Ostatní telefony SamsungNefunkční VoWiFi po poslední aktualizaci

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Miles.D
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08. pro 2021 11:24:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40 Dual Sim

Nefunkční VoWiFi po poslední aktualizaci

Příspěvek od Miles.D »

Dobrý den,

po poslední aktualizaci Android 11 (datum vydání 2021-11-26) na Galaxy A40 u operátora T-Mobile mi přestalo fungovat volání přes Wi-Fi.
V menu Nastavení/Připojení/Volání_pomocí_Wi-Fi mám funkci aktivovanou i zvoleno Preferovaná síť Wi-Fi.
V menu Nastavení/Připojení/Mobilní_sítě je ovšem k dispozici pouze volba Hovory VoLTE a volba Hovory VoWiFi chybí.

Do včerejší aktualizace systému ovšem volání přes Wi-Fi normálně pracovalo, takže mám důvodné podezření na problém v nové verzi.

Máte prosím nějaký tip, kde se stala chyba a jak postupovat při zprovoznění VoWiFi?
Díky moc za pomoc.

Milan
Miles.D
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08. pro 2021 11:24:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40 Dual Sim

Re: Nefunkční VoWiFi po poslední aktualizaci

Příspěvek od Miles.D »

Update:
Technická podpora Samsungu poradila otestovat v nouzovém režimu pro "vyloučení vlivu aplikací třetích stran" a uvedení telefonu do továrního nastavení.
Provedl jsem obé, ale bez výsledku. VoWiFi stále nefunguje. Zapnuté, preferované, ale neaktivní.
Ještě zjišťuji, jestli v tom nemá prsty T-Mobile.
Miles.D
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08. pro 2021 11:24:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40 Dual Sim

Re: Nefunkční VoWiFi po poslední aktualizaci

Příspěvek od Miles.D »

Tak abych ještě sám sebe doplnil, že T-mobile v tom prsty neměl. Pouze mi potvrdil, že po poslední aktualizaci se to rozhasilo více lidem a z některých modelů se dnes nedá dovolat ani přes operátora. Že jedinou možností je počkat na další aktualizaci. Dva týdny jsou ovšem pryč a aktualizace v nedohlednu.
Vít
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: pon 23. pro 2019 17:19:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S22

Re: Nefunkční VoWiFi po poslední aktualizaci

Příspěvek od Vít »

Zdravím, mám též A40 volný trh, ale už vlastně není, O2 mi ji brandovalo. S VoWiFi nemám žádný problém funguje. Zdá se že O2 hlídá co pouští do svých telefonů, od toho přehrání mi nepřišla žádná chybová aktualizace. Jen mě trošku štve ta jejich značková animačka, když ono to musí být. :facepalm:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Samsung“