Ostatní tabletyYarvik TAB460 GoTab Xerios 10"

Autor tohoto vlákna
D.A.N.
Nové Androidě
Reputace: 0

Yarvik TAB460 GoTab Xerios 10"

Příspěvek od D.A.N. » pon 06. úno 2012 20:07:05

Ahoj lidi. Velmi mne zaual tento tablet. Za 4 870Kč má slušné parametry, snad kromě Android Marketu. To mi ale nevadí.
Měl by to být můj první tablet, spíš tak na seznámení s Androidem, internet a na koukání filmů v posteli.
Bohužel jsem nikde nenatrefil ani na miniaturní recenzi, diskuzi apod.
Prosím prosím, jestli ho někdo máte, napište aspoň pár řádek...co display, výdrž atd.
Díky moc

tomr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Tablet: Yarvik TAB 460

Re: Yarvik TAB460 GoTab Xerios 10"

Příspěvek od tomr » stř 08. úno 2012 10:10:06

Mám ho doma druhý den.
Displej: kapacitní, ve hře Fruit Ninja zvládá bez problémů 4 současné doteky a hra je velice plynulá.
Baterie: nabíjí se cca 6 hodin a stejný čas vydrží při zapnutém tabletu. To nabíjení by mohlo být rychlejší.
USB port 1: zkoušel jsem USB myš i bezdrátovou USB myš a flash disk, vše fungovalo (pouze se mi zdá jakoby tento port byl USB 1.1)
USB port 2 (mini USB): (do tohoto portu se dá připojit redukce pro připojení USB periferií a nebo bez redukce lze propojit tablet s PC). Zde to vypadá na USB 2.0 - rychlost kopírování dat z PC byla tak 6MB/s
Zvuk: výstup je zezadu, mohl by být lepší, ale na filmy stačí
Kamera: Skype funguje, to mi stačí
Zpracování: Tablet není sešroubovaný ale jenom zaklapnutý (spodní a horní část do sebe). Z toho důvodu je asi na spodní straně tabletu docela ostrá hrana kolem celého tabletu. To mohli vymyslet lépe a udělat to oblé. Ale už jsem si zvyknul. Zadní strana je lesklý plast, kolem displeje matný plast. Tlačítka zpět, home a menu jdou trochu ztuha a musí se držet aspoň půl sekundy, nestačí jenom kliknout. Chybí tlačítka pro hlasitost, jsou jenom v liště androida. I tlačítka home, zpět a menu jsou v liště androida.
Videa: zatím přehrál úplně vše a bez čekání při spuštění.

Tablet je docela svižný, akorát oproti telefonu kde je rozlišení 800 x 480 na 4 palce, zde je rozlišení 1024 x 600 bodů na 10 palců. To rozlišení mi přijde docela hrubé. Ale je to jenom nezvyk, stejný displej mají i netbooky.

Software: Je ho tam docela málo, ale z 1mobile.com se dá stáhnout market podobný android marketu, odkud lze stahovat free věci. Takže v tabletu už mám Go Launcher, nějakou čtečku na velká PDF, galerii fotek jsem také nahradil jinou, rychlejší a místo prohlížeče mám Operu.

Není přibaleno žádné pouzdro a nevím kde sehnat fólii na displej.

Aktualizace:
Sehnal jsem si HDMI kabel a propojil to s HD televizí. Normálně to obraz zrcadlilo (menu, hry, internet), tzn. to co vidím na yarviku vidím i na televizi. Když pustím film, tak se obraz na yarviku vypne a je pouze na televizi (že by to pouštěl do TV v HD rozlišení). Do televize se posílá i zvuk, takže na filmy je super. Zvuk mě docela překvapil, nečekal jsem že bude mít basy. Barvy taky super.

Nabíjení:
Asi mám vadnej kousek - budu reklamovat - konektor nabíjí pouze v určitě pozici když ho tlačím na stranu (asi studenej spoj u konektoru). Zkoušel jsem to nabíjet i přes mini USB, ale nabíjí to podle Gauge Battery Monitor grafu 3x pomaleji. Je dobré, ale že člověk nemusí mít originál kolíkovou nabíječku a nabije to i přes USB.
Naposledy upravil(a) tomr dne sob 11. úno 2012 23:39:54, celkem upraveno 1 x.

petoch
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia

Příspěvek od petoch » stř 08. úno 2012 14:36:56

bud rad ze mas kapacitni displej.ja mam yarvik tab 211 s rezistivnim a je to katastrofa,,prehraj rom a pojede ti android market jako me :)

Xilum
Nové Androidě

Příspěvek od Xilum » čtv 09. úno 2012 18:54:07

Skype funguje - mám chápat tak, že funguje i s videem?
A jak to vypadá s odpojováním se od sítě. Na starším Yarviku se to odpojovalo docela často a rychlost taky nic moc (třeba live hovor po Skypu to prakticky nestíhalo).

Předem díky za info

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » sob 11. úno 2012 23:26:13

Skype funguje i s videem.
Přeci jenom Cortex A8 procesor je něco jiného než Infothmic CPU.
A neodpojuje se mi.

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » sob 11. úno 2012 23:44:10

Jestli něco potřebujete ještě vědět, tak se zeptejte.
Teď jsem rozchodil i streamování videí z NAS úložíště.
Přes WIFI v pohodě stíhá všechny filmy kromě videí s vysokým bitrate, ale to je problém mého NASu, který zvládá pouze 2.2MB/s

Autor tohoto vlákna
D.A.N.
Nové Androidě

Příspěvek od D.A.N. » pon 13. úno 2012 18:39:27

tomr: perfektni info, díky moc, ani jsem nedoufal že se někdo ozve. Super :thumbup:

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » pon 13. úno 2012 18:58:43

Android Market rozchozen na TAB 460 za 5 minut ;-)
i root s aplikací Superuser.apk

ValMor
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG OO

Příspěvek od ValMor » úte 14. úno 2012 11:42:24

Jak s tim android marketem? Resp jak nainstalovat a jak funguje (daji se z nej normalne stahovat a updatovat veci)? Docela by me to zajimalo :)

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » úte 14. úno 2012 22:28:05

No, já jsem použil následující postup, který teda u mě fungoval:
Android market se neinstaluje, pouze se nakopíruje na správné místo v zařízení, kam normálně není přístup.

1. Zapnout v tabletu režim ladění přes USB
2. Stáhnout si z webu PDANET (jsou to ovladače pro android)(http://junefabrics.com/android/download.php)
Postupovat podle instalačky PDANET a v pravou chvíli připojit tablet a počkat až se to ve Windows nainstaluje.
3. Najít na internetu "root_701.rar" a rozbalit (v google je to hned první odkaz na mediafire)
4. Najít na internetu novou verzi Superuser.apk a zkopírovat do toho rozbaleného adresáře
(a nebo ponechat tu starou co je v tom adresáři).
5. Najít na internetu novou verzi Android marketu, přejmenovat ji na Vending.apk a zase zkopírovat do toho rozbaleného adresáře.
(staré verze android marketu jsou pomalé)
6. Spustit příkazový řádek ve windows (cmd) a přes "cd" se dostat do toho rozbaleného adresáře.
7. Pak stačí napsat následující příkazy:

Kód: Vybrat vše

adb shell mount -o remount,rw /dev/block/mmcblk2p2 /system
adb push Superuser.apk /system/app/Superuser.apk
adb push Vending.apk /system/app/Vending.apk
adb shell reboot
První příkaz si přihlásíme yarvik paměť v počítači pro zápis
druhej a třetí příkaz tam nakopírujeme ty dva soubory
a čtvrtej příkaz restartuje tablet

Po restartu by v aplikacích měly přibýt dvě aplikace Android Market a Superuser.
Market mi nefungoval, dokud jsme neprovedl obnovení továrního nastavení.
Aplikace superuser - když si nainstaluješ nějakou aplikaci, která vyžaduje root práva, tak se tě zeptá jestli opravdu chceš té aplikaci povolit přístup root. Zkoušel jsem nějaký free "root browser lite" z marketu (a opravdu se při startu tohoto programu aplikace superuser zeptala, zda chci této aplikaci udělit vyjímku a povolit jí root přístup. Načež si ještě aplikace superuser sama aktualizovala "su" program v tabletu. Pokud to chceš vrátit do původního stavu, stačí právě přes root browser lite s povoleným root oprávněním vymazat v system/app tyto dvě aplikace a restartovat tablet.

Není to asi plnohodnotný root tabletu, ale mě to postačuje.
Psal jsem tento návod po paměti, takže snad jsem to napsal správně ;-)

ValMor
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG OO

Příspěvek od ValMor » stř 15. úno 2012 6:22:39

super diky vyzkousim ... a z marketu jde tedy normalne stahovat bez omezeni?

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » stř 15. úno 2012 14:36:24

Stáhnout z marketu si můžeš to co si koupíš ;-)
To je to omezení ;-)

dexter5
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: yarvik tab 211

Příspěvek od dexter5 » stř 15. úno 2012 16:40:05

ne to jde stahnout vpohode i free aplikace

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » čtv 16. úno 2012 23:56:29

Jakou frekvenci procesoru vám píše tento tablet?

Na krabici a na webu píšou 1,2GHz.

Zkoušel jsem Quadrant Benchmark a AnTuTu CPU Master z Marketu a oba píšou 1,008 GHz

A z firmy Yarvik mi odpověděli, že to není možné. Že ty programy jsou nepřesné. Procesor je prý schopen běžet od 60MHz do 1,5GHz a oni ho nastavili na 1,2GHz.

Jenomže když si tam pustím AnTuTU CPU Master na přetaktování procesoru, tak píše že nastavená min. frekvence je 60MHz, nastavená max. frekvence je 1,008GHz. Posuvníkem to můžu ale posunout až na 1,5GHz.

Takže se mi zdá že z výroby to mám nastavené na 1,008GHz a ne na 1,2GHz.

Že by měli zmetkovou výrobu a vadným kusům snižovali frekvenci, aby normálně fungovali?

micek.luki
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od micek.luki » ned 19. úno 2012 1:02:07

Ahoj není mi jasné jak je to u tohohle tabletu s Android Marketem. Mohl by mi to někdo vysvětlit?? Díky

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » ned 19. úno 2012 14:11:39

Díky nějakým licencím tam od výrobce Android Market není nainstalován. Místo toho je tam alternativní Market "Get Jar", kde ale není tolik aplikací a mám dojem že jsou tam jen aplikace zdarma.

Android Market nelze jednoduše instalovat, nenainstaloval by se na správné místo. Aby fungoval, musí být "pouze" nakopírován do systémového adresáře, kde spuštěné aplikace mají větší oprávnění. Problém je, že normálně uživatel nemá přístup do systému, aby tam mohl cokoliv nakopírovat nebo smazat. Když Android Market jenom nainstaluješ, tak funguje do té míry, že si můžeš prohlížet aplikace, ale žádnou si nestáhneš.

Takže výše uvedeným způsobem tam můžeš android market nakopírovat a pak bude fungovat..

dexter5
Nové Androidě

Příspěvek od dexter5 » ned 19. úno 2012 17:38:06

přehraj rom a bude ti fungovat jako mě, akorat nektery aplikace nejsou kompatibilni.zatim jsem neprisel na to jak to udelat aby jeli vsechny

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » pon 20. úno 2012 14:13:34

Nedoporučoval bych zatím tam cpát nějakou alternativní ROM, oni totiž žádné alternativní romky pro toto zařízení ještě nejsou.

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » stř 22. úno 2012 15:09:37

Ahoj vsem,

zvazuju ho ... pro deti na hry a malovani, pro sebe na monografii a comix.

Jak se s nim pracuje, kdyz Home a Nabidka jsou z boku (seshora)? (Back je vedle displeje, ja ale mam zkusenost jen s telefonama, kde jsou tydle 3 nutnosti)
EDIT: Todle me trochu otravuje, protoze vse, vcetne launcheru pouzivam ve full screen (bodejd ne kdyz je to 16:9 a pouzivam tablet klavesnici, takze na editacni okno toho vazne moc nezbude), ale da se na to zvyknout. Samostatne klavesy vedle back by byly lepsi.

Rozbehal jste nekdo yotube videa?
EDIT: Po doinstalovani Marketu jsem nainstaloval Youtube clienta, nebo to z Opery hraju primo.

Zaznamenal jste nekdo problem s nejakou hrou? (Fruit Ninja, Angry Birds jsem zahlid ze bezi)
Pripojujete se nekdo na Synology pres Sambu nebo NFS?
EDIT: Pouzivam CifsManager a Total Commanderem prochazim /mnt/synology a poustim, co je potreba.

Firefox vam bezi?
EDIT: Ano bez problemu, ale Opera Mobile se trosku lepe ovlada a podporuje Flash.

Predpokladam ze archiv vysilani televizi nebezi (Nova).

moc dik
mech1
Naposledy upravil(a) mech1 dne čtv 08. bře 2012 11:02:58, celkem upraveno 1 x.
nejedu v kladu

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » čtv 23. úno 2012 13:48:23

Když jsem ho měl pár dní, tak jsem se snažil používat hardwarový tlačítka, ale nyní je využívám pouze vyjímečně, když je nějaká aplikace přes celou obrazovku, jinak totiž v horní liště je pro každé toto tlačítko ikonka se stejnou funkcí, stačí na ní zmáčknout. Je to rychlejší než hledat hardwarové tlačítka.

Youtube videa fungujou, přímo na stránkách výrobce je ve fórů popis co nastavit, aby šlapala.

některé hry tam nerozeběhneš, většinou od gameloftu (oni mají různé verze pro různá zařízení, většinou ta nejprodávanější zařízení, pak člověk musí hledat kterému zařízení se nejvíc podobá jeho tablet), problém je v rozlišení obrazovky asi, v nastavení obrazovky je ale možnost jednoho nastavení kvůli hrám. pomůže to nezapínat ;-)
jinak vím že tam fungujou:

Angry Birds, Angry Birds Seasons, Fruit Ninja, Guerilla Bob, Jelly Defense ,JetCar Stunts ,Jevels Star ,Montezuma 2 ,Multiponk ,Puzzle Sphere ,Romance of Rome ,Sprinkle ,Train Crisis HD ,Where is my Water ,World of goo ,Random machjong ,Trial X2 Winter ,Reckless Racing ,Whale Trail ,Farm Frenzy 3 ,Gem Miner ,Osmos HD ,Tongue Tied ,Great Little War game ,Great Little War game: All out war

Na synology nevím, ale jinej síťovej disk používám. Nejlepší je použít ES file manager nebo Ghost commander s pluginem. S tím prvním managerem ve spojení s RockPlayerem se dají přehrávat videa přímo z úložiště. Ten druhej je lepší na kopírování souborů (dva panely jako v Total Commanderu např.)

Firefox nepoužívám, neumí flash, preferuju operu.

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » čtv 23. úno 2012 13:59:07

Dik, vcera sem ho nakonec koupil a uvidim, jak se s tim poperu ;-)
nejedu v kladu

dexter5
Nové Androidě

Příspěvek od dexter5 » čtv 23. úno 2012 14:16:11

tomr : stahni si radsi samotnou aplikaci youtube,,dobrej market dost podobnej originalu je na www.1mobile.com

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » čtv 23. úno 2012 14:29:22

Ten pouzivam, odtamtud sem sosl Youtube, ale prislo mi, ze to nejak presmerovava pres web browser. Jeste to juknu, nemel jsem cas ...
Nastesti mam vetsinu veci v APK i s historii.
nejedu v kladu

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » ned 04. bře 2012 20:27:56

Ohledně těch her, z Gameloftu fungujou hry verze pro Samsung Galaxy Tab P-1000.

A nebo pak je třeba udělat toto:

http://www.thegalaxytab.com/2010/11/07/ ... alaxy-tab/

a nainstalovat hry pro Samsung Galaxy S2

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » úte 06. bře 2012 19:38:40

Mam ho doma a jsem s nim docela spkojenej :-) Hlavne deti teda.
Zatim jsem nenarazil na app co by mi nesla, pozdeji dodam seznam co me nopak jde.

VYRESENO - Market mi schovava nektery aplikace, snazil jsem se upravit build.prop, ale upsal jsem se a po par cyklickych bootech proved hardp-reset. Mate nekdo zkusenost, jak to spravne upravit?
V souboru build.prop zmenime nasledujci polozky a po restartu si Market mysli, ze mame Samsung Galaxy Tab P-1000:

ro.product.model=GT-P1000
ro.product.brand=Samsung
ro.build.description=GT-P1000-user 2.3.3 GINGERBREAD DXJPI release-keys
ro.build.fingerprint=samsung/GT-P1000/GT-P1000:2.3.3/GINGERBREAD/DXJPI:user/release-keys
Nemuzu prijit na par veci:
- Flash mi jde, treba v Opere, prehraju youtube a iDnes, ale ten archiv Nova - Voyo jsem nerozbehal, vzdy to hodi STORAGE-ERROR-MESSAGE-HEADER.
- Musi mit pripojeny FlashDisk ext2? Jeste jsem to nezkousel, ale mam 1TB disk s NTFS.
nejedu v kladu

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » sob 10. bře 2012 22:53:05

Co všechno se změnilo s tím upraveným build.prop?

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » pon 12. bře 2012 11:11:17

Mno ja myslel, ze to je tvoje rada :-D Psal jsi ...
Ohledně těch her, z Gameloftu fungujou hry verze pro Samsung Galaxy Tab P-1000.
Mno tak jsem si nasel FingerPrint toho Samsungu a upravil si build.prop. Nabidka aplikaci na Play (Marketu) je vetsi, ale vsechny to porad nejsou :-C
Domnivam se, ze je to diky:

# ro.build.product is obsolete; use ro.product.device
ro.build.product=GT-P1000
ro.product.device=GT-P1000
jakmile zmenim jednu z tehle dvou, dostanu se do cyklickeho bootovani a musim device vratit do tovarniho nastaveni a opravit v build.prop tydle dve polozky zpet, jinak to nevobootuje!

Chtel jsem na Play koupit (nemusm je hrat) ty 2 hry od Gameloftu, ale nedovili mi to zaplatit.
nejedu v kladu

tomr
Nové Androidě

Příspěvek od tomr » pon 23. dub 2012 10:10:17

Doporučuju všem si stáhnout update na ICS 4.03.
Je to oficiální ROM od Yarviku, dá se stáhnout z úvodní stránky jejich webu (kliknout na reklamní banner, který za 5 sekund zmizí) - sám jsem to hledal asi 15 minut než jsem si toho všimnul ;-).
Po instalaci je tablet svižnější. Další změna je, že tlačítka home a menu slouží k ovládání hlasitosti.
Tlačítka home a menu jsou neustále k dispozi v dolní liště. Jedinná nevýhoda je, že ta lišta nezmizí ani u her.
Označení tabletu se změní na 464.

Součástí jsou nově tři aplikace Office Suite Viewer, čtečka knih ve formátu epub, txt, ... a es file manager.
ES file manager je v nějaké divné oem verzi.

Jelikož je tablet pořád odemčený, tak jsem si es file manager nahradil verzí z marketu - je lepší a smazal get jar.
Market jde nakopírovat velice jednoduše přes program root explorer (r2172.apk), stačí v něm kliknout na tlačítko R/W a systémová část je otevřená k zápisu.
Pak akorát změnit vlastníka na root a upravit práva jako mají okolní aplikace. Vše pomocí root exploreru a klikáním.

Tommy92
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC
Tablet: Yarvik TAB464

Yarvik TAB460 GoTab Xerios 10"

Příspěvek od Tommy92 » ned 12. srp 2012 20:13:06

Je po starostech, v této době vydal Yarvik na jeho stránkách aktualizaci systému android. Nová verze označená 4.0.4 má již v sobě Google Play, takže již nemusítě rootovat svoje tablety. Aktualizaci a popis instalace naleznete zde: http://www.yarvik.com/en/android404_upgrade/
nainstalnul jsem to a šlape jako hodinky a všechny aplikačky fungují bez problémů.

šaman
Nové Androidě
Tablet: Yarvik xerios 464 Tab

Příspěvek od šaman » ned 16. zář 2012 20:56:40

Potvrzuju. Upgrade na 4.0.4 proběhl bez problémů. Začínám si na nové prostředí zvykat. Paráda.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“