Ostatní tabletyTablet? na studium AJ

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ch.paco
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: n 5240

Tablet? na studium AJ

Příspěvek od ch.paco » ned 20. lis 2011 10:09:04

Zdravím, snažil jsem se vybrat nějaký přístroj na studium Aj ale je to marné.Od e-book jsem zabrousil do tabletů atd. už z toho mám zmatek. Nakonec jsem si přiznal, že SKUTEČNĚ bych potřeboval POUZE :Nějaký přenosný, lehčí přístroj, display okolo 6 nebo 7" který je trochu šetrný na oči. Nahrát a číst text, který bych např. převed v PC do potřebné formy- nevím zatím jaké. Slovník AJ-CJ CJ-AJ, byl by fajn i výkladový. Mít možnost nějakým rozumným způsobem psát poznámky - např. podtrhnout slovo, nebo v textu si zvýrazňovat, připsat svůj text - prostě evidovat co mi nebylo jasné atd... Mohl by jste mi někdo poradit? Dík.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Tablet? na studium AJ

Příspěvek od ramon.dexter » ned 20. lis 2011 10:14:59

Papírová učebnice. Nechci ti nějak brát iluze, ale žádná elektronická věcička ti v tomhle případě nenahradí papírovou knihu, se kterou si můžeš dělat co chceš. Věř mi, že tablet ti nijak to učení neulehčí, spíš za chvíli budeš řešit jak to či ono udělat, místo aby ses učil.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

TMa24
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMa24 » ned 20. lis 2011 10:30:49

Suhlas s dextrom

Autor tohoto vlákna
ch.paco
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: n 5240

Příspěvek od ch.paco » ned 20. lis 2011 10:56:50

To ano, ale jsem už tak nějak dál a překládám si zprávy, články atd. To obnáší denně tisknou cca 5 papírů, sebou to tahat a když na něco narazím tak si do toho tužkou vpisuji za pomocí slovníku v mobilu.Pak to doma zkoumám. S poznámkama si to ukládám v papírové formě. Jenom jsem chtěl vypustit to tisknutí, psaní tužkou a ten mobil. Dál mít jakýsi archiv.

potter1
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8+
Tablet: iPad pro 10.5 256GB

Příspěvek od potter1 » ned 20. lis 2011 12:11:28

mna napada urcite HTC flyer... ma dotykove pero ktorim si mozes pisat poznamky...:)
pripadne este samsung galaxy note ale ten je dost drahy...

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 20. lis 2011 12:53:05

ch.paco: Děláš při učení jazyků klasickou chybu. Nepřekládej, to je k ničemu. Uč se přímo významy slov v tom daným jazyce, ne že to budeš překládat. Pod slovem "tree" si představ strom, ne český slovo "strom", a tak dále. To překládání článků...no nevím, to jsem nikdy nedělal a nepřijde mi to nějak prospěšný. Ono to chce tím jazykem žít, ne ho nějak syntetizovat a psát si slovníky atd...

Jako první to chce začít anglicky přemýšlet. Normálně člověk přemýšlí v češtině, ale lze se naučit přemýšlet anglicky. Potom už je cesta k plnýmu pochopení a naučení se jazyka velice krátká.

Ale jak píšeš, na tvoje použití je vážně nejlepší klasickej papír a tužka. Protože jaksi žádná aplikace ti nedovoluje dělat si do textu poznámky. Navíc, ruční psaní je v případě dotykovýho displeje silně nešikovný a uživatele jenom omezuje.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Dassman
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6

Příspěvek od Dassman » ned 20. lis 2011 14:26:57

LaserD@nce
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D

Příspěvek od LaserD@nce » pon 21. lis 2011 12:11:31

Hledal jsem dlouho nějaký program, který by v PDFku dokázal podtrhávat, zvýrazňovat, dělat pznámky, lepit "post-it" papírky, atd..

Našel jsem nakonec jeden a je úžasný - QPDF reader. Sice stojí 10 dolarů, ale fakt to za to stojí. Jo a tablet mám Galaxy Tab 10.1 a taky spokojenost, navíc ceny teď podle mě dost klesnou jak vyjde ten nový Asus Prime.. :)
Tracky Mobile - aplikace pro sledování jakéhokoliv android telefonu. Včetně možnosti "stealth režimu", kdy to na telefonu není zjistitelné.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“