Ostatní tabletyVýběr tabletu - vím, co chci, ale nabídka je příliš široká

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
novakova
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Wave II

Výběr tabletu - vím, co chci, ale nabídka je příliš široká

Příspěvek od novakova » ned 01. dub 2012 20:09:26

Dobrý den, prosím o radu s výběrem tabletu. Snažila jsem se toho správného dopátrat sama, nicméně v současnosti je nabídka tak široká, že se v ní prostě sama nemám šanci vyznat. A vzhledem k tomu, že jsem v oblasti tabletů úplný nováček, ocením jakoukoliv radu či tip.

Tablet chci využívat k práci (online správa webových stránek), jako čtečku e-knih, dokumentů, PDF, ke klasickým aktivitám jako surfování po internetu, maily, sledování videí (z paměti, na internetu), poslechu hudby, hraní her, správě a editaci dokumentů.

Určitě chci, aby notebook obsahoval možnost vložit SD kartu, ocenila bych i USB výstup (nicméně není nutností). konektivita: edge, gprs, 3g

Jde mi hlavně o to, aby se tablet "nekousal", nesekal a nezpomaloval - z toho mám asi největší obavy.

Velikost displeje mezi 7 a 10 palci.

Vyplatí se investovat do "ověřené" značky typu Acer, Asus, Apple či Samsung kvůli podpoře, servisu?

Poslední dotaz: Osobně mám docela slabost pro značku Samsung (kladné zkušenosti s dvěma mobilními telefony a digitálním fotoaparátem), proto mě poměrně láká tablet Samsung Galaxy pad 7.7, ale asi je to názor zapříčiněný kladným vztahem k této značce. Jaký je váš názor na tento konkrétní typ?

bejvalo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Tablet: Nexus 7

Re: Výběr tabletu - vím, co chci, ale nabídka je příliš širo

Příspěvek od bejvalo » čtv 05. dub 2012 11:03:26

já osobně si myslím, že samsungnem nic nepokazíš. trošku jsem se inspiroval tady http://www.mobilmania.cz/Katalog-tablet ... ection=323 ale nakonec pro mě vylezl huawei media pad 7". a spokojenost největší. nechtěl jsem nic velkého. http://www.svetandroida.cz/huawei-media ... kou-201202 neuměl telefonovat, ale s updatem už umí a navíc se pro něj chystá android 4.0

vacoma
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Advance
Tablet: Acer Iconia Tab A500
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vacoma » čtv 05. dub 2012 12:37:11

Já bych Ti určitě doporučil Acer Iconia Tab A500 sám jsem ho kupoval asi před měsícem za 9000,- a nemůžu si vůbec stěžovat. Má vše co požaduješ plnohodnotný USB vstup, možnost rozšířené paměťi pomocí Micro SDHC karty. Na prohlížení internetového obsahu, čtení knih či sledování filmů je perfektní. Tablet se vůbec nekouše ani nijak špatně nereaguje a na konci měsíce by měl dostat konečně ICS od kterého se čeká ještě vylepšení plynulosti atd. Výdrž baterie při prohlížení webových stránek, poslouchání muziky a sledování filmů je okolo 8-9 hodin, což podle mě stačí. Má 10 palcový displej, což je pro mě ideál. Jinak Samsung oproti tomu nemá USB, nemá hliníkovou konstrukci a nejde rozšířit paměťovými kartami a ve videorecenzi na YouTube jsem slyšel, že je oproti Aceru více sekavý, díky své grafické nástavbě Touchwiz, viz zde. http://www.youtube.com/watch?v=bZiBrdb5TJQ Jinak samozřejmě Samsung má také své výhody a to hlavně asi lepší design podle mnohých, je tenčí a lehčí a má delší výdrž baterie, což je podlě mě, ale nepodstatné jestli vydrží 9 nebo 12 hodin. Já tablet používám každý den většinou na čtení a nabíjím ho, tak dvakrát týdně. Jinak doporučuji Ti prohlídnout si různé videorecenze a rozhodnout se podle toho co Ti vyhovuje nejvíce.

Autor tohoto vlákna
novakova
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Wave II

Příspěvek od novakova » pát 06. dub 2012 15:11:14

Moc děkuji za tipy! zřejmě to ale i přes rady bude ještě na dlouho :-)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 06. dub 2012 15:21:25

novakova píše: Vyplatí se investovat do "ověřené" značky typu Acer, Asus, Apple či Samsung kvůli podpoře, servisu?
To každopádně. Neznačkový tablety od neznámých výrobců jsou zajíc v pytli, nikdy nevíš co si přineseš domů. Pak je tu podpora výrobce, opravy, reklamace, záruka, updaty OS (tohle všechno u těch neznačkových prostě nemáš).
Poslední dotaz: Osobně mám docela slabost pro značku Samsung (kladné zkušenosti s dvěma mobilními telefony a digitálním fotoaparátem), proto mě poměrně láká tablet Samsung Galaxy pad 7.7, ale asi je to názor zapříčiněný kladným vztahem k této značce. Jaký je váš názor na tento konkrétní typ?
Není to špatná volba. Ale 7" je zase dost málo. Já osobně bych volil 8" nebo 9", možná i 10".
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

TabletStore
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Twitter: Tablet_SK
Tablet: Každú chvíľu iný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TabletStore » ned 15. dub 2012 11:22:10

Samsung P6800 teda 7,7" je fakt parádny, tie rozmery mne osobne prídu úplne akurát - navyše ta zadná hliníková časť pôsobí veľmi solídne, Super AMOLED displej je takisto skvelý - čiže z tohto pohľadu by som ho určite odporučil sám som ho istú dobu používal - len samozrejme je to tablet so super výbavou a perfektnou konštrukciou a za to je treba priplatit :) (ak to teda porovnáme napríklad s neznačkovými tabletmi)
:arrow: http://www.tabletstore.sk - najširšia online ponuka tablet pc :)

filthy
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE Xmini ST15i -- SE Xmini ST15i
Tablet: SGT-P1000 -- SGT-P6800
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filthy » ned 29. dub 2012 15:15:02

SGT 7.7 nebo P6800 můžu vřele doporučit, mám ho teda chvíli, ale jsem maximálně spokojenej. Výbornej tablet, Samsung je obecně v tabletech značková loď a nemůžeš koupí této značky nic zásadního pokazit.

Lukas3k
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: iPhone 5
Mobil 2 / ROM: SG Note 3
Tablet: iPad Mini
Rom: romy nemám rád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas3k » ned 29. dub 2012 15:28:43

A co takle desetipalcový kousek od Lenovo? Ptáte se proč? Protože má už v sobě šikovné dotykové pero a to může být na práci dobré. Taky je solidně postavený a není to žádná leštěnka ala Samsung, prostě pracovní stroj.
Technikus: HTC One, Samsung Galaxy Tab 7.7
Nejsem ovce, mám rád Apple, iOS, HTC, Android a nejvíce mou slečnu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“