Ostatní telefony Sony / Sony EricssonJak odemknout root access? - M4 Aqua

tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Kéž by fungoval. :-(

On fungoval skvěle od rána až do večera. Během dne sem instaloval aplikace a občas byl potřeba reboot, nebyl problém.

Teď večer jsem doinstaloval pár dalších aplikací a po rebootu ten oddíl android nevidí a tedy i link2sd. Nepomáhá ani klikání na "Znovu navázat všechny externí adresáře" ani "Znovu vytvořit připojovací script". To akorát spouštěí řetězovou reakci, když furt vybírám uložiště a rebootuji :-(

Celý den sem si liboval, jak to link2SD je skvělé a funguje dobře a zase se stalo totéž co včera. Prostě to funguje a za půl dne už se to tváří, jako kdyby ten ext4 oddíl neexistoval. Ale jak říkám, za to nemůže link2SD, protože ho nevidí ani total commander.

V podstatě je to pořád dokolečka vyberte uložiště -> ext4 -> restart. :-) Po restartu zase vyberte uložiště -> restart

EDIT: No teď už ten oddíl zase vidět je jak v total commanderu tak v link2SD. Z ničehož nic po třech hodinách sám najednou naskočil... Oddíl se sice zase připojil, ale ikony se na plochu a do menu nevrátily, zkusím další reboot, schválně jestli se to zase neodpojí. Po rebootu se výjimečně neodpojil, ale aplikace v tom oddílu můj telefon také nevidí... :-D

PS: Už se mi povedlo aktualizovat SuperSU v tom image byla nějaká stará verze nebo co, takže tím to není.
Naposledy upravil(a) tahoma dne ned 18. bře 2018 20:43:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Můžeš zkusit postupně ten oddíl naformátovat na ext3, ext2, FAT32 (v tomto pořadí). Znám telefony (např. Xcover2), které jsou schopné fungovat pouze s FAT32, nic jiného nejde.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

ext4
Půl dne funguje na jedničku, myslím, že jsem dělal i restarty a po restartu se aplikace normálně načetly
Občas ztrácí celý telefon připojení k oddílu (Total commander oddíl nevidí, ani Link2SD, píše Že druhý oddíl je Nepřipojen a při pokusech o připojení nekonečný cyklus výběru uložiště a rebootu.
Po pár hodinách oddíl jak TotalCommander zase vidí, i Link2SD ho vidí a je k oddílu připojen, ale linky na aplikace se prostě při startu na ploše ani v menu neobjeví.

ext3
Při prvním pokusu mobil oddíl neviděl vůbec ani total commander, ani link2sd, ale při výběru uložiště se předzaškrtnlo ext3, takže ho link2sd asi nějak detekovalo
Při druhém pokusu Link2SD píše: Chyba připojovacího skriptu - Připojovací skript nemůže být vytvořen. mount: No such file or directory.
A android ten ext3 oddíl zase vidí, jako poškozený FAT32 a chce abych kliknul na tlačítko "naformátovat" :-D

ext2
Totéž co ext3. Po spuštění výběr uložiště (správně detekováno a předvyplněno ext2), po potvrzení tohodle mi to napsalo: Chyba připojovacího skriptu - Připojovací skript nemůže být vytvořen. mount: No such file or directory.

FAT32
včera sem to zkoušel, taky to nefunguje

Od včera sem zkusil fakt desítky různých věcí, ale sem tak znechucenej, než abych měl chuť vypisovat všechno co jsem už zkusil.

Mám podezření, že za to prostě může špatná verze toho SuperSU, která prostě NEJDE aktualizovat a furt to v notifikacích řve. Zkoušel sem asi 4 postupy z Youtube, ani jeden nepomohl po restartu to zase řve. Sem z toho už hotovej, seru se s tím poslední tři dny nonstop, ani jsem nepracoval a skoro ani nespal :-D Už sem i podpořil vývojáře Link2SD jak sem byl rád, že to funguje a je to super a odměnou mi bylo, že se to po pul dni rozbilo. A po reinstalaci totéž. Ono by to fungovalo za předpokladu, že bych to dvakrát denně reinstaloval HR.

Mobil pro mě vždycky bylo takové nenáročné bezúdržbové zařízení a tím rootem se z toho stal dvousocketový server vyžadující každodenní správu a hlavně skill v linuxu a to mě zabije, být otrokem dalšího zařízení. Každou chvilku nějaká aplikace přestane reagovat apod, to se mi bez rootu ještě nestalo, já si prostě myslím, že tem image co sem stáhnul z xda fora je prostě nějaký jebnutý. Jinak to prostě nepochopím, proč všechno tak hapruje, nejen aplikace využívající root nefungují jak mají. Třeba při obnově zálohy z SD karty klikám na obnovit a nic se neděje a podobný haldičky, které se mi prostě nikdy nestávali, abych na něco klikl a ono se nic nestalo. :-D

Pro mě cesta do hrobu asi se budu muset se zakoupenou Link2SD se budu drbat na zadku a zkusím ten návod na propojení interního a SD karty bez nutnosti rootu, jak doporučil wallin Jen nevím na co to svedu, jo vlastně už jsem to svedl může za to špatný image z xda fora :-D

Tak ne, protože návod od wallin mi nefunguje:
1. Go to device “Settings”, then select “Storage”.
2. Select your "SD Card", then tap the “three-dot menu“ (top-right), now select “Settings” from in there.
3. Now select “Format as internal”, and then “Erase & Format”. //ZDE JSEM SE ZASEKL, PROTOŽE MI ANDROID NENABÍZÍ MOŽNOST "FORMAT AS INTERNAL" :-)
4. Your SD Card will now be formatted as internal storage.
5. Reboot your phone.

Prostě mi telefon nedovolí ukládat data na kartu...A když už jo, tak jen asi teda do prvního rebootu, nebo max tak do třetího rebootu, pak už se link2sd rebootem rozbije. :-D

Většina problému je, že oddíl funguje a aplikace v něm sou, ale android ty odkazané aplikace ignoruje. Je to tak složitý problém, že byste s tím možná měli problém i někteří z vás, i když spíš ne, vy už víte, jak se na lopatě sedí. Mám z toho nervy v kýblu už, rok po tak dlouhé cestě s rootem to teď musím vzdát, nebo se zblázním.

Teď jsem to chtěl ještě na posled zkusit a resetovat elefon do továrního nastavení najednou nejde. Nejde na ten button kliknout je disabled.... :-D prostě takovýhle haldičky mi dělá ten root, nikdy se mi nestalo, že by něco nereagovalo na klik nebo na to nešlo z neznámého duvodu kliknout a pod. Nebo spíš ten netovární firmware
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

IMHO bude problém v tom, že stock ROM neumí pracovat s init.d a nefunguje ti správně připojovací skript po spuštění telefonu. Podpora init.d se dá buď nějakým enablerem (moc to nefunguje) nebo jiným kernelem/celou ROM.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Super, přišel si na to. :-) Jen mě udivuje, že to ta aplikace neumí zjistit, při rootu má jiste k sheel_exec nebo něčemu takovému přístup, aby se podívala a dala mi vědět v čem je problém.

neexistuje ani /etc/rc.local

Vrátím se tedy uplně k prvnímu kroku rootování a zkusím tedy sehnat nějaký lepší firmware (nikoliv ten z xperifirm programu jako předtím) nebo stock ROM či jak se tomu říká a projít si procesem rootování znovu.

Děkuji za tip, snad jsem dobře pochopil co mám dělat.

Snad nebudu týden zkoušet jeden Stock ROM za druhým a hledat, který umí init.d :-D

Pak zase dám vědět, jestli to něčemu pomohlo.
Screenshot_20180319-121514.png
Screenshot_20180319-121514.png (28.3 KiB) Zobrazeno 3403 x
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Jo busybox jsem objevil jako náhradu za init.d. Ale zase sem ho včera odinstaloval. Nebyl sem si jistý co s ním mám dělat, protože oddíl se mountuje (jak kdy) ale nenačítají se aplikace, to jsem nevěděl jak zařídit.

Nicméně já z toho už mám nervy v kýblu, kašlu na to. Tři dny v háji kvůli tomu. Někdo mi psal, že kdybych se na to vykašlal na rootvání apod, za ten čas co sem nad tím strávil bych měl vyděláno na dva nové telefony. Ale to sem prostě já něčím zabiju čas ve snaze ušetřit a ve finále je fuč čas i prachy... :-D

Takže jdu koupit Xiaomi Redmi s 32GB interním uložištěm a budu mít po starostech na root se tedy vykašlu, případně si ten nástroj udělám v emulátoru Androidu pro windows.


Díky všem, co jste mi pomáhali, došli jsme daleko, ale bohužel to zahodím. Protože tahle cesta rootu se mu úplně znechutila už vidím jak bych jen řešil nekonečný seznam problémů (furt někde něco) a nikdy bych to nedokázal udržet správně funkční. :-D
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Busybox není náhrada init.d.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Já vím že ne, nemyslel sem to doslova, ale umí spouštět scripty které link2sd potřebuje

Dá se tedy nějak dostat z té Stock ROM úplně do původního stavu jak jsem telefon zakoupil?
To hádám asi ne, resp hledal jsem na strákách vývojáře ten soubor ke stažení, který za pomoci flash toolu udělá z telefonu telefon ve stavu, než sem se do něj začal vrtat skrz root.

Budu asi muset používat ten firmware co sem si stáhnul ten nepůvodní?
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od Lubis »

Můžeš zkusit připojit telefon k softwaru od Sony, Xperia Companion a dát opravit. Mělo by to nahrát poslední dostupnou verzi, ale nevím jak to bude se zálohou DRM klíčů.

­    

Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Nebo přes flashtool prostě nahrát verzi, jakou jsi tam měl.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

@Lubis

Díky za info, to sem taky četl, akorát sem si myslel, že to umí opravit jen tu původní verzi a když sem si tam dal nějakou jinou verzi staženo ani nevím odkud, tak že to fungovat nebude.

Našel sem článek: https://xperia.cz/11-upravy/3108-obnova ... ony-xperia

DRM je ve světě telefonů Sony XPERIA velmi důležitý pojem a je neodmyslitelně spjatý s neoficiálními úpravami. Dosud totiž platilo, že pokud u svého telefonu odemknete bootloader, o DRM nevratně přijdete. Sice jej opět můžete zamknout, ale třeba fotoaparát už nikdy nebude pořizovat tak dobré snímky. Pro zálohu DRM byl dosud potřeba root a to u některých telefonů vytvářelo neřešitelnou situaci, s tím je ale konec. Jak na obnovu DRM?


Kde se snaží vysvělit co je to DRM a k čemu to je, ale vůbec to vlastně nevysvětlili. Každopádně jsem z toho pochopil, že ten DRM oddíl už nikdy nezískám zpátky, když jsem ho na začátku nezálohoval. A tudíž teď fotky bud mít horší kvalitu... :-D

Takže vlastně sem si to myslel správně? to Sony Companion použít nesmím, to by mi akorát zničilo systém, (když mi odemknutím zmizel DRM (TA) oddíl)? Mám tedy jedinou možnost a tou je používat tu stock ROM co jsem stáhnul z internetu?

@liveArt

Jasný, snad to nebude tolik bugovat, když to bude bez rootu. To ale pak ještě musím vypnout ten boot loader ne? Ještě něco to obnáší?

Sem uplně nasranej, že sem se do toho vrtal, pořád sem si myslel, že root a link2sd je prostě easy stáhnutí aplikací a ty aplikace už nějak všechno zmáknou a dokáží fungovat. :-D Ne, že je to práce na týden a stejně se to nepovede, protože v cestě stojí desítky různých problémů. Čekal sem že to bude cesta výtahem, ne po skoro nekonečných točitých schodech. :-D
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Tak už sem nějakým rozchodil aplikaci sice ne link2sd, ale app2sd (jak doporučoval liveart, původně sem se tomu vyhýbal, ale je fakt super), je mnohem chytřejší, umí toho mnohéééém víc a prostě na první pohled je lepší po všech stránkách, umí např počítat i s tím, kdy někdo nemá podporu init.d apod. Umí ošetřit mnohem více možností. Zatímco u link2sd sem nezmohl nic, ani mi link2sd neřekl v čem je problém, prostě úplně jiná liga. Zatím to funguje i po rebootu jak má, tak uvidíme, jestli to bude fungovat i nadále.

Dost mě ale štve, že ten root je takový na prd, pořád mě otravuje SuperSU že chce aktualizovat, ale aktualizovat to nejde, také nejde obnovit do továrního nastavení, to asi netušíte čím je, že klikám na "obnovit" a nic se neděje. :-(
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od kralovicek »

Vlez do recovery a udělej hardreset tam.
Proč nenahodis přes twrp novější SuperSU?
Naposledy upravil(a) kralovicek dne pon 19. bře 2018 21:59:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od policak »

Tady jsem si dovolil pro odlehčení, ale není to tak OT, jak by mohlo vypadat :-)
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Sony / Sony Ericsson“