Ostatní tabletyJak si vybrat tablet - metodika

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
marek1914
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia C7
Tablet: Acer Iconia A500

Jak si vybrat tablet - metodika

Příspěvek od marek1914 » sob 15. říj 2011 17:55:34

Mám řadu zařízení, které používám podle specifické polohy a způsobu využití - PC (práce, dokumenty), netbook (cesty, dokumenty, zábava), mobil (pošta a nouzový internet), e-inková čtečka (křeslo, postel, hospoda, čtení knih a dokumentů). Čtečka je výborná (váha, výdrž), ale bohužel neumožňuje upravovat dokumenty. To je pro mě klíčová věc, protože často potřebuji do dokumentů vkládat poznámky (pracuji v nakladatelství+učím na VŠ a opravuji práce studentů). Rozhodl jsem se proto zakoupit tablet, který by v tomto ohledu čtečku nahradil. Obrazovka by měla mít 10 palců, tj. aby se na ni vešla v pdf celá stránka formátu minimálně A5.
Otázkou byl operační systém - znám jen Windows. Logicky jsem se tedy nejdříve díval na tyto tablety. Bohužel - Windows 7 jsou strašně těžké... Hmotnost tabletů s tímto systémem se blíží netbookům, a to je moc. Zbývá tedy Android (a to Honeycomb, určený pro tablety) a Apple.
Toto základní kritérium splňuje řada tabletů, které mají vesměs podobné parametry - 16 GB paměti, Wifi, výdrž okolo 10 hodin atd. Výkonostně nebudou asi mezi jednotlivými modely (pro mě) podstatné rozdíly (zejména těmi androidími - všechny jsou postavené na stejném čipu). Půjde samozřejmě o základní modely - nechce se mi vyhazovat peníze. Nač 32 GB disk, když za zlomek ceny je možné koupit SD kartu? Nač platit 3G model s drahým tarifem? A lze předpokládat, že zařízení morálně zastará do 2 let, fyzicky max. do 3-4 (cykly baterie a cena za její výměnu).
Do svého výběru jsem zahrnul výrobky běžně na trhu (ceny alza, nemusí být nejnižší):
iPad 2 16GB Wi-Fi 11699,- Kč
TOSHIBA AT100-100 16 GB 10499,- Kč
ACER Iconia Tab A500 16GB 9699,- Kč
ASUS EEE Pad Transformer TF101 16GB 9990,- Kč
SAMSUNG Galaxy P7510 TAB 10.1 Wi-Fi 16GB 10943,- Kč
LENOVO ThinkPad Tablet 16GB WiFi 1838-2SG 11748,- Kč

Parametry výběru byly nyní v tomto pořadí:
možnost paměťové karty, USB port (nejjednodušší způsob přenosu dokumentů), váha, cena. Všechno ostatní jsem si označil jako opičárnu, která nebude mít pro výběr význam.
Ihned vypadl Apple a Samsung, které nemají ani kartu, ani USB (je symptomatické, že Samsung obviněný z kopírování Applu s ním soutěží "na jeho hřišti", tj. v takových věcech jako je hmotnost a tloušťka, ale nenabízí nic navíc - USB a další věci jdou jen přes další extra placené konektory...). Vzápětí vypadl i ASUS, jenž má sice kartu, ale USB je na dokovací klávesnici... (kdybych chtěl klávesnici, tak si koupím netbook, takhle ta "sestava" váží podobně).
TOSHIBA, LENOVO a ACER mají jak USB, tak kartu, hmotnost zhruba stejnou kolem 750 g (o cca 150 g více než iPad a Samsung), takže rozhodla nakonec cena:
Aces Iconia Tab A500.
Toto byl samozřejmě subjektivní výběr podle mých potřeb. Myslím ale, že podobnou metodiku může použít každý, kdo vybírá: stanovit si nač tablet bude používat a pár kritérií, která jsou pro něj klíčová a všechno ostatní hodit za hlavu...

sannyray
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lg G5
Mobil 2 / ROM: Sony xperia Z3 compact
Tablet: Lenovo TP Tablet 32Gb, wifi

Re: Jak si vybrat tablet - metodika

Příspěvek od sannyray » sob 15. říj 2011 19:16:12

vyborne si sa rozhodol, ja sam som nad nim premyslal ale nakoniec sa obiavil aj tebou spomenuty thinkpad tablet s podporou penu co je podla mna pokrokova vec u tabletov. Ja som zase zamerany na fotografiu, krezbu a predcasom som pouzival mac ale nejako ma prestal bavit a prestal byt pre mna zaujimavy (ceny atd.) Akonahle som sa dozvedel o prichodu adobe touch a ich app nevahal som a bez rozmyslunsom si obstaral spomenuty TPT 16g ( niekde nastala chyba a poslali mi 32Gb, ale zaplatil som za ten lacnejsi:-) ) a nemozem si ho vynachvalit , som snim nadmieru spokovny.
Velmi sa mi pacilo ako si hned vyhodil ipad a samsung, mne to cele tiez lezie na nervy tie spory a ako si spomenul absenciu vstupov v com mas uplnu pravdu su to vlastne pekne vyzerahuje citacky :-D inak su nepouzitelne (samozrejme ak si kupis samsung led tv a skonbinujes to :-D utekam si ju kupit len koli tomu hahahaha).
tolko odomna tebe a prajem ti vela peknych chvil s acerom.

koblihjr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia E7
Tablet: Samsung Galaxy Tab 8.9

Re: Jak si vybrat tablet - metodika

Příspěvek od koblihjr » ned 16. říj 2011 11:59:11

Výborná úvaha, nicméně mám trošku jiné priority, a tak se pohybuji po jiných hodnotách. Postupnou selekcí, jsem zjistil, že by ideální tablet pro mě byl nejspíš Sasmsung Galaxy Tab 7.7 se softwarem Asus, dále s konektory Acer, s multitaskingem od Lenova a s widgety Sasmsung. :)

No, ale protože jsem realista, dospěl jsem k závěru, že ideální z aktuální nabídky bude GT8.9.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“