CUBOT One - Obecná diskuzeCubot X6

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

yendal
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. kvě 2015 18:45:54
Typ mobilu / ROM: cubot x6

Re: Cubot X6

Příspěvek od yendal »

Jestli to někomu pomůže, tak si to nenechám pro sebe:
Pro ty, co mají problém se slabým nebo žádným signálem GSM na Cubot X6, bych měl řešení, jak ho opět zesílit. Co můžu na úvod říci, u mého to nebyla chyba firmware, ale hardware, konkrétně antény, a na jeho opravu mi stačilo cca 10 cm slabého, např. zvonkového drátku a kvalitnější lepenka.
Cca před rokem jsem se stal také majitelem tohoto telefonu, obě SIM u O2, a také se mi po poslední aktualizaci začal ztrácet signál, resp., ve městech a okolí bylo vše OK, ale na vesnicích a v místech s malým pokrytím, kde ostatní měli aspoň čárku, nebo dvě, se CUBOT X6 nechytal. Protože jsem se pohyboval spíš po městě, tak jsem to neřešil. Reklamovat jsem ho nechtěl – byla by to složitá cesta přes Německo do Číny, a už jsem si říkal, že se ho asi zbavím, přestože za ty peníze je to pořád nadupaná mašinka a pořád mi bylo líto ho pustit do světa. Na netu jsem hledal návody na opravu, a když softwarové pokusy o opravu nepomohly, našel jsem nedávno toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=MaDs5-qPZNs
Podle toho jsem upravil i můj telefon, s jediným rozdílem, že jsem drátek od antény nevedl vnitřkem telefonu (není tam pro něj dost místa), ale udělal jsem malý otvor do zadního krytu v místě přesně nad konektorem antény, a to v místě, kde jsou vedle slotu na druhou sim zevnitř dva malé kulaté prolisy (horní na anténu a spodní na šroubek), do otvoru jsem zastrčil cca 10 cm dlouhý zvonkový drátek, tak, aby se dotýkal vnitřku konektoru antény a z vnější strany zadního krytu jsem ho částečně zafixoval lepenkou, aby se neuvolnil. Drát jsem trochu ohnul, aby nevyčuhoval ven přes telefon a vložil do flipového pouzdra, takže z úprav není nic vidět.
Od té doby mám už dva dny na telefonu opět všude plný signál, a když z pouzdra vysunu konec drátku (jako antény na starých Motorolách apod.), tak mám signál i v místech, kde se některé ostatní dotykáče nechytají. A až mne napadne, jak integrovat malou vysouvací anténu do toho flipového pouzdra, tak to bude neprostá bomba 
Na netu je ještě pár návodů na opravu nebo úpravu antény, ale složitějších. Tohle jsem chtěl jen vyzkoušet, jestli by to pomohlo, a světe div se – funguje to…
A možná to někomu pomůže.
PeciTP
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. srp 2015 17:14:34
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Compact

Re: Cubot X6

Příspěvek od PeciTP »

Čau lidi,
kámoš má tady Cubota X6 a přestal mu jet - zapne se a zasekne se na tom nápisu Cubot, nic víc nedělá, zkoušel jsem udělat hard reset přes power+vol+, do recovery se dostanu, wipe udělám, ale je to bez efektu, furt to samé. V mobilech se nějak extra nevyzná, rootlé to neměl, že existuje nějaké ladění USB taky neví, takže mobil je bez jakýcholiv úprav. PC mobil rozpozná že mi to cinkne, ale jako disk a tak ho nezobrazí.
Dokázal by někdo poradit, jak to ještě rozjet?

Zkusil jsem návod tady:
http://xdafirmware.com/cubot-x6
ale taky bez úspěchu, ztroskotá to když dám download (tipl bych že je to kvůli tomu nepovolenému ladění).

Předem díky.
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: Cubot X6

Příspěvek od gersa »

USB ladeni by na to nemel mit vliv. Telefon se pripojuje vypnuty. Chyba je nekde jinde
Petr V.
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 11. srp 2014 18:22:22
Typ mobilu / ROM: Star W450

Re: Cubot X6

Příspěvek od Petr V. »

Zdravím,tak mi dnes přišel Cubot x6 a vše vypadá v pořádku až na GPS-ani "ťuk",neví někdo kde by mohl být problém?Mám Sygic navigaci.Měl jsem ji nainstalovanou i v předchozím telefonu s MTK 6582 a šla bez problémů.

Tak mne napadlo restartovat telefon a gps jde,nevím co to mělo za vliv,ale je to O.K.
Odpovědět

Zpět na „CUBOT One - Obecná diskuze“