LG Optimus 3D (P920) - Obecná diskuzerecovery

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
cleo.25.gr
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: sob 24. zář 2011 9:41:38
Typ mobilu / ROM: SGS5

recovery

Příspěvek od cleo.25.gr »

Viete mi niekto poradit ako sa dostanem do recovery? Hadal som no nikde som to nenasiel.
Dakujem
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: recovery

Příspěvek od Cleric »

Jednoduše - pomocí kombinace kláves Power + Volume Down ;)
cleo.25.gr
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: sob 24. zář 2011 9:41:38
Typ mobilu / ROM: SGS5

Re: recovery

Příspěvek od cleo.25.gr »

Dakujem
Pidas352
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 20. zář 2011 14:49:45
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 3D P920

Re: recovery

Příspěvek od Pidas352 »

Videl bych to spis na kombinaci 3D-Tl.+Vol.Down+Power spusti se rychlejc. a v nekterych pripadech se me stalo ze pouze down+Power neslo.
Uživatelský avatar
Keltek
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pon 28. bře 2011 20:20:29
Typ mobilu / ROM: [OnePlus One - CyanogenMod]
Mobil 2 / ROM: [Samsung Galaxy S3 mini]
Twitter: @Keltuv
Tablet: [Nexus 7.2 LTE - CyanogenMod]
Tablet 2 / ROM: [Asus TF300TG - CyanogenMod]
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: recovery

Příspěvek od Keltek »

Zdravím,
mám problém s O3D - tedy vlastně ne já, ale kolega. Chtěl si tam nainstalovat CM10, ale nedopadlo to moc dobře a telefon je teď trochu mírně řečeno "nakopnutý". A tak mě požádal o pomoc - páč mám P990 (Optimus 2X) a docela slušně už mám vychytané jeho hackování, myslel sem, že to bude podobné. Ano, něco málo podobné je (SmartFlash), ale přeci jen se to liší.
A teď k telefonu - kámoš flashnul CM10 telefon neviděl SIMku (a BB byl neznámý). Začal jsem pročítat XDA, kde psali, že se jedná o (pochopitelně) starý nepodporovaný BB. Mezi tím to kolega rootoval a zkoušel další věci jak to rozchodit.
No ve výsledku telefon není moc použitelný - sice to nějak bootuje, ale dost nepředvídatelně. Hned vysvětlím.
- zkoušel jsem pomocí SmartFlash flashnout AP a CP soubory rozbalené z KDZ - V10D i V21E tuším
- pomocí AllInOne-P920 jsme já i kolega flashoval různé bootloadery - výsledek je ten, že s bootloaderem pro GB to vůbec nebootuje, s bootloaderem pro ICS to bootuje
- no a když už to nabootuje, tak to nezná IMEI

A o co bych chtěl poprosit? Existuje nějaký způsob, jak flashnout "načisto" originální KDZ ROMku tak, aby se obnovilo úplně vše? tj. i bootloader (IMEI se dá změnit dodatečně). Prostě a jednoduše provést full flash.
Telefon dokážu dostat do režimu "S/W update" (mno, na obrazovce je "S/W" a pak korejský rozsypaný čaj) a eventuálně do fastbootu.
Pomůže někdo? Prosím prosím?
rtep
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 23. bře 2013 10:44:18
Typ mobilu / ROM: LG G3
Tablet: LG G Pad 8.3

Re: recovery

Příspěvek od rtep »

Ahoj,
taky jsem dva dny zprovozňoval O3D abych mohl telefonovat :o . Zkoušel jsem různé rom ICS, ale pořád bez funkční sim karty. Někdy nechtěl bootovat jen bliklo logo LG a konec, další romky stále restarty po 3 - 5 minutách. :no: :evil:
Nakonec pomohlo bez baterky připojit se stisknutým tlačítkem hlasitost Up, zobrazilo se S/W a samozřejmě ten rozsypaný čaj. Pomocí programu SmartFlashTool jsem nahrál romku BOOTV21E, po restartu konečně rom verze v21e a opětovnám připojení k PC jsem za pomocí originálního software LGMobile Suport Tool udělal obnovení telefonu.(zákaznická podpora/obnovení telefonu). Telefon už viděl simku, šla wifi, jen hlásil poškozenou vnitřní paměť. Stačilo potom v telefonu zformátovat vnitřní SD kartu a už vše jelo jak má. Po dvou dnech pokus-omyl fakt úleva :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Keltek
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pon 28. bře 2011 20:20:29
Typ mobilu / ROM: [OnePlus One - CyanogenMod]
Mobil 2 / ROM: [Samsung Galaxy S3 mini]
Twitter: @Keltuv
Tablet: [Nexus 7.2 LTE - CyanogenMod]
Tablet 2 / ROM: [Asus TF300TG - CyanogenMod]
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: recovery

Příspěvek od Keltek »

Díky moc. Zkusím.
Dostal jsem se do stavu, kdy vše funguje (poslední ROM V21G), jen to prostě nevidí SIMku a IMEI je unknown.
Zkusím ještě tvůj postup a uvidím.
Uživatelský avatar
Keltek
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pon 28. bře 2011 20:20:29
Typ mobilu / ROM: [OnePlus One - CyanogenMod]
Mobil 2 / ROM: [Samsung Galaxy S3 mini]
Twitter: @Keltuv
Tablet: [Nexus 7.2 LTE - CyanogenMod]
Tablet 2 / ROM: [Asus TF300TG - CyanogenMod]
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: recovery

Příspěvek od Keltek »

Tak jsem flashnul bootv21e a dal "obnovení telefonu" a bohužel, vždy se to zasekne na 4%. :(
Uživatelský avatar
Keltek
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pon 28. bře 2011 20:20:29
Typ mobilu / ROM: [OnePlus One - CyanogenMod]
Mobil 2 / ROM: [Samsung Galaxy S3 mini]
Twitter: @Keltuv
Tablet: [Nexus 7.2 LTE - CyanogenMod]
Tablet 2 / ROM: [Asus TF300TG - CyanogenMod]
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: recovery

Příspěvek od Keltek »

Tak snad vyřešeno - postup přesně jak popisuje rtep
- flashnutí pomocí SmartFlash CP i AP verze V21E (BOOTV21E)
- pomocí LG Mobile Support Tool flashnout provést Obnovení telefonu

A telefon je flashnutý na oficiální ROM V21E - po nahrání se mě ještě LG Support Tool zeptal, zda chci flashnout ICS a nebo ponechat GB.
Myslím, že tento velmi jednoduchý postup lze provést na jakémkoliv zařízení, které není fyzicky mrtvé - tj. vypnout, vyndat baterku, připojit k PC a držet VOL+, po detekci USB zařízení vložit baterku

Pro rootnutí jsem použil wkparkův fastboot a pomocí něj jsem flashnul TWRP. Pak už si člověk udělá co chce v recovery.
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus 3D (P920) - Obecná diskuze“