Ostatní tabletyPoškozený dotykáč - alternativní ovládání ? Please help !

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
merkurer
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Rom: CM7

Poškozený dotykáč - alternativní ovládání ? Please help !

Příspěvek od merkurer » pon 29. srp 2011 17:00:01

Zdravím ! Předem se omlouvám, jestli to dávám do špatné sekce, nebo jsem dal špatný název, ale nic jiného mě nenapadlo... Teď k věci... Kamarád mi dal tablet Leader tab r70 s tím, že mu spadl, praskl display a teď nefunguje dotyková vrstva... Jinak by mu nic nemělo být. Když jsem ho zapl, normálně najede, display normálně zobrazuje ( ale je samozřejmě vidět praskliny přes display ) , ale prostě nefunguje dotyk... Tlačítko má jen jedno - výběrové, takže ho nejde ani nijak ovládat. A má otázka zní - existuje nějaký jiný způsob, jak ho ovládat ? Napadlo mě, jestli neexistuje nějaká androidí aplikace, kterou bych ho pomocí jiného zařízení ( htc wildfire ) mohl ovládat ? Popř. jak jí do něj dostat, když uvíznu již u zamčené obrazovky ? Je ještě v záruce, ale pochybuji, že by display vyměnili, poněvadž je vídný důvod jeho nefunkčnosti a nejsem si jist, jestli by se placená výměna u tak levného ( 2 500 kč ) zařízení vyplatila... Další možností je asi dokoupení hw klávesnice, ale pochybuji, že by dokázala nahradit dotyk. display ( např. odmykání, atp... ) ? Díky předem za všechny odpovědi a rady ;)

HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Jablka mi chutnaly do té doby, než přišel apple s iphonem.
Android 4ever !

spachal
Robot
Reputace: 29
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Nexus 7
Rom: tablet@Paranoid
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozený dotykáč - alternativní ovládání ? Please help

Příspěvek od spachal » úte 30. srp 2011 0:48:09

No, pokud tablet ma usb, pak treba mys :]. Ja to same resil loni na podzim nakupem noveho digitizeru, pro prvni verzi zt-180 to vyslo s dopravou lehce pod 1000Kc, porad levnejsi jak novy tablet ..
HW: Honor 20 Pro / LG G4@LP / LG G3 3/32@Cloudy 1.2 / THL T100s / ZOPO ZP980
tablet: Nexus 7; wearables: Amazfit COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!

Autor tohoto vlákna
merkurer
Androiďák!

Příspěvek od merkurer » úte 30. srp 2011 7:58:11

Diky za odpoved ;) ! No, ma jen 2x mini usb, takze klasicka myska asi odpada ( snad jen nejaka redukce? ) a mini usbckovou jsem zatim nenasel :( jinak digitizer ( hledal jsem ho jako display pro dany model) jsem taky nenasel... takze asi jen servis, ze ? :(
HTC Wildfire (Black) - S-OFF - ROOTed - CPU 710mhz - Int. pam. 305mb - CM 7.2.0 Stable - GoLauncher EX

Android 4ever !

Mem
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus S + Acer A500
Twitter: Memosis

Příspěvek od Mem » ned 25. zář 2011 10:05:11

Pokud má 2x miniUSB, tak je docela velká šance, že jedno z nich nabízí i USB host. Můj starý tablet aPad měl taky 2 miniUSB porty a do toho jednoho jsem strčil redukci* a v něm měl obyčejnou USB myš a fungovalo to. Akorát mám dojem, že ten USB host se musel ještě povolit v Nastavení, což by u tebe mohl být problém zrealizovat.
*ta redukce byla od výrobce, takový krátký kabel, a když jsem místo ní použil jinou (bez kabelu, jen adaptér), tak mi to nefungovalo. Můžu ti tu svojí poslat jestli chceš

Jinak ovládat Android z něčeho jiného je docela problém, bez rootu to asi ani nepůjde, zlaté Windows Mobile

Autor tohoto vlákna
merkurer
Androiďák!

Příspěvek od merkurer » pát 14. říj 2011 11:41:22

Díky za odpověď a omlouvám se za pozdní reakci... No, jak to vidím, tak to asi už nebude stát za to, se s tím piplat... Páč i tak není jistá funkčnost... Každopádně díky za ochotu ;) !

Android 4ever !

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“