Ostatní tabletyNejlepší tablet na českém trhu ?

Autor tohoto vlákna
Cyllon
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 4 32GB

Nejlepší tablet na českém trhu ?

Příspěvek od Cyllon » úte 01. bře 2011 19:18:27

Rád bych se vás zeptal na váš osobní názor, který tablet by jste si vy a proč, vybrali?

Cenou se nezabývejte, jděte po kvalitě, možnostech rozšíření (3.0), svižnosti, konektivitě, výdrž baterie atd.

Řekněte mi který je podle vás top! (A je u nás v ČR a nebo brzo dorazí-cca do týdne, déle to už nevydržím :D )

Děkuji moc všem za vaše názory, moc mi to pomůže.

petr1535
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Re: Nejlepší tablet na českém trhu ?

Příspěvek od petr1535 » úte 01. bře 2011 19:21:52

A kdybys věnoval půl dne pročtení tohoto fóra,byl by to pro Tebe velký problém?

BystraR
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei NOVA 3 - EMUI 9.0.0
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus - CyanogenMod

Příspěvek od BystraR » úte 01. bře 2011 19:42:36

Tohle bych presunul do "POKECu".
Jinak /Cyllon/ muze procitat forum jak bude chtit, vlastni nazor si jiste taky udela ale on se pta na NASE nazory.

Podle me bude ted dobrych tabletu pomerne dost, ted neberu ale dostupnost "do tydne ;) "
Samsung, Motorola, HTC, LG... pomalu kazdy vyrobce ted vydava tablet z Tegrou a kazdy takovy tablet uz bude za neco stat.
Ja bych sel asi do Motoroly nebo do Samsungu.
HUAWEI NOVA 3 - EMUI 9.0.0.
Galaxy NEXUS - Android 4.4.4.

spachal
Robot
Reputace: 29
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Nexus 7
Rom: tablet@Paranoid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » úte 01. bře 2011 20:02:35

Ahoj, pro me osobne je dobry pomer cena/vykon/kvalita tablet Poit of View Mobii 10". Vyhovuje mi, Cortex-A9/Tegra 2, slusna cena (okolo 8kKc vcetne dane v CR). Nepises, v jake cene ma tablet byt, jakou velikost atd., takze pisi take zcela obecne :] ..
HW: Honor 20 Pro / LG G4@LP / LG G3 3/32@Cloudy 1.2 / THL T100s / ZOPO ZP980
tablet: Nexus 7; wearables: Amazfit COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!

Autor tohoto vlákna
Cyllon
Nové Androidě

Příspěvek od Cyllon » úte 01. bře 2011 20:29:03

Vám co napsali svůj názor velmi děkuji. Nad Poit of View Mobii 10 jsem taky dost přemýšlel, ale prý má své mouchy: úhel pohledu na display, levnější spracování, velké okraje..ale děkuji beru v potaz

Můj osobní favorit je zatím ARCHOS 101, ale stále váhám má totiž jednu vadu..jen 256 RAMek a bna to asi nepůjde Android 3.0, což by mne vážně mrzelo :( A ještě by mě zajímal taky ten "Adam", ale ten se absolutně nedá sehnat což je velká škoda.

Nějaké další Tablety? Jinak ta Motorola a BlackBerry atd..to vyjde asi až za dlouho u nás :( a já bych ho chtěl koupit třeba zítra :)

Ten první pan chytrý co psal ten strašně potřebný příspěvek, bez kterého bych dnes neusnul mi může...!

Všem ostatním díky a pište dál váš osobní názor jaký Tablet by jste si vy osobně vybrali (nezáleží na ceně a aby se dal koupit v ČR)

Díky

Zbigi
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG KU990

Příspěvek od Zbigi » úte 01. bře 2011 20:30:31

Pánové já fandím ADAMovi. Zatim pro mně nic jineho neexistuje. Motorka a Samsung jsou doooooost cenově nedostupné. :no:

Upgrade
Kolega si koupil asi před 3mi měsíci Toshibu Folio a teď vydali aktualizeca. Pry se to dost zlepšilo. Ale pozorovací uhel je katastrofalní. Co se týče talbletů, které mají vyjít v krátké době na trh, tak na ty bych asi rači nečekal než budou použitelné (Flash) tak budou vánoce. Toshubě to taky trvalo, asi 3 měsíce.

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » úte 01. bře 2011 20:45:33

V současnosti z toho, co je dostupné u nás, bych dal hlas Galaxy Tabu. Nebo Eken M00x, pokud chceš někoho majznout přes hlavu "geek-style".

petr1535
Androiďák!

Příspěvek od petr1535 » úte 01. bře 2011 21:10:23

Pan chytrý Ti odpověděl tak hloupě,jak ses ty zeptal.Chceš vědět,který tablet je nejlepší a ten si za týden koupit,protože dýl už to nevydržíš.A teď si přečti pozpátku těch pár příspěvků.V každém Ti radí JINÝ tablet.A když počkáš ještě jeden den,tak ti tady vyjmenujou všechny tablety,které se dají koupit u nás,v Číně a v Turecku taky,včetně těch šitů z aukra,protože ten je zrovna pro někoho nejlepší.A k čemu Ti to bude užitečné? Hm? Už chápeš mou odpověď? Já jsem to nemyslel zle,jen si myslím,že kdyby sis dal půl dne čas u kafe a prošel to forum,tak si nejlepší obrázek uděláš sám.Stejně ti nakonec nic jiného nezbude a uděláš to.Chceš se vsadit? A jediný výsledek je ten,že je toto forum bohatší o jedno další naprosto neužitečné vlákno,které bude muset někdo další pročíst,aby se v něm nic nedozvěděl.Plácá se tady to samé,co v ostatních deseti.Sorry.Nedávno jsem si kupoval nový mobil a musel jsem přečíst 267 ! stran příspěvků,z nichž asi 196 bylo zbytečných jen proto,že týpkům se to vlákno prostě nechtělo číst od začátku.
Podle této Tvojí věty:
----
Všem ostatním díky a pište dál váš osobní názor jaký Tablet by jste si vy osobně vybrali (nezáleží na ceně a aby se dal koupit v ČR)

----

soudím,že Ty vlastně ani nic poradit nechceš.Tobě je jedno,kolik to stojí,kde se to prodává,nemáš ani žádné požadavky,takže se stejně nic kloudného nedozvíš.Máš Iphone mobil nejnovější typ,tak si k němu kup Ipad,máš to do série a fertyk.

kriss
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z [ofiko rom 2.3]

Příspěvek od kriss » úte 01. bře 2011 21:31:41

Souhlasím s Petrem. Nic ve zlém, ale tohle je fakt divně položená otázka a přesně jak Petr říká, takováhle vlákna jsou naprosto zbytečná a neinformativní. To by ses tu mohl taky ptát, co si máš dát k večeři. Pokud bys chtěl odsud opravdu odejít moudřejší a opravdu si "zítra" ( :roll: ) koupit tablet, máš tu arény, máš tu diskuze skoro ke všem tabletům co si jen vzpomeneš... Lidi sou hodný, že ti odpovídají a ty si to možná neuvědomuješ, ale děláš tu akorát binec. A netvrď mi, že to není tvá lenost, protože je.

Pokud ti mám dát nějakou radu, tak udrž svůj absťák na uzdě, ještě pár měsíců si pročítej fóra :rtfm: a počkej, až prorazí na trh víc modelů, uvidíš, že bude z čeho vybírat. Minimálně ti alespoň zlevní současné modely.

radon
Nové Androidě

Příspěvek od radon » úte 01. bře 2011 22:22:35

nejlepší tablet?
- mít iPhone jako Cyllon, šel bych do iPadu
- jezdit často vlakem, šel bych do Archosu s 250GB diskem
- kdyby mně nevadila druhá datová SIM karta, byl by to Samsung 3G
- mít to na doma nebo třeba na pdf, byl by to 10" Archos
- ale protože by byl dost těžký, tak už po hodině bych chtěl raději 7"
- a nakonec bych nekoupil nic a čekal na Android 3.0 :-)
... to je fakt jako doporučovat nejlepší auto :-)

Autor tohoto vlákna
Cyllon
Nové Androidě

Příspěvek od Cyllon » stř 02. bře 2011 0:09:56

Ok ok...

Takže jinak už 5.den trávím na fórech a vím o tabletech první a poslední co se parametrů týká. Nevím co je nejasné na "neřešte cenu"a "na našem trhu"? A chtěl jsem vědět co by jste vy a proč koupili. Co je podle vás TOP na trhu, vaše osobní zkušenosti s tablety kterým bych se raději měl vyvarovat a proč.

A ano máte možná pravdu, možná je to zbytečné téma, ale pevně věřím, že se mezi těmi spousty ostatními zbytečnými ztratí a možná by takový souhrn pro někoho kdo se rozhoduje o koupi nebyl špatný. Nejde totiž jen o parametry.

A ano po 5 dnech už jsem opravdu líný pročítat se tou hromadou sr.... A to nemyslím jen tady ale na všech forech.

Ale ok chápu, možná je to trochu spam, ale pokud ( a to nemyslím jen sebe ) to někomu alespoň trochu pomůže tak by to tu být mělo, od toho přece fóra jsou aby byly nápomocné.

Šlo mi jen o váš názor, jaký tablet je podle vás nejlepší (konektivita, display, svižnost, možnost updatu 3.0 atd. ), všichni totiž víme, že parametry nejsou to nejdůležitější.

Kdo nechce nemusí sem přispívat, kdo se chce dohadovat tak pište na vodenka.home@email.cz a nepište to sem..pak to téma doopravdy ztrácí podstatu.

Díky.

Autor tohoto vlákna
Cyllon
Nové Androidě

Příspěvek od Cyllon » stř 02. bře 2011 0:15:10

Jinak iPad není žádná výhra (můj názor):
- žádná konektivita (USB, HDMI, karty...)
- jediný jejich hloupej kabel ( na telefon ok, na Tablet bída )
- uzavřenější SW oproti Androidu
- nemá flashe

víc už mě nenapadá..

V iPhonu super, ale náhrada PC/Notebooku bída. Nevím jakej bude iPhone 2, ale myslím,že se toho moc nezmění,nevím.

petr1535
Androiďák!

Příspěvek od petr1535 » stř 02. bře 2011 6:54:00

Tys napsal už 4 příspěvky a pořád nikdo neví,CO chceš.Ty opravdu nemáš představu,jestli chceš 5",7",10",jaký displej,jaký procesor,Bluetooth,GPS,kolik tak asi za něj chceš utratit...,atd.. ?? Mohl bys mi prosímtě říct,které auto na českém trhu je nejlepší? Díky.
Já tímto končím v tomto vlákně.Jsem pracující člověk a na blbosti není čas.Ty se zjevně nudíš,tak zakládáš zbytečná vlákna.Přesně jak jsi sám napsal: 5 dní se už prokousávám tou hromadou sraček.Kdyby takoví,jako ty netvořili ta sračková vlákna a psali konstruktivní ,užitečné příspěvky,tak by fora byla plná jen těch "perel",kde by mi stačilo dvě hodinky číst a měl bych jasno.Tys tohle vlákno nazval super větou.Opravdu.Já,jako nováček bych po něm skočil hned.Ale ejhle,toto je dvanáctý příspěvek a... NIC.Informativní hodnota je NULA.To téma ztrácí podstatu tak jak tak.Každý sem napíše úplně,ale absolutně úplně jiný typ,který je PODLE NĚJ nejlepší.Nazdar,jdu do práce.

Autor tohoto vlákna
Cyllon
Nové Androidě

Příspěvek od Cyllon » stř 02. bře 2011 9:02:25

Příspěvek off-topic.
Uživatel varován.

radegast

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » stř 02. bře 2011 10:14:58

Ale děti, nehádejte se...

Cyllon v podstatě nechce nic jiného než hlasování. Teď si nejsem jistý, jestli je na tomto fóru podpora pollů, ale prostě se ptá na to, jaký tablet byste si vybrali. Tak mu odpovězte a on bude šťastný, nebo pokud vám jeho dotaz přijde stupidní, neodpovídejte a je to. Nevidím problém sdílet svoje myšlenky v tom, jaký tablet bych si na českém trhu v současnosti koupil, kdybych nemusel řešit jeho cenu. Pro svoje myšlenky nepotřebuju znát Cyllonovy potřeby nebo požadavky na tablet.

EDIT: Teď jsem si to ze zvědavosti zkontroloval, při zakládání nového tématu se dá vytvořit hlasování (dole je panel Anketa). A pokud by se autorovi nechtělo vypisovat všechny možnosti, stačí vypsat pár základních a přidat možnost "jiný - napište který".

Autor tohoto vlákna
Cyllon
Nové Androidě

Příspěvek od Cyllon » stř 02. bře 2011 10:58:50

Díky Intri. O tom hlasování jsem nevěděl, za to se omlouvám, nevím, že je tu taková možnost. Příště budu chytřejší :)

radon
Nové Androidě

Příspěvek od radon » stř 02. bře 2011 22:29:42

sice jsem to už naznačil, že podle mne neexistuje jeden model vhodný pro každého, ale budiž, pokud mám volit bez ohledu na cenu, dávám hlas 7" Samsungu Galaxy Tab.
Sám jsem si sice koupil Archose 70, protože to mám na doma kde 3G nevyužiji, ale pokud bych neřešil cenu, byl by to ten Samsung. Tedy v tom prosinci 2010 kdy jsem to kupoval. Teď už bych asi počkal na něco s Tegrou a Androidem 3.0 ... ale dotaz je na aktuální nabídku, takže volím SAMSUNG GALAXY TAB :-)

Autor tohoto vlákna
Cyllon
Nové Androidě

Příspěvek od Cyllon » stř 02. bře 2011 23:04:36

Díky :D

Gildiss
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7 Gold
Tablet: Lenovo Yoga 10 HD 3G

Příspěvek od Gildiss » stř 02. bře 2011 23:08:46

Cyllone, pokud neřekneš, na co to primárně budeš používat, pak ti na takovou otázku nemůže už z principu nikdo odpovědět.
Půlka lidí (odhadem) tu bude preferovat nějaký 7" model, druhá polovina 10" model. Dle mého hledání (ano, taky jsem strávil pár dní na různých fórech) v současnosti neexistuje ideální zařízení - buď to má malé pozorovací úhly, nebo je to těžké, nebo to málo vydrží na baterku, nebo to nemá 3G modul, jen WiFi, nebo to má nějaké dlouhé odezvy atd atd. Pro mě je nyní top asi Archos 101 (10", dobrá výdrž na baterie), chtěl bych to na dívání se na video, brouzdání po netu a čtení pdf.. Ale stále to ještě není ono, takže si nějaký pátek počkám, s čím příjdou jiní výrobci (Galaxy Pad 2, Xoom apod.).

Analogie k autu - pro tebe je ideální AR 159 2,4JTMD.
- chalupář bude nadávat, že to má malý kufr a neodveze si v něm míchačku
- ženská bude nadávat, že je to velké a blbě se jí s tím parkuje
- šetřílek bude nadávat, že auto moc žere a stojí ho hodně na povinném ručení
- milovník rychlých strojů by do toho nesedl, páč je to slabé a má v garáži Poršáka nebo Lambo
- co řekne odpůrce naftových motorů netřeba dodávat
- pro mě jsou Alfy hnusné Italské křápy, no offense :D

Moc moudrý z toho nebudeš, když se ti sejde celá tato skvadra pohromadě..

pphmmr
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung I9000 Galaxy S [XXJPU]

Příspěvek od pphmmr » čtv 03. bře 2011 7:43:21

pre mna by bol najvhodnejsi iPAD2 s androidom vo vnutri.
- kvalitny displej
- vydrz 10h

Skoda, asi musim este pockat dalsi rok, kym niekto spravi android tablet s kvalitnym displejom a vydrzou ala apple.

@petrasek
Su to uzitocne informacie. Lamem si hlavu, ze ci kupou iPad2 neurobim krok vedla. Predsa len zvyk na Android je dost silny.

Preco iPad2 ked mame kopec android tabletov? Neziadam tak vela na surfovanie, videa a citanie knih.
+ displej (kvalitou blizkou k super amoled)
+ vydrz (min 10h)
+ hrubka (max 1cm)
+ smart cover (nechcem kozenu opachu)
+ skype video call (preco android nema video call nerozumiem)

Ale tipujem, ze buduci rok pridu velmi kvalitne android tablety.
Naposledy upravil(a) pphmmr dne čtv 03. bře 2011 10:37:35, celkem upraveno 1 x.
Samsung i9000 Galaxy S Android 4.0.4 ICS, 8GB, 16GB SD, fw: CM9.1 stable baseband:XXJW4
Nexus S i9020T - mrtvy
iPAD2 32GB WiFi white JB

Petrasek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od Petrasek » čtv 03. bře 2011 9:55:48

Zdravim dovolim si take prispet. Prevazne vlastni zkusenosti.
Jsem zastancem androidu - mam mobil s androidem a jsem nadmiru spokojen. I presto jsem si poridil iPAD.
Musim podotknout ze od doby porizeni je to asi nejpouzivanejsi zarizeni v domacnosti. Dokonce i u pritelkyne, ktera od zacatku prohlasila - zbytecnost k cemu to je. Ted mam problem ji to vyrvat z ruky, coz je asi jedine co muzu pozvazovat za negativni.

Jsou tu zajimave argumenty proc ne. Osobne si jsem ale jist, ze to je od lidi, kteri jej rozhodne nevlastni.

1. Zadna konektivita a podobne.
Dobra HDMI tam neni. U notebooku ho mam a nikdy jsem ho nepouzil. Pro prehravani mam bluray prehravac k cemu HDMI. Navic temer kazda stazena aplikace umoznuje streamovani ci jine sdileni pres wifi sit.

2. kopirovani pres iTunes pouze:
Jsou ruzne aplikace ale i presto mi prijde iTunes naprosto v pohode. Jinak jak v predchozim prispevku. Kopirovat lze sitove - FTP, sdilene slozky ci primo pripojeni do knihovny medii na pc ci notebooku pripojeneho do lokalni site. Proc a k cemu potom je potreba kabel? Toto je preci mnohem pohodlnejsi.

3. Pry je velky.
Je to tablet mensi bych nechtel to mi verte. Dle meho nazoru je Galaxy Tab pouze prerostly mobil. Pokud chce nekdo Galaxy tab protoze je maly do kapsy nechapu. Co potom chce tablet nebo mobil? Toto je dle me hybrid. Ale budiz.

4. Uzavrenost systemu.
Osobne nevidim rozdil mezi androidem a iOS. Vse si kupuju bud pres android market nebo appStore. U app store ale mate jistotu, ze nemate aplikaci vazanou na IMEI pristroje ,jako je tomu u mnoha aplikaci na androidu => Jeden ucet a co koupite mate nadosmrti na vsechny apple zarizeni.

5. Flash
No asi jsem internetova lama, co internet tolik neprochazi jinak nevim. Zatim jsem totiz nenarazil na nic, co by mi nejelo, ale na druhou stranu Stream cz nesleduju vyuzivam jen youtube. A ze se mi nezobrazuji Flashove reklamy? Ach jaka skoda (mysleno ironicky). Jinak iDnes a jine weby pomalu prechazeji na HTML5. V kazdem pripade, pokud narazim na FLASH a nutne bych jej potreboval, tak mam android mobil. Ale i na nem mam flash vypnuty :)

Dale bych chtel jen podotknou ze existuje reda medii jako Mlada Fronta, ktera v tuto chvili ma zatim pouze pro iPAD magaziny jako ForMen, Computer a podobne. A rozhodne to neni pdf - medialne zpracovane obsahuje ruzna videa a podobne - moc pekne provedene.
Jednou z obzvlast kladnych stranek je ovsem zpracovani. Me predchozi zkusenosti napriklad se Samsungem me presvedcili o tom, ze neni vse jen o vykonu. Zpracovani materialy a vse ma iPAD opravdu na velmi dobre urovni.

Tak to je asi vse. Cekam ze tu budu ukamenovan, ale musel jsem se podelit o prakticke zkusenosti. Dle me totiz vice jak polovina diskutujich v tomto vlakne nedrzala tablet ani v ruce.

joejoecs
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Příspěvek od joejoecs » čtv 03. bře 2011 10:58:13

Absolutny suhlas s tym, ze vacsina diskutujucich tablet a ich technicke parametre videla len na internete.
Je uplne zbytocne diskutovat o tom, co je lepsie. Nastastie mame kazdy iny pohlad na svet a ine moznosti.
Ja rad holky, iny vdolky ... Preto sa nam pacia blondiny, brunety, zrzky ... je sto druhov mobilov, aut ...
Ja mam Archos 101, mne vyhovuje, dcera ma iPad - spokojnost. Je super, ze si mame z coho vyberat a kazdy ma svoj nazor a slobodnu volu rozhodnutia a vyberie si, co sa mu paci. A ked to uz ma, je to to najlepsie ... :D
Rozhodne by som sa vyhol skupine najlacnejsich cinskych tabletov, i ked aj takyto pristroj moze urobit radost. Vsetko zalezi na tom, co ocakavas a kolko mas v penazenke. :D
Naposledy upravil(a) joejoecs dne čtv 03. bře 2011 11:16:48, celkem upraveno 2 x.

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » čtv 03. bře 2011 10:58:16

Ta otevrenost je myslena tak,ze mas prava Superuser-a.

@telefon

Gildiss
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7 Gold
Tablet: Lenovo Yoga 10 HD 3G

Příspěvek od Gildiss » čtv 03. bře 2011 12:06:55

Petrasek:
Ano o iPad/iPad2 zařízeních jsem uvažoval, velikost a hmotnost je skvělá, výdrž vynikající, aplikace a sw jakbysmet. Ale bohužel jediné, co nějak nemohu překousnout, je iTunes. iTunes jsem kdysi měl tu čest vyzkoušet, když jsem měl iPod, ale nepřirostl mi k srdci. Od dob přehrávačů Creative Muvo a telefonů a komunikátorů schopných přehrát hudbu/video (Siemens SL45, Nokia 3650, SE P800, P910, HTC Diamond, Samsung Galaxy S) jsem si zvykl připojit zařízení přes USB (nebo kartu přes čtečku) a hudbu/video pohodlně přetáhnout v průzkumníku.. Možná (asi určitě) je dnes iTunes mnohem komfortnější program ve Windows než byl kdysi a kdybych ho vyzkoušel, třeba změním názor, kdo ví.. :)

Petrasek
Stálý androiďák

Příspěvek od Petrasek » čtv 03. bře 2011 12:37:27

Tak urcire je jednoduzsi to jen drapnout a zkopirovat. Ale pres iTunes to je o tom ze jen zakliknes alba z knihovny a das synchronizovat. Prijde mi to co do obtiznosti naprosto stejne. Ja osobne v tomto proste problem vubec nevidim. Ale take pravda ze iPAD jako MP3 prehravac nepouzivam. Preci jen existuji mensi a na toto lepsi zarizeni. Spis to vyuzivam pro prehravani filmu. Neni nad to vecer zalehnout a pustit si filmek :) Kopirovani filmu pak je take jednoduche. Pouzivam BuzzPLayer, ktery jak jsem zminoval, ma ftp clienta a nebo moznost primo streamovat z pc ci to pres sit kopirovat. iTunes bych rozhodne za prekazku pri vyberu zarizeni nepovazoval.

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » čtv 03. bře 2011 15:55:30

Zkopírovat přes síť sice zní fajn, ale už jsi někdy protlačoval přes wi-finu HD film? To máš 8 GB stahovaných rychlostí nějak kolem 2,5 MB/s. A jednoduchou matematikou dospěješ k tomu, že překopírování jednoho filmu máš na necelou hodinu. Když si vezmeme USB, které kopíruje kolem 30 MB/s, netřeba říkat, že z hodiny máme rázem sotva 10 minut.

Takže mám teď komprimova filmy jen proto, že Apple nepovažuje za nutné do tabletu vyráběného v roce 2010 zamontovat rozhraní běžně užívané už před 10 lety? To si raději koupím tablet, který více než na design sází na použitelnost. A ještě ušetřím. Chápu, že iPad má kvality, kterých "běžné" tablety pořád nedosáhnou (tvrzené sklo, kvalitní displej, parádní odezva atd.), ale nedostatky iPadu jednoduše nechápu. A už z principu bych si iPad nekoupil, protože bych si musel rvát vlasy, že podporuju předražené výrobky nesmyslně osekané o nejzákladnější funkce.

BTW, než někdo vyskočí s tvrzením, že jsem iPad viděl tak akorát na obrázku - měl jsem ho týden doma. Takže vím, o čem mluvím. Kdyby mi ho někdo dal zdarma (nebo maximálně za poloviční cenu), přijmu ho s grácií. Ale za současné peníze mi iPad prostě přijde jako typický Apple - nenabízí nic, co by ospravedlnilo tu cenu.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » čtv 03. bře 2011 16:20:56

při výběru bych začal právě tím, že bych si sednul a popřemýšlel k čemu mi vlastně ten tablet bude.

čtení knih: jsou tu různé čtečky knih, které reálně vydrží i měsíc na baterii - a člověk kouká do přirozenějších barev, než barevného svítícího displeje (o přenositelnosti ani nemluvě). Je jich spousta...

internet/hraní her/vyladěnost/skvělá odezva a podpora/aplikace i na počet utržených papírů na hajzliku: ideální je iPad/iPad 2 v dnešní době - mínusy jsou tu vypsané bohatě (možná bych k nim přidal pouze .mov formát filmů/seriálů; můžeš koukat jenom na to co ti apple nadiktuje a max využiješ tu obrovskou novinku - změnu tapety pod ikonkama; nemůžeš se dívat na porno - sex škodí zdraví a lidi umírají, ale můžeš si stáhnout simulátor zbraní a střílet po lidech...zvrácenost amíků je k zblití) - je jen na tobě, jak se k ním postavíš a třeba to ani mínusy být nemusí

internet/hraní her/konektivita/široká nabídka formátů (mkv,avi apod)/obrovské možnosti přizpůsobení uživatelského rozhraní: v dnešní době Moto Xoom nebo Notion Ink Adam (ten ale u nás asi nikdy nebude)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 03. bře 2011 16:36:38

PL113 píše:nemůžeš se dívat na porno
Když už doporučuješ iPad, nešiř tady mystifikace. Apple pouze nepovoluje porno aplikace. Porno stránky a videa samozřejmě normálně fungují.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Petrasek
Stálý androiďák

Příspěvek od Petrasek » čtv 03. bře 2011 16:53:00

To Intri:
Ano souhlasim 8 GB tahat pres sit zabere dost casu. V tom pripade mas kabel. Ja nad tim nepremyslel, protoze me nenapadlo , stahovat do iPadu 8GB HD film. Preci jen kdyz si chci pustit HD film a mit z toho pozitek, tak si to pustim v televizi ale budiz. Pokud chces tabletem nahradit veskera domaci zarizeni a mit vsechny mozne vstupy a vystupy, ktere jak rikas povazujes za zaklad, tak v tom pripade nejsem vhodny diskuter, protoze jsem nikdy takove zarizeni neshanel a tudiz v tom nemam takovy prehled. Ja totiz povazuji za tablet zarizeni, ktere je pouzitelne pro web, maily, kalendar, prehrani nejakych filmu ne vsak HD a na to mi prijde iPad vyhovujici.

To PL113:
Mohu vedet kde jsi vzal ze muzes poustet jen mov? Aplikace BuzzPLayer prehraje veskere formaty a umi i externi titulky => zadna komprimace.
Jak Dexter pravil nesir tu mystifikace. Nebo kdyz uz jsi to nekde cetl ,over si to , nez to budes sirit dale.

Je tu proste videt, ze kazdy od tabletu ocekava uplne neco jineho. To co ja schanel mi iPAD poskytl a nemenil bych.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » čtv 03. bře 2011 17:37:04

s tím pornem: typicky ramon nechápe ironii a byla myšlena videa na internetu ;) flashová videa hm...jistě jsi to pochopil, ale prostě sis musel rejpnout - no už jsme tu zvyklí.

Petrasek:
Spoiler:
to je sice hezký, že je na to aplikace, ale když jsem se pokoušel narvat do ipodu i obyč avi, tak iTunes soubory avi ani neviděl, tudíž neměl co kopírovat - když se mi to nějakým způsobem podařilo překonvertovat aplikací videora, tak pro změnu ta videa nešla v ipodu...v návodu stálo - pokud vám to nepřehraje quicktime, nepovolí vám to ani itunes nahrát do zařízení. Přehraje quicktime nějaký film/seriál v mkv? Mně tedy ne (a to jsem si ho teď kvůli tomu znovu stáhnul a vyzkoušel - fuj) - Couldn't open file ... because it is not a file that quicktime understand. Jak to tam tedy dostat - snad díky jailbreaku - ale to se dostáváme do sféry, kterou android řešit nemusí, protože se do jeho paměti dostaneš v klidu normálně a ne jenom přes itunes.
Asi opravdu nechápeš to s tou konektivitou - jsou na světě lidi (jako já a jiní), kteří si třeba pouští filmy z telefonu nebo tabletu na HD telce (ano v mém případě pouze v 720p, protože moje sgs nepřehrává fullHD) - odpadá tak možnost dalších drahých zařízení u televize (bluray, htpc apod., popř. hučíčí ntb)

k tomu buzzplayer - v popisu je toto:
Up to full HD quality (1920 x 1080 pixels) for Quick Time media files (mp4, mov, m4v, mpv)
Up to DV quality (720 x 576 pixels) for other media files (flv, mkv, wmv, avi, asf, divx, xvid, dat, vob, mpg…)
z toho mi vyplývá, že prostě pokud si chci pustit něco v HD ready (1366x768 potažmo 1280x720p) nebo fullHD (1920x1080p), tak se prostě bez mov nebo jiných formátů neobejdu - v mkv si to prostě nepustím => komprimaci se nevyhnu! V avi nebo divx si pustím leda tak dvd verzi a to na full hd taky není žádný terno, viz opět popis:
IMPORTANt NOTE:
BUZZ Player HD supports playing video files up to 960x720 pixels (approximate DVD quality), higher resolutions video still can be played but quality is poor.

Aplikaci jsem nezkoušel a nehodlám si ji ani kvůli tomu kupovat - ale vypadá to, že mluvíš o něčem, o čem zase nemáš páru ty - viz tvůj poslední příspěvek: "protoze me nenapadlo , stahovat do iPadu 8GB HD film. Preci jen kdyz si chci pustit HD film a mit z toho pozitek, tak si to pustim v televizi ale budiz."

Až bude iOS umět tyto pro jiné OS zcela běžné věci, tak si ho koupím - do té doby mi je opravdu jedno, že je to hezký, rychlý a spolehlivý (cenu záměrně opomíjím) - pokud se musím JÁ přizpůsobit (přizpůsobení nalézám např. v nemožnosti jiné správy souborů v zařízení, než je iTunes) a JÁ sloužit technice, tak je něco špatně. Android si pěkně přizpůsobím podle sebe a ovládám ho já a nikdo mi nenařizuje co na něm mohu a co nemohu, tzn. slouží on MNĚ!
Sakra už jsem se zase dostal tam, kam jsem nechtěl - opět se tu s někým přu. No nic, kašlu na to!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“