Ostatní tabletyPoradíte levný tablet na hry?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
El Carlos
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: elcarloscz
Tablet: ASUS Eee Pad Transformer
Rom: orig
Kontaktovat uživatele:

Poradíte levný tablet na hry?

Příspěvek od El Carlos » sob 29. led 2011 14:55:51

Zdravím,

napadlo mě mojí máti koupit čistě na hry tabletek s androidem. Jednak se chci samozřejmě zeptat, jestli máte nějaký tip, ale druhak mě zajímá
1) Android tablet = přístup na Android Market, jako to mám na svém Desire HD?
2) co ty verze? 1.5 nebo 1.6... je to použitelné na hry?

Jde mi spíš o cenu, protože určitě to nevyužije na nic víc, než hry z Android Marketu. Tedy i výdrž nepotřebuje něco extra (4 hod budou OK), čím větší úhlopříčka, tím lepší, ale není to životně důležité mít 12.1". Mělo by to samozřejmě mít Wi-Fi, ale to snad má i každá Čína. Pokud by to šlo koupit u nás, super, když přes eBay, tak to snad nějak zařídím.

Cenou zajímavé jsem našel třebas
http://www.lan-shop.cz/tablet-moonse-e7 ... lay-108002
nebo
http://www.alienmode.cz/cs/catalog/tabl ... ra_hdmi_tf
ale nevím, jestli to splní uvedené body 1 a 2.

Předem díky

kriss
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z [ofiko rom 2.3]

Re: Poradíte levný tablet na hry?

Příspěvek od kriss » sob 29. led 2011 15:36:37

S klidným svědomím ti nemohu doporučit žádný z těchto tabletů (zvlášť ten druhý vypadá příšerně a ty kecy ve specifikaci... hrůza) ale bohužel ani žádný jiný tablet s cenou do 5000. Ačkoliv se jich teď vyrojila spousta, jsou to v drtivé většině šmejdy. Sám hledám podobné zařízení jako ty (ne pro matku na hry ale pro sebe na net), ale pochopil jsem, že je lepší počkat minimálně do léta-podzimu. Ceny lepších tabletů půjdou dolů a hlavně bude dost recenzí a vyvarujes se koupě zajíce v pytli. Obávám se, že s některým z těchto kusů by měla tvoje matka víc strastí než radostí. Bývá většinou problém s nereagujícím displejem, slabou ram ( všechno pod 250mb), nekvalitním hw a v neposlední řadě téměř žádnou podporou. Tím se dostavám ke tvé otázce: levné tablety často nemají Android market. Je v nich nahraný nelicencovaný open source Android, který je ke stažení na netu. Také není optimalizovaný - sekání, padání systému. Opravdu dej na mou radu, pokud nechceš mít "cenově výhodné" těžítko.

MartanCJ
Stálý androiďák

Příspěvek od MartanCJ » sob 29. led 2011 15:51:08

Tablet s cenou do 7 000 nemá cenu. Jediný použitený v té kategorii je Archos 70. Na trhu je opravdu jen pár použitelých tabletů, Archos 70,101, Dell Streak, Galaxy Tab a iPad. Další mě nenapadají, vždy mají nějaký velký problém...

GMKcz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Příspěvek od GMKcz » sob 29. led 2011 16:51:54

Tak tak. Taky jsem pokukoval po levnějším tabletu a usoudil jsem, že nemá cenu kupovat ty čínské šmejdy - podle videí na YT mají děsnou odezvu a kriticky malý výkon.
Z variant Archos 70,101, Dell Streak, Galaxy Tab a iPad mi vyšel nejlépe Archos 101 (poměr cena/výkon) a objednal jsem si ho zde: http://goo.gl/cDOpu . Záruka je oficiální u Archosu a celkově to vychází levněji než s předraženým kurýrem z Francie (Archos posíla pomocí FEDEX za tuším 33€)
Pokud by si do toho chtěl vrazit víc, tak se asi vyplatí počkat pár měsíců a objednat něco s tegrou a 3.0 honeycomb, ale to bude tak minimálně za 13tis a to už mi přijde zbytečně moc.. (na tablet)
Obrázek

ichbin
Nové Androidě

Příspěvek od ichbin » sob 29. led 2011 17:48:59

tak myslim ze "chinsky tablet do 5tis je shit" je uz strasne otrepana fraze. Najdeme ji v kazdem druhem prispevku (pak je otazka proc vubec diskutovat)- nicmene neni to rada. Jako radu bych doporucil vytipovat si par tabletu (klidne i chinskych - sam mam 2 a celkem jsem spokojen) a podivat se na videa na youtube - uzitna hodnota tabletu neni v pocitani lagu ... kazdy od tohoto zarizeni ocekava neco jineho a jak jsem si vsiml pro spoustu lidi je shit vsechno krome telefonu, za ktery zaplatili spoustu penez

kriss
Stálý androiďák

Příspěvek od kriss » sob 29. led 2011 19:33:23

Tvoje rada pro toho člověka taky není dvakrát smysluplná. Podle mě jsou videa z YT velmi zkreslující prvek. Zejména u "chinských tabletů" to bývá tak, že se stejný přístroj na dvou videích chová zcela odlišně. Navíc to klišé, že činský tablet do 5000,- je šit, které ru zmiňuješ, bohužel dneska téměř bez vyjímky platí. Jde ale o to, co považuješ ta šit. Pro mě je to přístroj, se kterým mám víc práce než kolik mi jí usnadní, který vyžaduje iniciativu z mé strany, aby vůbec smysluplně fungoval, a na který se nemohu spolehnout, že splní, co od něj čekám. Vůbec neodsuzuju (naopak obdivuju a závidím jim) lidi, kteří si vytipují dobrý kousek HW a poladí si ho tak, že z něj mají supr přístroj. Takových lidí je ale menšina (nejspíš mezi ně patříš ty, takže upřímná poklona) a El Carlos, tím spíš jeho matka, mezi ně nejspíš nepatří. A pokud máš opravdu doma dva tablety, které podle tebe splňují to co chce, proč mu je nedoporučíš?

radon
Nové Androidě

Příspěvek od radon » sob 29. led 2011 19:44:35

Levny China model nemusi byt spatna volba pro nekoho kdo dobre vi co muze od toho vyrobku cekat. Na nenarocne surfovani nebo cteni eknih - proc ne. Ale na hry je treba model, ktery:
-ma dobrou odezvu pri doteku na displej
-a rychly procesor
Nic z toho levne modely nemaji, budou to vyhozene penize.
Minimum je Archos 70 z http://www.pixmania.cz ;)

kriss
Stálý androiďák

Příspěvek od kriss » sob 29. led 2011 19:58:26

Jenom bych ještě doplnil, že rychlost procesoru není úplně všechno. Některé levné tablety se chlubí kdejakými gigahertzy a nemusí být rychlé. Když to shrnu a opomenu SW optimalizaci, tak záleží na CPU, Grafickém akcelerátoru (GPU) a paměti RAM. Na 3D hry je třeba mimo CPU "alespoň" 600mhz také silnější GPU s dobrou 3D grafkou. To už se ale tabletů okolo 5000 netýká ani náhodou.

Pak jsou tu samozřejmě věci jako akcelometr na ovládání her typu Labyrint nebo Pocket god a mnohé další. Bohužel jeho přítomnost v tabletu nemusí být nutně zárukou jeho dobré funkčnosti. Mnohdy je použitelný akorát k přetáčení displeje.

ichbin
Nové Androidě

Příspěvek od ichbin » sob 29. led 2011 20:25:30

2kriss
neslo mi o to vychvalovat tablety do 5k do nebe, nicmene je podle mne spoustu lidi kteri opravdu nechteji investovat do tabletu 15k a vice a presto mohou mit celkem uchazejici tablet v hodnote do zminenych 5k.
Pokud si rozumime - dam 20k (ale kdo na to ma;)) a nechci mit starosti a jen si hovjet, nebo dam 5k a par hodin tomu venuju
Mam doma
telefon htc s androidem - z ktereho mimochodem nejsem kdovijak odvazanej (8k)
m001 (chinskej shit) - ktery me po nainstalovani spravne romky prijemne prekvapil (necele 2k)
gpad g10 (dalsi chinskej shit) - jsem spokojenej i s rychlosti, wi-fi, 3d hry, videa bez nutnosti konverze (necele 3k)

ps:ano pokud posuzujeme podle promo yt videa je to zavadejici, nicmene ke kazdemu pristroji ktery je na trhu vice jak 2 mesice je nekolik desitek videi beznych uzivatelu ze kterych uz lze vysledovat jak se ktery pristroj chova

ale aby bylo jasno nejsem chinsky agent ktery propaguje chinske vyrobky, jen mi uz pripada hloupe cist v kazdem druhem prispevku ze chinsky vyrobek = shit .... co vlastne dneska neni z chiny ? vyslecme se a vyhazme 90% bytu z okna ;)

kriss
Stálý androiďák

Příspěvek od kriss » sob 29. led 2011 20:55:01

ichbin: Moudrá řeč, v podstatě máme naprosto stejný názor. Všechno co píšeš je pravda a vlastně jsem to v mým druhým příspěvku napsal. Ano, dneska musíš, žel bohu, vyhodit 20k pokud chceš dobrej tablet bez práce a nesmíříš se s kompromisem. Není to můj případ, není to tvůj a ani El Carlosův. Pak je to co děláš ty (a co já bych rád, ale chybí mi znalosti, čas, nervy i nadšení), že si poštěluješ levnou čínu a máš dělo. To ale tak není Carlosův případ.

Narážíme tedy na známou věc, že dnes jsou na trhu předražené tablety, ketré se za těch 20k nezazobanýmu člověku jak říkaš prostě nevyplatí, a potom levné zfušované kusy, které mohou být dobré a příjemě překvapit, ale chce to šikulu, který se o to postará. Já teda vidím mezeru na trhu, kterou by vyplnili tablety střední třídy, které by i lajk mohl bez starostí používat a zároveň při koupi nezruinovat.

Myslím, (jak už jsem psal), že něco takového se objeví tak za půr roku až rok. Zaprvé klesnou ceny současných Galaxy tabů a podobných a také doufám přijde vlna odladěných tabletů za rozumnou cenu.

PS Můžu vědět, co máš za smartphone? + jaké hry rozběhneš na ro gpadu? + Jak si řešil ten problém s tlačítky?

Bojkas
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S - i9000

Příspěvek od Bojkas » sob 29. led 2011 21:29:16

Vykasli se na cinana. Nedavno orisel na trh updatovany archos 7 home tablet s 2.1 a 800Mhz, je mnohem sviznejsi nez ta starsi verze a stoji jen 200USD (asi 4k).
Je to znacka, se zarukou a za ty prachy lepsi nekoupis. Budu si ho za par tydnu objednavat taky.

Pokud ho budes brat, musis myslet na to, ze to musi byt ta nova verze se silnejsim procesorem! 800Mhz!

store.archos.com/

GMKcz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Příspěvek od GMKcz » sob 29. led 2011 21:38:43

Souhlasím s Vámi, že ne všechny čínské tablety musejí stát za prdlačku. Jen na využití jaké tazatel vyžaduje prostě nejsou. Na hry = slušný výkon + optimalizace na daný HW. Pro mámu = out-of-box řešení, které nebude muset někdo tweakovat aby to slušněji šlapalo. Jinak o novém Archos 7 A70BHT s 2.1 a lepším HW jsem taky uvažoval (za tu cenu paráda).
Obrázek

ichbin
Nové Androidě

Příspěvek od ichbin » ned 30. led 2011 0:53:37

Myslim ze tady dochazi k celkovemu nepochopeni. Myslim ze neexistuje "tablet pro mamu"
Kazde zarizeni s OS se musi trochu pripravit pro "mamu". Myslim ze mama nebude resit ze ji to bude trochu lagovat ale mozna bude pro ni problem OS android. A v tom pripade bude mit problem s chinskym tabletem i s archosem.

radon
Nové Androidě

Příspěvek od radon » ned 30. led 2011 21:31:00

myslím že tady dochází k celkovému nepochopení. Neexistuje "tablet pro mámu, tátu, Fedu, Gábinku ...". Existují i poměrně levné tablety vyhovující úzké skupině uživatelů, ale univerzálně vyhovující tablet byl donedávna jen jeden. To proč po létech naprosto marných pokusů prosadit ruzné tablet PC uspěl až Apple je UŽIVATELSKÁ PŘÍTULNOST.
Takže můžete se pokoušet "vnutit" svým příbuzným a kamarádům různé (i low-end) modely tabletů, ale cestičku k jejich srdíčku si najde až zařízení, nad kterým nebudou muset uvažovat, prostě ho intuitivně pohladí zleva, zprava, támhle ťuknou jinde potáhnou a od udělá bez studování manuálů to co od něj očekáváte. A udělá to rychle, ne že si po prvním ťuknutí prstem po chvíli řeknete že jste to málo zmáčkli a ťuknete podruhé ... a tablet provede dvě operace za sebou :-)
Prostě štěňata a tablety se nekupují s tím, že když je mám rád já, musí z nich mít radost každý. Raději si nějaké štěně půjčte a sledujte potenciálního majitele jak se tváří když se mu vyčůrá na parkety ... eh chtěl jsem říci, koukněte zda ten tablet po pár minutách neodloží do šuplíku :-)

Autor tohoto vlákna
El Carlos
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Carlos » pon 31. led 2011 20:15:27

Přestaňte se tu hádat mezi sebou :DD a spíš mi řekněte, co je tohle:
http://www.electroworld.cz/product/poci ... yplus-m708

Narazil jsem na to v EW, kde jsem hledal USB kabel a docela mě to zaujalo. Jak říkám, máti to nepoužije na nic jiného, než hry. Na internet má notebook. Tedy otázka zní, jestli někdo zná tuhle konkrétní věc a jestli v tom bude android market. Zapomněl jsem také dodat, že "hry" myslím čistě co nabízí market, určitě ne N.O.V.A. a další podobné od LoftGames.

EDIT: Tak patrně by to AM mělo mít, když to píše i výrobce. Máti má narozky 19. února, tak mám ještě čas na přemýšlení. A samozřejmě všem děkuji za rady ;)

radon
Nové Androidě

Příspěvek od radon » pon 31. led 2011 21:33:07

procesor Telechips na 800MHz je určitě lepší, než nějaký VIA na 300Mhz:
http://umax.cz/index.php?modul=produkty ... UMM000708H
z mého pohledu je to pohodový tablet, který bych doma využil na spoustu věcí ... s výjimkou her :-)
já vím, to nechceš slyšet ... no tak jinak, vyzkoušej si jak dobře reaguje ta dotyková vrstva (třeba na klávesnici), pokud z deseti kliknutí prstem to napíše deset správných znaků a nebudeš se přitom muset soustředit na správnou sílu stisku, tak by to snad mohlo mamince vyhovovat. Celé je to o tom, že když máš jednu vteřinu na správné otočení kostky v Tetrisu tak každé špatné vyhodnocení kliknutí na displej může znamenat chybu = rozčarování z přístroje.
Ale na web, poštu, fotoalbum apod. bude určitě vyhovující.

radon
Nové Androidě

Příspěvek od radon » pon 31. led 2011 21:37:13

jo a řeší se tady v konferenci, tak napiš majitelům ...

pphmmr
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung I9000 Galaxy S [XXJPU]

Příspěvek od pphmmr » pon 31. led 2011 21:47:40

Otazka je co robi tablet tabletom. Hlavne displej. Cize trebs volit taky, ktory ma kvalitny displej s riadne fungujucim multidotykom. Asi zatial iba iPad. Ja by som pockal. Ani Galaxy Tab nie je to prave. Iba ak bude mat SuperAmoled ....
Samsung i9000 Galaxy S Android 4.0.4 ICS, 8GB, 16GB SD, fw: CM9.1 stable baseband:XXJW4
Nexus S i9020T - mrtvy
iPAD2 32GB WiFi white JB

Autor tohoto vlákna
El Carlos
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Carlos » pon 31. led 2011 23:02:48

No fuj, tady se smí říkat taková sprostá slova jako iPad? :DD
Koukal jsem v tom ElectroWorldu, že ho měli vystavený na ošahání, ale měl jsem plné ruce nákupu. Zkusím si s ním pohrát a uvidíme, co to udělá.
Já sám vlastním JooJoo tablet s Win 7 a vím, co to je, když OS není šitý na míru a co to občas dělá u dotyku.

ichbin
Nové Androidě

Příspěvek od ichbin » úte 01. úno 2011 18:12:42

ten TABLETMIDM708 na ktery odkazujes ma stejny vzhled i parametry jako muj Gpad G10 takze tipuju ze to bude temer stejne. Da se koupit zhruba za $ 125.

Hry tam bezi obstojne i nektere 3D. Ovsem je tam jeden problem. Nema tlacitko Home. Z vetsiny her delanych pro Android se da pekne vyskakat pryc, ale jsou hry kde jedina moznost byla vypnuti tabletu. S odezvou jsem u vetsiny her nejaky vyrazny problem nezaznamenal, dokonce se i pekne zataci u 3D her.
Jen napr. u oblibenych Angry Birds nebo jak se to jmenuje, se v menu se spatne zobrazuje grafika. Ale samotna hra uz pak bezi v pohode a je dobre hratelna.

Ale vyzkousel jsem asi jen 10 her, tablet pouzivam spis jinak. Velmi me prekvapilo prehravani videa - vse co jsem mu zatim naserviroval prehral - bez nutnosti konverze. Vydrz i wi-fi jsou take fajn.

lauramala
Nové Androidě
Reputace: -50
Typ mobilu / ROM: iphone4s

Příspěvek od lauramala » čtv 23. čer 2016 7:42:51

čaukyyyy, já mám mega levný tablet z ****.cz , čekni tuto stránku, mají tam plno tabletů i pc za velmi nízkou cenovku :-)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 23. čer 2016 8:01:14

lauramala: Fakt myslíš že má smysl reagovat v tématu, kde byl poslední příspěvek před 5 lety?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 23. čer 2016 8:31:33

Včera dostala přes PM varování za trapný reklamní spam.
Dnes dostala banána
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“