Ostatní tabletyJoyplus Android M708

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Dejvid11
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Joyplus Android M708

Příspěvek od Dejvid11 » úte 30. lis 2010 11:36:08

Co říkate na tenhle tablet?Za ty prachy ho zkusím.
[img]http://www.umax.cz/images/produkty/M708.jpg[img]
Info:
Procesor: Telechips 8902 ARM11 800MHz s podporou 3D grafické akcelerace
Obrazovka: Dotyková 7" 16:9 widescreen 800x480 high-brightness TFT LCD
RAM: SDROM 256M
NAND FLASH: 4GB
WIFI: interní 802.11 b/g
G-SENSOR: G-sersor 360°
Kamera: 1.3 Mega Pixels
Slot microSD: max. 32GB SD/SDHC
Baterie: Polymer battery pack/ 3200mAh (až 7 hodin bez WiFi , až 5 hodin s WiFi)
Napájení: AC Adaptér 100-240V, výstup: DC 5V/2A
I/O Porty: OTG, USB ports*2, microphone (audio in) port*1, headphone (audio out) port*1
Video formáty: AVI,MKV(XVID/px/H.264),MOV,TS,M2TS,RM/RMVB, FLV, WMV, 3GP, MPEG, DAT, MP4 (support to 1080P:1920x1080)
Audio formát: MP3?WMA?APE?FLAC?OGG?WAV
Software: Google Search / Browser /Camcorder/camera/Email/Gmail,Video Player/Audio Player/Alarm Clock /Apk /Calculator , Calendar/ES file Explorer /ES Task Manager/Global Time , Google Maps /Google Talk/iReader/Market/NC Manager
PDF Reader/Photo Browser/Weather Forecast/QQ, Game poker card game,Chinese chess,etc
Web browser: Google chome-lite Browser UCWEB Browser,Opera,SkyFile,Dolphin
Jazyky: Simplified Chinese,Traditional Chinese,English, French, German,Italian,Japanese,Korean,Russian,Spanish,Polish,Czech , atd.
Rozměry: 19.5 x 11.9 x 1.4 cm
Hmotnost: 390g

Info výrobce
http://www.umax.cz/index.php?modul=prod ... =UMM000708

Koupit se může třeba zde
http://interlink.tsbohemia.cz/joyplus-a ... 14652.html

kódl
Stálý androiďák

Re: Joyplus Android M708

Příspěvek od kódl » úte 30. lis 2010 15:49:09

Nebral bych, je to obyčejný čísnký tablet kterého je plný internet jen přejmenovaný na UMAX, moc velkou chválu jsem na něj nečetl. Ale pokud ti to postačí :D
***Archos 70 8GB*** - už patří někomu jinému

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » úte 30. lis 2010 15:52:38

áno je to to isté čo predáva Mivvy

ak čínu tak by som bral niečo s freescale procesorom, dobrý výkon a zvláda aj flash
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

jpl
Nové Androidě

Joyplus Android M708

Příspěvek od jpl » pát 10. pro 2010 17:25:55

Je to samozřejmě OEM a je to něco mezi eBook-readerem a iPad klonem.
Brand i model si vymýší každý distributor sám.

Podobných MID je na trhu více typů (ne v Čechách), důležitý rozdíl je zejména v RAM paměti
(málo RAM totiž diskvalifikuje TabletPC na pouhý eReader), možností konektivity a v kapacitě baterie (tj. výdrž).

M708 má RAM 256MB, má WiFi a 2xUSB OTG (tj oboupohlavní, lze připojit různá USB zařízení pokud máš vhodný ovladač, a může se stát sám USB zařízením. GSM ani GPS nemá, na to je příliš levný, zato má, podle výrobce, baterii Li-Pol 3.2Ah při 7.4V to je 24Wh (se mi ani nechce věřit).

Celkově to je slušné, přesněji, příliš neomezující.
Pomerem cena/výkon je na tom ovšem mnohem lépe než eBook-reader či iPad.

Co se týče požadavků na výbavu jako různé senzory, gyrátor, kompas a pod.
M708 má gyrátor a accelerometr, kameru, mikrofon, lepráky,..

Taky by bylo pěkné kdyby uměl karty SDXC, ale to zatím žádný TabletPC neumí.

Pecka
Nové Androidě

Příspěvek od Pecka » pon 13. pro 2010 20:47:59

Máte ho už někdo? Jaké z něj máte dojmy? Dneska jsem na něj koukal v Electroworldu, dokonce tam byl i zapnutý k vyzkoušení a docela mě za ty peníze zaujal. Jsem (snad) realista, od tabletu za čtyři tisíce čekám využití jako prohlížeč internetu do postele, čtečku knih, filmy, občas nějakou hru.

Už delší dobu pokukuju po Archosech, jsou ale pořád vyprodané a navíc stojí minimálně o 50% víc, tohle bych bral jako takový startovací můstek k případnému budoucímu nákupu pořádného tabletu s Androidem 3.
HTC Magic, Gingerbread -> Nexus S, stock JB + Asus Eee Pad Transformer TF101 s klávesnicí, stock ICS

cerv007
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: C6

Příspěvek od cerv007 » úte 14. pro 2010 16:14:56

Osobne nejsem moc spokojeny s timto produktem, neb firmware byl asi zkompilovan dost odflakle a bez kontroly, nevim jak hospodari s pameti, ale deje se toto:

pres Market si lze stahnou cca 2-5 applikace , pak se zasekne app.installer a jiz zadne dalsi aplikace nelze stahnout ani nainstalovat, po uvedeni do tovarniho nastaveni to opet jde, nicmene opet po par instalaci prejde do stavu neinstalovatelneho.

Wifi neni moc plnohodnotna, pri testu na 5xAP- tedy na 5 wifi siti se to na 3 znich odmitalo spojit ci signal znacne kolisal. Oproti tomu Nokia E63 se spojila se vsemi na 80% signal.

Asi by pomohl novy firmware, jinak za tu cenu je to opravdu dobre, kdyby fungoval, neb takto si ani nestahnu Adobe Reader, neco na RSS kanaly a podporu word,excel a dalsich ebook souboru, k tomu lepsi ovladac na wifinu neb v zakladu je to asi 5 kliknuti pro jeji nastaveni a spusteni a neco na stav baterky a rychle nastaveni svitivosti u display_je.
Jeste nevim, zda funguje externi klavesnice, a jak k tomu sehnat ovladace, treba kdybzych k tomu chtel pripojit pres USB 3Gmodem

kódl
Stálý androiďák

Příspěvek od kódl » stř 15. pro 2010 11:22:36

cerv007>> stručně řečeno, je to smějd :roll:
***Archos 70 8GB*** - už patří někomu jinému

josef.zahradnik
Nové Androidě

Příspěvek od josef.zahradnik » čtv 16. pro 2010 22:16:54

Hraju si s ním od konce listopadu. Tady jsou moje poznatky.

Ano, je to čínský šunt, ale to jsou v těchto cenových relacích (i vyšších) všechny. Záleží moc na tom, co od toho člověk čeká. Já chtěl čtečku na knihy, trochu posledního pobrouzdání z postele, než definitivně usnu, čtení na WC, a taky pouštění nějaké doplňkové muziky o přestávkách při vystupování se svou kapelou - je mi líto tahat notebook. Všechno toto mi bez problému splňuje. Samozřejmě po troše domlouvání = instalacích software.

Vzhled, konstrukce
Vzhled je minimalistický, opravdu minimální základ o těchto zařízení obvyklý. Konstrukce je dost chabá, až se to člověk bojí vzít za roh - ale má to cca 0,4 kg, což je ve srovnání s konkurencí dost nízká hodnota. Plasty trochu vržou (není to slyšet, ale je to cítit v prstech), nelícuje to v rámečku a na jedné straně to trochu přesahuje rámeček a stisk je v tomto místě měkký - zamačkává se to dovnitř do své původně navržené pozice. Ve spodní části je potom logo na štítku, a ten se mi odloupl po cca 3 hodinách používání. Ne úplně, o to by to bylo horší, protože zevnitř je přes něj něco připevněno, tipoval bych to na anténu Wi-Fi. Pár kapek lepidla to spravilo. Dojem však napravit nešel.
Tlačítka a displej jsou na dotyk slušná, ovládá se to dobře. Čidlo polohy je možná až moc živé - ale jde ho vypnout pidem pro zamknutí polohy.

Software
Základní výbava ujde, ale člověk chce více. Po stažení cca 2 aplikací z marketu se objevila již často publikovaná chyba, kdy aplikace nahlásí začátek stahování, ale nic se dál nekoná. Je to nějaký průšvih v Android 2.1 Update 1, nalezená řešení s mazáním aktualizace aplikace marketu či její keše nepomohla - prostě market nejede. Není to problém jenom tohoto zařízení. Snad pomůže update OS na 2.2 (jestli pro toto zařízení bude). Pokud člověk nemá chuť se štrachat po internetu a hledat alternativní zpúúůsoby aplikace programů či jejich aktualizace, tak zůstane u základní výbavy. Ne že by to třeba někomu nestačilo, ale naštve to. Nicméně - programy se najít nechají a instalaci lze provést i z webu či ze souborů stažených do kompu a přenesených třeba přes ftp do Joyplus. Stačí povolit volbu v nastavení.

Muzika
Přehrávání přes zabudované minirepráčky a spíš sebetýrání, ale na základní oriantační poslech to stačí. Ve sluchátkách už je poslech lepší. I když do luxusu to má daleko, ale prostě to hraje. Pokud někdo je zatížený na super hifi aparatury a ultra high definition poslechy, tak ho to samozřejmě neuspokojí, ale jistě má muziku na Audio DVD a má na to i přehrávač a k těmto účelům Joyplus nepotřebuje. Pokud ale poslouchá MP3, tak je už stejně nahluchlý a potom mu ani toto zařízení vadit nebude. Průšvih se ovšem objeví, kdy si chcete pouštět hudbu a při tom mít zapnuté dobíjení. Do audiosignálu leze rušení, které při samotné hudbě tolik slyšet není, ale po vypnutí se skokově zvýší a hodně vysokou úroveň. V tom jsem hodně zklamán.

Paměťová karta
Lze tam strčit MicroSD kartu, což je paráda. Ale problém nastane, když na ni chcete něco nahrát. Já tam mám 16GB, a asi 3x se mi zatím podařilo různými triky a kouzly připojit tuto kartu jako úložné zařízení USB ke kompu. Vnitřní paměť se připojí bez problémů, karta minimálně. Jsou na to zase různé "zaručené postupy", ale ani jeden nefunguje a nebo jenom jednou. Wifi tam je pomalá, tak tam nacpat balík písniček je na delší dobu.

Další funkce
Asi stejné jako u všech androidů, uvedl jsem skutečně pouze problémové oblasti, kde jsem něco očekával. Výdrž baterie je velká neznámá a rozhodně nelze spoléhat na různé indikace - na nabíječce to hlásí 100%, odpojít a šup - už tam je 80%. Při soustavné činnosti to za chvilku spadne na 60% a tam to vydrží poměrně dlouho, než to spadne rychle na 20% a tam zase chvíli drží. Výrobcem udávaná doba chodu je zhruba potvrditelná, záleží, co vše budete na zařízení dělat.

Závěr
I přes uvedené nedostatky si dovedu se zařízením poradit tak, že mi funguje ve všech zamýšlených činnostech. Procesor je slušný, rychlost ujde. Takže nejsem nadšený, ale asi jako spokojený bych se zařadit mohl. A až mě naštve a rozhodnu se k výměně, tak budou jistě za tu cenu rychlejší a šikovnější děla a já budu vědět, co mám hledat a do čeho půjdu.

ebenko
Nové Androidě

Příspěvek od ebenko » sob 25. pro 2010 14:58:46

Zdravím,potrebujem poradiť resp.pomocť s presne konkretnym typom :M708 MID Android 2.1/2.2 tablet PC ...
Mám problém a týka sa ohladom úplne "jednoduchej" inštalácie..
mám win vista 32 bit
1.Napojím TABLET cez USB do PC spustí sa inštalovanie/zistenie nového hardware..
2.Android Eclair driver sa nenašiel..
3.Vypýta si CD a je tu druhá možnosť ak CD nemám môžem zvoliť ručnú/manuálnu inštaláciu..
3.Vyberiem manuálnu inštaláciu
4.Zvolím priečinok android ktorý som si vytvoril a nakopíroval všetky súbory ktoré som stiahol čo som mal odporúčane vlastne celý start balíček z http://developer.android.com domovskej stránky.. ,so stránky je možne sťiahnuť exe súbor ktorý je odporúčaný a potom další súbor.. je možnosť vybrať si z týchto dvoch na windows.. skúšal som obidva no ani jeden nefunguje.
5.Všetko je nainštalované ako má byť tak si zvolím ten súbor android ..aj so všetkými podpriečinkami lenže.. nič .Systém zasa vypíše že driver eclair sa nenašiel.. naozaj neviem kde mám nájsť tento driver prešiel som celý google.. až som prišiel sem.. možno mal niekto rovnaký problém keby sa dalo tak mi sem napíšte nejaký druh riešenia.. ale nie niečo na spôsob kúp si iný tablet... ďakujem pekne

hrabem sa v tom asi 5 hodín a som neskutočne frustrovaný ..bolý ma chrbát a najradšej by som to vyhodil cez okno..

ebenko

fredy65
Stálý androiďák

Příspěvek od fredy65 » sob 25. pro 2010 16:50:09

Neviem či ti to pomôže,lebo tých tabletov je skutočne veľa...
Po pripojení sa ti na tablete zobrazí Ladení USB a su tam tri ikony ,z toho dve su USB ikonky a tretia je "!"
Dotykom stiahnem riadok na plochu a zobrazí sa mi "Vyberte,chcete li kopírovat soubory do nebo z počítače...
Ďalší postu je vcelku jednoduchý-potvrdením ukonu,taktiež odpojenie musíš urobiť týmto spôsobom.

Neviem možno ti to pomôže,ak ti to nejde tak je poškodený soft...

Fredy

ebenko
Nové Androidě

Příspěvek od ebenko » sob 25. pro 2010 19:25:41

No skúsil som to lenže vlastne v tom problém nieje lebo ak vyberiem to internal.. teda že si to manualne stiahnem prstom a vyberem tu možnosť.. tak mi vlastne zase vyskočí to isté zistil sa nový hardware atd atd.. a zase vsetko odznova to isté..
Bez toho driveru sa nepohnem dalej a ako som skusal tak som skusal Android Eclair som nenašiel... je to vôbec možné že to predávaju nedaju k tomu CD a soft neviem nájsť na nete? každopádne ďakujem zídu sa všetky rady takže ak niekto niečo vie pls poradte.. :cry:

ham2xy
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Aspire one D255

Příspěvek od ham2xy » stř 12. led 2011 12:08:34

Zdravím všechny.
Zkusím přihodit několik postřehů z vlastní zkušenosti. Po neúmyslně prošlápnutém displeji MID M002 jsem si pořídil další hračku a to Joyplus M708, takže po necelém měsíci mám následující informace s odkazy na předešlé diskuse.

Výdrž baterie při klasickém večerním postelovém provozu je cca 3-6 hodin v závislosti zda koukám na film, či si jen čtu nebo hraju nějakou tu gamesku. Ale v podstatě jsem víc ani nečekal, ale rozhodně vydrží více než M002.

Problém s Marketem, o kterém se píše výše, jsem neměl. Po prvém přihlášení se mi Market zaktualizoval na novější verzi a bez problémů jsem stál cca 15 zaplacených aplikací a pak kolem 10 volných a vždy bez problémů. I instalace z paměťovky a následující aktualizace z webu prošly bez komplikací.

Muzika a filmy... jasně, není to hifi zařízení, ale pro poslech a koukání na cestě či večer v posteli dostačující. Je to taky o vhodném SW.

Práce s paměťovkou taky takřka bez problémů. Napoprvé, když jsem do M708 strčil paměťovku z M002, kde jsem měl zazálohované aplikace se mi data nezobrazily vůbec, ale po naformátování paměťovky (16GB) a znovu zkopírování aplikací z PC na ni se mi již v M708 vše korektně zobrazilo a nainstalovalo, takže problém s kompatabilitou formátování.

Při připojení M708 k PC se mi automaticky nainstalovaly drivery USB a přes Totall Commandera vidím jak vnitřní úložiště tak i paměťovku. Jako OS mám Windows 7 Prof.

Co se týče aplikací a několika málo her, tak mi prozatím jede 99% všeho co jsem do MIDečka nacpal. Jediné co se mi nepodařilo zprovoznit tak aplikace SPB TV a to ani když jsem si ji zajkoupil,
stále to má problém s připojením.

Apropo... WIFI je u tohoto typu opravdu slabší než např. u M002, kde jsem na jednom místě chytl cca 5 sítí a připojení, kdežto u M708 na stejném místě pouze 2, ale vzdálenost cca 10m od domácího routeru přes 3 stěny mi signál bere velmi dobrý.

Pro informaci údaje z tabletu:
Verze firmware: 2.1-Update 1
Verze jádra: 2.6.29.#300

Toliko něco málo od mne :-)

pohoda6
Nové Androidě

Příspěvek od pohoda6 » úte 15. úno 2011 16:58:56

tak Panove nasel jsem alternativu :) jedna se o jednoduchou vecicku. zmena celeho softu android. :)
osobne jsem provedl a nemam prblem se stahovanim Market:
stahnout http://www.51cube.com/download/soft2/U6.rar tam je vse.
super vec.
poradim na skype: pohoda6
pozor: flash funguje jen z win xp.
stoji to , ale za to

Faramir
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC 7 Trophy

Příspěvek od Faramir » pát 01. dub 2011 1:11:19

Zdravím vážení, potřeboval bych pomoc s identifikací tabletu, který jsem koupil z druhé ruky jako Umax Joyplus M708, ale zřejmě to není on a na tabletu nikde model napsaný není, je tam jen nápis Joyplus.

Má 720 MHz procesor, ale nepodařilo se mi zjistit, který přesně.
256 MB RAM
7" rezistivní displej
2.97 GB interní flash paměti označené jako Inner Card
Označení modelu je Android for S22E, verze firmwaru je 2.2, verze jádra je 2.6.32.9 #649, číslo sestavení je 2.2.0128.20110119-115206. ROM je podle všeho původně z telefonu, protože např. about je označené jako Info o telefonu.

Konektory, bráno zleva: nabíjení, výstup na sluchátka, HDMI, miniUSB, slot na microSD, normální USB (umí i host, připojil jsem flashdisk a zobrazil se, byl normálně přístupný).
Horní strana (když je tablet naležato) obsahuje tři HW tlačítka (zpět, menu a domů), na pravé straně uprostřed vedle displeje je zapuštěné tlačítko na zapnutí/vypnutí/uspání/probuzení, při nabíjení svítí červeně, při provozu z baterie svítí slabě zeleně.
Přepínač pro vypnutí otáčení nikde není.

Pokud se vám někomu podaří identifikovat, co to vlastně mám, budu rád a předem děkuji ;-)

kenik
Nové Androidě

Alternativní ROM Re: Joyplus Android M708

Příspěvek od kenik » stř 18. kvě 2011 22:22:57

Zdravím,
mám jeden doma s originální ROM,
A je to hrozně pomalé.

Nevíte prosím někdo jakou ROMku na něj zkusit?
A jaký postub by fungoval?

Díky moc.
Asi pujdu do Archosu 101

Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety“