Ostatní tabletyTablet pro úpravu fotek v terénu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
NeraMys
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Omnia 7

Tablet pro úpravu fotek v terénu

Příspěvek od NeraMys » úte 09. říj 2012 17:23:40

Hezký den,

prosím o pomoc s výběrem tabletu, který má primárně sloužit pro úpravu fotografií v terénu. Tzn. takový, ke kterému půjde připojit foťák (Canon EOS 40D) či čtečka karet (CF card) a přetáhnout fotky k další úpravě do tabletu. Líbí se mi Nexus 7, ale zde si nejsem jist, že by to bez dalších úprav tabletu (root) bylo možné. Proto prosím ty kdož mají s uvedeným zkušenost o doporučení konkrétních tabletů.

Díky moc

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Tablet pro úpravu fotek v terénu

Příspěvek od Jarous1 » úte 09. říj 2012 18:39:28

Mne by tedy zajímalo, proč si lidi pořád myslí, že tabletem nahradí plnokrevné PC :? Tak to vůbec není, a pokud od toho někdo něco takového očekává, tak bude spíše hodně zklamán...

1) Budeš věřit těm barvám, které takový displej zobrazuje ? Já osobně tedy ne. A pomrvit si fotky jenom proto, že jsem s tím nepočkal až na to pořádně uvidím na pořádném monitoru, tak to bych se na to asi... Jistější bych si možná byl s IPS nebo podobným displejem. Ale i tak bych mu moc nevěřil a ty zásadní operace ohledně barev bych si nechal až do počítače.
2) Podle mne na to tablety stále nemají dostatečný výkon. Na práci s JPG ještě budiž, ale na RAW formáty rovnou zapomeň.
3) Bez dobře fungujícího stylusu (a především jeho podpory v samotném tabletu) to, podle mne, bude hrozný opruz se s tím babrat jen za pomoci prstů. Něco bude i dost obtížné, ne-li nemožné. Jsou asi jen dva tři tablety, které jsou na to přímo stavěné... A samozřejmě nepatří mezi ty levné.
4) Nevím o žádném pořádném programu, který by na Androidu alespoň vzdáleně připomínal něco co se honosí názvem "grafický editor". To je ale jen můj problém, třeba něco existuje, jen o tom nevím...

Také ale hodně záleží na tom, co s tím opravdu chceš vyvádět. Jestli jenom ořez a takovéhle základní věci, tak by na to tablet stačit mohl. Kromě těch RAWů ovšem, on je už celkem problém je jenom zobrazit, co jsem se tak porůznu dočetl...

Počkej ale co k tomu napíší i jiní, třeba na to mám jen zkreslený až špatný názor ;)

Autor tohoto vlákna
NeraMys
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Omnia 7

Příspěvek od NeraMys » úte 09. říj 2012 19:12:46

díky moc za názor, vcelku s ním souhlasím. Ale špatně jsem se vyjádřil, mě jde hlavně o prvotní roztřídění fotek, kontrolu ostrosti apod., tablet nemá nahradit PC, ale být pomocníkem na cestách, kde každý gram navíc je cítít. Představa je taková, že fotky přetáhnu do tabletu, vytřídím a ty co stojí za to ponechám na další zpracování v PC.

Jarous1
Droid
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » úte 09. říj 2012 21:37:57

Psal jsi "pro úpravu fotek v terénu", tak jsem se trochu zděsil ;)

Pro ten účel, který jsi popsal dodatečně ale asi bude stačit jakýkoli tablet se slušnějším displejem, a hlavně který bude umět USB host. To kvůli připojení externího paměťového zařízení, buď přímo toho foťáku nebo čtečky karet.

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skooopa » úte 09. říj 2012 22:31:19

Ještě nemám otg kabel ale jak jo tak určité připojení fotaku po kabelu zkusim. Zkus pohledat na YouTube zdali to tam nekdo již nepredvadi já uy tam viděl připojeny PS3 ovladač a Flash disk ani na jeden jedno není třeba root.
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 207
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 10. říj 2012 8:52:32

Vzhledem k tomu, že zrcadlovky Canon nepodporují Mass Storage, tak ho k tabletu zcela nejspíš nepřipojíš, budeš sebou muset nosit čtečku.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

HAL
Nové Androidě

Příspěvek od HAL » stř 10. říj 2012 9:25:21

S CF kartami to nejde, ale jinak to jde vyřešit jednoduše tím, že ve foťáku máš microSD v adaptéru a tu pak jednoduše strčíš do slotu v tabletu - žádné kabely ani čtečky netřeba (samozřejmě tablet ten slot musí prvně mít, což Nexus nemá).

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 10. říj 2012 10:45:25

Ovšem ke potřeba mít tablet s dostatečnou vnitřní pamětí, abys ji neměl právě na té SD :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

cizek
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG V30
Rom: stock

Příspěvek od cizek » stř 10. říj 2012 21:43:33

Pouzivam Canon eos 350D spolu s tabletem Acer iconia A500 (ma full USB A). Po pripojeni zrcadlovky k tabletu ji tablet automaticky rozpozna, otevre se galerie a vybehne moznost importu fotografii, bud vsech nebo je moznost vybrat manualne ty, ktere chci imortovat. Vse funguje naprosto bez problemu... Vyuzivam pomerne casto.

kazatell
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: htc sensation
Tablet: Asus transformer TF300TG
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazatell » čtv 11. říj 2012 15:35:17

Já mám asus transformer tf300tg... mám verzi i s klávesnicí a tam se dají připojit sd karty, případně je tam i USB ale canon nemám... Jinak použitelný soft a ne že ne je adobe photoshop touch... v podstatě bych si troufl říct že i základní úpravy (ne jen kontrola) se tam dá udělat...
Ten názor o barvách mi přijde zcestný a spíše zaujatý doma fotky upravuju na 15tkovém monitoru a jde to, mezi 10 a 15 na ten základ a na rozpoznání barev takový rozdíl není
Jinak opravdu použitelný tablet si myslím že bude galaxy note 10 kde je S pen a ten je s tabletem pěkně sladěný. Bohužel sem neměl možnnost zkusit
HTC Kaiser s nástavbou Sence z HTC Hero, HTC Desire, HTC Sensation, Asus Trensformer TF300TG
Když se na něco ptám věřte že Google sem už zkoušel... ale nepomohlo to

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 11. říj 2012 18:23:31

Pokud to s fotkami myslíš trochu vážně, tak je zcestné mršit je na tabletu, notebooku nebo PC monitoru TFT TN. Ale kdo chce kam... ;-)

HAL
Nové Androidě

Příspěvek od HAL » pát 12. říj 2012 1:02:11

ludekbrno: Ale ty pořád napruzeně odsuzuješ jako by jsme se na tom chystali dělat profi práci. Vždyť je to nesmysl, nikdo od nečeká že mu tablet nahradí desktopový Photoshop a Eizo za 20k, a že na něm dosáhne stejné kvality - a nikdo to ani nechce.
V případě tabletů se tu řeší jen rychlé náhledy, nebo úprava fotek na kterých moc nezáleží, protože to jsou prostě třeba jen jednoduché momentky, nebo fotky z akce které půjdou tak maximálně na facebook, a rychlá úprava na tabletu při dlouhé cestě vlakem prostě ušetří čas.
A ono i při tom profi focení se to může hodit, protože s použitelnou editací v tabletu se rovnou v terénu můžu podívat, nebo ukázat klientovi, jak zhruba bude fotka vypadat když na ní třeba vytáhnu stíny, kus ztmavím, nebo ji ořežu.

David1982
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Příspěvek od David1982 » pát 12. říj 2012 6:25:57

počkal bych na tablety s windows 8

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 12. říj 2012 7:37:12

HAL:

Ok, já ti to neberu, jen že se mimo jiné focením zabývám (ne profi, považuju se za zkušeného amatéra) a vím, jak dopadají fotky upraveně na obyčejném nekalibrovaném LCD a ještě k tomu za tak proměnlivých světelných podmínek, jako při cestovaní. Kdybys takto upravil více fotek (speciálně třeba to vytahování stínů je kriticky zavislé na nastavení gammy monitoru) z jedné série, bude každá ve výsledku jiná, protože se ti mezi tím změní podmínky. Mě je prostě líto fotky takto kazit, ja si raději vyhradím ten čas u domácího PC s lepším monitorem (ale žadný profi, jen technologie S-PVA), alespoň zakladní kalibrací a kontrolovanými světelnými podmínkami (po setmění se stejnou lampičkou). Tak vím, že fotku uvidím vždycky stejně a stejně ji i upravím).

kazatell
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: htc sensation
Tablet: Asus transformer TF300TG
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazatell » pát 12. říj 2012 11:10:48

Větší blbost sem už dlouho neslyšel :-D
nejsem profi a ani se tím nehodlám stát, ale za výsledky fotek se opravdu nestydím. Teď sem zrovna fotil jednu svatbu a pro přiblížení jak asi bude vypadat výsledek sem fotku narychlo upravil v tabletu pomocí adobe photoshop touch pro novomanžele to bylo úchvatné že to mohou vidět hned a byli nadšeni.
Jinak nevím kdo naočkoval všechny dnešní profifotografy tou nemocí o barvách, ale když sem fotil na kinofilm tak se takové věci neřešili, protože to ani moc nešlo a nejlepší fotky byly stejně černobílé. Už mozek je tak nedokonalý že s barvama ani neumí pracovat tak jakmůže někdo tvrdit že když má jinou lampičku v pokoji tak fotku uplně zkazí, nebo podobně. Vždyť to by pak i ten výsledek šel pezentovat jen na tom konkrétnim přístorji kdesi v pokoji s žaluzijemi a pobledlou lampičkou, v místnosti by nesměl být další človek aby nevrhal jiné stíny a o tisku ani nemluvím...
Pokud je pán třeba novinář, nebo fotí k článkům tak si myslím že tablet na základní úpravu dostatečně postačí (náhedy a podobně)
Pokud se jedná o modeling tak to je uplně jiná kapitola
HTC Kaiser s nástavbou Sence z HTC Hero, HTC Desire, HTC Sensation, Asus Trensformer TF300TG
Když se na něco ptám věřte že Google sem už zkoušel... ale nepomohlo to

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 12. říj 2012 20:53:44

Na to můžu jen zopakovat, že kdo chce kam... Já bych se styděl za peníze odevzdat fotky zprasené na tabletu. Ale lidi chtějí ušetřit a platí i takovým "profíkům" :lol:

ghotic.ghotic
Robot
Typ mobilu / ROM: ThL W100
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghotic.ghotic » pát 12. říj 2012 21:37:09

Ono ženy na obálkách zprasene v počítači taky nejsou zrovna echt... Aneb jak ze 100kilove zeny s kruhama pod očima udělat modelku a vzor mladých dívek pomocí Photoshopu mi také neprijde zrovna super
"Potřebujeme dva roky, abychom se naučili mluvit, a padesát let, abychom se naučili mlčet." E.Hemingway

Prosím a děkuji opravdu nejsou sprostá slova!

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 13. říj 2012 6:38:25

Tak s tím naprosto souhlasím, to už je spíš grafika, než fotografování :) Já jsem nepřítelem rozsáhlých úprav a retuší. U mě veškerá práce s fotkou začíná a končí doladěním vyvážení bílé, sytosti barev a úrovní, aby rozsah jasů maximálně využil omezených možností digitálního zobrazování. A k tomu je potřrba pracovat na alespoň základně zkalibrovaném monitoru a stabilních světelných podmínek. A to se bohužel s prací na tabletu za jízdy ve vlaku naprosto vylu'uje z obou těch důvodů.

P.S. samozřejmě když budu řešit fotky z nějaké chlastačky s kamarády, tak je tablet až moc dobrý :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“