Ostatní tabletyGPS USB Navilock s pl2303 na MID8024

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jan Vogl
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Huawey
Tablet: Evolve Infinity, Formuler F4 turbo, Huawey tablet,

GPS USB Navilock s pl2303 na MID8024

Příspěvek od Jan Vogl » stř 18. led 2012 9:57:40

Tak se mi podařilo rozchodit USB GPS Navilock s chipem pl2303. Po předchozích neúspěšných pokusech nainstalovat ovladač pl2303.ko

# insmod pl2303.ko
insmod: init_module 'pl2303.ko' failed (Exec format error)

jsem na stránkách výrobce našel informaci:
Google Android OS is also based on Linux kernel so it also supports PL2303.
Tak jsem tomu uvěřil a podíval jsem se na problém trochu jinak.

Připojil jsem USB GPS modul a v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode jsem odškrtl volbu ( tím se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat). Dále v Poloha a zabezpečení odškrtl volbu Použít satelity GPS. Nainstaloval jsem si aplikaci Serialport_1.1.apk V této aplikaci v setup/ device jsem zvolil ttyUCB0 a baud rate nastavil na 4800. Pak jsem v té aplikaci spustil Console a na obrazovce jsem viděl jak “tečou” data ale byly to nesmyslné znaky. Android prostě nevěděl co s tím datovým tokem na USB seriál má dělat. Tak jsem nainstaloval aplikaci Terminál s právy root. A v terminálu jsem zadal:

1.

su ( enter)
setprop ro.kernel.android.gps ttyUSB0 ( enter )

Sice tomu příkazu nerozumím ale chápu to tak, že říká android kernelu že data na USB0 jsou data GPS
Poté jsem znovu připojil USB GPS modul a v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode jsem odškrtl volbu ( tím se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat). Dále v Poloha a zabezpečení odškrtl volbu Použít satelity GPS. Spustil jsem si aplikaci Serialport_1.1.apk a v této aplikaci v setup/ device jsem zvolil ttyUCB0 a baud rate nastavil na 4800. Pak jsem v té aplikaci spustil Console a na obrazovce jsem viděl jak “tečou” data a super už vidím jak tečou správná data o poloze. S radostným očekáváním jsem spustil aplikaci GPS test a vidím bohužel 0 družic. Spusil jsem jinou aplikaci SmartMap a zase 0 družic.Tak jsem stáhl aplikaci GPS Setting 1.0.

2.
Poté jsem znovu připojil USB GPS modul a v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode jsem odškrtl volbu ( tím se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat).Dále v Poloha a zabezpečení odškrtl volbu Použít satelity GPS. ( aplikace GPS Setting 1.0 si to zapne po spuštění sama ) Spustil jse aplikaci GPS setting. V Set BaudeRate jsem nastavil 4800 v Set UsbNode jsem nastavil ttyUSB0 a dal OK. Vyskočila hláška Suceseed connect to GPS. A hurá po spuštění GPS Test nebo jainá GPS aplikace už satelity vidí a vše je OK.

Závěr:
Bod 1. Uděláte jen jednou, zůstává i po restartu. Bod 2. Musíte udělat po každém restartu a také pokud například nejdříve spustíte GPS Test a pak nějakou jinou navigaci, musíte mezi těmito kroky v nastavení Androidu /Poloha a zabezpečení odškrtnout volbu Použít satelity GPS. ( aplikace GPS Setting 1.0 si to zapne po spuštění sama ) v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode zašrtnout a opět odškrtnout volbu ( tím resetuje a znovu se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat).

psej
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Gogen

Re: GPS USB Navilock s pl2303 na MID8024

Příspěvek od psej » stř 15. kvě 2013 14:32:30

Zdravím,
nerozumím tomu, kde najdu volbu nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode a Poloha a zabezpečení. Pokouším se rozchodit na tabletu Gogen TA7300, který nemá GPS. Proto připojuji přes USB CanMore GT-730FL-S.

JP

Bren
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2
Mobil 2 / ROM: Gsmart 1205

Příspěvek od Bren » pon 26. kvě 2014 20:28:45

Nevim jestli jsem to prehledl, ten GPS modul je urceny pro androida nebo je do PC a linuxova aplikace funguje na androidu?

Bren
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2
Mobil 2 / ROM: Gsmart 1205

Příspěvek od Bren » pát 30. kvě 2014 18:02:37

Tak jsem zkusil pripojit Gps modul na Usb. Nic jsem nenastavoval, jen jsem nahral Smart maps - a napsalo to, ze GPS je zapnute...dokonce modul blikal. Nekde jsem cetl ktere navigace umi pracovat s nenainstalovanym modulem, ale to uz zase nevim. Mohl bys poradit co dal, at neudelam vic skody jak uzitku.

Autor tohoto vlákna
Jan Vogl
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Huawey
Tablet: Evolve Infinity, Formuler F4 turbo, Huawey tablet,

Příspěvek od Jan Vogl » čtv 21. kvě 2015 15:01:34

Jan Vogl píše:Tak se mi podařilo rozchodit USB GPS Navilock s chipem pl2303. Po předchozích neúspěšných pokusech nainstalovat ovladač pl2303.ko

# insmod pl2303.ko
insmod: init_module 'pl2303.ko' failed (Exec format error)

jsem na stránkách výrobce našel informaci:
Google Android OS is also based on Linux kernel so it also supports PL2303.
Tak jsem tomu uvěřil a podíval jsem se na problém trochu jinak.

Připojil jsem USB GPS modul a v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode jsem odškrtl volbu ( tím se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat). Dále v Poloha a zabezpečení odškrtl volbu Použít satelity GPS. Nainstaloval jsem si aplikaci Serialport_1.1.apk V této aplikaci v setup/ device jsem zvolil ttyUCB0 a baud rate nastavil na 4800. Pak jsem v té aplikaci spustil Console a na obrazovce jsem viděl jak “tečou” data ale byly to nesmyslné znaky. Android prostě nevěděl co s tím datovým tokem na USB seriál má dělat. Tak jsem nainstaloval aplikaci Terminál s právy root. A v terminálu jsem zadal:

1.

su ( enter)
setprop ro.kernel.android.gps ttyUSB0 ( enter )

Sice tomu příkazu nerozumím ale chápu to tak, že říká android kernelu že data na USB0 jsou data GPS
Poté jsem znovu připojil USB GPS modul a v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode jsem odškrtl volbu ( tím se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat). Dále v Poloha a zabezpečení odškrtl volbu Použít satelity GPS. Spustil jsem si aplikaci Serialport_1.1.apk a v této aplikaci v setup/ device jsem zvolil ttyUCB0 a baud rate nastavil na 4800. Pak jsem v té aplikaci spustil Console a na obrazovce jsem viděl jak “tečou” data a super už vidím jak tečou správná data o poloze. S radostným očekáváním jsem spustil aplikaci GPS test a vidím bohužel 0 družic. Spusil jsem jinou aplikaci SmartMap a zase 0 družic.Tak jsem stáhl aplikaci GPS Setting 1.0.

2.
Poté jsem znovu připojil USB GPS modul a v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode jsem odškrtl volbu ( tím se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat).Dále v Poloha a zabezpečení odškrtl volbu Použít satelity GPS. ( aplikace GPS Setting 1.0 si to zapne po spuštění sama ) Spustil jse aplikaci GPS setting. V Set BaudeRate jsem nastavil 4800 v Set UsbNode jsem nastavil ttyUSB0 a dal OK. Vyskočila hláška Suceseed connect to GPS. A hurá po spuštění GPS Test nebo jainá GPS aplikace už satelity vidí a vše je OK.

Závěr:
Bod 1. Uděláte jen jednou, zůstává i po restartu. Bod 2. Musíte udělat po každém restartu a také pokud například nejdříve spustíte GPS Test a pak nějakou jinou navigaci, musíte mezi těmito kroky v nastavení Androidu /Poloha a zabezpečení odškrtnout volbu Použít satelity GPS. ( aplikace GPS Setting 1.0 si to zapne po spuštění sama ) v nastavení androidu/ advenc settings/USB Bus Mode zašrtnout a opět odškrtnout volbu ( tím resetuje a znovu se zapne napájení do USB GPS modulu a ledka na modulu začne blikat).

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“