Ostatní telefony ZTEZTE Nubia Z7s Mini

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
joe.matrix
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. říj 2013 20:16:01
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od joe.matrix »

Už jste někdo zkoušel Official NX507J Android 5 Beta V2.03? Je v češtině a vše funguje?
Uživatelský avatar
MirosPikos
Robot
Příspěvky: 899
Registrován: úte 15. úno 2011 17:12:37
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z7 Mini
Rom: Cuoco92 Lollipop

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od MirosPikos »

Jedu na novém Cuoco92. Nahrává se prostřednictvím originál utility od ZTE. Zatím jede na výbornou, po včerejší aktualizaci všechno ok - vyřešen problém s navigací a otáčením displaye. Jediná pro mě zásadní vlastnost - nelze přepnout pouze jednu SIM do režimu offline.

Soubory ke stažení zde:
https://yadi.sk/d/Dfzb3YTnfagkQ
MAD68
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: stř 14. srp 2013 13:35:00
Typ mobilu / ROM: NEXUS

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od MAD68 »

Ahoj, máte někdo tip kde ji koupit výhodně z EU skladu?

Mobilně z Hongmi
joe.matrix
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. říj 2013 20:16:01
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od joe.matrix »

MirosPikos moc děkuji za soubory. Nějaký stručný popis jak nainstalovat? :) U této verze není problém s pamětí a ukládání? Zvuk u video je lepší? Dual Sim funguje? Je v češtině? Promiň že jsem Tě zasypal otázkami. Pokud odpovíš budu moc rád a předem děkuji. :yes:
Uživatelský avatar
MirosPikos
Robot
Příspěvky: 899
Registrován: úte 15. úno 2011 17:12:37
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z7 Mini
Rom: Cuoco92 Lollipop

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od MirosPikos »

Připojíš mobil k PC, máš zapnuté USB debugging. Pustíš tu jejich flash utilitu. Musí svítit zelene, že je vše v pořádku připojené. Nasmerujes ji na složku, kde máš rozbaleny obsah taru s novou ROM. Pustis a čekáš. Po restartu si vyhral. Ulož si někam predem obsah vnitřní paměti, změní se vnitřní úložiště na jedno kam se budou nahrávat instalace i vlastní soubory - celkem je k dispozici tedy 16 na všechno plus SD. Dualsim funguje ale nelze vypínat pouze jednu SIM. Snad časem vyřeší. V češtině je, sice ne 100% ale komu to vadí. Zvuk u videa zdá se vyřešili.
joe.matrix
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. říj 2013 20:16:01
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od joe.matrix »

Super díky moc za odpověď. Na stažení jsou tam jestli dobře koukám 3 druhy ROM. Která je ta správná? NX507J_CNCommon_V2.03.tar?
Uživatelský avatar
MirosPikos
Robot
Příspěvky: 899
Registrován: úte 15. úno 2011 17:12:37
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z7 Mini
Rom: Cuoco92 Lollipop

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od MirosPikos »

Řekl bych, že nejdřív stáhnout ten CNcommon (druhý soubor), flashnout a pak přes něj flashnout ten první Cuoco92. Možná jde rovnou ten Cuoco92, ale já postupoval přes ten oficiální nezměněný, takže tím rozhodně nic nezkazíš.

Jinak vyšla pak aktualizace u toho Cuoco92. Nevím jestli s ním máš zkušenosti. Mě nešla nainstalovat, musel jsem nahrát ručně TWRP (to bych ti kdyžtak poslal) a až pak mi šlo přes TWRP nahrát aktualizaci od Cuoco92. Tyhle dny připravuje další. První řešila problém s rotací displaye a GPS, další nevím co bude řešit.

Pak jsou informace o tom, že 14 nebo 16. dubna vyjde další oficiální beta lízátka. A koncem dubna (tuším 28.) vyjde finální verze. Tam už by mohlo být vypínání jednotlivých SIM - což je jediná věc, která mi u této první beta verze chybí. Jinak je víceméně stabilní (občas padne nějaká GAPPS aplikace). Je rychlá, super aplikace camery a výdrž rozhodně není horší jak předchozí Android.
joe.matrix
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. říj 2013 20:16:01
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od joe.matrix »

čau, nějak to nejsem schopnej nahodit. Mám verzi 9.42 a TWRP taky. Když pustím ten jejich updater tak to svítí červeně i když mám mobil připojen a povolené ladění přes USB. Přes TWRP tam nedostanu ani první ani druhou ROM (koncovka 7z a tar). Nevíš co s tím? Jinak ty aktualizace Couco ti to nabízí samo nebo kde je hledáš? :) Moc děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
MirosPikos
Robot
Příspěvky: 899
Registrován: úte 15. úno 2011 17:12:37
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z7 Mini
Rom: Cuoco92 Lollipop

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od MirosPikos »

Hlavně to prosím tebe nezkoušej přes TWRP, mohl bys mobil umrtvit. Já měl nahraný ty EN/CN verze. 1.67, 1.80 a pak 1.82. Naposledy jsem měl 1.82 Cuoco92 a z té jsem dělal update jejich oficiální utilitkou na Android 5.0, viz. jak jsem popisoval výše. Abys nahrál 1.82 Cuoco92, tak potřebuješ mít TWRP ve verzi 2.8.1.0. Jo a kdyby ses někdy chtěl vracet zpátky na 1.82, tak je na to udělaný speciální downgrade balíček (třetí soubor z odkazu) a nahrávat se musí rovněž přes utilitu nubia NX507J Updater V1.5.9.exe:
https://yadi.sk/d/Dfzb3YTnfagkQ

Tady máš 1.82 Cuoco92:
https://drive.google.com/file/d/0B6lOK7 ... sp=sharing

Tady je pak doporučené TWRP:
https://mega.co.nz/#!r1QGhCaQ!rmze-mgcU ... EbCZ_AO1yc"

Jinak lze všechno dohledat na tomto forum:
http://www.androidiani.com/forum/zte-nu ... oco92.html
joe.matrix
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. říj 2013 20:16:01
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od joe.matrix »

A přes TWRP Green+Play 2.8.3.0 to nepůjde? Musím přes 2.8.1.0?
Uživatelský avatar
MirosPikos
Robot
Příspěvky: 899
Registrován: úte 15. úno 2011 17:12:37
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z7 Mini
Rom: Cuoco92 Lollipop

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od MirosPikos »

Pro korektní funkci potřebuješ 2.8.1.0., jak autor ROM píše i v názvu balíku.
ImpX
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 05. dub 2015 3:53:57
Typ mobilu / ROM: Nubia Z7 MINI _ 1.82 untouched

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od ImpX »

Zdravim,

nemali ste niekto problemy so 4g/LTE?
akosi na tom telefone neviem rozchodit tieto siete u nas na SVK pri T-mobile,
je tam potreba updatovat nejako baseband?

Dakujem moc za akukolvek pomoc :clap:
joe.matrix
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. říj 2013 20:16:01
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od joe.matrix »

Takže nyní jedu na Lollipop od Cuoca v. 2.63, k tomu Nova luncher a jsem nadmíru spokojenej. Vypadá to že už je to dokonale vyladěné. Tímto chci veřejně nesmírně poděkovat MirosPikos za všechny rady a pomoc. Bez něj bych to nedal :palec:
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od gersa »

joe.matrix píše:Přes TWRP tam nedostanu ani první ani druhou ROM (koncovka 7z a tar). Nevíš co s tím?
Pres recovery se flashuji soubory s koncovkou zip. Takze hadam, ze bude stacit tar (a 7z) rozbalit, protoze uvnitr budou zipy
Uživatelský avatar
MirosPikos
Robot
Příspěvky: 899
Registrován: úte 15. úno 2011 17:12:37
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z7 Mini
Rom: Cuoco92 Lollipop

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od MirosPikos »

Myslím, že problém už byl ehm jaksi ehm vyřešen :)
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od gersa »

To nezpochybnuju.... napsal jsem to aby pro priste vedel, za tar nikam nenaflashuje
pokustón
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: pát 10. říj 2014 13:31:01
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Z9 mini/max

Příspěvek od pokustón »

tak sem dneska náhodou natrefil na Nubii Z9 mini/max https://www.youtube.com/watch?v=qCsrxU5HN4k
nevypadá to na výraznej pokrok krom pár mpx na foťáku...
joe.matrix
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. říj 2013 20:16:01
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od joe.matrix »

Já bych řekl že vypadá Z9 mini hoooodně dobře :palec:
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 43521.html
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od marus »

No, aspoň tu 810 procák tam mohli nechat.

Takhle je to oproti Blade S6 jen FHD displej navíc, trošku lepší baterka (pro ten displej) a foťák.
A to mi jako dobrý kauf nepřijde :roll:
Uživatelský avatar
Mild@
Stálý androiďák
Příspěvky: 151
Registrován: pon 21. led 2013 10:54:40
Typ mobilu / ROM: HTC-THL-HERO-Jiayu
Tablet: Ainol, Hyundai, Ramos
Bydliště: Morava krásná zem ...

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od Mild@ »

ahojte, aktuálně mám 1.82 po instalaci prostřednictvím TWRP. Dál se ale nedostanu, protože ta utilitka pro další flash (nubia) mi nedetekuje telefon. Mám Win8.1Pro a zkoušel jsem to i na Win7Pro. Oboje 64bit. Problém bude asi v driverech. V obou systémech po připojení telefonu ve správci zařízení jen "android" s vykřičníkem - takže ovladače nejsou dobře instalovány. Sehnal jsem instalační balík pro nubii a nainstaloval. Samostatně nefunguje, tak jsem manuálně přiřadil nějaké ovladače k zařízení "natvrdo" a ADB příkazy mi fungují. Nicméně utilitka stále telefon nevidí.
Nějaká rada? Případně odkaz na drivery, které jste použili?
Dík.
pytlak227
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: pon 09. pro 2013 20:42:02
Typ mobilu / ROM: nubia z7 mini

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od pytlak227 »

Ahoj, mám otázku na všechny, co už mají lollipop na svém telefonu – a to jak ve verzi original beta, tak i verzi cuoco92. Podělte se se svými zkušenostmi po nějaké době používání. Pokud můžete, tak srovnejte s předchozí verzí. Co výdrž baterie, jak se telefon celkově chová, narazili jste na nějaké chybičky a bugy? Nějaké fičůrky a vylepšení které vám vyhovují?

Druhá věc – při flešování pomocí originálního nástroje Nubia NX507J Updater se má automaticky v prvním kroku vytvořit záloha telefonu (IMEI, MEID, atd.) pro případné problémy se ztrátou imei a tedy i nefunkčním telefonem. Tato záloha se automaticky uloží do C:\nubiaBackup.
V diskusi k lollipopu pro tento telefon na androidiani si ale jeden diskutér postěžoval, že se mu při flešování pomocí Nubia NX507J Updater ztratilo IMEI, MEID atd a tudíž má telefon nefunkční. Tvrdí, že se mu žádná záloha do C:\nubiaBackup neuložila a nemá tedy telefon jak opravit.

Proto tedy moje otázka pro ty co už lollipop flešovali – jde pomocí Nubia NX507J Updater udělat pouze polovinu kroků a vytvořit a uložit jenom zálohu stávajícího stavu telefonu aniž bych musel pokračovat dále flešováním telefonu? Po kontrole vytvořené zálohy bych se teprve rozhodnul, zda přikročím k flešování nového firmware či ponechám stávající.

Děkuji všem s lízátkem za jejich odpovědi.
Uživatelský avatar
eswe
Androiďák!
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. pro 2011 20:51:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3
Bydliště: Olomouc

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od eswe »

Ahoj.Tak jsem si to od začátku všechno přelouskal.Přemýšlím nad tímto telefonem.Teď se vynořil ZTE Nubia Z9 mini,ale nezdá se mi,že by byl až tak lepší než sedmička.Ještě mě zaskočily nano SIM karty.Alespoň mohl mít NFC.Pro někoho zbytečnnost.Myslíte,že raději vzít sedmičku?Ještě by jste tomu chudákovi mohli odpovídat,jestli je v té a té ROMce čeština.Taky by mě to popřípadě zajímalo,kdybych telefon vlastnil.Anglicky teda neumím.Mohli by to dávat do ruštiny :)
reaser
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: ned 09. pro 2012 22:19:54
Typ mobilu / ROM: B92M Android 4.0 ICS ZTE Nubia Z7 mini

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od reaser »

V 1.72 čeština je.
V 1.82 čeština není (Nubia z7 mini Custom Smartidigi v6.0, Smartdigi Team best choice)

Tip1: Pokud chcete, aby se aplikace instalovaly na SD Kartu, přepnete to v About phone -> Storage -> Choose primary storage

Tip2: Nastavení APN pro internet u 1.82 je trochu schovaný v Msim Settings -> Klepnout na Phone card 1(2)
burianp
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: úte 07. srp 2012 16:06:30
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 2 4GB RAM 32GB storage
Tablet: Chuwi vi8
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od burianp »

Zdravím,

rád bych se optal jak je to v současné době s romkou na Lollipopu ?
Je něco stabilního co byste doporučili použít?

Díky,
Petr.
tomtom7
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: úte 23. zář 2014 9:43:05
Typ mobilu / ROM: -

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od tomtom7 »

Keďže mi nedávno prasklo temperované sklo Nillkin (svoj účel splnilo, zachránilo displej, ktorý by to určite neprežil), objednal som Bepak z ebayu.
http://www.ebay.com/itm/Original-BEPAK- ... 23464f506e
Cena dobrá, balenie rovnaké ako Nillkin, hladšie na dotyk, takže mi po ňom lepšie kĺže prst a aj citlivosť oproti Nillkin sklu lepšia. Ak by o ňom niekto uvažoval, tak mu ho môžem pokojne odporučiť. Odolnosť som zatiaľ neskúšal a dúfam že tak skoro ani nebudem :D
galejda
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: ned 11. bře 2012 22:26:11
Typ mobilu / ROM: Htc Evo 3D

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od galejda »

Ahoj vsem prosim o pomoc .Moc rad by jsem si rootnul a nasledne flashnul telefon na novejsi verzi androidu uz me nebavi padajici galerie a spatej zvuk u videi.Zkousel jsem kingo root-neuspesne skonci ve failu.Dale jsem zkousel towel root ten sice zaprsel a hlasi ze jsem rootlej ale pri overeni pres root checker je telefon stale bez rootu.Naposledy jsem zkousel ten programek od zte nubia updater- prepnul jsem do debug mode a ten nevidi telefon porad je tam cervenej vykricnik. Nejak uz si nevim rady co dale jak to rootnout pripadne jestli by jen nestacila aspon instalace novejsiho firmwaru bez nutnosti rootu ale tu se mi zase pro zmenu nedari stahnout.Kde jen muze bejt chyba ????
galejda
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: ned 11. bře 2012 22:26:11
Typ mobilu / ROM: Htc Evo 3D

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od galejda »

Tak nakonec vyreseno mel sem jeste jeden z prvnich Firmwaru na nich nejde nahrat twrp a nechodi ani untilitka od vyrobce. Po updatu vse bezi jak vino
neskar
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 18:24:34
Typ mobilu / ROM: jiayu g2s
Tablet: cube u30gt
Bydliště: Praha

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od neskar »

ahoj,
nezkouseli jste nekdo 3.01 resp 3.02 ze smartdigi? rozjel jsem obe, ale dual sim management mi ne a ne rozbehnout datovou simku...trochu se s tim peru. prijde mi, ze je tam prohozene nastaveni slotu, protoze 3G/4G jde povolit jen u SIM, ze ktere standardne volam, u druhe (standardne datove) jde jen 2G. nerozbehal to nekdo z vas? doufam ze neni problem v nastaveni APN ale snad jsem se tam v nicem neprepsal...
zkousel jsem jeste 3.06, ale ta mi po RESTORE zustane viste na boot logu a nehne se...
3.07 nemate nekdo? nechce se mi donatovat kdyz je vysledek nejistej...
dik za rady
tomtom7
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: úte 23. zář 2014 9:43:05
Typ mobilu / ROM: -

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od tomtom7 »

Ahoj, minulú nedeľu som mal menšiu nehodu so svojou Z7 mini, praskol digitizér (nepomohlo ani temperované sklo). Ešte v ten deň som objednal Z9 mini, dnes prišla. Prvé dojmy dobré, bežím zatiaľ na ROM od navin_n z xda. Ešte skúsim ROM od Cuoco92, potom by bolo asi dobré založiť samostatné vlákno... Najväčšie plus, ktoré som doteraz spozoroval je fotoaparát a naopak pre mňa asi najväčšie mínus telo telefónu - síce ten titanový rámček pridáva trochu na atraktivite, možno aj na pevnosti, takisto zadný kryt je pekný ale v ruke sa mi lepšie drží Z7 (aj keď telefón pôjde do púzdra, takže rozdiely sa vytratia).
BigFoot007
Androiďák!
Příspěvky: 413
Registrován: ned 11. črc 2010 8:43:31
Typ mobilu / ROM: ZTE Skate - Orange Monte Carlo
Tablet: Ainol Novo 7 Aurora II

Re: ZTE Nubia Z7s Mini

Příspěvek od BigFoot007 »

Ahoj.
Mozes nahodit z tej srandy fotky z Nubie Z9 mini, nech to vieme trosku porovnat so z7 mini?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony ZTE“