LG Optimus 3D (P920) - Obecná diskuzeAktualizace přes KDZ soubor

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
patriot13
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 15. zář 2010 14:30:50
Typ mobilu / ROM: LG O3D - LG OO - G Nexus - Galaxy 3
Tablet: MK802II

Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od patriot13 »

Tady dávám návod na aktualizaci mobilu přes kdz soubor který je přímo od LG
Je to Oficialní aktualizace přes neoficialní cestu.
Aktualizace se provádí přes upravený LG aktualizátor ve kterém zůstali všechny bezpečnostní prvky takže pokud vše uděláte podle návodu nemělo by se nic stát.
Ale přesto vše děláte na vlastní nebezpečí.
Není potřeba Root, Pokud ho ale už máte je potřeba aby jste pro V21B nainstalovali druhý soubor určený pro root, pokud je k dispozici.

Příprava:
Stáhněte KDZ soubor s aktualizací
V30ANejnovější OPRAVENO 8.4 2013 Po stažení soubor přejmenovat na V30A_00.kdz (jinak se instalace ukončí po 6%)


V21E
V21D
V21B ______________ V21B s root
V21A

V10K

Nový postup instalace
Tento postup využívá stejné programy jako starý postup ale vy nebudete muset ručně skoro nic nastavovat. Stačí jen stáhnout tento soubor rozbalit ho na ploše a dvakrát kliknout na Automatic Offline Procedure.vb . Poté jen stačí postupovat podle postupu které se vám zobrazí (pro ty co neumí anglicky stačí klikat na OK :D )
Instalační programy


Starší postup instalace
Program pro instalaci
Instalační programy

Program pro update opravu Shttp3

Soubory WWW

Mobil musíte mít nabitý aspoň na 50% jinak se aktualizace nespustí!
Před aktualizací je dobré udělat v mobilu tovární nastavení (některým pak nefungovaly SMS a stejně to pak udělat museli)
Doporučuji instalaci na Windows 7 a při instalaci vypnout antivir (zejména Avast z vlastní zkušenosti)

Aktualizace:
1) Instalace ovladačů (pokud už jste je jednou nainstalovali nemusíte znovu)
- Rozbalit archív KDZ_FW_UPD_EN (z raru a složku uložit!!) a spustit B2CAppSetup.exe
- Po načtení dejte instalovat ovladače (pokud telefon nepřipojíte přes USB budete muset ovladač najít v seznamu)

2) Nainstalovat msxml.msi kliknutím pravým tlačítkem na soubor a instalovat

3) Dvakrát kliknout na Windows enabler.exe, poté se objeví v liště jeho okýnko, na které jednou klepněte myší do stavu ON

4) V mobilu zapnout režim Ladění USB (Menu / Nastavení / Aplikace / vývoj / USB ladění)

5) Nainstalovat Shttp3, při instalaci zaškrtnout položky podle obrázku a heslo je admin

6) Zapnout Shttp3 a kliknout na modrý panel a vybrat server -> settings
Zde vybrat HTTP a u TCP/IP port for HTTP server změňte číslo na 9002 a nahoře OK
Program nechte zapnutý

7) Z archivu WWW,zip dejte soubory do složky C:\shttps\www

8) Najděte soubor hosts (C:\windows\system32\drivers\etc\) a udělej té si jeho zálohu (někde ho zkopírujte). Poté ho otevřete v poznámkovém bloku a přidejte řádek 127.0.0.1 csmg.lgmobile.com a uložte (Někdo soubor v systému mít nemusí proto si ho stáhněte a vložte ho do té složky - za info i upload děkuji Danu Kráskovi)

9)Spusťte UpTestEX_mod2_marwin kde nastavíte následující
a) Select na 3GQCT (většinou už je)
b) Do Work Directory zadejte adresu Složky, ve kterém jsou programy (složka KDZ_FW_UPD_EN) ale bývává už zadaná
c) PhoneMode na EMERGENCY
d)Do select kdz file zadejte adresu KDZ souboru
Po nastavení klikněte na NORMALL WEB UPGRADE TEST (ne! na start upgrade!)

10) Poté vyjede okno, kde klikněte na Upgrade Start

11) V dalším okně zvolte Clear phone Software upade registry, country vyberte different country a vyberte svůj jazyk, poté klikněte na OK a začne aktualizace

12) Po dokončení vymažte řádek nebo překopírujte zálohu v bodě 8)

Zde jsou ještě pro lepši orientaci fotky :



Toť vše :D

Odkaz na XDA návod
Spoiler:
Bez názvu2.JPG
Bez názvu2.JPG (819.73 KiB) Zobrazeno 18838 x
Naposledy upravil(a) patriot13 dne pon 05. srp 2013 14:41:37, celkem upraveno 22 x.
LG Optimus 3D + Galaxy 3
Uživatelský avatar
OlinO
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19. črc 2011 20:15:58
Typ mobilu / ROM: LG G3

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od OlinO »

Čau,chci se zeptat,co dělám špatně.
Dělám to podle návodu,ale pokaždy se dostanu jen ke kroku 6 ale místo tabulky v bodě 7 ,mě naskočí LG mobile support tool a napíše, že používám poslední verzi softwaru.
LG Optimus 3D
Uživatelský avatar
pk76
Robot
Příspěvky: 1214
Registrován: stř 04. led 2012 19:07:59
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od pk76 »

Je to proto, že LG zablokovala aktualizaci pro země, pro které není aktualizace určena. Dá se to však lehce obejít viz. http://androidforum.cz/kdz-firmware-upd ... 24504.html
Podívej se na první odstavec A. Fix KDZ
Uživatelský avatar
patriot13
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 15. zář 2010 14:30:50
Typ mobilu / ROM: LG O3D - LG OO - G Nexus - Galaxy 3
Tablet: MK802II

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od patriot13 »

Přidaná nová aktualizace V21D a upravený návod pro aktualizaci s Update Fix :D
LG Optimus 3D + Galaxy 3
Uživatelský avatar
patriot13
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 15. zář 2010 14:30:50
Typ mobilu / ROM: LG O3D - LG OO - G Nexus - Galaxy 3
Tablet: MK802II

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od patriot13 »

Nová aktualizace V21E (bohužel zatím nevím jestli má obsaženou češtinu, zatim sem ji nezkoušel , kdo to vyzkouší, ať napíše, ale s největší pravděpodobností jí obsahuje)
Aktualizace by měla opravovat GC a špatný ukazatel baterie .

Omlouvám se, ale před chvíli sem si všiml, že jsem ke stažení V21E špatný soubor. Link sem už opravil
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne pát 02. srp 2013 8:23:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
LG Optimus 3D + Galaxy 3
Pidas352
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 20. zář 2011 14:49:45
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 3D P920

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od Pidas352 »

Ahoj shttp3.exe jsem na tech strankach tveho odkazu nasel, ale odkaz nefunguje :no:
Jinak diky za supr navod, aktualizace probehla korektne, az nato ze sem musel prejit na Win XP protoze ve Win 7 32bit mi tesne pred restartovanim tel. pri aktualizaci spadl program phone update. :roll:

Nastal mi problem :( Pred aktualizaci z 2.2.2 na 2.3.5 V21E jsem mel udelany root a po aktualizaci pres kdz jiz neni, zkousel jsem programy na root podle navodu ale vzdy s chybou pristupu nebo treba u superoneclick 2.3.1.0. se v 7 bode zasekl na (Waiting for device) v krocich 1-6 byla plna komunikace s tel. Tovarni nastaveni jsem zkousel, telefon vsechny root programy videli ale nikdy root nedokoncili . nevite nekdo jaky program na root pouzit nebo co delam spatne?
Doufam ze jde 2.3.5 V21E rootnout a pokud ne tak doufam ze jde downgradovat pres KDZ na starsi. predem diky za pomoc uz sem s tim stravil dost hodin a nic...
Spoiler:
superoneclick
superoneclick
fAIL.jpg (215.86 KiB) Zobrazeno 15722 x
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne pát 02. srp 2013 8:26:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
Uživatelský avatar
patriot13
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 15. zář 2010 14:30:50
Typ mobilu / ROM: LG O3D - LG OO - G Nexus - Galaxy 3
Tablet: MK802II

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od patriot13 »

Zkus nejnovější verzi S.O.C. V2.3.3, od verze 2.3.2 by měl lépe podporovat LG mobily (Vidím že máš ještě 2.3.1)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682
LG Optimus 3D + Galaxy 3
Pidas352
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 20. zář 2011 14:49:45
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 3D P920

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od Pidas352 »

Tak ve v.2.3.3 take bez uspechu :-(
Spoiler:
Fail 233.jpg
Fail 233.jpg (229.3 KiB) Zobrazeno 17852 x
Aktualizace V21E češtinu obsahuje. :yes:

Vyreseno pro Root V21E zalozeno nove tema.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne pát 02. srp 2013 8:27:29, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním triple príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
Uživatelský avatar
patriot13
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 15. zář 2010 14:30:50
Typ mobilu / ROM: LG O3D - LG OO - G Nexus - Galaxy 3
Tablet: MK802II

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od patriot13 »

Tak jsme tu přidal odkaz na V30A, osobně jsem ale ještě nezkoušel. Hlavně pokud vám návod nebude fungovat tak se podívejte na XDA
LG Optimus 3D + Galaxy 3
rtep
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 23. bře 2013 10:44:18
Typ mobilu / ROM: LG G3
Tablet: LG G Pad 8.3

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od rtep »

Ahoj, konečně se mě podařilo nahrát rom V30A. Je to super, už nečekám při focení hodinu, jenom půl :lol: .
Nakonec jsem si půjčil notebook s Windows XP a na potřetí se zadařilo aktualizovat přes KDZ soubor.
Zatím vše funguje jak má, jsem nadšen. :yes: :P
Pidas352
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 20. zář 2011 14:49:45
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 3D P920

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od Pidas352 »

Spoiler:
Nový objekt - Rastrový obrázek.JPG
Nový objekt - Rastrový obrázek.JPG (195.94 KiB) Zobrazeno 15749 x
Tak me se nedari :-( predtim jsem delal pres kdz na v21e a uspesne, ted na v30a se v poslednim kroku UPDATE telefon v cca 5% vypne a lg zahlasi chybu spojeni. Telefon nasledne jde zapnout az po vyndani baterie, rekl bych ze chyba bude v telefonu, jo a jak je v tel ten software pro unbrick (vol up+back a zasunuti usb) tak mi nejde spustit a predtim sel :(
vsem predem diky za pripadne rady, uz mi to vzalo vykend a vycerpal sem vsechny moznosti :oops:
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne pát 02. srp 2013 8:24:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravený obrázok!
Uživatelský avatar
patriot13
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 15. zář 2010 14:30:50
Typ mobilu / ROM: LG O3D - LG OO - G Nexus - Galaxy 3
Tablet: MK802II

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od patriot13 »

Nepřejmenoval jsi ten soubor jak píši nahoře, bez toho se to v cca 5-6% sekne. přejmenuj ho podle návodu nahoře (musí to být přesně), S tým druhým zkus udělat znova tovární nastavení mobilu.
Naposledy upravil(a) patriot13 dne sob 28. zář 2013 16:46:15, celkem upraveno 1 x.
LG Optimus 3D + Galaxy 3
Pidas352
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: úte 20. zář 2011 14:49:45
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 3D P920

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od Pidas352 »

No jooó :yes: na to sem zapomel, uz to frčí :mrgreen: Diky ti moc!
viper007
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 29. pro 2011 11:41:50
Typ mobilu / ROM: LG P970 Optimus Black

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od viper007 »

patriot13 píše:Tak jsme tu přidal odkaz na V30A, osobně jsem ale ještě nezkoušel. Hlavně pokud vám návod nebude fungovat tak se podívejte na XDA

Super...
Moc diky za navod.
V30A_00.kdz funguje :-)
Vladoko
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06. pro 2015 15:04:01
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 3D

Re: Aktualizace přes KDZ soubor

Příspěvek od Vladoko »

Zdravím...

Stáhnul jsem si novej instalátor a V30A_00.kdz

Spustí se instalator vse nastavim, a spustim upgrade... cca v 5% se restartuje telefon... a pri 10% se to zastavi a nejde to dal, zkousel jsem nahrat i jine verze, ale porad se zastavim na tom samem miste...

Nevi prosim nekdo co s tim?
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (118.31 KiB) Zobrazeno 12659 x
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus 3D (P920) - Obecná diskuze“