LG Optimus Black (P970) - Obecná diskuze[ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Nor410
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: pon 30. črc 2012 19:42:56
Typ mobilu / ROM: P970
Rom: IZS

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od Nor410 »

Čaute,
nevíte jak přidat Microsoft Exchange účet? Nemůžu ho v položce účty a synchronizace najít. Na druhém telefonu tam je už v základu, nevíte jak ho tam přidat ?
Uživatelský avatar
mokve
Stálý androiďák
Příspěvky: 151
Registrován: pon 30. kvě 2011 5:16:34
Typ mobilu / ROM: Huawei G7

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od mokve »

Zdravím, tak jsem měl problém s basebandem (o hodinu posunutý systémový čas), řešení jsem našel nakonec zde:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=34509379
Pro neangličany zasílám svůj postup:
1) mám IZS v0 + update
2) stáhnout PRE_IZS.zip http://adf.ly/HsHAy
3) vypnout telefon, vytáhnout baterii!, připojit při stiknutém vol+ k PC přes USB a spustit SmartFlash.exe, telefon by se měl naportovat (pokud ne, zkusit přeinstalovat přiložený ovladač)
4) přepnout na "ROM copy D/L", v CP BIN vybrat soubor PRE_IZS_CP.fls (vše součást balíku od Huexxxe)
5) dát Start, chvilku se to bude nahrávat
6) po nahrání přejít do recovery (po restartu telefonu mačkat vol+)
7) nahrát izs v0 + update (stačí bez jakéhokoliv wipe, nastavení a data tak zůstanou jak byla)
8) a mě to najelo, píše mi to baseband nějaký 1035.23_20110407 a můžu v klidu mít zapnutý automatický čas
tak třeba to někomu pomůže :-)
Jindrar
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 22. lis 2011 19:17:05
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od Jindrar »

Pro ty kdo mají problém s fixací GPS tak u mě funguje to, že jsem vyměnil soubor "gps_brcm_conf.xml" z IZS za soubor ze Zeuse 6.4.
Nyní mi to najde signál do 15-30 vteřin a to bez puštěných dat. Soubor se nachází pod /system/etc/gps_brcm_conf.xml. Jestli to někdo budete zkoušet, tak si ale raději původní soubor zazálohujte. Oprávnění souboru by mělo být 644.
Soubor je zde: http://www.ulozto.cz/xmXVEib/gps-brcm-conf-xml

Po výměně souboru to chce ještě smazat data gps třeba přes GPS status (volba nástroje /správa stavu agps /reset) a restartovat telefon.
Naposledy upravil(a) Jindrar dne pát 29. bře 2013 22:33:06, celkem upraveno 2 x.
medial
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: pát 10. čer 2011 19:05:45

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od medial »

Můžu potvrdit, GPS se rázem zlepšila! :)
Uživatelský avatar
mokve
Stálý androiďák
Příspěvky: 151
Registrován: pon 30. kvě 2011 5:16:34
Typ mobilu / ROM: Huawei G7

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od mokve »

No tak to jdu také zkusit, protože ta padající GPS mě dost trápila, asi jako jediná věc na týhle ROMce :-)

edit: Tak potvrzuji, fixace je celkem rychlá ale hlavně drží! Škoda, že se mi z reklamace vrátil Nexus :-)
arathorn
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: pát 07. říj 2011 14:45:06
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od arathorn »

Zdravím, chtěl bych se zeptat na návod jak přejít na tuto ROM. Má aktuální je zeus v6.39. Díky ;)
1pepino
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: stř 27. črc 2011 23:01:35
Typ mobilu / ROM: LG D605 Optimus L9 II

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od 1pepino »

Viz příspěvek od člena "mokve", pár příspěvků nad Tvým. :D :D :D
STOCK
namchec
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 27. zář 2012 17:14:24
Typ mobilu / ROM: LG P970

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od namchec »

Pokud už mám ICS, myslím nějakou custom a chtěl bych zkusit tuhle od huexxe, tak mám postupovat podle tohoto:

Case B: you already have a rom with CWM

nejdřív nahrát v0 a pak 0.4?
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od ladik99 »

Ano a pak aby jsi měl vše v češtině,tak ještě "locale patch",jinak budeš mít některé položky v angličtině.
Já ale i tak dělám raději wipe všeho ;) .
namchec
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 27. zář 2012 17:14:24
Typ mobilu / ROM: LG P970

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od namchec »

Díky ;)
namchec
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 27. zář 2012 17:14:24
Typ mobilu / ROM: LG P970

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od namchec »

Když mám tu ROMku nainstalovanou, vše jde v pohodě, i status bar, tak je tam zapotřebí ještě dělat to tovární nastavení nebo je to zbytečné? Spraví to něco?
R.A.Y.
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. led 2012 20:13:33
Typ mobilu / ROM: LG OB
Rom: IZS

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od R.A.Y. »

Mám dotaz. Když bočním tlačítkem hlasitosti snížím hlasitost vyzvánění (třeba přes noc), proč se nesníží i hlasitost smsky? U 2.3 to fungovalo. ICS to asi nepodporuje. Já jen, kdyby náhodou někde tohle nastavení bylo a já ho nenašel.

to namchec ..já ji nahodil včera bez použití SFT flash a zapomněl jsem udělat factory reset po instalaci a zatím vše OK. Teda mimo to, že mi nejde mass storage. Ale to tím asik nebude.
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od ladik99 »

namchec píše:Když mám tu ROMku nainstalovanou, vše jde v pohodě, i status bar, tak je tam zapotřebí ještě dělat to tovární nastavení nebo je to zbytečné? Spraví to něco?
Pokud vše funguje,tak už nemusíš.
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od ladik99 »

R.A.Y. píše:Mám dotaz. Když bočním tlačítkem hlasitosti snížím hlasitost vyzvánění (třeba přes noc), proč se nesníží i hlasitost smsky? U 2.3 to fungovalo. ICS to asi nepodporuje. Já jen, kdyby náhodou někde tohle nastavení bylo a já ho nenašel.

to namchec ..já ji nahodil včera bez použití SFT flash a zapomněl jsem udělat factory reset po instalaci a zatím vše OK. Teda mimo to, že mi nejde mass storage. Ale to tím asik nebude.
Možná hloupá otázka,ale máš to zaplé v menu,nemáš zapnuté pouze nabíjení.
Jinak zkus ten factory reset,mohlo by ti to pomoci,aspoň mě už to jednu pomohlo ;) .
R.A.Y.
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 27. led 2012 20:13:33
Typ mobilu / ROM: LG OB
Rom: IZS

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od R.A.Y. »

to ladik99 ... jj nastavené to mám. Zvláštní, že v základní verzi v0 mi to jde.

edit: tak už to mám. V Možnosti vývojáře bylo zaškrtnuto Ladění USB. Zvláštní.
Uživatelský avatar
KM7ECZ
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 14. bře 2012 18:02:04
Typ mobilu / ROM: LG P970 Optimus White
Rom: IZS

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od KM7ECZ »

Zdravím,
zaznamenal někdo z Vás na IZS odpojování SD karty? Nejčastěji při zaplé WiFi se mi karta odpojí a pak už ji nelze připojit, pro její připojení musím restartovat.
Někdy mne taky zlobí proces MediaServer, který zabraňuje telefonu v uspání a tudíž mi vysaje baterku. Není náhodou MediaServer zodpovědný za skenování SD karty pro multimediální soubory ? Po chvilce hledání jsem nalezl, že by mohlo pomoct zformátovat SD kartu přímo v telefonu (zformátoval jsem ji v CWM), zatím to drží tak uvidím.
Jinak jak vidíte další vývoj IZS ? Po pročtení Vlákna na xda a komentářů na Huexxxově blogu to vypadá, že vývoj této ROM se zastavil. Škoda pokud tomu tak je, ale Huexxx se teď dle zpráv věnuje důležitějším věcem, nebo už jej vývoj omrzel či možná v nejlepším přestat ?

IZS doposud hodnotím jako velice stabilní a rychlou ROM (Governor=Interactive/Performance; I/O scheduler=deadline).
"Nikdo není více beznadějněji zotročený než ti, kdo falešně věří, že jsou svobodní."
Jindrar
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 22. lis 2011 19:17:05
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od Jindrar »

Taky se mi karta odpojovala , dělalo mi to to, že jsem měl na kartě moc souborů. Měl jsem orux mapy, které se skládaly z tisíců malých souborů. Zkoušel jsem kartu formátovat, znovu nahrát soubory nic nepomohlo.
Až potom co jsem přešel na squlite formát map (jeden mapový soubor) tak je to vpohodě a karta se mi už vůbec neodpojuje.
Jestli to taky nemůžeš mít tím, že tam máš moc souborů.
chol
Stálý androiďák
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29. úno 2012 18:28:07
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy S4

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od chol »

ahoj tak mám takový problém začal mi foun předčítat stránky na netu používám Maxthon ale čte ni to i v jiných prohlížečích nic sem nepovoloval jako převod textu na řeč poprvé se to stalo tak sem přeinstaloval tel a nepředčítal až po dlouhé době včera sem zase přeinstaloval a předčítá už furt.výstup text na řeč se nedá vypnout furt je zaškrtlej :x jeto dost otravní to poslouchat nevíte někdo jak to vypnout :help:
milanmb
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 18. bře 2012 12:37:49
Typ mobilu / ROM: LG P970 Optimus Black

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od milanmb »

Čau, tak jsem se po roce odhodlal, že si nahraju do telefonu custom ROM. Dal jsem ho tedy ještě na záruční opravu, protože nevím, jestli by potom po rootu telefonu prošla. Telefon si zítra budu vyzvedávat z opravy a nerad bych něco podělal.

Telefon mám od T-mobile, takže buď tam budu mít od nich nahráno oficiální 2.3.4 (V20C) nebo ICS 4.0.4. Jak tedy v tomto prvním či druhém případě postupovat, když jsem ještě nikdy nedělal ani root?

Jestli jsem pochopil dobře, tak pokud bych měl oficiální 2.3.4, tak si nechám nainstalovat ofiko ICS a poté postupuji podle: „Případ C: už máte v telefonu klasickou ICS ROM bez CWM“? A nevím, jestli koukám dobře, ale zde všude se již předpokládá, že mám udělaný root. Ale návod jsem na těm v tomto vlákně nenašel: „ZAČÁTEČNÍCI: Jak na to?! ROOT, ROM, CUSTOM ...“.

Ještě poslední dotaz. Nejlepší room je tedy v součastnosti tato od Huexxxe? Brácha má Samsung a říkal, že se mu zdá lepší Jelly Bean, ale ten snad ani na tento telefon není, že? Děkuji za odpoveď.
1pepino
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: stř 27. črc 2011 23:01:35
Typ mobilu / ROM: LG D605 Optimus L9 II

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od 1pepino »

Root-neroot. Pokud to budeš dělat přes tento program (SmartFlash.exe), je to jedno. Přes tento program můžeš z jakékoliv ROM přejít na jinou. Klidně tedy již z 2.3.2. Musíš jí mít tedy rozdělenou na ty 2 soubory (ta nová, co chceš nahrát). Instalace IZC od Huexxe je složitější, ale podle návodu to dáš. :D Já mám ROM od Huexxe a jsem spokojen. To je ale každého věc a názor. Už jsem zde zjišťoval, jestli není nějaká lepší, ale nikdo na můj příspěvek nereagoval. Tak soudím, že je tedy nejlepší. :D. Jedu na jeho ROMkách již skoro 2 roky a nedám na něho dopustit.
Naposledy upravil(a) 1pepino dne stř 27. bře 2013 22:02:26, celkem upraveno 2 x.
STOCK
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od ladik99 »

Je určitě jedna z nejstabilnějších,mám ji docela dlouho a žádný náhodný retart nenastal.Pravda je,že není nejrychlejší a po stránce úprav najdeš určitě lepší.
Vše ale funguje jak má a na GPS lepší ICS nebo JB romku neseženeš :thumbup: .
To je můj názor a nemusí se mnou každý souhlasit,ale zase mě nikdo nepřesvědčí,že to tak není :D . Zkusil jsem všechno možný i nemožný a vždy jsem se vrátil na IZS od Huexxxe.
dargy
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 08. říj 2012 22:18:42
Typ mobilu / ROM: LG P970
Rom: Huexxx ICS v04
Bydliště: Košice

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od dargy »

Jindrar píše:Pro ty kdo mají problém s fixací GPS tak u mě funguje to, že jsem vyměnil soubor "gps_brcm_conf.xml" z IZS za soubor ze Zeuse 6.4.
Nyní mi to najde signál do 15-30 vteřin a to bez puštěných dat. Soubor se nachází pod /system/etc/gps_brcm_conf.xml. Jestli to někdo budete zkoušet, tak si ale raději původní soubor zazálohujte. Oprávnění souboru by mělo být 644.
Soubor je zde: http://www.ulozto.cz/xmXVEib/gps-brcm-conf-xml
mne tento súbor vôbec nepomohol, teraz už nenájde ani jeden satelit... :(
ale ja blb som si nezálohoval pôvodný súbor, nemôže mi ho niekto uploadnúť?
na pôvodnom to síce padalo často ale šlo ako tak.
Jindrar
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 22. lis 2011 19:17:05
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od Jindrar »

I Zkus resetovat gps třeba přes gps status(volba nástroje / správa stavu agps) a měl by jsi restartovat telefon.
Jinak ten původní soubor máš v instalačním souboru IZS-v0.zip ve složce systém /etc. Ale napřed bych doopravdy zkusil ten restart.
dargy
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 08. říj 2012 22:18:42
Typ mobilu / ROM: LG P970
Rom: Huexxx ICS v04
Bydliště: Košice

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od dargy »

diky, nasiel som to, ale ta gps nejde dobre, ak najde satelity tak ich fixne na par sekund a potom 2-3 min. nic. inac romka je super skoda tej gps a rychlejsieho vybijania pri surfovani a pouzivani telefonu. no uvidim asi sa vratim k zeusovi 7.06
Mahero33
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: sob 13. lis 2010 20:06:35
Typ mobilu / ROM: Honor 6 H60-L04 B820 ROOT

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od Mahero33 »

Jen s troškou do mlýna :-). Taky jedu na této ROM a já si stáhl apku Pimp My ROM a tam jsem si udělal nastavení gps na naši zemi a nemám vůbec žádný poroblém. Drží jak přibitá :-)
Uživatelský avatar
xmilanz
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 04. zář 2012 19:27:59
Typ mobilu / ROM: LG P-970 Optimus Black
Rom: IZS 0.4 ... V30C

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od xmilanz »

Varoval bych před přílišným optimismem. Podle výsledků ladění GPS u mého OB s 4.04 (GB byl naprosto tragicky) si myslím, že je to "individuální". vyzkoušel jsem několik způsobů a výsledek se moc nelisil. Většinou v klidu pod širým nebem chytnu družice relativně rychle, v jedoucím autě je to problém... Záleží na podminkach.

EDIT
Doporučuji externí BT modul a GPS BT provider. Mam to pro Sygic a naprostá spokojenost :smile: Interni GPS resim jen proto, ze me to bavi testovat a na hraní venku :lol:
dargy
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 08. říj 2012 22:18:42
Typ mobilu / ROM: LG P970
Rom: Huexxx ICS v04
Bydliště: Košice

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od dargy »

Mahero33 píše:Jen s troškou do mlýna :-). Taky jedu na této ROM a já si stáhl apku Pimp My ROM a tam jsem si udělal nastavení gps na naši zemi a nemám vůbec žádný poroblém. Drží jak přibitá :-)
to som skúšal tiež, ani jeden satelit nenájde. ono gps až tak nevyužívam, len som to testoval a zrejme to bude tak, že čo kus to iné správanie...
Jindrar
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 22. lis 2011 19:17:05
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB

Re: Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od Jindrar »

Ni
dargy píše:
Mahero33 píše:Jen s troškou do mlýna :-). Taky jedu na této ROM a já si stáhl apku Pimp My ROM a tam jsem si udělal nastavení gps na naši zemi a nemám vůbec žádný poroblém. Drží jak přibitá :-)
to som skúšal tiež, ani jeden satelit nenájde. ono gps až tak nevyužívam, len som to testoval a zrejme to bude tak, že čo kus to iné správanie...
Taky jsem zkoušel Pimp my rom a nefungovalo mi to. Mám gps funkční jen když jsem vyměnil konfigurační soubor gps z IZS za Zeus 6.4. Doopravdy každý kus je asi jiný a nebo třeba záleží na kombinaci aplikací. Já používám GPS status, Orux a Mapfactor a lépe se mi to chytne bez zapnutých dat. Hodně mi gps ovlivňuje i to kolik mám spuštěných programů na pozadí(s tím nemám problém od té doby co používám Greenify - uspí aplikací a nedovolí ji znovu spustit na pozadí což dělají třeba mapy google).
Uživatelský avatar
PavelJaros
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26. led 2012 14:09:36
Typ mobilu / ROM: SGN + LG P970
Twitter: PavelJaros
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od PavelJaros »

Z mého pohledu je to asi zatím nejlepší ROM pro tento telefon. Lepší než CM10.
Udělal jsem pár screenshotů pro všechny potenciální zájemce: http://fotky.jaros.in/IZSROMZeusByHuexxx
arathorn
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: pát 07. říj 2011 14:45:06
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black

Re: [ROM] IZS v0 [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ...

Příspěvek od arathorn »

Zdravím, tak jsem přešel také. Používám ji cca měsíc a všechno nasvěčovalo, že se jedná opět o super rom. Přechod na vyšší verzi androidu je taky znát. Před necelým týdnem však nastal problém. Telefon se začal chovat poněkud divně :( Po stisknutí tlačítka power (přechodu vypnutí displeje) se telefon po opětovném probuzení dost seká a občas se stane že dokonce zamrzne. Děje se to nahodile, a nejsem si vědom toho že byto způsobovala nějaká aplikace, nebo tak něco. Neměl jste s tím někdo problém?
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus Black (P970) - Obecná diskuze“