Ostatní tabletyNejlepší tablet na českém trhu ?

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Re: Nejlepší tablet na českém trhu ?

Příspěvek od cryingfreeman » čtv 07. dub 2011 12:06:35

pphmmr: na strihanie videí je pre Android os 3.0 Moviestudio(zdarma), nie?

Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

pphmmr
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung I9000 Galaxy S [XXJPU]

Příspěvek od pphmmr » sob 09. dub 2011 9:47:04

Ano :)
Free preto lebo je sucastou xoomu
Samsung i9000 Galaxy S Android 4.0.4 ICS, 8GB, 16GB SD, fw: CM9.1 stable baseband:XXJW4
Nexus S i9020T - mrtvy
iPAD2 32GB WiFi white JB

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » pon 11. dub 2011 10:29:24

tak asi potom bude štandartným programom v každom Honeycomb tablete
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Příspěvek od Blackhawk » čtv 14. dub 2011 7:09:38

pphmmr píše:Ano :)
Free preto lebo je sucastou xoomu
Tak preco si tvrdil, ze na to nie je soft :?:

pphmmr
Androiďák!

Příspěvek od pphmmr » čtv 14. dub 2011 12:54:29

lebo som si ho tam nevsimol, ked som sa hral so xoomom.
Samsung i9000 Galaxy S Android 4.0.4 ICS, 8GB, 16GB SD, fw: CM9.1 stable baseband:XXJW4
Nexus S i9020T - mrtvy
iPAD2 32GB WiFi white JB

popelka
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 4.1.1
Tablet: iPad2, Galaxy Tab 10.1

Příspěvek od popelka » pát 22. dub 2011 20:57:51

Tak jsem shodou okolností nečekaně upgradoval na iPad2 (můj iPad1 zdělil kolega) a musím říct že iPad2 je po všech stránkách vskutku ještě lepší než iPad 1. Tenčí, lehčí, elegatnější a hlavně podstatně rychlejší (prohlížeč, otevírání stránek apod.) I když displej je stejný, grafika je znatelně jasnější, detailnější. Dvojnásobná RAM je též citelně znát (všechno běží ještě plynuleji). Moc mi vyhovují nové 2 kamery na videoskypování i přes Facetime (přepínání z přední na zadní kameru je během hovoru moc fajn). Vylepšil se i celkový zvuk, reproduktor je jiný a celková zvuková kvalita ve vyšší úrovni (detailnější výšky, otevřenější basy, celkově více 3D zvuk). S upgradem jsem velmi spokojen a myslím že v této chvíli se asi zcela jistě jedná o "nejlepší tablet na českém trhu"

Rohy
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: None
Twitter: ElectroRohy

Příspěvek od Rohy » pát 22. dub 2011 21:24:38

Nyní
Doma: iPad
Přenosnost: SGT
Hybrid: Dell Streak 5
Za cca. 1 měsíc
Doma: iPad 2 / SGT 10.1
Přenosnost: SGT 8.9 / Dell Streak 7

Chceš kvalitní konstrukci, hliník, iOS ti vyložené nevadí, máš rád kvalitu a chutnají ti jablka :) ? :arrow: iPad 2
Chceš AOS 3.0, tenkou, líbivou ale plastovou konstrukci, rychlý procesor a vcelku dobrý fotoaparát ? :arrow: SGT 10.1

Já osobně bych nešel do ničeho jinýho než iPad 2, Blackberry Playbook dopadl hrozně, Motorola Xoom taky nic moc (recenze).
SGT 10.1 je asi tak jediný konkurent, jenže mě osobně by vadila plastová konstrukce :roll:

Jo a o ten Asus EEE PT jsem se zatím moc nezajímal, tudíž ti s ním neporadím.
Ale jedno ti řeknu natotata, Asus se nemá co plést do tabletů ;)

EDIT: Vlastím, nebo spíš můj děda vlastní :D iPad 32 GB 3G verzi, můj strejc vlastní iPhone 3G, dětem prej koupí iPad 2 (ano, jsem asi jedinej v rodině, kterej má radši Android mobily než Apple :( ), takže jestli chceš, můžu iPad 2 pak odzkoušet, jestli mi ho dětska pučí :), a napsat sem do topicu, nebo SZ zkušenosti, postřehy, + a -

EDIT: Když jsem poprvý viděl tohle: http://www.youtube.com/watch?v=dIQjHXYu ... ture=feedu tak to bylo prostě WTF ?! Vidíte taky všichni tu krabicu ? :D
To je úplně jak přes kopírku s krabicí iPadů ...

a další EDIT :D : http://www.sunnysoft.cz/zbozi/039ZAP-13 ... -bily.html, takže místo tohohle, bych koupil tohle: http://www.alza.cz/acer-aspire-5552g-n8 ... 198818.htm ušetřil bych tím tak 6000,- a vesele bych si koupil nějakej základní smartphone (samozřejmě s Androidem ;) )
"Im not insane, my mother had me tested."
Nokia 1112 -> SE W200i -> Samsung S5230 Star -> LG Optimus One -> HTC Desire /snad/

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » sob 23. dub 2011 20:20:04

Čéče, srovnávat Acer s Applem, to je i na mě celkem silné kafe... Já iPadu teda vůbec nefandním (teda jo, beru jeho kvality, ale viz moje příspěvky dřív), ale raději bych si vzal jeden Apple než 20 Acerů. Acer je firma, která vyrábí s cílem prodat co nejvíce za co nejmíň, na kvalitu vůbec nehledí. U Aceru platí, že nabídne hrozně moc, ale nic pořádně. Apple je pravý opak - nenabízí toho zdaleka tolik, ale to, co nabídne, aspoň fakt stojí za to. Staré dobré rčení: lépe dělat jednu věc dobře než více věcí špatně. Právě cena je jediný důvod, proč slovo "Acer" ještě v IT není považováno za sprosté.

jozka.1
Droid
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade + Nexus 5
Tablet: Asus MemoPad ME301T

Příspěvek od jozka.1 » sob 23. dub 2011 21:51:33

Nevim teda, proc lidi maji predsudky vuci Aceru, mas nejaky osobni zkusenosti? Ja mam 2. notebook Acer > nejlepsi pomer cena/vykon a to same projektor. Sice jsem mel 2. notebook na reklamaci (vypadla klavesa), ale druhy den od zavolani na reklamace prijelo PPL az ke me domu a do 10 dnu jsem mel notebook opraveny doma. To jsou moje zkusenosti ...
A konkretne na tablet od Aceru se tesim :)
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » sob 23. dub 2011 22:19:27

Jj, já si s Acerem zažil svoje. Jen doma jsem měl asi 5 jeho výrobků a není jeden, na který bych si nestěžoval. Jeden notebook jsem musel 7krát reklamovat (byl koupený na firmu, takže žádné vymoženosti jako vrácení peněz po 3/4 reklamaci apod.), protože Acer prostě odmítl uznat, že jeho výrobek byl krám. Nakonec mi ho vyměnili za nový kus a ten ukázal vady hned při prvním testu, co jsem na něm spustil. Jestli se ti chce přečíst celou story, je tady: http://acersucks.wz.cz. Pak mám ještě monitor, ten teda funguje dodnes, ale chtít po něm, aby naběhl ze spánku dříve než za 20 sekund je moc. Takže třeba na výpis POSTu z PC můžu s tím monitorem zapomenout. Pak jsem měl PDA. To jsem rychle přestal používat, protože restarty při čtení dokumentu (v továrním nastavení, žádné doinstalované vymoženosti) nebyly nic pro mě.

No a pak jsou firemní zkušenosti, kde Acer před dlouhou dobou vyhrál výběrové řízení na dodavetele IT. Tam statistiky hovořily, že cca 42% kusů šlo do reklamace - s tím, že každý kus se započítal pouze jednou, počet reklamací se hodně silně blížil počtu koupených kusů. 3 až 4 reklamace jednoho kusu nebyly výjimkou. Z toho většina jich měla jedno společné: při druhé reklamaci se jako zázrakem vada neprojevovala, tvrdili technici v servisu.:) Zajímavé, že to byla vždycky druhá reklamace.

No, jsem se zase rozkecal... Ale po svých zkušenostech rozhodně neuvěřím, že Acer dokáže udělat něco kvalitně. Zatímco u většiny jiných výrobců je smůla, když narazíš na vadný kus, u Aceru se spíš dá říct, že je štěstí, když narazíš na bezchybný.

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » sob 23. dub 2011 22:47:15

A tyto dojmy jsou z jakeho data? Koukam na stranky a tam rok 2007, ja zacal s Acerem az 2009-2010 a jak rikam, skoro zadne problemy.
Ja se zase nechci Aceru nijak zastavat :D , ale mozna, ze drive byl doopravdy jeden z nejhorsich vyrobcu, mohl se ale zlepsit a take je to jedna z nejprodavanejsich znacek na trhu = hodne reklamaci...

Jak rikam, jsou to jen moje dojmy a mozna, ze se pletu, ale ja urcite Acer neodepisuji a jsem zvedav s cim prijde. Pokud v dobe, cca za mesic, nebude v prodeji Asus EEE pad TF a Acer ICONIA TAB A500 uz bude k dostani, tak ho prubnu:) Mozna, ze se spalim, mozna ne... iPad 2 je pro me dost draha hracka.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » sob 23. dub 2011 22:59:40

Jasně, zkušenosti jsou to pár let nazpět, ale myslíš, že za 3 nebo 4 roky se firma zlepší o stovky procent? To si nemyslím, zvlášť, když to zamítání druhých reklamací nemohla být náhoda, to bych viděl vyloženě na nějaké nařízení v servisu, jinak si to vysvětlit neumím. Krom toho, statistika z firmy je stará ani ne rok na hardwaru ne starším než 2 roky. Ono počet prodaných a reklamovaných kusů je jedna věc, ale procento je to, na co je potřeba mrkat. Je jasné, že když toho firma hodně prodá, hodně se reklamuje. Ale kdyby se brala ryzí čísla, pak výrobce, který vyrobí 10 kusů a 9 z nich jde do reklamace by vyšel jako vítěz proti firmě, který by vyrobila 1000 kusů a jen 10 jich šlo do reklamace. Přitom je evidentní, že je rozdíl, jestli do reklamací jde 1% nebo 90% všech prodaných kusů.

Já kvůli Aceru vlastně opustil tu práci v té firmě. Hádky s Acerem o reklamacích byly na denním pořádku (když má člověk pod sebou počítače dvou tisíc lidí a dohromady asi 3 tisíc kusů IT techniky, je co dělat každý den) a prostě mi neplatili dost na to, aby mi to stálo za ty nervy. :) Nejednou se mi stalo, že mi s telefonem třískli, mnohdy dokonce už hned poté, co jsem se představil a pak mi ho odmítli zvednout...

Chování toho servisu a kvalita výrobků Aceru je fakt celkem pekelná kombinace. Proto mě celkem štve, že je to zas Acer, kdo na český trh jako první dodal windowsácký tablet s dokem s klávesnicí (jeden z těch Iconií, co jsi zmínil). Tohle si představuju jako svůj další noťas (jestli to bude mít vyhovující parametry) - možnost odprásknout od toho klávesnici, když ji nepotřebuješ, a naopak ji přidat, když chceš psát. Nehledě na to, že v té klávesnici by klidně mohla být i přídavná baterie, co by se nevešla do těla tabletu.

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » sob 23. dub 2011 23:09:48

Nerikam, ze o 100%, ale zlepseni tam asi bude. Vim, ze hodne lidi ho nemuze ani citit, bud kvuli kvalite zpracovani > sasi, nebo servisu, dle meho se zlepsili. A to s tou firmou ti to nezavidim, to bych asi taky nezvladal:D

Jinak co se tyce tabletu + klavesnice (u Asusu TF s ni uvadej az 16h vydrze) + realna moznost nainstalovat plnohodnotny Linux = u me jasna volba meho dalsiho "notebooku" . Jsem zvedavy, kdy bude u nas dostupny, jak Acer, tak Asus s klavesnici a jak dopadnou recenze.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » sob 23. dub 2011 23:21:33

Jj, tohle podle mě má budoucnost. Nemusí to být hned pack, klidně může ta klávesnice (nejlíp i s tou baterií) být volitelné příslušenství. Otázkou by samozřejmě byla cena, vsadil bych boty, že kus plastu + klávesnice (výrobní cena nějakých 100 Kč, možná...) by nešlo pod tisícovku. Kdyby v tom byla i baterie, tak soudě podle ceny notebookových baterek by to byly tak 3 až 4 tisíce. Z čehož se rázem stane solidní procento ceny tabletu. Ale tak to je jenom spekulace, uvidíme, co přinese trh. Celkem mě udivilo, že Acer přišel jako první s levnými dotykovými netbooky, pak za několik měsíců vydal Asus pár svých dotykových EEE a pak nic. Nikdo další nenásleduje. Důvod pro to neznám, ale hlavně, aby to tak nedopadlo i s tablety s klávesnicemi.

BTW, je docela sranda pozorovat ten marketing. Nejdřív udělali tablet a jako marketing totálně zhanili netbooky. Teď dělají hroznou bombu z toho, že tomu talbetu dávají klávesnici (= dělají z toho netbook). :D Rozhodně je ale fakt, že tu díru mezi PDAčky a notebooky je potřeba zapatlat. Hrozně se mi líbí přístup Archosu - ten udělal celou škálu různě velkých tabletů, od nějakých 2,5" po 10". Podle mě by každý výrobce měl mít v nabídce přinejmenším 5", 7" a 10" modely. Kdyby se k tomu do nabídky dostalo ještě řešení jako u Lenova U1, byla by to jedna báseň.

Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » ned 24. dub 2011 8:13:30

Acer je 2. nejprodávanější značka notebooků, fámy, které se táhly před 3 roky, teď má nejlepší notebooky v poměru cena/výkon (nikoliv kvalita).
Nevím, co proti Aceru máte, samozřejmě, HP a Lenovo, to je trošku jiná třída ..
A proč sem vůbec taháte Acer ? :D
Ten tablet vyrábí ASUS (!) ;)
Nokia 1112 -> SE W200i -> Samsung S5230 Star -> LG Optimus One -> HTC Desire /snad/

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » ned 24. dub 2011 8:58:26

to Rohy: Jsi shrnul ty me 3. prispevky do jednoho:D Ja jsem zacal s Acerem, protoze nemam rad, kdyz se na nej hazi spina, nejhorsi znacka to neni a tesim se na Iconii A500 - proto asi ten Acer.

to Intri: Tak jako by jsme to od vyrobcu uz nepoznali... Klavesnice bude stat kolem +-3000 Kc, v prepoctu - coz si myslim, ze je sice dost, ale za cca 13 000,- netbook s 16h vydrzi je dobry (ted mluvim k Asusu TF) a co se tyce Iconie, tak zadne info jsem necetl ohledne klavesnice pro verzi s Tegrou - bohuzel :(
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » ned 24. dub 2011 9:02:31

Jozka: Shrnutí se vždycky hodí ;)

pphmmr
Androiďák!

Příspěvek od pphmmr » ned 24. dub 2011 9:42:31

Ten Acer mas ako Skoda. Proste najpredavanejsia znacka na trhu ale audi, mercedes ... su ina kategoria. A porovnavat ich je nezmysel.
W
Nexus S i9020T - mrtvy
iPAD2 32GB WiFi white JB

Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » ned 24. dub 2011 9:45:06

Jo, ale nezapomeň, že Škoda si bere součástky z Audi :D
Ale ty si mě doslova zopakoval, kluku jeden ! Šak sem říkal, že Acer se nemůže srovnávat s HP či Lenovo .. ;)

Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » ned 24. dub 2011 9:52:54

Jinak Acer vzestoupí ještě víc, na trh se dostali CPU Intel Sandy Bridge, a Acer je nabízí (NTB) za kráných 17000,-, takže se dá očekávat, že se MOŽNÁ, Acer vyšplhá až na prodávanost HP (1.) ;)

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » ned 24. dub 2011 10:58:23

Acer Iconia Tab A500 nevyzerá vôbec zle, síce váha a hrubka ako uprvého iPadu 3G, ale hlinikové telo, dobrý displej(MVA panel + 10 bodový multitouch), veľa portov(dock, micro usb, Full Usb, hdmi, slot na karty), plná hw výbava a dobrá cena

na druhu stranu je to Acer, kvalitou(a váhou) to Samsung nebude

jozka.1
Droid

Příspěvek od jozka.1 » ned 24. dub 2011 11:08:59

Ale take nebude stat skoro 20 000,- jako novy Samsung GT 10,1.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7

Intri
Stálý androiďák

Příspěvek od Intri » ned 24. dub 2011 11:19:02

Což ale celkem evidentně znamená, že někde museli ušetřit, ne? Když někdo prodává levně, nedělá to z dobroty srdce na úrok svých zisků. Rozhodně neplatí, že výrobek, jehož vývoj a výroba by stála stejně, by Acer prodával výrazně levněji než konkurence. Samozřejmě tam bude konkureční boj v řádech stovek korun, ale ne 5 tisíc.

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » ned 24. dub 2011 16:25:21

A500 má kvalitne komponenty(oproti aj XOOMu aj displej) ak niekde ušetrili tak na jedine na kvalite montáže

Samsung GT 10,1 bude stať presne ako iPad 2 499 dolárov 16gb wifi verzia, 8,9 ešte o 50 dolárov menej

Rohy
Stálý androiďák

Příspěvek od Rohy » ned 24. dub 2011 16:42:26

4 CryingFreeman: Prosím, odděl iPad 2 a cenu 499$, někdo by si mohl myslet, že píšeš 2499$ :D

ElTaurnil
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nokia 6230i a podle nalady
Twitter: www.twitter.com/frslick

Příspěvek od ElTaurnil » ned 24. dub 2011 17:55:20

cryingfreeman píše:8,9 ešte o 50 dolárov menej
30
V roce 1969 dostaly pocitace NASA cloveka na Mesic.
V roce 2011 mame telefony nekolikrat vykonnejsi nez pocitace NASA v roce 1969 a poustime tak akorat ptaky do prasat.

Lukas3k
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: iPhone 5
Mobil 2 / ROM: SG Note 3
Tablet: iPad Mini
Rom: romy nemám rád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas3k » čtv 28. dub 2011 15:40:03

Doufám že píši do správného topicu, ale nechtěl jsem zbytečně zakládat nový.
Jaký je váš názor na tablet Creative ZiiO 7"? http://www.alza.cz/creative-ziio-7-8gb- ... 200007.htm
Podle ohlasů v diskuzích má mít CPU A8 1GHz a 512MB RAM, což zní za ty prachy docela dobře. Jinak použití web, filmy a samozdřejmě angry birds :D.
Technikus: HTC One, Samsung Galaxy Tab 7.7
Nejsem ovce, mám rád Apple, iOS, HTC, Android a nejvíce mou slečnu.

popelka
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 4.1.1
Tablet: iPad2, Galaxy Tab 10.1

Příspěvek od popelka » čtv 28. dub 2011 20:57:59

To už snad pomalu vyjde nastejno mobil ne ? :)

Lukas3k
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: iPhone 5
Mobil 2 / ROM: SG Note 3
Tablet: iPad Mini
Rom: romy nemám rád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas3k » pát 29. dub 2011 8:12:28

myslíš to využití?? :D
Technikus: HTC One, Samsung Galaxy Tab 7.7
Nejsem ovce, mám rád Apple, iOS, HTC, Android a nejvíce mou slečnu.

Asqwer
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: no mobil

Příspěvek od Asqwer » pon 14. lis 2011 12:34:23

Taky ted schanim nejaky tablet a potreboval bych od vas poradit.

Moje pozadavky jsou:
- vyladeny system
- moznost pripojit k pc
- podpora PDF, word, ppt a excel
- kvalitni zpracovani
- display tak kolem 9-10 palcu
a cena +-11000kc
docela se mi libi iPad2, Samsung galaxy Tap 10.1 a lenovo thinkPad tablet, ale nevim ktery z nich je idealni pro me.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“