Ostatní tabletyOp3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Odpovědět
farnell
Androiďák!
Příspěvky: 664
Registrován: ned 26. říj 2014 6:41:16
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od farnell »

Odkazy tu v teme uz nefunguju?
Hladal som ci daco v pc nenajdem no bohuzial uz som to vsetko zmazal.
Kapr73
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19. srp 2013 8:37:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo A800

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od Kapr73 »

Odkazy na stock ROM by měly být funkční, sám jsem z nich cca 2 týdny zpět stahoval. Pokud by nebyly, můžu ROM někam nahodit.
Nevíte proč mi tohoto krámu nejede zvuk - ani z hlasitého repra, ani do sluchátek? Zkoušel jsem přehrát ROM jak origo, tak verzi s pozměněou velikostí vnitřní paměti a tablet nevydá ani hlásku. Když sundám zadní dekel tak na PCB nevypadá být nic poškozeno a když propípnu buzzery tak normálně jedou. Dík
farnell
Androiďák!
Příspěvky: 664
Registrován: ned 26. říj 2014 6:41:16
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od farnell »

Tak je potom v prdeeeli "zvukovka". Pravdepodobne hardware chyba na doske.
ReMusiCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 162
Registrován: sob 01. lis 2014 0:22:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN4 Global [LineageOS]

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od ReMusiCZ »

Určitě to bude HW zádrhel. Já jsem flashoval Stock i resize verzi a všechno mi jede parádně.
Btw zkusil jsi jestli jdou alespoň sluchátka?
Kapr73
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19. srp 2013 8:37:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo A800

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od Kapr73 »

Zvuk do sluchátek taky nejde. Dneska jsem desku prozkoumal podrobněji a přišel jsem na dvě věci, "zvukovka" neboli audio codec je šváb na desce s označením ALC5640 - byl trochu chycený oxidací, tak jsem to vyčistil, zvuk stále nejede a ještě je naštíplé pouzdro nějakého velkého filtru či kondíku mezi čtečkou PK a konektorem dotyku.
bedo
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: stř 19. zář 2012 9:07:47
Typ mobilu / ROM: Nokia X
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi4C
Tablet: Op3n Dott 7,9"

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od bedo »

pmoravec píše:Tak mám první úspěšně potvrzený unbrick tabletu, dávám tady svůj návod, podle kterého se měl povést. Pokud by někdo narazil na problémy (a rovnou na základě předchozích postů říkám, že W8.1a Vista asi budou problém), tak ho můžu ještě upravit.
  • Pokud používáte Linux, stáhněte a podle pokynu si sestavte xfstk ze sourceforge (http://sourceforge.net/projects/xfstk/) podle instrukcí, co jsou tam uvedeny.
  • Pokud používáte Windows, nainstalujte si ovladače pro Intel tablety (jestli jste rootovali nebo experimentovali s oddíly, tak už je máte nainstalované) verze 1.1.5. Kromě toho budete ještě potřebovat nainstalovat Intel ovladač pro downloader (iSocUSB-Driver-Setup-1.0.4). Nakonec nainstalujte xFSTK (verzi 1.4.3, verze 1.5.1 pravděpodobně nefungovala). Vše zde zmíněné je nahráno v následujícím adresáři.

    Připojte tablet a zkontrolujte v seznamu zařízení, že se tam objevil.
Stáhněte si tyto 2 soubory:
fastboot-1.02-as-boot-for-xfstk.bin
dnx_osr.bin

Spusťte na PC příkaz (znovu připojte tablet):

Kód: Vybrat vše

xfstk-dldr-solo -v --osimage fastboot-1.02-as-boot-for-xfstk.bin --osdnx dnx_osr.bin --gpflags 0x80000125
Pokud se vše povedlo, tak po restartu naběhne tablet do droidbootu (a mělo by jít použít maďarský postup, pokud jste zamrzli v něm), nebo stáhnout soubory z podadresáře se správnou verzí (1.00, 1.01, 1.02) dle verze OS na tabletu z adresáře se všemi nástroji a nainstalovat je pomocí příkazů:

Kód: Vybrat vše

fastboot flash boot boot.img
fastboot flash fastboot fastboot.img
fastboot flash recovery recovery.img
Program fastboot je v adresáři utils (.exe pro Windows a bez přípony pro Linux).

K tomu mi ještě Matyas.Frkan napsal (doufám, že se nebude zlobit, když to tady postnu):
Matyas.Frkan píše: Najprv sa ten cmd nechcel chytit, nevedel detekovat device. Skusal som stlacat power, az sa na druhy krat chytil; prikaz prebehol bez chyby, reboot a nabehol droidboot. Vtedy som si vydychol :-). Potom som nechal zbehnut znova ten madarsky resize. prebehol bez chyby a tablet zatial funguje.
Edit: Bohužel už několik lidí mě upozornilo, že jim postup nefunguje. Pokud nefunguje zadání příkazu xfstk-dldr-solo, zkuste jej napsat s celou cestou, včetně adresáře, kam jste jej instalovali. Dalším důvodem neúspěchu může být, že jiný SW se snaží komunikovat se zařízením přes tento sériový port. Je rovněž možné, že postup zafungoval jen proto, že Matyas.Frkan byl právě uprostřed upgrade, ale dosud zaslané logy spíše naznačují, že se SW nedostane ani do fáze posílání firmware. Poslední možností je nějaký zásadnější problém se samotným tabletem, tady asi zbývá jen reklamace (nepředpokládám, že v tomto stavu by se někdo snažil analyzovat obsah flash paměti).
Dovolil som si citovať celý príspevok, možno sa tu bude niekomu hodiť a nebude ho musieť hľadať. Mne pomohol oživiť tablet, ktorý už nejavil žiadne známky života...

Začalo to tým, že asi po roku spokojného používania sa mi zdalo, že sa niektoré veci (animácie) málinko spomalili, tak som si povedal, že keď už je v recovery vymazanie cache, tak to skúsim, veď nič zlé sa nemôže stať. No, stalo sa - cache partícia sa nejakým spôsobom stala nedostupná a systém odmietal nabootovať. Skúšal som ju obnoviť z adb/fastbootu, ale nedopadlo to úplne optimálne a skončil som s tabletom, ktorého jedinou známkou života bolo prebliknutie displeja pri stlačení tlačítka napájania (už aj bez obrázku USB). Tak som prelúskal toto vlákno až som dospel k vyššie citovanému príspevku od pmoravca, ktorému týmto verejne ďakujem. Všetko fungovalo presne podľa návodu, aj keď Android ovládače pre Intel som použil tieto, priamo zo stránky Intelu, keďže s tými boli moje Windows 10x64 spokojnejšie. :) Po flashnutí droidbootu som použil maďarský balíček.

Výsledok je teda taký, že tablet funguje ešte lepšie ako predtým a aj som sa popri tom niečo málo naučil. Dáta boli na SD karte, takže okrem pár hodín som o nič neprišiel...
jege
Androiďák!
Příspěvky: 386
Registrován: čtv 21. říj 2010 11:08:59
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 2 Enhanced
Mobil 2 / ROM: HTC Desire, LG L90
Tablet: Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Tablet 2 / ROM: Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab3, iPad Mini
Bydliště: Praha

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od jege »

Lze u vestavěného fotoaparátu nastavit ukládání fotografii a video na microSD kartu?
Neumím anglicky, tak mě neposílejte na XDA!
HTC Desire, Samsung Note II, LG L90, Xiaomi Redmi 2E
Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab 3, iPad Mini, Op3n dott, Z3 Tablet Compact
farnell
Androiďák!
Příspěvky: 664
Registrován: ned 26. říj 2014 6:41:16
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od farnell »

Ak to neponúkaju možnosti nastavenia tak treba skúsiť inú aplikáciu pre fotoaparát alebo xPosed modul na presun systémových priečinkov na SD kartu.
Pavla V.
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. led 2017 14:36:18
Typ mobilu / ROM: Op3n dott W032i-C3 tablet
Tablet: Op3n dott W032i-C3

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od Pavla V. »

Prosím poraďte laikovi... děti dostaly od babičky již před rokem tento tablet, bohužel pouze s 2GB místa. Fotky a videa jsme zatím přetahovali na PC a na pár her jim to stačilo. Teď už mají větší nároky - je nějak možné instalovat nové hry na SD kartu? Nebo přesunout stávající hry? Nebo aspoň data ke hrám (světy ke crafting) aby to fungovalo? Kartu jsem koupila, zobrazuje se, fotky tam dát umím, ale s aplikacemi si nevím rady. Díky.
jege
Androiďák!
Příspěvky: 386
Registrován: čtv 21. říj 2010 11:08:59
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 2 Enhanced
Mobil 2 / ROM: HTC Desire, LG L90
Tablet: Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Tablet 2 / ROM: Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab3, iPad Mini
Bydliště: Praha

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od jege »

farnell píše:Ak to neponúkaju možnosti nastavenia tak treba skúsiť inú aplikáciu pre fotoaparát ...
A nějaký zaručený tip nemáš?
Neumím anglicky, tak mě neposílejte na XDA!
HTC Desire, Samsung Note II, LG L90, Xiaomi Redmi 2E
Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab 3, iPad Mini, Op3n dott, Z3 Tablet Compact
be3x
Androiďák!
Příspěvky: 665
Registrován: pon 14. říj 2013 19:25:52
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE _ ROM Miui 10 CZ/SK
Mobil 2 / ROM: Mlais MX Base, Lenovo P770, SE Xperia mini ST15
Tablet: Op3n dott W032i-C3 1
Tablet 2 / ROM: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX- 7
Bydliště: Kladno

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od be3x »

Zkus Open Camera.
jege
Androiďák!
Příspěvky: 386
Registrován: čtv 21. říj 2010 11:08:59
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 2 Enhanced
Mobil 2 / ROM: HTC Desire, LG L90
Tablet: Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Tablet 2 / ROM: Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab3, iPad Mini
Bydliště: Praha

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od jege »

V Open Camera jsem takovou opci nenašel a i v recenzích píšou, že to nelze.
Neumím anglicky, tak mě neposílejte na XDA!
HTC Desire, Samsung Note II, LG L90, Xiaomi Redmi 2E
Archos 70 Internet, Samsung Galaxy Tab 3, iPad Mini, Op3n dott, Z3 Tablet Compact
be3x
Androiďák!
Příspěvky: 665
Registrován: pon 14. říj 2013 19:25:52
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE _ ROM Miui 10 CZ/SK
Mobil 2 / ROM: Mlais MX Base, Lenovo P770, SE Xperia mini ST15
Tablet: Op3n dott W032i-C3 1
Tablet 2 / ROM: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX- 7
Bydliště: Kladno

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od be3x »

Ano, pravda, teď jsem tam zadal cestu ukládání na SD a píše že tam neumí ukládat.
Tak prostě instalovat a zkoušet, která apka ti to umožní.
bedo
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: stř 19. zář 2012 9:07:47
Typ mobilu / ROM: Nokia X
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi4C
Tablet: Op3n Dott 7,9"

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od bedo »

Pavla V. píše:Prosím poraďte laikovi... děti dostaly od babičky již před rokem tento tablet, bohužel pouze s 2GB místa.
pokiaľ sa na to cítiš, môžeš skúsiť ten maďarský balíček, ktorý spomínam pár príspevkov dozadu - ten rozšíri voľnú pamäť na 5,58 GB, čo síce tiež nie je nič extra, ale vždy lepšie ako 2. Treba ale počítať s tým, že sa pri tom vymaže celý obsah tabletu.
farnell
Androiďák!
Příspěvky: 664
Registrován: ned 26. říj 2014 6:41:16
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od farnell »

Ukladanie dát z hier umožňuje xPosed no nie vždy ako som zistil u tohto zariadenia s dobrým výsledkom.
Toto odporúčam iba dakomu kto už dačo s podobnými úpravami mal dočinenia.
farnell
Androiďák!
Příspěvky: 664
Registrován: ned 26. říj 2014 6:41:16
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od farnell »

jege píše:V Open Camera jsem takovou opci nenašel a i v recenzích píšou, že to nelze.
Skús CameraFV-5
Pavla V.
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. led 2017 14:36:18
Typ mobilu / ROM: Op3n dott W032i-C3 tablet
Tablet: Op3n dott W032i-C3

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8

Příspěvek od Pavla V. »

bedo píše:
Pavla V. píše:Treba ale počítať s tým, že sa pri tom vymaže celý obsah tabletu.
Zkusím dohledat. Ale vymaže se to celé včetně operačního systému?
farnell
Androiďák!
Příspěvky: 664
Registrován: ned 26. říj 2014 6:41:16
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od farnell »

Samozrejme, tablet sa bude chovať podobne ako v deň predaja. A na ten presun aplikácií/hier je téma tu
zmena-ukladania-suborov-z-internej-sd-n ... 61154.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od dvzd »

Existuje do toho tabletu novejsi Android nez 4.4.2 ? Mam cislo sestaveni V1.00_20141104, existuje na to jeste nejaka aktualizace?
imaster
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: pon 26. led 2009 18:31:27
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Tesco Op3nDott 16Gb

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od imaster »

Pokud vím tak ne, alespoň ne oficiální. Navíc, tablet už mám odložený ve skříni, kromě přehrávání divx už nic nestíhá, už je to chudák dědeček.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od dvzd »

Synovec na nem hraje stale jeste hry, drzi se skvele, za 1250 Kc to byla pred 4 lety dobra koupe, nektere hry ale nejdou stahnout z Google Play, asi stary Android.
imaster
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: pon 26. led 2009 18:31:27
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Tesco Op3nDott 16Gb

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od imaster »

No jo, když já hraju hlavně simpsonovy..Tapped out. A město už mám tak velké, a postav tolik, že mi to už neutáhne.
ReMusiCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 162
Registrován: sob 01. lis 2014 0:22:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN4 Global [LineageOS]

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od ReMusiCZ »

Já už jsem ten svůj prodal cca před 1,5 rokem. Bohužel, novější Android jak KitKat (který je už nějakou dobu za zenitem ) pro něj vydán nebyl a 1 GB, zejména na tabletu, je už nepoužitelné. Snad akorát na videa nebo nějaký starší nenáročný hry. Ale souhlasím, že na svou dobu to byl solidní kup, byl jsem spokonej. Taky jsem ho kupoval v tý asi jednodenní akci za 1250,- a ještě jsem si ze skladu vydupal tu verzi se skutečnými 16 GB. :D Byl to mazlík, prodal jsem ho prakticky ve stavu zánovního. Ale co, tak jsem si zavzpomínal, čas jde dál...
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od dvzd »

Synovec ho stale jeste pouziva na hry, akorat trochu blbne nabijeci konektor.
orion603
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. pro 2014 10:10:43
Typ mobilu / ROM: Alcatel OT997D
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone2 Laser
Tablet: Tesco Op3nDott (8GB)

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od orion603 »

TABLET nebootuje system :(
>>> mount /CACHE error <<< CACHE Partition mount ERROR
Nemate prosim nekdo radu jak na tuto chybu ?
Pred 3 lety jsem tablet flashnul s Op3n_Dott_flasher_stock_update2_rooted.zip (2.2.2015), coz je posledni me znama madarska ROMka. Vcera zacaly vsechny APPky pri spusteni hned padat, tak jsem tablet jen normalne restartoval a uz zustava jen na OP3N DOTT logu, system se nespusti.

Do FASTBOOTu i RECOVERY se dostanu, ale WIPE (cache, system, data) nepomohlo. V RECOVERY format cache, je ok, ale mount haze chybu. Nekolikrat jsem zkousel flash Stock-ROM, Android_4.4.2_Op3nDott_Updated_Resize_v3 a Op3n_Dott_flasher_stock_update2_rooted, ale vsechno haze tuto chybu:
FAILED (remote: GPT command failed)

Kód: Vybrat vše

fastboot oem start_partitioning
...
(bootloader) Start partitioning

OKAY [  0.842s]
finished. total time: 0.842s

fastboot flash /tmp/partition.tbl C:\temp\op3ndott\OP3NDO~1\resources\rom\partition.tbl
target reported max download size of 611161429 bytes
sending '/tmp/partition.tbl' (1 KB)...
OKAY [  0.562s]
writing '/tmp/partition.tbl'...
OKAY [  0.764s]
finished. total time: 1.326s

fastboot oem partition /tmp/partition.tbl
...
FAILED (remote: GPT command failed
)
finished. total time: 0.608s
Flash Android_4.4.2_Op3nDott_Updated_Resize_v3, sice po te chybe pokracuje dal v nahravani (flash) SYSTEMu, BOOTu, ... atd. a konci OKAY, ale po restartu tablet zustava stejne na OP3N DOTT logu :(

Asi EMMC (flash pamet) odesla po 5-ti letech do "elektronickeho nebe", skoda.

Dekuji za tipy a rady.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od LivArt »

IMHO jsi to tipl správně, mrtvá paměť.
Happyday1991
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18. pro 2015 19:19:18
Typ mobilu / ROM: Honor 4C Android 4.4 EMUI 3.0
Tablet: GoClever tab7500

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od Happyday1991 »

Zdravím, dostal se mi do rukou tento Stary tablet a chtěla bych do něj nahrát něco novějšího a svižnějšiho. Aspoň na prohlížení webu a tak. Jen jako nouzovka. Nechci ho vyhodit. Děkuji za každou radu.
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od jrk »

Jestli jeste funguje, tak nejspis bude nejlepsi provest tovarni reset, pochybuji, ze by byl pro tento tablet novejsi system.
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Op3n dott W032i-C3 (Tesco tablet 8")

Příspěvek od sinco »

nový system neexistuje. A co si pamatuji tak ani ofic aktualizace os nikdy nebyla. Mám ho pověšený na zdi, jede na něm apka nějakých digi hodin a další co zajistí ztmavnutí displeje ve stanoveném čase, nutný root. Jinak to v noci svítí i na minimum jak blázen a přes den by na tom bylo zas houby vidět, trvale připojen na nabíječku. Jediný smysluplný použití. je to už starej pomalej kousek ale za těch pár korun co v tescu tehdá stal to stálo za to.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“