Ostatní tabletyPřipojení telefonu k tabletu ve funkci modemu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
H_Nelson
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung 5620 Monte
Tablet: GoClever Tab A104

Připojení telefonu k tabletu ve funkci modemu

Příspěvek od H_Nelson » pát 05. říj 2012 11:48:38

Zdravím,

nedávno jsem si pořídil tablet Goclever Tab A104 s Androidem 4.0.3. Běhá zatím dobře, jsem s ním spokojený. Nicméně jediná možnost připojení je zatím přes Wi-Fi. Když jsem ho kupoval, tak jsem si říkal, nevadí že nemá 3G modul ani Bluetooth. Určitě k němu půjde připojit buď externí Bluetooth dongle a přes něj pak telefon jako modem a nebo jej půjde připojit přímo přes USB kabel, přece se tak běžně připojují notebooky. A zde se dostávám k jádru problému. Potřeboval bych vědět následující:
1a) Bluetooth v systému tabletu nijak nevidím. Jak jej zapnout? Je třeba doinstalovat nějaké ovladače? Nevadí náhodou to, že Bluetooth adaptér je skoro deset let starý?
1b) Pokud je třeba něco pro sprovoznění doinstalovat, kde to sehnat a jak to udělat.

2) Pokud mobil připojím přímo přes USB, tak ho vidím pouze jako externí disk. Předpokládám, že je třeba doinstalovat něco jako jsou Kies, PC Suite apod. pro velký počítač, aby bylo možné sdílet připojení. (Mobil mám Samsung Monte) Na Google Play jsem našel přímo od Samsungu Kies Air. To však nechtělo pracovat. Zřejmě je to funkční pouze na tabletech Samsung - alespoň něco takového to psalo.

3) Všechny rady na fórech se točili kolem toho, že nejejednodušší je změnit mobil na Wi-Fi hotspot. To by se mi líbilo. Problém je, že Monte sice disponuje Wi-Fi modulem, ale je to Javový telefon a nikde jsem nenašel aplikaci, která by to umožnila.

Doufám, že se nějaké řešení najde. Koupě 3G modemu a datového tarifu je až poslední možnost (i když nejschůdnější). Děkuji za odpovědi.

P. S.: Je to můj první tablet a první kontak s Androidem. Proto prosím, aby případné rady byly sděleny polopaticky.

StSv
Robot
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Re: Připojení telefonu k tabletu ve funkci modemu

Příspěvek od StSv » pát 05. říj 2012 16:28:06

Máš v Monte Android ? Jestli ne, půjde sdílení netu podle mě docela těžko. Stačilo mi ale 2 vteřiny googlování a našel jsem návod jak na Monte nahodit Android. Rozhodně to ale nevzdávej, možnost teetheringu tu je, ale poradí ti asi jen větší profíci než já.

Autor tohoto vlákna
H_Nelson
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung 5620 Monte
Tablet: GoClever Tab A104

Re: Připojení telefonu k tabletu ve funkci modemu

Příspěvek od H_Nelson » sob 06. říj 2012 10:17:20

Díky za podporu. Ale jak už jsem psal, Monte je "hloupý" telefon s Javou. Na základě Tvého příspěvku jsem trochu hledal ohledně té možnosti nahození Androida na Monte, ale podle toho co jsem našel, se ve všech případech jednalo pouze o mod, který dá telefonu vzhled prostředí Android. Podle jedno anglojazyčného fóra sice prý se na něčem takovém pracovalo a snad dokonce už i ten sytém byl hotov. Těsně před koncem ale byl projekt opuštěn. Nyní prý chybí už jen zavaděč systému a hledá se někdo, kdo by to dodělal. Podle téhož fóra prý existoval Android pro Samsung Jet (předchůdce Monteho), který byl funkční. Je to škoda. Byla by to docela frajeřinka, změnit si obyčejný telefon na "chytrý". Jinak jsem totiž s Montíkem spokojený. Prakticky dokáže to co dražší telefony. Jen kdyby se nevyskytnul tenhle aktuální problém. A vzhledem k tomu, že jsem jej kupoval v loni, tak nemám v plánu ho hned tak vyměnit. No uvidíme. Pokud se nenajde řešení, tak půdu koupit nějakou tu předplacenou sadu s modemem.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“