Ostatní tabletyTablet Yarvik250

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
smida3
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: nokie

Tablet Yarvik250

Příspěvek od smida3 » stř 23. lis 2011 11:26:08

Ahoj uvazuji o koupi tabletu max. do 4 tis.Jediné co chci je je Surfování , hraní nějakých jednodušších her (např.angry birds) ,filmy a schopnost připojit klávesnici popřípadě myš (pro psaní dokumentů).
Jako Favorita mám Yarvik 250 ( http://youtu.be/1j11FxGIFX0 )
Můžete mi někdo poradit ,popř říct nějaké zkušenosti s tímto nebo podobným tabletem.
Jinak specifikace naleznete na Alze : http://www.alza.cz/yarvik-7-250-d263459 ... a.cz#popis
Předem díky za pomoc .
Smida3

jibarto
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia N 95 8 GB
Tablet: yarvik 250

Re: Tablet Yarvik250

Příspěvek od jibarto » ned 11. pro 2011 20:09:55

Dnes jsem tento tablet koupil jako darek k vanocum....jde mi o cteni knih a mp3 prehravac v jednom...zatim dle prvnich zkousek v poho....cena 3500 si myslim,je dobra...

pmspace
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS 2
Tablet: iPad I., GOClever R73 a T76GPSTV

Příspěvek od pmspace » ned 18. pro 2011 9:47:29

Zdravim vsechny kdo uvazuji o koupi Yarvik 7" TAB250, nebo podobneho levneho tabletu.
Pokusim se o realny a maximalne srozumitelny popis tohoto zarizeni. Mym zamerem je poskytnout max. informaci pro lidi, kteri se pro podobne zarizeni rozhoduji, a to proto, že sam jsem na internetu nasel inf. jen velmi malo a navic dosti zkreslenych prip. nepravdivych. Zarizeni pouzivam teprve nekolik dni, takze zde mozna nebude vsechno, ale casem se pokusim doplnit.

15.12.2011 jsem v Alza koupil pro deti k vanocum tento tablet. Zdalo se ze jsem vsechno dukladne zvazil (lezel jsem v tom 2 mesice a zkoumal vsechno mozny) a ze by tento tablet mohl splnit ma ocekavani, ale zkratka neni nad vlastni zkusenost.
V první rade musim podotknout, ze jiz rok pouzivam iPad. Samozrejme se yarvik a jemu podobne noname nemohou iPadu ani zdaleka vyrovnat, ale pro hodnoceni kvalit je iPad jako "etalon" tridy (zpochybnujte to jak chcete) idealni. Nechci a ani nehodlam srovnavat. To ani nejde! ;)
Hned na zacatku musim rici, ze za cca 4000,- je to zhruba to nejlepsi (co do papirovych predpokladu) co muzete v cechach koupit. Srovnatelny je pouze GoClever S73 (byl bych jej zvolil, ale byl a je dlouho nedostupny, navic jej nenabizi zadny seriozni obchod) a MPman 727 ktery se do cech nedovazi. Ted resim pouze 7"tablety v hodnote do 5tis.

Jaka byla kriteria nakupu:
1. velikost 7" (male detske rucky, hmotnost, skladnost, prenositelnost, pouzitelnost v aute)
-velikost presne akorat, jen bych uprednostnil format 4:3 a ne 16:9 a jeste trosku nizsi hmotnost a tloustku

2. Hardware, kapacitni display, rozliseni
-co do vykonu je to tak nejak na hrane, pri beznem pouzivani (ne hry) ma obcas pomalejsi reakce (nevim cim to je), ale da se to zkousnout. Videa (do 720p, lepsi jsem jeste nezkousel) bezi prekvapive plynule. Dokonce lip nez na prvním iPadu, tam 720p neprehraju(!).
Stabilita se zda byt pri beznem provozu OK, nicmene pri manipulaci s USB a pri "divokem" instalovani aplikací mi uz tablet 2x zamrznul, pak prislo na radu tlacitko RESET a zase vsechno funguje.
-kapacitni disp. je naprosto zasadni kriterium, (nikdy nekupujte rezistivni - odezva, presnost a ovladani jsou tragicka!) -funguje docela dobre, presnost je taky relativne v poradku.
-rozliseni by mohlo byt vyssi, je zretelny rastr, ale vzhledem k cene se da akceptovat
-chybi bluetooth, GPS
-kamerka je naprosto trapna, ale co hlavne nekomunikuje se Skypem!!!

3. android 2.3.3
-pro 7" display dostacujici. Zasadni problem je v chybejicich licencich Googlu. Nejvetsi problem je s chybejicim Android Marketem, jak uz bylo ostatne napsano i ostatnimi uzivateli. Bez nej je tablet prakticky k nicemu! Instalovany noname market je na dve veci, navic z 80% z nej nelze stahovat. Pri zacatku stahovani, Getjar (tak se jmenuje ten market) spadne. Netusim kde je problem.
Dale, cokoliv stahnete z netu a nejakym zpusobem dostanete do tabletu tak stejne nefunguje (po instalaci program nebo hra nejde otevrit, vyskoci na vas hlaska "aplikace byla necekane ukoncena bla, bla, bla" prave kvuli chybejcim licencim. Mam na mysli ruzne programy jako pocasi, themata, hry predevsim od Gameloftu (napr. FIFA, NFS, Asphalt 6, FAST, NOVA) apod. Z 30ti ruznych aplikaci jsem rozbehnul vsehovsudy 5 a to jeste s problemy. Nemuzete mit Google+, Gtalk a milion dalsich uzitecnych aplikaci na ktere jsem zvyklý z plnohodnotneho androidu (SGS2).Jedinym resenim je preflashovat na jinou ROM. To je bohuzel taky prakticky neresitelny problem. Na netu jsem nasel vsehovsudy 2 romky, jenze v holandstine a navic s nekolika chybami. Navic je to samozrejme absolutne bez zaruky uspechu.

4. Konektivita
-microSDHC 32GB ADATA funguje spolehlive, jen se tezko vyndava, je hodne utopena. Dejte si velky pozor pri jejim vysouvani, je bezpodminecne nutne ji nejdriv odpojit (unmount) v nastaveni systemu. Pokud to neudelate, poskodite file system a musite ji v PC naformatovat a prijdete o vsechna data! 2x ověřeno!! :x
-zkousel jsem pripojit flashdisk 32GB Verbatim pres naprosto debilni :roll: miniUSB a redukci, bohuzel nenacetl se obsah disku, ale nevim, mozna nekde delam chybu.
"Oživeno"
Tak jsem zkusil znovu zformatovat disk, ale nic nepomohlo. Vypada to, ze milý yarvik nepodporuje flashdisky s kapacitou 32GB, protoze 2GB, ktery jsem mel po ruce bez problémů nacetl. Zajimaly by me vase zkusenosti.
-HDMI je pro me k nicemu, spis bych uvital DLNA
-nabijeni probiha pouze pres specialní kulaty konektor, tzn. o nabijeni v aute si muzete nechat zdat (autonabijecka v baleni chybí) tedy pokud nemate v aute 220V. S tim souvisi vydrz baterie, ktera sice neni nikterak slavna ale cca 3h prehravani videa by na cestu po ČR (napr. Praha-Brno, Praha-ČB aj.) detem mohla stacit. Kazdopadne to znamena nabijecku vzdycky tahnout s sebou. Mel jsem strach z dlouhe doby nabijeni, ale neni to tak hrozny. Cas doplnim az to budu mit vyzkousene z 0 na 100%.
"Oživeno"
Pozor, baterie se velmi vyrazne vybiji ve StandBy modu tedy pri zhasnutem displeji. Za cca 8hod. ubylo z baterie 70% (mozna byl aktivni nejaky proces, jeste to overim). Proto je v nastaveni funkce mozne nastaveni vypnuti komplet celeho zarizeni po urcitem case. Jenze pak je moooc fajn cekat pred kazdym pouzitim tabletu 2,5 min. nez nabehne system (vcetne microSDHC). U iPadu se mi to jeste nikdy nestalo. Zatimco u Samsungu Galaxy S2 je to naprosto bezne, takze to ukazuje na Android.

5. Cena
-3.700,- je relativne dobra cena, ale za predpokladu fungujiciho Android Marketu
-nutno pripocitat naklady na microSDHC kartu, v mem pripade 800,- za 32GB, rekl bych ze mensi ani nema smysl, 32GB jsem zaplnil pohadkama jako nic :DD

Resume
Tablet je vhodny pro prohlizeni webu (citlivost WiFi by mohla byt vyssi), prehravani videa, sledovani YouTube, cteni knih a nekolika dalsim volnocasovym aktivitam. Rozhodne nejde pouzit jako pracovni nastroj, ale k tomu ani neni urceny. Myslim, že nenarocnemu uzivateli muze docela dobre slouzit. Kez by fungoval A.Market, bez nej je tablet mene jak polovicni.

Pokud mate nejake otazky, pripadne jsem na neco zapomnel rad vam odpovim nabo doplnim. Taky budu rad kdyz se podelite o sve zkusenosti. Napr. jak rozchodit AM, preflashovani aj.

Jirak
Nové Androidě

Příspěvek od Jirak » pát 23. pro 2011 1:11:52

Po předchozích zkušenostech s různými zařízeními s Androidem jsem byl tímto zařízením docela zděšen!
Málokdo, kdo by si před zakoupením Yarvika přečetl návod a dostal se na úplně poslední stránu by si Yarvik 250 koupil.

Please note: Due to licensing regulations on Android based mobile
devices, the Yarvik Tablet is able to access the official Android
Market Place, but you will not be able to download apps.

To mluví za vše. Android v Yarvikovi není licencovaný Googlem.

Z očekávaného pomocníka se pak po zakoupení může stát noční můra.
Yarvik nabízí ve svém "skladu aplikací" jen velmi omezený sortiment programů.
Bez úprav tedy nejspíš můžete zapomenout na oblíbené aplikace, které jsou používány v mnoha dalších zařízeních s Androidem.

Aplikace Android Market po nainstalování a spuštění okamžitě havaruje. Není totiž kompatibilní s Yarvikem. Většina alternativ AM nabíí jen zlomek toho, co je pro všechny k mání zdarma, nebo za peníze.
Různé ručně stažené APK se nedaří instalovat, úspěšně nainstalované se zase nedaří spustit.

Přímo z webového rozhraní Android Marketu se nedá stáhnout nic, Yarvik vše blokuje.
Dokonce i aplikace určené pro Yarvik se často "koušou", tablet občas zamrzá, je ho pak nutno restartovat.

K hardwaru:

Nevím, zda je to chyba mého kusu, ale klávesnice špatně reaguje, písmena jsou jakoby posunuta mírně mimo. Klávesnice občas reaguje opožděně - kurzor bliká na místě, opakovaně mačkáte jedno písmeno - a pak to na Vás naráz vysype všechno, co jste pomačkali.
Správné použití klávesy Backspace je mi naprostou záhadou. Nepřišel jsem na to, kde ji mám mačkat. Jednou se dá stiknout na jednom místě, podruhé jinde, potřetí nejde stisknout vůbec nikde.
A aby toho nebylo málo, při dalších pokusech o její stisknutí dochází k náhodnému generování znaků. Takže se klávese Backspace raději vyhýbám....

Wifi
Se všemi dosud zkoušenými Androidními zařízeními fungovaly mé Wifi routery Mikrotik zabezpečené pomocí WPA2-PSK zcela normálně. Yarvik se do ani jedné z mých dvou sítí takto zabezpečených nepřipojil. Musel jsem tedy vytvořit virtuální AP s bezpečnostním profilem WEP, abych mohl komunikovat bez drátů. Že by Yarvik nepodporoval šifrování WPA2?

Prostě - co byste za ty prachy chtěli!
Jdu hledat řešení.....
Naposledy upravil(a) Jirak dne pát 23. pro 2011 3:50:41, celkem upraveno 1 x.

Jirak
Nové Androidě

Příspěvek od Jirak » pát 23. pro 2011 3:34:26

Náhrada Android Marketu
Aplikace se jmenuje 1Mobile Market for Android.
Po instalaci se chová jako běžný Android Market. Najdete zde většinu oblíbených aplikací.

Webové rozhraní 1Marketu
http://www.brothersoft.com/mobile/android/
Po prvním hledání a nalezení hledané aplikace je aplikace nutno v pravém horním rohu vybrat "Curent Device".
Vybral jsem zkusmo značku ZTE a jako telefon jsem zvolil Blade.
(Netvrdím, že to je nejlepší volba, ale zatím mi vše funguje.)

Náhrada standardního Launcheru Yarvik
Řada problémů s chováním Yarviku může být způsobena rychlostí (nebo spíš pomalostí) systému. Stejně jako u jiných zařízení se mi ukázalo nejlepší řešení nahradit standardní Launcher mnohem rychlejší verzí - LauncherPro.
Po jeho instalaci a spuštění jakékoli aplikace je třeba na dotaz "Čím aplikaci spustit?" zatrhnout okénko "Vždy použít" a vybrat volbu "LauncherPro".
LauncherPro má mnoho nastavitelných parametrů, dostupných po stisku jednoho z tlačítek a stisku "Preferences".
Yarvik teď běhá mnohem kultivovaněji. Problémy s klávesnicí téměř zmizely, přetrvává drobný problém jen u písmen zcela při okraji displeje.
LP umožňuje na plochu umístit widgety, včetně škálovatelných, lze odstranit, nebo změnit standardní (nefunkční) ikony funkcí mobilního telefonu.

jibarto
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia N 95 8 GB
Tablet: yarvik 250

Příspěvek od jibarto » čtv 29. pro 2011 20:44:16

No,tak sdílím první zkušenosti s tab.Yarvik 250...už jsem ho reklamoval,bohužel vůbec nenabíjí.... :cry: Další problém je s licencí,jak bylo posáno již výše...samozřejmě,že obchodník,či spíše jeho zástupce(rozuměj prodavač v obchodu KB EXPERT) se ani v nejmenším nezmínil o tomto problému a samozřejmě prodal...je jen otázka,zda se nezmínil schválně nebo je to jen další ovce.....takže,počkám jako pejsek 30 dní na vyřízení reklamace,ačkoli jsem v obchodě namítal,že mají na regále jiný,tedy snad funkční tablet stejného tipu...bohužel,zákon nám určuje tento postup,jak mi bylo řečeno....a tak s lítostí v oku a vědomím že to co je běžné v jakékoli zemi,tedy že zboží okamžitě vymění,když ho mají,zde to prostě nejde...ale to jsem vlastně uplně jinde.... :cry:

vajserabe
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia C7
Tablet: yarvik250

Příspěvek od vajserabe » pon 16. led 2012 16:52:37

Dostala jsem yarvik 250 a bojuju s ním. Snažím se zjistit, na co mi bude. Podařilo se mi z flashky spustit fotky a filmy, připojit se na internet. Ale nemůžu přečíst žádné pdf. Záměr byl, že bude na čtení e-knih. Manuál je "velmi" stručný. Na stránkách yarviku jsem zjistila, že ani některé pdf neotevřu (tzv. neúplné). :help:

petoch
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia

Příspěvek od petoch » úte 17. led 2012 11:12:33

pro čtení pdf si stáhněte z www.uloz.to adobe reader.apk ,,,,, a pak to jede vklidu .Co se týče marketu u modelu tab 211 jsem přehrál rom a fakčí i market + dalších x aplikací se skypem ,pak vám zde hodím odkaz na návod jak postupovat při přehrání rom .

jerius
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: yarvik tab250

Příspěvek od jerius » ned 12. úno 2012 15:14:50

petoch píše:pro čtení pdf si stáhněte z http://www.uloz.to adobe reader.apk ,,,,, a pak to jede vklidu .Co se týče marketu u modelu tab 211 jsem přehrál rom a fakčí i market + dalších x aplikací se skypem ,pak vám zde hodím odkaz na návod jak postupovat při přehrání rom .

kdy sem das ten návod?

jjohnyg
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: vf845

Příspěvek od jjohnyg » úte 14. úno 2012 7:11:25

jerius píše:
petoch píše:pro čtení pdf si stáhněte z http://www.uloz.to adobe reader.apk ,,,,, a pak to jede vklidu .Co se týče marketu u modelu tab 211 jsem přehrál rom a fakčí i market + dalších x aplikací se skypem ,pak vám zde hodím odkaz na návod jak postupovat při přehrání rom .

kdy sem das ten návod?
Zdravím, ten návod sem psal já a najdeš ho na http://www.uloz.to/12007928/navod-tab211.txt, měl by fachčit i na tvůj tablet, případně mrkni na http://code.google.com/p/yarvik-211-tcc8902/ nebo si projdi vlákno http://androidforum.cz/yarvik-tab211-t19739.html

sewerman_cz
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 mini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sewerman_cz » sob 29. pro 2012 16:12:41

Ahoj, prosím o pomoc s tímto tabletem.
Dostal se mi doruky Yarvik250 který ležel rok v šuplíku kvůli chybějícímu Marketu.
Pokoušel jsem se o přeinstalaci dle návodu, ale vždycky skončím na
fastboot flash recovery recovery.img
po stisknutí ENTER se vždy objeví hláška
< waiting for device>
Také dojde k tomu, že správce zařízení vyhodí žlutý otazník u záložky Dlaší zařízení - Android (Předtím než dám reboot tak je ovladač nainstalován správně.).

Nedokáz by mi s tímto někdo poradit.
Předem děkuji.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 29. pro 2012 16:39:47

Musíš si opatřit správný ovladač - vezmi ID hardwaru a dej ho do googlu ;)
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

sewerman_cz
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sewerman_cz » sob 29. pro 2012 16:57:50

Děkuji za nápovědu, ale kde zjistím ID hardwaru?
Díky.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 29. pro 2012 17:03:44

Ve správci zařízení.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

sewerman_cz
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sewerman_cz » sob 29. pro 2012 19:33:42

Ve správci zařízení po rebootu bylo ID:
USB\vid_18d1&pid_d00d&Rev_0100

Poté stačilo doplnit do souboru android_winusb.inf který je součásti driveru
Do části [Google.NTx86] doplnit
%SingleAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_d00d&Rev_0100
%CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_d00d
%SingleBootLoaderInterface% = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_d00d

s do části [Google.NTamd64] doplnit:
%SingleAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_d00d&Rev_0100
%CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_d00d
%SingleBootLoaderInterface% = USB_Install, USB\VID_18D1&PID_d00d

Poté jsem provedl reinstalaci hardware a flash se mi konečně podařil.

Díky za radu.

jednasest
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: ROOT Prestigio PAP4500T fw1.0.24 - JB 4.1.1 stock
Tablet: Yarvik Tab250 fw2.6.35.7 - GB 2.3.3 stock

Příspěvek od jednasest » sob 18. led 2014 17:33:33

Skúšal na ňom už niekto spojazdniť myš? Klávesnica mi funguje v poriadku, ale už dlho mám problém nejako spojazdniť myš. Čítal som, že pri 2.3.3 dali nejaký patch, aby sa vôbec objavoval kurzor, no tak som si stiahol .patch súbor(https://bugs.launchpad.net/linaro-android/+bug/771674), ale nejako netuším čo s ním, keďže tu píšu, že to mám dať do "framework/base," ale ja tu nič také nemám https://groups.google.com/forum/#!topic ... xBnkWDpSKU
Vie niekto čo s tým?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“