Ostatní tabletyRENA 3 (tablet z dealextreme.com)

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Feek92
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Ascend G300
Tablet: 7" Capacitive LCD Dual-Core Android 2.2

RENA 3 (tablet z dealextreme.com)

Příspěvek od Feek92 » sob 12. lis 2011 12:52:57

Zdravím,
tak mi konečně přišel tablet z Číny. Čekal jsem na něj sice dost dlouho (+na celnici platil 20% dph /cca 700kč/, ale konečně doma).

První dojmy super. Běhá rychle, hodně věcí na něm běží, ale občas jsem ho už musel restartovat (hlavně při připojení k PC).

Jako další velké plus bych vyzdvihl jednoduché propojení s USB klávesnicí (tablet má USB výstup). Pouze jsem připojil a hned jsem mohl psát. Dokonce fungovalo i "CTRL+Shift" ale českou klávesnici to bohužel nepodporovalo :-D (..snad se nějak dořeší..)

Youtube video v HD se bohužel sekají, jinak ostatní běží OK. Ale prý je hodně firmwarů, které si s tím poradí (i s ostatníma chybkama).

Časem přidám další informace, pokud by vás něco zajímalo, tak se ptejte :-)

F.

ODKAZ na dealextreme: http://www.dealextreme.com/p/7-capaciti ... x-a9-81345
+ youtube:
Naposledy upravil(a) Feek92 dne stř 16. lis 2011 12:50:26, celkem upraveno 1 x.

-> Vodafone 845 <- Vodafone user - internet na stálo
Motorola Talkabout 2288 -> ericsson -> Nokia 3410 -> Nokia 3220 -> Nokia 6120 -> V845 -> HUAWEI Ascend G300

xai
Nové Androidě

Re: RENA 3 (tablet z dealextreme.com)

Příspěvek od xai » úte 15. lis 2011 15:48:32

Máma pár dotazů k samotné dopravě. Jak dlouho ležel balík na celnici/poště? Těch 700,- byla konečná částka - žádné další poplatky už nebyly? Byl balík otevřený, nebo se řídili tím, co je na něm napsané? Ta cena, která byla na balíku napsaná odpovídala? Kdysi DX uváděl nižší ceny. Děkuji za odpovědi :)

yxyxyx
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yxyxyx » úte 15. lis 2011 16:17:42

2 xai: Jen přihodím zkušenost s celnicí... Česká pošta Tě může, pokud to nezakážeš, resp. když to jednou dovolíš, zastupovat v celním řízením, tím se velice urychlý, pokud jsou všechny doklady, které jsou zapotřebí rovnou v balení, tak celní odbavení asi nebude tak dlouhé, já papíry v pořádku neměl, takže jsem musel doplnit zbytek a poslat emailem, notebook, který jsem objednával ležel na celnici cca 14 dnů (papíry jsem poslal hned druhý pracovní den, co dorazil). Cena za zástup a doručení pošty byla 180,- + u pc a notebooků DPH 20% z ceny udávané, resp. té, kterou musíš prokázat, nějak dodat (screen z obchodu, kdes to koupil s cenou atd(pokud to není jasné)).

Jinak tablet vypadá celkem příjemně.

2 feek92:
Jak hodnotíš kvalitu zpracování?
Zahřívá se?
A jak na něm běhá flash? Třeba nějaký záznamy z čt/nova/prima atd.
A co všechno se Ti podařilo připojit přes USB? Jako takový trochu extrém by mě zajímal nějaký gamepad a k tomu FPSE, zda by to šlo pěkně rozběhat :-)
Už jsi zkoušel HDMI výstup?

Děkuji Ti a promiň za to množství otázek :-)
Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S2,Motorola Defy CM7, HTC Desire(prodáno), Acer S100 Liquid(prodáno), N85(prodáno), HP 114(prodáno)

Autor tohoto vlákna
Feek92
Stálý androiďák

Příspěvek od Feek92 » stř 16. lis 2011 12:48:57

2xai:
takhle.. nejdřív jsem dlouho čekal na dodavatele, když byl, tak to odeslali (10.4.) do 1.11. jsem čekal jak vůl a stále nic. Pak přišla doručenka, na poště jsem dostal obálku, že mám něco poslat na celnici (faktura etc.) nebo se mohu stavit přímo tam (u Anděla), tak jsem tam zajel.. 20% DPH z ceny na faktuře (screen shopu-jsem vůl mohl jsem tam přepsat čísla na tom screenu a oni by to asi ztrhli z toho..)-> to bylo asi 640kč + 95kč poště.
Motorola Talkabout 2288 -> ericsson -> Nokia 3410 -> Nokia 3220 -> Nokia 6120 -> V845 -> HUAWEI Ascend G300

Autor tohoto vlákna
Feek92
Stálý androiďák

Příspěvek od Feek92 » stř 16. lis 2011 13:03:31

yxyxyx píše: 2 feek92:
Jak hodnotíš kvalitu zpracování?
Zahřívá se?
A jak na něm běhá flash? Třeba nějaký záznamy z čt/nova/prima atd.
A co všechno se Ti podařilo připojit přes USB? Jako takový trochu extrém by mě zajímal nějaký gamepad a k tomu FPSE, zda by to šlo pěkně rozběhat :-)
Už jsi zkoušel HDMI výstup?

Děkuji Ti a promiň za to množství otázek :-)
1) až na ty hrany, kde to není tak nějak pěkně zaoblené, je super. ani nevypadá jako nějaký z číny, navíc cool bílá barva vede! :-)
2) nezahřívá. má mini-větráček, nebo nevím co to tam fouká :-) a když dlouho pracuješ tak horkej trochu je, ale ne jako u notebooku, kde to 'pálí'
3) úžasně. v dolphinu běží úplně VŠE! Například včera jsem šel na www.ceskatelevize.cz tam ČT4 sport -> živé vysílání a koukal na fotbal, když jsem byl v práci, a hrálo to fakt super!! /jinak jsem viděl videa z 4tv.cz/všechny streamované/ nebo i Partičku z archívu :-)
4) FPse ti ozkouším, taky mě to zajímá, jinak funguje na tom klávesnice (jakákoliv), napájení repráků, flashky (ty píšou, že mají fungovat, ale ještě jsem nenašel přes co je načíst :)) a i myš funguje dobře :) - připojíš, naskočí černá miška na dispeji a vše funguje výborně, jako by to bylo na to dělané :)
5) HDMI jsem ještě nezkoušel. zatím nemám kabel (miniHDMI-HDMI)

yxyxyx
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yxyxyx » stř 16. lis 2011 22:30:35

To napájení repráků nedoporučuji, aby Ti ten odběr zbytečně neubližoval baterii :-)

jinak moc díky za odpovědi, určitě přidávej další zkušenosti, moc mě to zajímá..
Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S2,Motorola Defy CM7, HTC Desire(prodáno), Acer S100 Liquid(prodáno), N85(prodáno), HP 114(prodáno)

xai
Nové Androidě

Příspěvek od xai » pát 25. lis 2011 14:25:22

Taky děkuji za odpovědi. Uvidím, jak dlouho budu čekat já - zatím to vypadá, že po měsíci od objednání konečně opouští Čínu :D
Jinak mám objednaný tento tablet:
http://www.tomtop.com/10-1-flytouch3-8g ... 4-600.html
Jen když jsem ho objednával, tak byl o asi 10 dolarů levnější.

brodozz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: gt540
Tablet: Superpad III

Příspěvek od brodozz » pát 25. lis 2011 15:56:38

Tak ten fly touch=superpad III.mozne problemi!(vlastna skusenost) tab.1 poslapsia baterka,nonstop video 2H 40m.tab.2 zdasa zatim O.K. skuska baterky 3H 50m.tab.3 ukazoval cinsku ulicu(asi tam kde ho poskladali)ako moju poziciju,nepomohlo ani factory resset.stale ukazoval rovnako. Poslal som ho spet a posta 20€ balicek poisteny na 99€

xai
Nové Androidě

Příspěvek od xai » úte 29. lis 2011 11:17:28

To brodozz: Děkuji za postřehy. No s tím tak trochu počítám, že můžu mít "štěstí" na horší kus. Na druhou stranu, co jsem pročítal nějaké diskuze, tento konkrétní tablet dost lidí chválilo. Uvidím, co a kdy přijde.

GRaven
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Příspěvek od GRaven » stř 30. lis 2011 12:46:34

Můžu se zeptat jak jsou na to custom ROM. Hledal jsem na netu ale nic moc nenašel. Nebude podpora od XDA?
Také by mě zajímalo USB a možnosti připojení flash a disku.
Za tu cenu jsem lepší tablet neviděl.
Díky

brodozz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: gt540
Tablet: Superpad III

Příspěvek od brodozz » stř 30. lis 2011 18:42:50

usb flas aj na oboch,na 1. klucik, na 2. 36Gb 2,5 pal.al ma vlastne napajanie.

GRaven
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Příspěvek od GRaven » stř 30. lis 2011 19:04:38

36GB není moc. Když by alespoň 1TB s externím napájením, tak ho beru okamžitě. :) Ale to myslím neumí žádný tablet.

Autor tohoto vlákna
Feek92
Stálý androiďák

Příspěvek od Feek92 » ned 04. pro 2011 18:03:58

zapojit jsem zkoušel jen flashku, která má 32GB a to fungovalo úplně bez problémů :-)

xai
Nové Androidě

Příspěvek od xai » stř 14. pro 2011 14:38:54

Tak už dorazil tablet i mě, je to Flytouch 3, konkrétně pak:
http://www.tomtop.com/10-1-flytouch3-8g ... 4-600.html

Tady je pár prvních dojmů:
- tablet vypadá opravdu jako na fotkách, takže vzhled je příjemný a nepůsobí vůbec "levně".
- zpracování je bez problémů - nikde nic nevrže, nepůsobí chatrně atd. Jen to jedno tlačítko na displeji klade větší odpor a je trochu hlasitější, tlačítka po krajích jsou v pohodě.
- překvapilo mě že Android 2.3, který je v tabletu je opravdu svižný a to ať už samotný pohyb v systémů, tak i přehrávání videí, fotografií atd. A je celkem jedno jestli je to z vnitřní paměti tabletu nebo z flash disku.
- pomalejší je načítání www stránek a scrollování v původním prohlížeči je trochu trhané, ale nahodil jsem prohlížeč dolphin a vše je o poznání plynulejší.
- v marketu chybí spoustu aplikací, protože tablet není mezi podporovanými zařízeními - to je ale asi problém více tabletů... Ale když stáhnu aplikaci přes telefon a pak v tabletu nainstaluji, tak jede. Do budoucna to asi budu řešit nějakým alternativním marketem.
- tablet mi zatím vzal všechny flash disky, co jsem zkoušel, zkoušel jsem i 1,5 TB disk, ale i když ho tablet "detekoval", tak nejel - problém asi je že je v NTFS, myš taky fungovala bez problémů, ještě zkusím volant, ale nečekám, že by jel :D
- zkoušel jsem pár her např.: Angry birds, Air control, X contruct atd jedou plynule a bez problémů, ale třeba Drag racing se trochu kouše.
- super je možnost připojit se na internet přes klasická síťový kabel - sice využiji asi jen občas, ale i tak potěší.
- na baterku je ještě docela brzy, ale včera odpoledne/večer dostal docela zabrat a zmizelo "jen" 40%, což mě potěšilo.

Už mám vybrané i pouzdro s klávesnicí:
http://www.tomtop.com/usb-keyboard-leat ... c-mid.html

Tablet porovnávám hlavně s mým telefonem Galaxy S s MIUI romkou.

Pokud máte otázky, tak se klidně ptejte.

trkota
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Sonic U8650
Twitter: linux_tweets
Tablet: Hyundai A7HD

Příspěvek od trkota » ned 18. pro 2011 19:28:44

Nazdar, mohol by si mi poradiť?
Neviem sa rozhodnúť, či mám kúpiť Renu 3, alebo Dropad A8 (tiež známy ako Herotab C8).
Dropad

Kód: Vybrat vše

http://www.dealextreme.com/p/1080p-7-touch-screen-lcd-google-android-2-2-tablet-pc-w-wifi-hdmi-camera-tf-usb-cortex-a8-1ghz-57770
Rena3

Kód: Vybrat vše

http://www.dealextreme.com/p/7-capacitive-lcd-dual-core-android-2-2-tablet-pc-w-camera-wi-fi-bluetooth-hdmi-4gb-cortex-a9-81345
Dropad má síce slabšiu baterku, ale na hry je vraj Cortex A8 S5PV210 lepší....
Skúšal si na tej Rene rozbehnúť Chainfire a nejaké náročnejšie hry?
Na nete som sa dočítal toto:
Dropad A8
-Best gaming performance out of Chinese tablet (PowerVR 540)
-4-5 hours battery life
-All applications should work good

RENA 3
-Average gaming performance (PowerVR 530)
-8-10 hours battery life
-More responsive since dual core
-Trouble with high end applications that are single or poorly multi-threaded (ie, only 1 core will get used and feel under-powered. Will affect gaming, Flash, Skype video calling and couple of other single threaded, high requirement apps).
rena3:
+more responsive
+better battery
+potential for increase in performance if new optimised firmware comes out
+can charge via usb!!
-powervr sgx530 only = iffy video performance apparently
-no gingerbread yet =/

dropad:
+Good gpu performance
+gingerbread + many custom roms
+hdmi works better
-cpu isn't as great - less responsive
-not as good battery life
Vážne sa neviem rozhodnúť, bol by som rád, keby si sa k tomu vyjadril, dík.

adis002
Robot
Typ mobilu / ROM: LG Optimus 2X
Twitter: adis002
Rom: MiUi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adis002 » ned 18. pro 2011 19:43:14

a nepřemýšlel jsi třeba o 10"? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=100412 tohle je třeba hodně dobrý tablet- má 1,2GHz procesor (netuším jaký) a Mali 400 GPU, což je z těch všech cos tu dal asi nejlepší :-)
LG P990 Optimus 2X, 1,5GHZ
poradna ohledně čínských tabletů

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » ned 18. pro 2011 20:42:33

Netuším co vás všechny vede k nákupu těchto noname krámů, ke kterým není žádná podpora výrobce :roll: Pak budete rady lovit někde na čínsko/anglických fórech co s kdejakým problémem... Ale kdo chce kam, jsou to vaše peníze...

Také na tom není oficiálně podporovaný Android Market, takže budete podloudně shánět APK soubory a zkoušet který program na tom vůbec pojede... A modlit se aby v tom náhodou nebyla nějaká škodlivá potvora.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“