvalitnejšie mobily dokážu v nižších rozlíšeniach točiť napríklad v 60 FPS, či viac). Auto-focus (touch-focus) funguje na princípe zisťovania kontrastu (rozdieľnosť medzi svetlými a tmavými plochami), čiže nie tak, ako pri bežných fotoaparátoch, čo môže spôsobiť aj to, že sa pri doostrovaní videa obraz rozostrí a až potom doostruje. V nastaveniach videa nemáte možnosť zistiť, ktoré rozlíšenie videa je aké, takže systémom pokus/omyl sa potom dovtípite, aké rozlíšenie je nízke, stredné, vysoké a jemné. Ak radi fotíte v pomere strán 4:3, budete mať na výber rozlíšenia 1MP, 8MP a 13MP, pri pomere strán 16:9 (v telefóne ako Celá obrazovka) už je výber rozlíšení pestrejší: 1, 4, 6, 8 a 13 MP. Fotiť na maximálne rozlíšenie sa z dôvodu interpolácie ani neoplatí, odporúčam nižšie rozlíšenie 8MP zadnou a 5MP prednou kamerou (ba niekedy mám dojem, že je to ešte menej). A z neznámych dôvodov predná kamera má možnosť točiť videá len v dvoch rozlíšeniach (nízke a vysoké) a v pomere strán 4:3. Ak chcete overridnúť tento neduh a chcete točiť prednou kamerou v pomere strán 16:9, použite appku LgCamera.
Baterka je otrasne slabá a len zapnutý displej ju vymláti behom pár hodín. Totálne vybiť batérku zo stavu 100% až do vypnutia mobilu sa vám podarí do dvoch hodín pri videohovore.
Ako prenosný audioprehrávač je tento mobil totálne nevyhovujúci. Doteraz som nezistil, s akou impedanciou mám použiť sluchátka, aby som začul basy. Tie totiž nenájdete. Natívne síce podporuje prehrávač aj FLAC formát, ale len 16 bit 44 kHz (de facto CD), 24 bitové FLAC súbory jedine cez VLC. Natívny prehrávač má len jediné plus: prehráva tzv. seamless, takže nie sú medzi skladbami mikrosekundové medzery.
Displej je perfektný. Kvalitný obraz, farby, všetko. Len je ako Upír z Feratu, je najväčším žrútom batérie a to máš rozlíšenie len 720x1280 (čiže nie FHD, či 2K).
V Gigabyte sú šitiaci. Telefón obsahuje Android 4.4.2 a dodnes prebehli tri aktualizácie. Ani jedna neupgradovala na vyššiu verziu (čiže ani 4.4.4., ani na 5.x).
Aspoň v jednej aktualizácii odstránili duplicitnú appku na hovory (až do júna tam bol na výber zelené a modré slúchadlo, už je len modré).
Je tam pribalených pár nepotrebných a pár diskutabilných aplikácií. Väčšina sa dá odinštalovať, chválabohu. Sú tam ale aj také, ktoré sa odstrániť nedajú a jediné, čo sa dá s nimi spraviť, je ich zakázať.
Procesor & grafický čip nepatria k nejakej špičke, takže 3D hry plynulé nie sú.
Nepodporuje OTG, NFC, 4G, Bluetooth len verzia 3.0, Wifi Direct sa mi rozbehať s kamošovými mobilmi nepodarilo.
1 GB ram už nie je dnes bohviečo, častými aktualizáciami Google Apps prichádzate o voľnú ramku.
Dve SIM karty som neskúšal, lebo druhá zásuvka je na MicroSIM a druhú SIM kartu, ktorú mám, tiež nechcem strihať na menší rozmer.
FM rádio je ok, nahrávanie rádia bohužiaľ prebieha len s mono zvukom.
Mobil má len jeden mikrofón, tak aj videá majú mono zvuk.
Nastavenie hlasitosti reproduktoru akoby nefungovalo a samovoľne sa mení (a dodnes som neprišiel na to, či je to vada, alebo nejaký skrytý DSP efekt, prikláňam sa k možnosti blbému zvukovému čipu).
Príjem Wifi je slabý.
Sakra, nemá ani kompas (no Geocaching).
Ďalší nedostatok, ktorý ma vie luxusne vytáčať je, ak si odpojíte mobil z USB počítača (prenos dát), telefón sa prehodí na ukladanie do internej pamäte, takže musíte potom vždy chodiť do Nastavenia a manuálne prehodiť na ukladanie na SD kartu.

Zhrniem to: Telefón má veľmi veľa nedostatkov. Jediné plus je displej (čo sa týka kvality) a možno ten dizajn, nápadne sa ponášajúci na Xperie od Sony. Ale hej, za tú cenu, čo by ste ešte chceli...
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: GSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Příspěvek od prasil »

Pěkná slohovka, diky, ale větší hodnotu by měla v prosinci nebo v lednu :yes:
blueneon81
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26. črc 2015 1:26:02
Typ mobilu / ROM: Gsmart Mika M3
Mobil 2 / ROM: Gsmart G1305

Re: GSmart MIKA M3 - 5"HD IPS, MTK6582,1GB/8GB, KitKat, DualSIM

Příspěvek od blueneon81 »

Určite áno, ale vtedy som ani netušil o existencii tohoto fóra a nie som platený redaktor, ktorý dostáva každý týždeň jeden telefón na recenziu od spriateleného obchodu s elektronikou.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Gigabyte“