Ostatní tabletyTablet pro dceru

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
macula
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC 8S
Tablet: MK 802 III S 8GB

Tablet pro dceru

Příspěvek od macula » úte 18. zář 2012 10:53:58

Zdravím, konečně jsem se rozhoupal k pořízení tabletu. Já jsem pevně rozhodnut pro Samsung Galaxy Note 10.1, který budu používat převážně pracovně, ale větší oříšek pro mě je, co vybrat dceři, které je 8 let. Moje základní požadavky pro její tablet jsou:

Displej min. 10"
Android 4
Možnost zakoupení v nějakém známém českém eshopu
Malá tloušťka
USB
Slot pro paměťové karty
Cena max 4500,-

Z těchto parametrů mi vychází nejlépe Navon Platinum 10", je to asi nějaká horká novinka, protože jsem k němu nenašel žádné recenze. Nemáte někdo zkušenosti s tímto tabletem či alespoň s touto značkou a kvalitou jejich výrobků?

Nebo byste doporučili něco jiného?

Předem děkuji za vaše reakce
M

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Tablet pro dceru

Příspěvek od ramon.dexter » úte 18. zář 2012 11:16:52

No, bohatě by ti stačil 7". 10" je pro 8 letý dítě dost veliký a silně neskladný.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
macula
Nové Androidě

Příspěvek od macula » úte 18. zář 2012 12:15:32

No já nevím, v reálu jsem viděl nějaký 7" Samsung a přišel mi hodně malý. Na pohádky, hry a sem tam internet bych řekl, že pro ni bude 10" lepších. Nepředpokládám, že jej bude všude tahat sebou.

pk76
Robot
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Příspěvek od pk76 » úte 18. zář 2012 13:12:35

No mam Cube u30GT s 10" a vazi cca 650g a musim rict ze ho drzet v ruce je docela zabiracka, myslim ze 7" by taky stacil.

Autor tohoto vlákna
macula
Nové Androidě

Příspěvek od macula » stř 19. zář 2012 12:54:15

Tak jsem si nakreslil a vytiskl 10" a 7" tablet 1:1 a musím říct, že ideální rozměr by byl někde mezi :). Pokud bych však přistoupil na 7", tak při zachování rozlišení 1024x600 bych za stejný peníze získal možná kvalitnější ale menší displej. Takže z 10" neslevím. Díky za vaše názory, ale spíše by mě zajímalo, jestli někdo nemá nějaké zkušenosti s tabletem Navon Platinum 10" ;) .

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 19. zář 2012 13:01:04

Bože můj, posuzuješ to ze svýho pohledu. Zeptej se spíš dcery, co ji přijde lepší, jestli těch 7 palců, nebo 10 palců. Tablet kupuješ pro dceru, ne pro sebe, takže nerozhoduj ty.

Autor tohoto vlákna
macula
Nové Androidě

Příspěvek od macula » stř 19. zář 2012 14:33:56

Hele, brzdi trochu, jo? ;)

1. má to být překvapení na Vánoce
2. je jí teprve 8 (moc malá na to, aby velikost tabletu správně posoudila)
3. na vlastní oči jsem viděl, že i 5-ti letá holčička si normálně hraje s iPadem a je to její nejoblíbenější hračka
4. až by uviděla můj tablet (Samsung Galaxy Note 10.1), tak by chtěla taky tak velký, znám ji :)
5. výběr tabletu jsem schopen posoudit i z její strany

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 19. zář 2012 14:46:08

Proč mám hned brzdit? Říkám pouze jak to je. Pro malý dítě bych pořídil 7 palců, je to dostačující. Když už nic jinýho, ty 10 palcový mrchy jsou těžký.

A jestli to má být překvapení na vánoce, tak bych to moc neřešil. Ono se toho může do vánoc ještě objevit...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 207
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Tablet pro dceru

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. zář 2012 15:26:23

macula píše:Hele, brzdi trochu, jo? ;)

1. má to být překvapení na Vánoce
2. je jí teprve 8 (moc malá na to, aby velikost tabletu správně posoudila)
3. na vlastní oči jsem viděl, že i 5-ti letá holčička si normálně hraje s iPadem a je to její nejoblíbenější hračka
4. až by uviděla můj tablet (Samsung Galaxy Note 10.1), tak by chtěla taky tak velký, znám ji :)
5. výběr tabletu jsem schopen posoudit i z její strany
Ad 2) a 3) nechtěj vidět, co z takových dětí vyroste... Počítač s dítětem komunikuje (na rozdíl od běžných hraček, kde musí dítě zapojovat fantazii) a dítě tak ztrácí potřebu komunikovat s rodiči a dalšími dětmi a raději se bude celé dny válet u počítače...

Sorry za psychologickou vložku, ale nechápu, jak může někdo vědomě takto kazit vlastní dítě.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 19. zář 2012 15:52:14

To neni o pristrojich, ale o vychove. Ostatne jako u vseho.
Je rozdil mezi tim, pokud diteti pustim pohadku, nebo neco o zviratkach a nebo pokud mu zapnu bednu jen abych se ho zbavil. To same PC/mobil/tablet/konzole atd... Takze kdyz si budu hrat s tim ditetem na tabletu hodku denne a budu se mu tu hodku venovat, nic spatneho na tom nevidim. Co se tyce her, tak to, ze by clovek nemel vybirat hry typu Dead Space a Dead Trigger, doufam nemusim zminovat :)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. zář 2012 16:05:47

Samozřejmě, naší 5-ti leté taky občas pustíme pohádku nebo na nějakých dětských webech s ní děláme různé úkoly. Ale maximálně 1-2x týdně půl hodiny a hlavně v naší přítomnosti. Není nic horšího, než tak malé dítě zavřít do pokojíku, ať si hraje s počítačem. Za chvíli bude obrovský problém ho z tama vůbec dostat. Na počítač má času dost do doby, než ho opravdu bude potřebovat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
macula
Nové Androidě

Příspěvek od macula » stř 19. zář 2012 16:28:01

V pohodě, my ji vedeme naštěstí trochu jinou cestou. Ráda hraje tenis, maluje, jezdí na koni, fotí (hodně jezdíme na výlety) a když to jde, tak jdeme na hřiště za jejími kamarády a kamarádkami. Její koníčky se snažíme co nejvíce podporovat. U počítače a u televize je úplně minimálně. Žijeme však v moderním světě a tablet ji chci koupit proto, aby se naučila podobné věci ovládat a používat. Kromě přístupu na internet a hraní her a pouštění pohádek jej může třeba použít i jako fotobanku, může si tam psát, co mají za domácí úkoly, kdy má tréning, atd. Já osobně beru tablet spíše jako pracovní nástroj.

StSv
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Příspěvek od StSv » stř 19. zář 2012 16:34:07

Už se těším, jak budete psát po Vánocích, jak dcerušce 10" tablet s hmotností okolo půl kila - 600g spadl z ruky a celej se posral :D

Asi si "přihřeju svojí polívčičku", za mě je to tento (jo, je předraženej, ale normálně se dá sehnat za 3000, jen se ještě moc nerozšířil do ČR takže je to drahý presell).

Mimochodem, ten Navon má skvěle debilní rozlišení (1024x600) a 1 GHz rozhodně na 10" tablet rozhodně stačit nebude (to je ostatně důvod, proč jsem si nekoupil GoClever TAB A103) - bude se pěkně hustě lagovat i při běžném používání (a nevěřím, že tam nebude hrát hry v dnešní době...) a TFT display je na zkažení očiček...

A když už si ho budete chtít koupit, doporučuji ne přes alzu, protože tam je většinou o 1/4 - 1/2 dražší :D

P.S.: Zajímavé je, že Navon Platinum jaksi není rozšířen do zahraničí, alespoň podle eBaye a Aliexpressu.

-Můj názor
Naposledy upravil(a) StSv dne stř 19. zář 2012 16:35:39, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
macula
Nové Androidě

Příspěvek od macula » stř 19. zář 2012 16:35:12

Jo a ta 5-ti letá holčička s iPadem? Ta je navíc, na svůj věk, velice inteligentní a rodiče by také nic podobného nepřipustili. Tablet není samozřejmě její, ale tatínka ;).

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. zář 2012 16:41:23

Ok, když se to dělá s mírou a pod dozorem, tak to může jít, ale obávám se, že přímo osobní vlastnictví takového přístroje už je za rozumnou hranicí. Taky je naivní si myslet, že uhlídáte, co všechno s ním bude dělat. Brzy dojde na chvíle, kdy se jí nebude od přístroje chtít odcházet, vždyť je přece její :) Naopak obavy, aby náhodou něco nepromeškala nejsou vůbec na místě, děti se naučí ovládat jakýkoliv přístroj velmi snadno, podstatně rychleji, než dospělý. Nemám o sobě mínění, že bych byl technický antitalent, ale co všechno zvládá malá po jedné ukázce, to nechápu :) Tak přeji, ať to uhlídáte!

Autor tohoto vlákna
macula
Nové Androidě

Příspěvek od macula » stř 19. zář 2012 16:53:19

StSv píše:Už se těším, jak budete psát po Vánocích, jak dcerušce 10" tablet s hmotností okolo půl kila - 600g spadl z ruky a celej se posral :D
No tak to si piš, že toto byste se nikdy nedozvěděli :lol:

StSv píše:Asi si "přihřeju svojí polívčičku", za mě je to tento (jo, je předraženej, ale normálně se dá sehnat za 3000, jen se ještě moc nerozšířil do ČR takže je to drahý presell).
Ainol NOVO byl první tablet, o kterém jsem uvažoval, ale právě kvůli tomu 7" displeji jsem jej nakonec zavrhl.
StSv píše:Mimochodem, ten Navon má skvěle debilní rozlišení (1024x600) a 1 GHz rozhodně na 10" tablet rozhodně stačit nebude (to je ostatně důvod, proč jsem si nekoupil GoClever TAB A103) - bude se pěkně hustě lagovat i při běžném používání (a nevěřím, že tam nebude hrát hry v dnešní době...) a TFT display je na zkažení očiček...
Toto rozlišení má většina tabletů i s podobně výkonným procesorem. Myslel jsem, že právě 1024x600 není nic extra s čím by si procesor neporadil. A TFT displej má většina monitorů, notebooků i tabletů, nebo ne?
StSv píše:A když už si ho budete chtít koupit, doporučuji ne přes alzu, protože tam je většinou o 1/4 - 1/2 dražší :D
Upřednostňuji ověřené shopy a Alza je mi sympatická, ale není podmínkou, že tablet musím koupit právě tam.
StSv píše:P.S.: Zajímavé je, že Navon Platinum jaksi není rozšířen do zahraničí, alespoň podle eBaye a Aliexpressu.
Novinka?
StSv píše:-Můj názor
Díky za první konstruktivní post k tabletu Navon Platinum, tvoje názory určitě stojí za zvážení.

helenali
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: navon 7

Příspěvek od helenali » sob 06. říj 2012 21:44:46

Mám Navon 7 a jsem z něho rozpačitá.
Ale určitě jsem nadšená z velikosti a váha je 250 g, což mluví samo za sebe.
Jsem podle ostatních zřejmě špatná matka, ale půjčuji ho synovi, kterému je 4,5 roku, a perfektně si s ním rozumí. Pouští si na něm video i různé hry. Je to báječné na cesty.
A nedostatky - musela jsem restartovat celý systém, nějak se nám to furt sekalo, po hromadě nových instalací pohoda. Ikdyž žádná velká rychlost. Měla jsem předtím podobný tablet od Emgetonu, který měl 512 KB a nic moc, tak jsem nový chtěla 1 GHz, ale na rychlosti to není vůbec znát... Taky se mi zatím vůbec nepodařilo připojit externí klávesnici, což ale bude problém androidu 4.0, Emgeton měl 4.0.3. a tak se připojil okamžitě...
Takže tak. Asi bych šla do přístroje s lepším Androidem, jelikož přeinstalaci sama moc neumím...

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » ned 07. říj 2012 8:26:38

Trošku jsi to tu pomíchala :-) 512 KB a 1 GHz k sobě jaksi nepatří a schopnost USB host samozřejmě nezáleží na čísle verze Androidu.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

StSv
Robot
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Příspěvek od StSv » ned 07. říj 2012 15:15:06

Asi tak, MNO, jde spíš o kernel a o to, jak zvládá USB OTG.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“