LG G Pad - obecná diskuzeLG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Odpovědět
Paul74
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18. říj 2013 22:16:28
Typ mobilu / ROM: Redmi 4A
Tablet: LG-V500
Bydliště: Brno

LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Paul74 »

Ahoj, synovi se vypnul tablet (LG G 8.3 (V500) 2GB RAM, 16 GB (vypadá to že se vybil), tak jej dal na nabíječku, ale po zapnutí nabitého tabletu tento stále asi bootuje. Vždy se zobrazí logo a po chvilce zmizí, naskočí taková krátká animace a zase se objeví logo a stále dokola. Zkoušel jsem udělat hardreset (Volume- a k tomu tlačítko Power). Výsledek je však stále stejný. Zkoušel jsem přes kabel spojit s PC, ale bez výsledku. Nevím tedy, jestli k tomu není potřeba spec.software. Tablet je již ca 4roky starý. Má prakticky smysl dávat tablet někam do servisu, jestli jej rozchodí? Nevím, zda to s tímto projevem závady vlastně bude možné a dávat jen za diagnostiku několik stovek nechci. Nemáte někdo radu, co bych s tabletem mohl vyzkoušet nebo je to na vyhození? V těchto záležitostech se vůbec nevyznám :( . Předem díky za konstruktivní odpovědi.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od LivArt »

Paul74
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18. říj 2013 22:16:28
Typ mobilu / ROM: Redmi 4A
Tablet: LG-V500
Bydliště: Brno

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Paul74 »

Díky za radu. Tento postup bohužel nepomohl. Držením tlačítek dosáhnu jen toho, že se tablet opět vypne. Nenaskočí ale do režimu výběru pro Obnovení systému. Jde ještě něco jiného vyzkoušet nebo je po něm? Děkuji.
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Jirka_t »

Zkontrolovat, zda v tabletu není zasunuta paměťová karta. Pokud ano, vyjmout a opakovat pokusy. Pokud stále nic, nahrát na paměťovou kartu tovární ROM (na PC nebo notebooku) a zkusit z karty najet obnovu Androidu. ROM stáhnout ze stránek podpory LG.
Paul74
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18. říj 2013 22:16:28
Typ mobilu / ROM: Redmi 4A
Tablet: LG-V500
Bydliště: Brno

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Paul74 »

Ještě možná hloupý dotaz. Když dám do tabletu externí kartu s nahranou tovární ROM, tak se tablet po zapnutí automaticky bude snažit "nabootovat" z této karty? Nebo je na to nějaký konkrétní postup, aby to naběhlo z SD-karty? Jestli ano, prosím ještě o třeba odkaz toho návodu. Je to pro mě španělská vesnice :cry: Děkuji.
Pozn. na ofic. stránkách LG pro ČR nelze software pro ROM dohledat :?
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Jirka_t »

Tovární ROM (stock ROM), odkaz na stažení např zde: https://lgstockrom.com/lg-g-pad-8-3-v500
Klepnout na Mirror 1 a začne stahování (je to zip). Po nahrání rozzipovat, bude tam asi i návod. Nahrát na SD kartu, po hard resetu by to mělo spustit instalaci z karty samo. Možná bude nutné něco vybrat z nabídky.
Paul74
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18. říj 2013 22:16:28
Typ mobilu / ROM: Redmi 4A
Tablet: LG-V500
Bydliště: Brno

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Paul74 »

Ahoj, a děkuji za odkaz,
problém v mém případě je ten, že se mi nedaří ten hardreset udělat. Dvojhmat VOlume- a k tomu tlačíkto Power nenavede tablet do režimu, kde bych mohl vybrat z nějaké nabídky, nýbrž držením této kombinace následně po chvíli dojde jen opět k vypnutí tabletu. Jelikož nevím, kdy přesně si operační systém osahává SD-kartu, nevím, zda právě vůbec půjde tu ROMku z SD-karty nahrát...Mělo by to jít, nebo ne? Děkuji.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od -Pavel- »

Tak to vyzkoušej.
Paul74
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18. říj 2013 22:16:28
Typ mobilu / ROM: Redmi 4A
Tablet: LG-V500
Bydliště: Brno

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Paul74 »

Zdravím, tak bohužel se nazadařilo :( . Nejde spojit s PC (Volume+ a připojit kabelem k PC), neboť ani nedosáhnu toho, aby mi tablet cokoliv nabídl. Stále restartuje, a když držím tu kombinaci Volume- a Power, tak se po chvilce vypne. Ještě nějaký nápad, co by se dalo s tabletem udělat, než poletí do koše? Myslíte, že v servisu by s tím mohli něco udělat? Snad mají nějaké spec.vybavení?
Díky
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Jirka_t »

Na PC stáhnout tu stock ROM, na PC nahrát na SD kartu tu stock ROM. Poté vložit SD kartu do tabletu, podržet cca 10 sec tlačítka volume+power na tabletu, poté tlačítka uvolnit. Mělo by to spustit instalaci systému z té SD karty. :)
Po celou akci mít připojenu nabíječku k tabletu.
Paul74
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18. říj 2013 22:16:28
Typ mobilu / ROM: Redmi 4A
Tablet: LG-V500
Bydliště: Brno

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Paul74 »

Můžou být na té SD kartě i jiné soubory (např.videa, fotky apod.)? Nevadí to něčemu? Když jsem to zkoušel, tablet byl připojený kabelem k PC, čili se to nabíjelo z PC.
Doplňuji: vyzkoušeno i s napojenou nabiječkou a nepomohlo. Tablet je navíc nabitý.
Nemusí být třeba ten soubor.kdz na kartě hned v kořenovým adresáři? Nyní je totiž v podadresáři.
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Jirka_t »

Zkusit to dát na root SD karty je možné. Ale že to poběží jisté není. Možná by pomohl někdo, kdo něco podobného u tohoto LG tabletu řešil.
Já jsem pomocí SD karty oživil dva tablety, ale ani jeden LG. Nahrával jsem na čistou kartu do rootu soubor update.zip, který obsahoval několik souborů a několik adresářů se soubory. Tablety si to z toho zipu samy "přebraly".
V případě tohoto LG je v tom zipu z odkazu uschovaný jediný soubor (LGV500_V50010C_00.kdz) a pár souborů url adres. Ten soubor *.kdz zřejmě obsahuje vše potřebné, tedy nějaká obdoba těch mých update.zip... Ale tady asi pomůže znalec oživování LG tabletů, což já nejsem. Jen jsem se snažil pomoci... :)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od LivArt »

Tos' měl napsat rovnou, že jsi nikdy LG neflashoval.

KDZ soubor můžeš zkusit nahrát tak :arrow: viewtopic.php?t=61928
Paul74
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 18. říj 2013 22:16:28
Typ mobilu / ROM: Redmi 4A
Tablet: LG-V500
Bydliště: Brno

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od Paul74 »

Rád bych tímto poděkoval androiďákovi "Sinco" za pomoc a vyřešení problému se stále bootujicim tabletem. Je vidět, že má zkušenosti a rád pomůže druhým v nouzi. Ještě jednou díky 👍
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Tablet stále bootuje ale nenastartuje

Příspěvek od sinco »

Ať slouží.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Odpovědět

Zpět na „LG G Pad - obecná diskuze“