Ostatní telefony Sony / Sony EricssonJak odemknout root access? - M4 Aqua

tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Všiml sis, že jsem hodně zvídavý a nelze mi napsat, že něco a nenapsat k tomu nějaký argument.
nejde mi napsat, že něco nejde nebo to není rozumné, je potřeba alespon v jedné krátké věte shnout nějaké oopodstatnění proč to nejde nebo proč to není rozumné? Určitě v tom zase bude nějaká ta bezpečnost? To mi připomíná, chtěl jsem se zeptat, když mám root a navštívím náhodou nějakou shit stránku, je můj mobil náchylnější k zavirování nebo dokonce hacknutí telefonu, že?

Vyplatí se připlatit si PRO verzi? Nejak jsem nepochopil v čem je pro verze lepší kromě odstranění reklam? Asi to koupím 49,90Kč mě nezabije, jen mě zajímá co tím získám, našel jsem odpověď v AJ a moc tomu zrovna nerozumím. :-D Nějaký linkování dex souborů další věci :-D
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

nikdy není dobré míchat aplikace a uživatelská data v jednom oddílu. Nejen z důvodu bezpečnosti, ale v tomhle případě hlavně z důvodu údržby. Nevím, jak by se to chovalo. Celkově mi přijde divné, že by to Link2SD umožňoval, dřív to nešlo, ale třeba se věci změnily...

Nevím jak dnes, ale když jsem před lety pro verzi kupoval, hlavními rozdíly byla např. možnost odkázat také data všech aplikací, odkázat dalvik-cache předinstalovaných aplikací a možnost hromadného odkazování.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

No stahuje se mi tool na vytvoření druhého oddílu, ale nejradši bych tě výjimečně neposlechl.
Protože já žádnou údržbu neplánuji, neumím, neznám, nevedu. :-)
Uvědomuješ si, že každý Andoid mobil má na kartě data společně a aplikacemi? Tak nějak nevidím důvod to měnit. Zas ale nechci být pokusný králík a radši bych to udělal na vlastní oddíl, když je to takhle ověřené :-D

Spíš v tom vidím výhodu, že není pevně alokovaná velikost oddílu a nemohu tak paměťovku v případě potřeby využívat na plno (např když si tam budu potřebovat narvat filmy) tak budu mít k dispozici jen 20GB (protože 12GB bude mít oddíl pro aplikace). Zatímco takhle aplikace budou mít obsazené třeba jen 2GB a budu tedy moci využít o třetinu více prostoru pro filmy 30GB.

Jinak mám problém jako uživatel v komentářích, psal tam, že musel vyndat baterii, protože se po vyndání karty mobil zasekl na logu, jenže já mám integrovanou baterii nevyjimatelnou... Budu čekat tři dny, než se mi vybije mobil do mrtě, abych ho mohl restartovat? :D EDIT: už jsem našel speciální klávesovou zkratku pro force reboot. Ted ještě najít jak se vyřeší ten problém při vyndání karty. :-D Už jsem asi našel, vypadá to, že to způsobuje ta link2sd aplikace, která protostuje, protože nenachází své uložiště pro aplikace a proto asi nějak blokuje bootnutí anroidu.
Uživatelský avatar
Lubis
Androiďák!
Příspěvky: 359
Registrován: ned 07. říj 2012 20:03:18
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od Lubis »

Proste tu kartu rozdel, jeden oddil je na aplikace a funguje jako vnitrni uloziste, druhy oddil funguje jako klasicka SD karta. Ohledne velikosti bud rad, drive byli problemy, pokud se pouzil vetsi oddil nez 2GB. Pokud mas root, tak jsi ve straslivem nebezpezi, ze si pri nainstalujes neco a povolis tomu root prava, muzis u toho pouzivat hlavu. Nektere aplikace muzou mit problem s tim, ze mas root, myslim hlavne ty co se pouzivaji na placeni mobilem.
Jinak delsi podrzeni vypinaciho tlacitka simuluje vyjmuti baterie.


BTW. Doufam, ze si vsichni uvedomujete, ze az si udela z mobilu cihlu, protoze nekde neco pokoni vlastni blbosti, tak z toho obvini vsechny co mu radili :02:
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

1. Ok, no, tak já to tedy jdu rozdělit no.

2. superuser práva posvátné krávy povolím samozřejmě jen aplikacím, které jsou ověřené.

3. S tím jdeš pozdě, už mě napadlo, že nějakou kombinací to pljde, konkrétně u mě pomohlo volume-down + power button na 20 vteřin

4. no mám strach, že to bude otázka času, kdy mi mobil někdo hackne a bude s ním útočit na jiné nebo tak něco :-) protože bod 2. určitě není všechno, ale pochybuji, že by mě napadlo alespoň na chvíli spojit si to s těmi hodnými lidi se zlatou trpělivostí, kteří mi pomohli rootnout telefon :-D


5. Proč mám použít ext4 a ne nechat FAT32, když tento FS umí aplikace také. Však ve FAT32 mám jak interní uložiště, tak první oddíl paměťové karty. Měl bych tak lepší přehled na obsahem i z windowsu. Mám pár nástrojů např "memory map" a ani jeden z nich ten ext4 oddíl nevidí. Takže se ani nemůžu podívat co to tam je za 711MB, když jsem do toho oddílu ještě nic neuložil. Zatímco, kdybych to nechal na FAT32, tak dovnitř uvidím. Případně nevíte o nějakém průzkumníku, co se umí podívat do toho ext4 oddílu?

6. už jsem se bál, že to bude fungovat na první pokus.
Nejdřív mi android tvrdil, že ten ext4 oddíl je poškozený.
Teď mi zase tvrdí, že oddíly jsou tři, přitom ten nástroj mi ukazuje, že dva, mám zas dost z toho... :-D

Už to vidím, je to zduplikované interní uložiště. Nechápu jak si taková aplikace může dovolit obsahovat takovýhle hovadiny. Jako plést si SDkartu a interním uložištěm.


Také si všimněte, že ihned po připojení ext4 oddílu je záhadně obsazených 711MB, to co je sakra za halušky furt, čím víc technologií máme, tím víc na prd fungují, krom toho je nadepsaný jako etx2 namísto ext4 mě jebne zas.

V PC v nástroji jsou oddíly dva, ale když se podívám do mobilu tak tam jsou tři z nich jeden se jmenuje /sdext2 , proč se to jmenu sd"ext2" pro bohaaaa. Tak doufám, že je to jen amatérská chyba v aplikaci, nebo že by to udělal špatně ten partition manager? Ne, nemůže mi jednou fungovat neco jak má. :-D
Screenshot_71.png
Screenshot_71.png (7.27 KiB) Zobrazeno 3410 x
Screenshot_71.png
Screenshot_71.png (7.27 KiB) Zobrazeno 3410 x
Přílohy
Screenshot_20180318-001628.png
Screenshot_20180318-001628.png (93.53 KiB) Zobrazeno 3410 x
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

omg, moc v tom šťouráš. Tohle rozdělení je naprosto v pořádku. sdext2 je název, který přiděluje Link2SD během vytváření připojovacího scriptu. Prostě to tak je, neřeš to.

Paměťovku máš rozdělenou dobře. Na tom screenu v mobulu máš oddíly:
Interní = interní paměť, kam se standardně instalují aplikace
SD karta = interní paměť na uživatelská data. Název "SD karta" není výmysl Link2SD, takto se interní paměť na uživ. data v Androidu prostě připojuje.
Externí SD = FAT32 oddíl na skutečné paměťové kartě, tedy oddíl na uživatelská data
Druhý oddíl SD karty = to je ten ext4 oddíl, kam se odkazují aplikace s pomocí LInk2SD
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Super, takže rozdělení je v pořádku, přestože to z mého pohledu vypadá divně a chybně.
  1. Proč mám v oddílu ext4 711MB něčeho, aniž bych tam ještě něco dal? To tam automaticky dala ta aplikace Link2SD sama? Nějaký její bordel nezbytný pro správnou funkčnost?
  2. Jak si prohlídnu co to v tom oddílu je? Windows exploler, ani moje aplikace v mobilu ten oddíl nevidí, vidí jen oddíly s FS FAT32. Dokonce ten oddíl neumí číst ani "Nastavení -> Uložiště -> Prozkoumat" vlastně na to prozkoumat se ani dostat nejde, ten oddíl tam vubec jakoby neexistoval.
  3. Proč jsem to měl zformátovat zrovna na ext4 a ne nechat FAT32 jako je všude jinde vč. interního uložiště? Mohl bych tak mít pod kontrolou obsah oddílu např pomocí aplikace v mobilu "memory map"
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Jdi už do háje, opravdu. Tohle fakt už nemá obdoby. V tom vlákně jsou odpovědi na všechny otázky, které bys měl řešit. Podle toho vlákna rozchodily Link2SD desítky, možná stovky lidí. Jen Ty máš opět zásadní problémy a vlákno je pro Tebe nepoužitelné.

Kdysi dávno jsem byl ve stejné situaci, v jaké jsi dnes Ty. Došlo mi místo v telefonu. O Androidu jsem v té době nevěděl zhola nic, jen že je to OS v mým telefonu. Googlením jsem objevil toto fórum a na něm vlákno o Link2SD. V něm jsem zjistil, že aby mi Link2SD fungoval, potřebuju root. Tak jsem šel znovu googlit - co je root, proč ho potřebuju, co znamená, když mám rootnutý telefon, jak rootnout svůj telefon. Až potud jsem si vystačil s prostým googlením, nikoho jsem nezdržoval neskutečně dementními dotazy několik dní. Následně jsem s několika doplňujícími dotazy zprovoznil i samotné Link2SD.

Tím chci říct, že z vlastní zkušenosti vím, že to jde. Jen je potřeba chtít. U Tebe jsem to doteď bral jako výzvu, ale tohle už fakt přesáhlo všechny hranice. Jestli fakt nejsi schopný zprovoznit ani Link2SD, pak už se na to opravdu vyser.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Jo ve čtení toho tématu sem se zaseknul kousek za půlkou, dočtu to tedy do konce.

Trochu ses spletl, mě Link2SD funguje. Řeč je úplně o něčem jiným než o funkčnosti mé aplikace Link2SD.

Ptal sem se na to proč bych nemohl použít pro app oddíl také FAT32 jako je všude jinde.


No zkusím to vlákno zítra dočíst, každopádně máš pravdu, měl bych být více samostatný a víc se snažit.


VYŘEŠENO - Ohledně FAT32
Dle jednoho uživatele tohoto fóra se z nějakého neznámého důvodu prostě nepsaně upřednostňuje ext* před FAT32. Žádný známý důvod to nemá, snad jen ten, že ext* je prý zaběhnutý a není důvod to měnit. :-D Druhý uživatel mu oponuje, že mu to jede na FAT32 a je spokojen. Tak nechápu k jakému prdu mi ty infromace jsou. Když budu googlit, tak se dozvím totéž, akorát z anglického fora, takže nic, najdu totiž jen komunitní názory, které si vzájemně odporují. Kašlu na to, nechám prostě ext4, protože někdo nekde napsal, že je to nejlepší volba. :-)

VYŘEŠENO - Ohledně nástroje pro zobrazení obsahu ext4 oddílu
Napadlo mě použít ES File manager, jestli ten to nebude umět zobrazit, tak snad nic. Tak také neumí, no zkusím dočíst to téma o File2SD, třeba to tam nekdo zmíní. Podle guru xanthora to umí total commander a má pravdu. Akorát xanthor používá také FAT32 zatímco liveart důrazně doporučuje ext4. Já už mám ext4 a tak to tedy nechám.

VYŘEŠENO - Záhadných 711MB v čudu hned od začátku
Díky TotalCMD jsem zjistil, že aplikace Link2SD samozřejmě je mimo a lže, jelikož reálně podle TotalCMD je v oddílu uloženo jen 60MB nikoliv 711MB.

Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od wallin »

já tedy všem zůčastěným skádám hlubokou poklonu.
Jen mne tak napadlo, nešla náhodou linknout karta společně s vnitřním úložištěm už bez rootu?
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Na to snad raději ani nechci znát odpověď. Ještě z někoho vypadne, že to jde jen tak nějak easy a root byl zbytečný :-D
I když mě se ten root bude hodit ještě pro jinou aplikaci.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od wallin »

no, takový to Sony Xperia, Sd card default storage. Teď jsem to dělal např u manželky Honor C5, můj telefon to má, atd... to je fuk.
Hlavně že jsi spokojený...
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

@wallin: Aha, to vypadá jednoduše. Asi s tím zkušenosti nemáš co? To by možná bylo lepší řešení než ten link2SD? Když by to uměl už přímo telefon. Ikdyž tam se píše, že se z s pamětovky udělá interní paměť. Což já asi zrovna nepotřebuji, když se bugne link2sd, tak se dostanu alespon do systému, zatímco, mi to přijde, tak, že v tom cos poslal ty se celý systém přenese na kartu a ta, když se nějak bugne, tak to bude v prčicích všechno.

@Obecně:
Spokojený nejsem, páč mi to kompletně přestalo fungovat. Všechno jsem odkázal z karty, jenže telefon uplně ten oddíl ignoruje. Když udělám "vytvořit znovu připojovací skript, chce to restart a po restartu je stejně v "info o uložišti" druhý sd oddíl path-to/sdext2 - NEPŘIPOJEN :-D Takže telefon funguje, jen veškeré aplikace z toho oddílu se nenačítají. V tématu o link2sd jsem našel dva uživatele s tímto problémem, ale nikdo neporadil jak to vyřešit, resp poradil a to zase všechno smazat a naformátovat to znovu, nebudu to formátovat pořád dokolečka. :-D krom toho už mám na té kartě všechny aplikace, i když vlastně mám na druhé kartě zálohu, která by měla jít použít.
  1. No tak já ještě zkusím hard reset do mnou flashnutého firmware.
  2. Nainstalovat Link2SD
  3. Znovu tedy naformátovat SDkartu
  4. Obnovit zálohu aplikací, kontaktů apod.
  5. A snad už to pofrčí jak má.


Nebo máte někdo nápad jak to opravit jinak?


Nebo třeba po "aktualizovat->rychlý restart" se mi úplně do**re mobil ´, buď nejde zapnout vůbec "zasekne se při bootování systému. a nebo Android naběhne, ale nefunguje správně, skoro nic nejde a pří se neco jaok "system neodpovídá, chcete ho ukončit nebo počkat?" V tom případě nefungují ani aplikace v interním uložišti.:-D
Naposledy upravil(a) tahoma dne ned 18. bře 2018 11:39:47, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od policak »

Nekrmte trolly... :facepalm:
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Troll si tu hlavně ty. Umíš velký prd, jen děláš chytráka a otravuješ SPAMem. Viz třeba, když se mi nepodaři připojit do fastbootu tak tvoje chytrácký amaterský kecy jako: to je jasný, kdyby sis o tom něco přečetl, tak víš, že to je ovladačem, ta hláška znamená vždycky špatný ovladač, to je jasné, neumíš ani googlit Samozřejmě nesmysl, hned sem ti oponoval, že neumíš googlit ty, páč po internetu se píše, že to může být špatný portem, či kabelem apod. Taky, že to na konec bylo kabelem. Jen sem kvůli tobě pak půl dne řešil ovladače zbytečně. Jen kvůli tomu, že si namachrovaný chytrolínský frajírek. Tak se stáhni a neotravuj. Chytrolíni co sami umí prd, jen si někde něco přečtou a rejpou do ostatních a přitom sami nevědí co píšou jsou fakt něco...
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od LivArt »

Na xda jsem našel, že když nefunguje link2sd, tak funguje tenhle nástroj.
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od Telewest »

Obdivujem fakt vsetkych, ktori mali na tohto majstra sveta nervy...
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Ta druhá aplikace mi přijde hodně nepřehledná, Link2SD se mi líbí víc. Jenže ona mi fungovala. I po restartu. Mám podezření že do doby, než sem provedl první "rychlý restart" potom začala oddíl ignorovat. Teď zkouším HR, obnovit zálohu, zformátovat kartu, a všechno znova, třeba už to bude šlapat. :-) Dám tomu ještě jednu šanci, případně bych zkusit tu aplikaci App2SD, díky za tip.

@Telewest, pokud píšeš o mě, tak nerozumím, proč si o mě myslíš, že jsem mistr světa, když jsem úplně neschopný. :-D
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od dufko »

Telewest píše:Obdivujem fakt vsetkych, ktori mali na tohto majstra sveta nervy...
Prečo píšeš v minulom čase? Príbeh evidentne nekončí :)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ludekbrno »

tahoma: ty jsi navíc ještě silně nechápavý :) Takhle se říká právě těm, kteří jsou naprosto neschopní (viz. vadný kabel, což je úplný základ, který by každý skutečný technický typ zkoušel jako první) a jen neustále hledají chyby ve všem a ve všech okolo :) Holt ti chybí trochu pokory a aspoň trochu sebekritičnosti. Za celou dobu jsem si nevšimnul, že bys půl slovem přiznal, že jsi nezkušený a že proto nějakým věcem v návodu nerozumíš a že bys poprosil, aby ti někdo nějaký krok objasnil. Místo toho pořád jen vykřikuješ, že návody jsou na ho*no, že ostatní neví o čem je řeč a tak. Takže proto si zasloužíš označení "mistr světa", ovšem s velkým důrazem na ty uvozovky :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

  • Silně nechápavý myslíš hloupý viď? Mám nadprůměrné IQ, nicméně mám teď poruchu soustředění vzniklou stresem, alespoň podle obvoďačky.
  • Jistě, hned za tím, že jsem technický typ jsem psal, že jsem samozřejmě zkoušel různé porty i různé kabely....
  • Sebekritičnost mi nechybí, to bych o sobě asi nepsal, že si uvědomuji, že jsem nesamostatný a neschopný apod... :-D
  • Nedivím se, že sis nevšiml, když sis nevšiml ani toho, že sem psal, že sem různé kabely zkoušel dva. Sice pomohl až třetí, ale zkoušel sem to.
  • Úplně to překrucuješ, že ostatní neví o čem mluví sem nikdy nenapsal. Napsal jsem to pouze jednomu člověku, protože dělal chytráka. Namistrovaně sdělil, že je jasné čím to je a tím to vůbec nebylo...
  • Takže nepřekrucuj skutečnosti a neSPAMUJ...
Opakovaně prosím abyste nespamovali.

Těm co mi pomáhají znovu mockrát děkuji.
Těm co SPAMují a nepíší k tématu opakovaně prosím aby toho zanechali, protože hádat se nechci, je to zbytečná věc a nechápu, proč toho někteří máte zapotřebí.

Děkuji za pochopení, je to pořád do kolečka.
Naposledy upravil(a) tahoma dne ned 18. bře 2018 13:23:16, celkem upraveno 2 x.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ludekbrno »

A zase... "nechápavý nejsem...mám nadprůměrné IQ" :D Bez náznaku přiznání, že by problém mohl být v tobě ;) Ne, tohle fakt není žádná porucha soustředění způsobená stresem :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Proč mi přijde, že mi furt píšeš něco co sedí na tebe? Já sem nechápavý a ty nechápeš jednoduchou větu co ti píšu, že nemáš otravovat s OT?
Zase ani náznak, že by chyba byla ve mě? A předchozí zpráva, kterou jsem reagoval na tebe je asi co? :-) Fakt se nechci hádat, jsi ubožák, nech mě být.
Nesedím ti, nechceš mi pomáhat, já to beru, tak ale neotravuj, co je na tom tak těžkého pochopit? Musím ti to napsat v C++, abys to pochopil?
To ti nestačí, že nesoustředěný a nechápavý a zmatený sem tu já, musíš být i ty?

Tohle téma mohl být super materiál pro lidi co dělají root a link2sd prvně vč troubleshootingu a díky tobě a ještě někomu je tohle téma zdevastované OT. :-(
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od dufko »

No ale aspoň máš možnosť vytvoriť dokonalý návod plný detailov...skúsenosti už máš a bude aspoň aktuálny. Čo ty na to?
Veľmi by to mohlo ľuďom ako ty...
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Jak víš, že to mám v plánu? :-D Stává se tu z toho chat. Ale navíc chat mimo téma, jestli si chcete chatovat, od toho je PM, ještě, že moderátoři jsou koukám docela benevolentní vůči OT.
Naposledy upravil(a) tahoma dne ned 18. bře 2018 14:33:35, celkem upraveno 2 x.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od ludekbrno »

tahoma:
No oni jsou, jak vidíš na vlastních příspěvcích, benevolentní i k bezbřehé aroganci a sebestřednosti :)

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Fakt mě nebaví jak mě celou dobu napadáš, já ti nic nedělám, nikdo ti nic nedělá, tak už si polib. :-)

Pochybuji, že kdyby to bylo jak říkáš, tak by mi někdo pomáhal.
Když to téma jsem založil já a řešily s moje problémy, kdo by měl být ve středu kromě mě? Sebestřednost je na místě ne? Neřešilo se více problémů více lidí, tam by to asi v pořádku nebylo. :-D
Podle definice na internetu projevem arogance je, když se někdo povyšuje nad ostatními pro pocit sebeuspokojení, to bych se asi jen tak neshazoval sám ne? To mi sedí spíš na ty, co se nade mě povyšovali, jak je to lehké, apod. Nebo třeba, naznačovat, že oni jsou borci a já debil protože mi má hned dojít, že to je jasné, že je to na 100% chybným ovladačem, přestože to bylo něčím úplně jiným. :-D
Vesměs mi pomáhalo hodně lidí, a jen asi tři vč. tebe jen prudili. :-)

Jinak:

Kompletně jsem to všechno přeinstaloval, obnovil zálohu, apod, link2sd šlape i po restartech a funguje skvěle, ale kliknout na "aktualizace->rychlý restart" si netroufnu, určitě se celé link2sd a systém rozbije, radši se tomu vyhýbat obloukem.

Pak ještě otravuje SuperSU, že chce aktualizaci, a pak mi napíše, že aktualizace se nezdařila a mám rebootovat a zkusit znova a takhle v cyklu, takže to budu ignorovat, případně pogooglim, jestli nenajdu řešení. Jen nechápu proč ta aplikace neprobíhá přes Obchod play. Napadlo mě odstranit applikaci a zase nainstalovat, ale bojím, se zda se to nepos*** :-D

Takže root a link2sd je vyřešeno a můžeme to tu považovat za uzavřené.
Chtěl jsem udělat návod pro ostatní, aby se s tím nemuseli tak trápit jako já, jak by si ho představoval já, kde bude vše krok za krokem tak, aby i nesoustředěný hnup jako já to zvládl krok za krokem s přesnými informacemi během pár minut. Zároveň jsem to chtěl udělat pro zdejší komunitu jako díky za to, že jste mě naučili poslepovat mraky návodů + asistenci a dufko mě naštval, že to provařil, ale to je jedno. :-D
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od wallin »

tahoma píše: ned 18. bře 2018 8:43:44 Asi s tím zkušenosti nemáš co?
mám, psal jsem, že jsem to dělal ženě na telefonu a já mám SD linknutou k vnitřnímu úložišti také.

Jediná nevýhoda je, že pokud klekne karta, tak příjdeš o data - pro představu, stane se to samé, jako když ti selže jeden z HDD v PC, které jsou připojené v RAIDu.
Dále, řetěz je tak silný, jako je silný jeho nejslabší článek - tzn, vnitřní úložiště je samo o sobě rychlé, pokud k němu připojíš pomalou kartu, zpomalí se celé. (ideální je např nějaká class10, nebo UHS-1)

Přiznám se, že jsem nikdy neměl v ruce telefon od Sony, ale když to umí Honor, HTC a další, nevidím důvod, proč by to neuměl Sony. Jen se musíš sám podívat do nastavení.
Jen tedy poznámka, instaloval-li si do telefonu nějakou alternativní ROM, ta to třeba neumí, nevím v jakém stavu máš telefon.

poznámka 2 - SuperSU, TWRP atd se instalují přes Recovery, tyto app opravdu na GooglePlay nenajdeš z důvodů, které tu už několikrát zazněly - politika Google, bezpečnost, atd.
tahoma
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pát 06. čer 2014 19:29:11
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od tahoma »

Officiáln TWRP aplikace i SuperSU už jsou na obchodu play. Právě sem udělal to, že sem SuperSU odinstaloval a zase nainstaloval, páč z toho recovery.img co jsem si do mobilu flashnul, tam je nějaké stará verze, která se neumí aktualizovat. Nicméně uninstal a hned install nepomohl, je to nějaké bugnuté to SuperSU... Píše při každém spuštění že chce aktualizovat pro správnou funkčnost, když kliknu na aktualizaci napíše mi to "SU update is unsuccessfull" a že to mám po rebootu zkusit znovu a pořád do kolečka, což je možná spojené s problémem níže. Pracuji na předkladu vláken z XDA, snad tam bude řešení :-D a při troše štěstí se tím vyřeší rovnou i ten oddíl co po pár rebootech zmizí.

Aha, díky za potvrzení. To není nic pro mě, nechci se spoléhat na SD kartu. A root se mi stejně hodí pro zajímavé nástroje, které vyžadují root.

Už teď řeším to, že se mi vždycky po pár rebootech stane nemilá věc. Android ten můj vytvoření ext4 oddíl začne ignorovat.
I ten link2SD funguje vždy v pohodě ale android po pár rebootech dělá, jako kdyby ten oddíl neexistoval..
Ale za to Link2SD nemůže ani karta, páč ten oddíl zmizel z Total commanderu.
Naposledy upravil(a) tahoma dne ned 18. bře 2018 20:06:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak odemknout root access?

Příspěvek od don_alex »

Pokud funguje Link2SD, tak se v tom nešťourej. Pokud bys do toho oddílu potřeboval, najdeš ho v /data/data/sdext2
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Sony / Sony Ericsson“