Ostatní tabletyUmax Joyplus M789

Autor tohoto vlákna
Dawwer
Nové Androidě
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Xperia S
Tablet: Lenova Yoga

Umax Joyplus M789

Příspěvek od Dawwer » pát 17. čer 2011 9:10:29

Zdravím,

není zde na fóru téma o tomto tabletu, tak jsem se jej rozhodl založit :-).

Jen pro pořádek, přidávám základní specifikace ze stránek Umaxu:

- 7" kapacitní multitouch displej (800x480)
- Procesor Samsung Cortex A8 1GHz, 512MB RAM, 4GB Nand flash
- Podpora Flash 10.1 pro přehrávání online videa
- Podpora externího 3G USB modemu Huawei E1750 (např. O2 USB modem), E220
- WiFi B/G, 2 x USB, mikrofon, reproduktor, výstup na sluchátka
- HDMI výstup s podporou 720P/ 1080P
- Kvalitní dílenské zpracování s tlačítky return, menu, power + Home
- Aplikace Market pro stahování a instalování aplikací

Dlouho jsem vybíral tablet, jenž bych si pořídil na cesty a na noční stolek pro přehrávání videa, čtení knih a prohlížení internetu. Nakonec jsem rozhodl pro tuhle "čínskou" mašinku, poněvadž mě zaujal poměr cena/výkon a dvouletá záruka v ČR. Objednal jsem tedy z aukra dva měsíce starý kousek a včera dorazil. Byl bych rád, kdyby se našli vlastnící tohoto tabletu a zároveň jsem si vyměnili postřehy, zkušenosti a typy na různé nastavení a programy u této mašinky.

Začnu tedy s prvními postřehy:

- po vybalení tabletu mě příjemně překvapilo dílenské zpracování. Tablet je pevný kus hardwaru, nikde nevrže a celkově jde o povedený kousek. Taky tleskám za čtyřy ovládácí tlačítka (zpět, menu, vypnutí/zapnutí a středové pro přístup na plochu a při podržení ke spuštěním aplikacím), chybí tedy jen hardwarová regulace zvuku (což se dá ale překosnout). Nevadilo mi ani rozmístění tlačítek, některé recenze si stěžovali, že tlačítka zpět, menu, a vypnutí/zapnutí jsou v horní části tabletu špatně přístupné. Já naopak tento krok uvítal a tablet se mi velmi dobře ovládá (fotká o umístění tlačítek napoví).

- diplej je multitouch a reaguje dobře, při sledování se na něj dobře dívá i z "bočních" úhlu, jen je potřeba ho mít správně nakloněn k sobě (což není žádný problém). Bohužel jsem jen asi chytl špatný kus, bo mám vypálen jeden pixel. Takovej Holdem Poker je po titěrném displeji na mé X10 MINI PRO absolutní extáze :lol: . Zatím se setkal ale s jedním softwarovým problémem, a to že RockPlayer je defaultně nastaven na root vnitřní paměti a ne na SD kartu. Pro sledování Dextera jsem tudíž musel video překopírovat do vnitřní paměti Tabletu, pak všechno běží bez problému. Tohle budu dnes řešit - ať už novou verzí RockPlayeru či nějakým jiným video přehrávačem (Vplayer), tak i zkusím nějaké triky, co jsem našel na netu (podám info :-) ).

- bohužel největší negativum zatím zaslouží Wifina. Tam kde čínští soudruzi přidali na dílenském zpracování,ubrali na Wifi. Né že by surfování bylo pomalé, to naopak - načtení stránek je rychlé (opět v porovnání s mojí X10 MINI PRO, která není žádnej šrot, ale Umax je výkonově jinde), ale citlivost je nic moc. Když ležím doma v ložnici, Xperia má v pohodě jednu čárku a Internet sviští, Umax má naopak problém se připojit . Jen pro předtstavu - mám 3 plus 1, router je v obýváku, ložnice přes koupelnu a kuchyň cca 8 metrů. Pro mně zatím největší zklamání.

- dále se tento tablet honedbá podporou 3G modemu. V menu dokonce naleznete přímo ikonku na připojení modemu, modem se připoje pomocí redukce do mini USB slotu. Zatím se měl možnost vyzkoušet pouze můj modem Vodafone K3765 Huawei a jelikož tento modem není zatím v seznamu podporovaných zařízení, internet překvapivě nejel 8-) . Nicméně je ale v nabídce podporovaných zařízení mimo jiné modem Huawei E1750, jenž u nás prodává O2. Určitě se tedy k tomuto testu dostanu, ikdybych měl tuto mrchu za dvě kila koupit (odbrandování od O2 už by neměl být problém).

- dnes se snad ještě dostanu k testu ebooku (mám v plánu výzkoušet výbornou aplikaci Cool Reader pro .DOC a .PDB, na PDF pak budu testovat ezPDF reader) a dále se chci podívat na zoubek aplikaci FPSE, což je emulátor Playstationu 1 na androida. Další prioritou je rozjet videopřehrávač podporující titulky z SD karty, o všem Vám pak podám info ;) .

Zatím Všem děkuji za pozornost a budu rád, pokud se ke mně někdo se svými postřehy brzy připojí :-).

fredy65
Stálý androiďák
Reputace: 0

Re: Umax Joyplus M789

Příspěvek od fredy65 » pát 17. čer 2011 20:30:10

Myslím že mám ten istý typ tabletu len má uplne iný názov-ale to nevadí.Mám ho už cca 3 mesiace a funguje mi celkom v poho.má samozrejme svoje muchy.ako napr.ta wifina ...ale dá s to vydržať/nemám taký veľký dom/Momentálne je v ponuke nový typ a má vylepšené wifi /výrobca uznal slabšiu stranku zariadenia/má tiež 8Gb vnútornú pameť a batériu 4 600mAh.A nakoniec pridané dve hard.talčidla s možnosťou nastavenia-ako napríklad zvuková korekcia.Ja osobne som s ním veľmi spokojný...

Autor tohoto vlákna
Dawwer
Nové Androidě

Příspěvek od Dawwer » pon 20. čer 2011 13:18:50

Ahoj fredy,

díky moc za reakci a za názor ;) . Ten nový kousek, jenž jsi popisoval, už je teda skoro dokonalej (no mě by tam chyběl ještě maximálně BT :) ). Důležité je, že za Ty peníze jsem s ním zatím taky velmi spokojen. Navíc s tou wifinou mě napadl spásný nápad - přesunul jsem router na knihovnu do druhé části obýváku a hle - internet fičí :) . Jinak máš ještě třeba nějaký tip na nějaké zajímávé aplikace? Kdyžtak se s námi poděl.

Já se nyní vrátím k dříve nakousnutým otázkám, co jsem přes víkend stihnul zkusit:

- první jsem se nakonec pustil do řešení videa. Ukázalo se to jako dobrý tah, protože to bylo jednoduché jak facka, stačilo stáhnout novější verzi RockPlayeru. V té již jde nastavit defaultní složku, která se bude po spouštění aplikace zobrazovat.

- další na řadě byl emulátor PS1, aplikace FPSE. Zde jsem bohužel pohořel, vždy po nastavení BIOSu a zrušení HLE modu se mi aplikace restartuje, cestu k BIOSu si nezapamatuje a tím pádem vždy po spuštení jakékoli hry vyskočí hláška "HLE mode is enabled, no BIOS set". Nemáte někdo nějakou radu, jak se s tím poprat? Ještě mrknu po netu, ale nic kloudného jsem zatím nenašel... Pak jsem zkoušel ještě rozjet emulátor PSXDroid, ten funguje, ale je pravdou že je pomalejší na FPSE. GT 2 sice spustím, ale je to sekanina. Snad se najde časem nějakej fígl na FPSE...

- poslední na paškál přišla aplikace Cool Reader pro čtení knih. Zde jsem byl naopak maximálně spokojen, knihy ve formátu .txt jsou skvěle naformátováné a díky velké možnosti nastavení programu se opravdu tablet dá jako čtečka knih použít (nastavíte si pozadí, podsvícení displeje apod.). Kindle samozřejmě nečekejte, ale četl jsem si asi hodinu a dalo se to naprosto v pohodě, oči nebolely.

Další poznatky přidám časem, doufám že i ostatní. Jedna drobnost na závěr, co by Vám mohla ušetřit trocha času při hledání: obsah paměťové karty najdete ve složce "extsd", nikoli přímo v jejím rootu, ikdyž to tam v PC takhle zkopírujete. Než jsem to našel, trvalo mi to asi deset minut :lol: .

ceprk
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Příspěvek od ceprk » úte 05. črc 2011 19:13:19

Jen pro info - na joyplusgroup.com se objevila verze 2.3 Androidu pro tablet.

Kód: Vybrat vše

http://www.joyplusgroup.com/products_info/&productId=95451fa1-e003-4bd4-9eb9-0621e9266814&comp_stats=comp-FrontProducts_list01-1274782550442.html
Prave ji stahuji a zkusim nahodit - dam sem pak prvni info...

Jeden, mozna trivialni dotaz - je mozny tento tablet nabijet i pres USB nebo jenom externi nabijeckou? Po pripojeni USB kabelu do ntb se tvari, ze se mu nabijet nechce...
Jiayu G3 ROM Android 4.1.2

Autor tohoto vlákna
Dawwer
Nové Androidě

Příspěvek od Dawwer » stř 06. črc 2011 17:45:04

Ahoj, díky za info;). Hned jsem ho stáhl a dneska nainstaloval. Zatím pár prvních postřehů:

- nová grafika (přetáčecí efekty menu, jiné ikonky ve stavovém řádku)
- hry od gameloftu už jedou defaultně ve fullscreenu, není potřeba v nastavení launcheru (používám ADW) zneviditelňovat stavový řádek
- konečně se mi rozjel FPSE emulátor! Vítej nesekané Gran Turismo 2 8-) .
- v menu přibylo několik nových (a zbytečných) ikon, např. nastavení GPS. Doporučuju používat ADW launcher, kde si vytvoříte katalogy, v kterých lze zaškrtat, jaké ikony se po vstupu do menu mají zobrazovat,

Co se týče dotazu ohledně nabíjení, taky mi jde pouze připojit USB (bez nabíjení) a ne jenom nabíjet. Podle mě to mašinka neumí, což je škoda (nejsem schopen třeba díky tomu provést ROOT).

czbrandy_android
Nové Androidě

Příspěvek od czbrandy_android » čtv 07. črc 2011 9:17:13

pls kdo mate stazenou novou ROM s Android 2.3 hodte ji nekde ke stazeni.

aktualne mi nejde uz druhy den absolutne stahnout ze stranky vyrobce.

moc dekuju

Autor tohoto vlákna
Dawwer
Nové Androidě

Příspěvek od Dawwer » čtv 07. črc 2011 12:49:50

Tady je ;).

Další poznatek: zmrvená klásnice, když píšete s tabletem naležato, není v menu vidět řádek, kam vepisujete text. Tablet se musí otočit nastojato.

http://www.edisk.cz/stahni/59954/M789_android2.3_2011_06_22.rar_82.18MB.html

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » pát 08. črc 2011 19:31:54

Tak jsem zkusil u m798-ky zprovoznit 3G USB klicenku - Huawei E1750 - a chodi uplne super. Na brouzdani po netu, skype..., pokud neni k dispozici Wi-Fi, uplne idelni.
Zkousel jsem USB Host a nemam sebemensi problem s klicenkama, fotakem... Jeste musim vyzkouset externi disk, ale nemam jej ted u sebe, tak dam nasledne vedet.
U AOS 2.3.3 me zatim nejvic vadi nemoznost rootu (aspon jsem nenasel zadny funkcni postup), protoze by nekdy neskodilo snizit takt CPU vymenou za delsi zivotnost baterky...

Juzny
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 3C

Příspěvek od Juzny » pát 08. črc 2011 23:34:47

Ahoj,taky mam tento tablet,ktery se prodava pod ruznymi nazvy(Herotab c8,Dropad a8,Dropad m7009,...).Kupoval jsem asi pred mesicem z Ciny.Pomer cena/vykon myslim dobra,jen problem s mac adresou u wifi.Co se tyka rootu,custom Rom(pouzivam Fragcompany ROM 1.3) ,jemnejsiho rozlisni,taktovani(neni zatim kernel)a dalsich vylepseni,najdete na tomto forum,kde se tomuto tabletu venujou.
http://www.slatedroid.com/forum/139-her ... dropad-a8/

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » ned 10. črc 2011 23:17:26

proc mi to nejde nainstalovat??? nakopiroval jsem to tam a po zapnuti do recovery modu se to sekne... co stim???

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » pon 11. črc 2011 17:41:52

Jen takovy dotaz - mas to nakpirovany v ROOTu SD karty (ne v Joypadu) a zip rozbalenej?

Ja postupoval podle tohoto navodu a bez jedinyho problemu :
Jak updatovat software:

1. Rozbalte stažený soubor a celý obsah slozky nakopírujte do rootu micro SD karty a poté zasuňte do micro SD slotu
2. Drzte tlačítko power a současně tlačítko RETURN cca 3-5 sec. .....zahají se update
3. Nechte doběhnout instalaci, pak zapněte.

Pozn: Ujistěte se, zda máte nabitou baterii popř. připojte napájení.

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » pon 11. črc 2011 19:01:28

mam to na exter. sd card v rootu, ted jsem najel do recovery, napsalo to ze nemuze najit image. tak jsem pokracoval za asi 10 serstart a nic, jenom smazany aplikace. kdyz to nahraju do rootu na inter. sdcard tak recovery zustane jen na prvni obrazovce a nejede to dal. uz jsem zkousel asi 20x a porad nic, uz nevim. Zkousim to uz od vcerejska..... :-)

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » pon 11. črc 2011 19:32:49

Jenom pro upresneni - po jednom rozbaleni tam je dalsi adresar. Ja to rozbalil komplet do ROOTu jednotlive soubory a dalsi tri adresare :
<DIR> customer
<DIR> patches
<DIR> utmodules
logo.bmp
recovery
set_bootargs
u-boot.arg
u-boot.bin
u-boot-sd.bin
utscript
utscript.sh
utscript_sd
utv210_root.tgz
zImage
zImage.debug
Jinak me uz nic nenapada... :(

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » pon 11. črc 2011 19:43:16

tak tahle to mam nakopirovany na inter. sd card v rootu. kdzy pustim ten recovery s tim tlacitkem tak se mi ukaze logo android a dole system recovery...pak ma bliknout obrazovka a nic. je tam porad to logo.. dal to nejede..jinak jeden upgrade mam uz za sebou, ten upgrade ze stranek umax..

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » úte 12. črc 2011 17:51:14

Ja nevim, mozna to tim nebude, ale ja jsem obe aktualizace delal z ROOTu externi karty a nebyl s tim naprosto zadny problem. Z interni jsem to nezkousel...

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » úte 12. črc 2011 18:26:35

Podle me tam neni jeden soubor, co by mel identifikovat hardware a software,, jako nejaka ochrana firmwaru. Koukal jsem na ostatni aktualizace a je tam o soubor navic.. Nasel jsem i beta verzi androida 2.3 a ta tam ten soubor ma.. Ja kdzyz nahraju data na externi sd tak mi prijde ze ji tablet v recovery modu nevidi...predchozi upgrade jsem delal taky z iner. sd... nejde to prehrat pres usb a nejakej progrem pres windows???

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » úte 12. črc 2011 18:53:01

Tak to se priznam, ze uz me nic dalsiho nenapada. Porovnaval jsem update 2.2 a 2.3 a rozdily v souborech tam jsou. Jediny, co muzu udelat, zkusit nekam nahrat svou verzi 2.3-ky, ktera 100% prosla.

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » úte 12. črc 2011 18:55:06

Dotaz z jineho soudku - jak jste na tom s baterkou? Mam pocit, ze to nejak moc "zere". Baterka mi vydrzi tak maximalne den a to nepouzivam Wi-Fi, podsviceni mam stazeny na minimum a v provozu je to radove v desitkach minut denne... :(

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » úte 12. črc 2011 19:15:42

Baterka drzi, s wifi asi 5hod...bez wifi nemam otestovano, nabijeni jednou za den. Mi pak treba posli link na ten firmaware co by mel jit...

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » úte 12. črc 2011 20:28:57

Tu je

http://www.ulozto.sk/9664833/m789-android2-3-2011-06-22-rar
Tak snad to s nim uz pojede. ;)

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » úte 12. črc 2011 20:57:49

Diky..otestuju a dam vedet ... :-))

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » stř 13. črc 2011 10:03:18

jeste me napada...mas tu kartu naformatovanou v tabletu?? ja ne...

czbrandy_android
Nové Androidě

Příspěvek od czbrandy_android » pát 15. črc 2011 20:45:43

updatoval sem na novou ROMku 2.3.1 az dnes, ale nejde mi vubec spustit Market ? ... jen problikne ze se nahrava, bila obrazovka, a spadne to bez jakekoli hlasky na domaci obrazovku.

mate s tim take nekdo problem ? ...

dekuji za reakce

UPDATE 18.7.2011
market se sam od sebe zahadne rozjel a uz funguje
Naposledy upravil(a) czbrandy_android dne pon 18. črc 2011 9:50:58, celkem upraveno 1 x.

burning_ass
Nové Androidě

Příspěvek od burning_ass » sob 16. črc 2011 11:12:14

Tak jsem tam nahral beta verzi Androidu 2.3.1... Tato verze mi neukazuje v nastaveni vnitrni pamet, ukazuje je to jen mountUSB. Pokousel jsem to opravit pres recovery ale update je na vnitrni karte ktera neni v systemu videt ale recovery z ni nacita... Nevim uz jak mam vartit verzi 2.2 pokousim se o to asi tri dny....nejde to ani pres terminal pres prikaz mount. Jak obnovim tu vnitrni sdcartu?? Byl jsem ruzne na foru a hledal, nasel jsem toho spoustu, ale ty prikazy mi nejdou v terminalu hazi mi to chyby...
Naposledy upravil(a) burning_ass dne sob 16. črc 2011 18:25:44, celkem upraveno 1 x.

Xando
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: MID M7

Příspěvek od Xando » sob 16. črc 2011 12:07:00

Ahoj všichni,
nemám tablet pod názvem M789, ale jako Power Energy Mobile MID M7, nicméně měl by to být on (již novější verze s 8 GB a Androidem 2.3.1). Kromě naistalování aplikací z Marketu jsem žádné zásahy nezkoušel, nicméně dnes ráno po standardním vypnutí a zapnutí již znovu nenaběhl - tedy nabíhá, ale skončí v průběhu s černou obrazovkou a dál nic. Po opětovném vypnutí a zapnutí to samé. Jediné co jsem mu včera přidal byl offline slovník a 32 GB kartu.

Zkusil jsem podržet při startu Power a Return (jestli nezpřístupní menu s možností resetu / upgrade), v tom případě na první obrazovce chvíli prolítne nápis "Upgrade system activated" a přeskočí na černou obrazovku s tučňákem v levém horním rohu - a dál už se nic neděje. Po novém off-on se chová stejně - zase se zakousne.
Nedokázal by někdo poradit?
Již jsem psal i na servis - ale je sobota, takže neočekávám odpověď dřív než v pondělí a v úterý ráno odjíždím (koupi jsem urychlil, abych si M7 mohl vzít na dovolenou)

ceprk
Nové Androidě

Příspěvek od ceprk » čtv 21. črc 2011 18:05:56

Mel bych dotaz, zda nekdo nevi, jak spravne odpojit/odebrat jakekoliv zarizeni pripojene jako host do USB. Mam problemy s mysi (zustava viset sipka mysi), USB klicenkou (zustane viset hlaseni - karta byla neocekavane odebrana) a 3G modemem (nejlepsi - pri odebrani restartuje cely tablet :o )

Diky za kazdou radu

koaxial
Nové Androidě

Příspěvek od koaxial » pát 22. črc 2011 23:10:11

Prosím o pomoc. Provedl jsem update svého Joyplus M789, přesně podle návodu. Tablet provedl update a od té doby nenajede. Co se s tím stalo? Je tam ten operační systém? Jak ho zase najet?

zik9
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7

Příspěvek od zik9 » sob 23. črc 2011 0:51:43

Provedl jsi hard reset? Pokud ne, tak ho udělej (ale přídeš o všechna data). Bohužel nevim, jaká kombinace tlačítek se na tomto tablětě má zmáčknout, na to se budeš muset zeptat někoho, kdo ho má ;)

koaxial
Nové Androidě

Příspěvek od koaxial » sob 23. črc 2011 6:54:10

Neprovedl, také neznám kombinaci tlačítek.

koaxial
Nové Androidě

Příspěvek od koaxial » sob 23. črc 2011 7:20:15

Zkusil jsem všechny kombinace kláves.
Tablet vůbec nereaguje, přitom je plně nabitý a tlačítko pro zapnutí je v poloze ON.
Vážně nikdo nevíte co s tím?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“