Samsung Galaxy S5 - Obecná diskuzeSamsung Galaxy S5 - Pokec, rady, tipy, triky

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
jindrak
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 26. čer 2012 13:19:08
Typ mobilu / ROM: Nokia E52

Samsung Galaxy S5 - Pokec, rady, tipy, triky

Příspěvek od jindrak »

Tenhle mobilní telefon za chvíli nahradí Galaxy S4. Na internetu už unikají první informace (převážně spekulace)... Zatím nikdo nic neví oficiálně. I tak si myslím, že je S5 už aktuální téma. Semtam se objeví nějaké novinky na webu www.GalaxyS5.cz

Poslední informace
Tělo : slitina hliníku (já ale myslím, že bude zase plast)
Fotoaparát : 16 mpix
Display : 5 palců - 2560 x 1440
Procesor : 64 bit - čtyřjádro
RAM : 3 spíše 4 GB



Přidávejte odkazy a další informace !!!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od ludekbrno »

To jsou spíš jen zbožná přání, žádné reálné informace :-) Takové si vymýšlí lidi na internetu, aby zajímavější, s reálnými parametry většinou nemají tyto věštby nic společného. K čemu by na 5" bylo rozlišení 2560 x 1440? Jen zbytečné plýtvání výkonem hardware. Stejně tak 4GB RAM nemá praktický význam, je to jen číslo a zbytečně bude zvyšovat výrobní náklady bez viditelného dopadu na výkon.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Mirda86 »

K cemu tak vysoke rozliseni Ludku?No prece marketing,ne? :-) Ja tomu i verim ze tyhle specifikace mit bude.Nebo hodne podobne.Kor Samsung...
Uz vidim zase ty recenze z radoby profi serveru."Display pekny bohuzel v porovnani s S5 ma pouze full hd display" :-D
jindrak
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 26. čer 2012 13:19:08
Typ mobilu / ROM: Nokia E52

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od jindrak »

Jako podívejte se do minulosti a srovnejte to s modelem S4 .... To rozlišení tam prostě spěje .. Stejně tak 4 GB RAM - na to vsadim pantofle :) Prostě marketing je o parametrech a o tom nabídnout "nejvíce" ... Samsungu se to každym rokem daří. Oproti tomu Apple staví ne na výkonu, ale na použitelnosti a designu atd ... :)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od xanthor »

64b procesoru a 4 GB RAM osobně věřím mnohem víc než tomu rozlišení. Ale už by do něj imho měli dávat min. 32 GB flash paměti. Každopádně zdá se mi, že mobilní svět poslední dobou trochu stagnuje, co se týče nových ("killer") fíčur. Když tak porovnám G1 (HTC Dream) a S4, tak vyšší komfort při používání je nezpochybnitelný, ale nezdá se mi, že by měla S4 něco z mého pohledu opravdu revolučního navíc (snad leda MHL se občas může hodit).
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Cleric »

Unikla fotka kovového rámečku. Vypadá to že S5 bude větší a to 5.3"
Obrázek
Spoiler:
Obrázek
Zdroj:
http://www.svetandroida.cz/unikl-kovovy ... lej-201311
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od ludekbrno »

Ano, unikl rámeček, akorát nikdo neví, co to je za rámeček a co má společného s realitou :-) Tady ty zbytečné a obvykle zcela nereálné spekulace mě fascinující :-) Jestli není lepší si počkat, co tam bude doopravdy ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Cleric »

Zas na druhou stranu co by to bylo jiného. Tomuhle bych aj věřil, že pochází z SGS 5
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od ludekbrno »

Lidi jsou schopni vyrobit různé věci, jen aby se stali zajímavými. 3D tiskárnu nebo CNC frézu má dnes k dispozici spousty lidí. Stačí umět malinko modelovat 3D a "zaručený rámeček S5" je na světě :-) Otázka pár hodin práce. Já takovým únikům od prémiových výrobců nevěřím, zvlášť proto, že je pořád ještě poměrně dlouho před možným uvedením na trh a realita dřívějších "úniků" ukazuje, že pokud je to víc než pár dní před oficiální premiérou, bývá to obvykle jasný fake.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Cleric »

Tak CES v Las Vegas začíná již 7. ledna a to je za pár týdnů, tak podle mě by Samsung mohl udělat preview tam.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od ludekbrno »

Možná, ale po řád je to dost dlouho na to, aby Samsung už nechal nějaké reálné informace unikat. To se dělá pro větší nažhavení fanoušků až tak pár dní předem :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Kohyx
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23. srp 2012 7:41:54
Twitter: @freebitcz
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Kohyx »

...pokiaľ chceš robiť reklamu svojmu webu, tak napíš administrátorovi a s ním sa dohodni. Ale tu na fóre vo forme príspevkov to nechcem vidieť!

by pRo_lama
Novinky, tiskové zprávy a další články o smartphonech na FreeBit.cz.
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od steglik »

Zdravím,až bude nějaký majitel S5,mohl by mi prosím opsat ten kod co je na tom obalu od přiložených sluchátek?Chtěl bych si je samostatně objednat ke své S4.Moc prosím :)

Bude to něco typu EHS64AVFWE nebo podobné.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Keen23cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: úte 25. bře 2014 16:53:50
Typ mobilu / ROM: S4 mini GT-9195

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Keen23cz »

2GB ram jen?predrazena
EDIT by jumbo78:
Vulgarity si nech do hospody! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
Uživatelský avatar
renek
Androiďák!
Příspěvky: 486
Registrován: pát 06. črc 2012 20:25:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra
Mobil 2 / ROM: Note 4 Black N910C - eRobot ROM V30
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od renek »

No až si ji někde vyzkouším, pak uvidím, zda má pro mě cenu do ní investovat a nebo si počkat s čím ještě samsung přijde v průběhu roku
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Tom_82 »

Pánové, jsem novým a šťastným majitelem S5 .. a narovinu můžu říct, že je to mnohem větší pecka než jsem čekal.. Od "A" až po "Zet" prostě skvělé, rychlé a spolehlivé - ač se to možná "papírově" nezdá, hodně velký krok vpřed.

Steglik: Nechápu, proč chceš kód od sluchátek a co je na nich tak výjimečného. Je to průměrný standard, uděláš lépe když si koupíš Koss za 300 kaček..
Uživatelský avatar
rady4
Androiďák!
Příspěvky: 431
Registrován: čtv 29. říj 2009 23:21:18
Typ mobilu / ROM: Note1-Note2-Note3-S2-Blackberry Z10
Tablet: Note 10.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od rady4 »

Mam Note2 a ted zvazuji prechod k Note3. Kdyz jsem ale v Nemecku mel v ruce S5, tak mam velke dilema.
David1982
Robot
Příspěvky: 1154
Registrován: sob 20. lis 2010 17:07:14
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od David1982 »

vzhledem k tomu, že jsem u note 2 bojoval s malou vnitřní paměti, tak jsem šel do note 3, který už má 32GB. S5 je krásný, ale už bych asi nešel do menšího displeje a menší paměti.

@telefon    
bugshunter
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: úte 15. kvě 2012 18:52:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + Note III

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od bugshunter »

Ahoj, tak čekám nějaké nadšené nebo kritické komentáře, kdo koupil a je spokojený a kdo ne a ono nic. Minulý rok jsem si koupil S4 jako první a litoval jsem, protože to bylo neodladěné a teď trochu vyčkávám, ale zase nejsou žádné informace?
edo123
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 12. dub 2014 8:16:52
Typ mobilu / ROM: iphone 5s htc one galaxy note 3
Mobil 2 / ROM: galaxy s5
Tablet: ipad air

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od edo123 »

Tom_82 píše:Pánové, jsem novým a šťastným majitelem S5 .. a narovinu můžu říct, že je to mnohem větší pecka než jsem čekal.. Od "A" až po "Zet" prostě skvělé, rychlé a spolehlivé - ač se to možná "papírově" nezdá, hodně velký krok vpřed.

Steglik: Nechápu, proč chceš kód od sluchátek a co je na nich tak výjimečného. Je to průměrný standard, uděláš lépe když si koupíš Koss za 300 kaček..
Ahoj. asi hlupa otazka ale ked sa na s5 dobre pozries na ten strieborny pas do okola mas tam foliu ? ja ho mam ako by tam bola je to take cele akoby spinave alebo co. ale neviem najst zaciatok folie. m
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Tom_82 »

Bugshunter: Však píšu, že jsem čerstvým majitelem a že mám z S5 doslova vyražený dech.. Nic lepšího jsem v ruce ještě neměl. To jsem měl S1-S4 a do včerejška LG G2..
Edo: Fólie tam byla a sundal jsem ji - zase by to neměl být takový problém.. Rámeček je jinak pěkný, čistý a stříbrný..
edo123
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 12. dub 2014 8:16:52
Typ mobilu / ROM: iphone 5s htc one galaxy note 3
Mobil 2 / ROM: galaxy s5
Tablet: ipad air

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od edo123 »

myslim ale foliu na ramečku.
bugshunter
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: úte 15. kvě 2012 18:52:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + Note III

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od bugshunter »

NO, já vávhám. Mám Note 3 a minulý rok jsem šel bezhlavě do S4 a měl jsem jeden z prvních kusů a byly to samé problémy, tak čekám, co ještě budou říkat ostatní...
edo123
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 12. dub 2014 8:16:52
Typ mobilu / ROM: iphone 5s htc one galaxy note 3
Mobil 2 / ROM: galaxy s5
Tablet: ipad air

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od edo123 »

Čau. Ja som prešiel z NOTE 3 na S5 a ľutujem. 3ka je podstatne rýchlejšia, vo foťáku až tak veľký rozdiel nie je, 32GB je 32GB, a 5ka sa mi teraz zdá malá.
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Tom_82 »

EDO: Známý má Note 3, teď jsme se vrátili od piva a tam jsme si ty mobily pěkně detailně srovnali. Z hecu jsme se trumfovali a troufám si říct, že S5 je o něco lepší, jen má jediné mínus (či pro někoho plus) že je menší.
A co prosím tě znamená "podstatně rychlejší"? Vždyť čeho se dotknu, tak to se spustí snad rychlostí světla. Totéž absolutně plynulé rolování kontaktů, které mám ještě seřazené podle příjmení a jako pozadí mám nastavenou živou tapetu (což vždy zpomalovalo).

Nechci se tě nějak dotknout, ale když budu upřímný, tak bůh ví, co jsi koupil za "čínský falsifikát" - či do jaké míry se v tom orientuješ.. Už ta atypická záležitost s fólií je více než jen 'zvláštní'..
edo123
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 12. dub 2014 8:16:52
Typ mobilu / ROM: iphone 5s htc one galaxy note 3
Mobil 2 / ROM: galaxy s5
Tablet: ipad air

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od edo123 »

Nedotkol si sa ma aj napriek tomu že sa v mobiloch vyznám určite lepšie ako ty. Neviem čo je na fólii "atypická záležitosť". Samozrejme že nemáš pravdu s rýchlošťou, 3gb RAM nemôžeš porovnávať s 2gb.
Zisti si ako sa testuje rýchlošť. A naštvala ma teda ešte jedna vec. Samsung zrošil na S5.ke rýchly náhľad. To zn. že keď si nad vypnutým displ prešiel rukou, ukázal sa čas a notifikácie. Nechápem prečo to v S5ke zrušili.
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od Tom_82 »

Narážel jsem na ten tvůj dotaz s fólií, kdy jsi nebyl schopný najít začátek či konec.. Už se ti to povedlo, nebo je skutečně přímo ten samotný rámeček tak špinavý a děsný?
3GB RAM automaticky neznamená vyšší rychlost, kde jsi k tomu proboha přišel?! 2GB RAM bohatě stačí, najdi si konkrétní podrobnosti o využitelnosti této paměti. Ať dělám co dělám, moje S5 využívá 1 - 1,5GB, tak k čemu 3? Znamená to jen více místa volné paměti, nic víc. A i když jsem si otevřel 20 aplikací, tak rychlost je pořád stejná - bez prodlev a čekání či snad sekání. Zásadní roli hraje (vylepšený) procesor + odladěnost systému jako takového, než paměť RAM. Podobné je to i u PC - když jsem měl 4GB a pak jsem rozšířil na 8GB RAM, tak žádný znatelný rozdíl.
Rychlý náhled byl k ničemu - občas se zbytečně spouštěl omylem. Čas můžeš sledovat na klasických / chytrých hodinkách a v případě notifikací snad bliká LED dioda.
Piš si tady co chceš, ale z mého pohledu je S5 absolutně nejlepší telefon na trhu a po velkém "hospodském" testováním s kamarádem (Note 3) jsme oba zaznamenali spíš mírný náskok u S5 než-li tebou zmiňovaný 'podstatný rozdíl' ve prospěch Note 3..
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od ludekbrno »

edo123 píše:...Samozrejme že nemáš pravdu s rýchlošťou, 3gb RAM nemôžeš porovnávať s 2gb.
Zisti si ako sa testuje rýchlošť...
Vážně, samotné množství RAM s rychlostí v podstatě nesouvisí. Ano, pokud je jí nedostatek a zařízení při provozu neustále naráží na limit, tak systém hodně drhne, ale pokud je RAM dostatek pro běžný provoz, tak navýšení už nepoznáš. Je obrovský rozdíl mezi 256 a 512MB, velký rozdíl mezi 512 a 1GB, ale už malý mezi 1 a 2GB a mezi 2 a 3GB se v běžném provozu vůbec nepozná. Výjimkou by mohlo být, kdyby měl uživatel hromady aplikací běžících na pozadí, že by telefonu v provozu zbývalo už jen kolem 100MB a méně RAM. Ale pokud jede běžně s 500MB a víc volné RAM, tak se navýšení celkového množství RAM viditelně nijak neprojeví. Tedy pokud si uživatel nenainstaluje nějakou sra*ku jako clean master nebo jiným způsobem "nečistí RAM" a nezasahuje systému do práce s pamětí.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
WildfireS
Androiďák!
Příspěvky: 669
Registrován: úte 01. lis 2011 16:38:34
Typ mobilu / ROM: Samsung S8+

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od WildfireS »

Kolegovia ma zmysel prechádzať z s4 na s5???
Co som len tak porovnával tak okrem väčšieho displeja a rýchlejšieho procesora nejaké veľké rozdiely niesu,...
Hlavne by som chcel postrehy od užívateľov, ktorý mali s4 :) Ďakujem
bugshunter
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: úte 15. kvě 2012 18:52:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + Note III

Re: Samsung Galaxy S5

Příspěvek od bugshunter »

Tak, když tak přemýšlím, určitě bych si z Note 3 na S5 polepšil mírně po stránce fotoaparátu a rychlosti, ale S5 někde funguje tak na půl a je zase ušitá horkou jehlou. V podstatě ve všech recenzích se mluví o tom, že senzor otisku prstu a srdečního tepu fungují sporadicky. Když dál uvážím prodej N3 a nákup S5, je tam pořád 7.000 doplatek, takže prozatím si nechám Nota. Těšil jsem se na nové vybavení S5, ale když nefunguje, jak má a telefon se prý i občas zadrhává, to mi připomíná první kusy S4.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S5 - Obecná diskuze“