Ostatní tablety CubePřehrávání rom

Odpovědět
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

Na přání členů.Každý kdo se do toho pustí jedná na vlastí riziko :yes:
Než začneš je nutné mít kvalitní kabel a nepřípojovat ho přes usb HUB ale přimo do usb v počítači.Dále je nutné zkontrolovat že ti v pozadí na počítači neběží nějaká náročná aplikace,protože každé přerušení datového toku při flashi může udělat z tabletu prkýnko na krájení cibule. :D .Samozřejmě je i z této situace záchrana ale o tom později.Nebo to jiný člen fora doufám doplní
1.spusť "RKBatchTool.exe"
2. klikni na okenko FW Path obr.1 najdi kde máš uložený soubor update .img a klikní na něj vyplní se ti všechny kolonky a v hlavním okně budeš mít napsáno loading firmware a loading firmware finished obr.2
3. Vypnout tablet
4. Připoj kabel USB k přístroji
5. Připoj USB kabel k PC
6. Stiskni a podrž najednou tlačítko "Volume +" tlačítko a "Power" po dobu asi 5sekund
7.System detekuje neznámé zařízení a nenajde drivery
8. Ve správci hardwaru najdeš neznámé zařízení dej volbu aktualizovat ovladač ve složce RockusbDriver si najdi driver podle svého systému
9. Jakmile jsou ovladače nainstalovány okénko 1 pod nápisem conectet devices se změní na "zelenou" obr.3
10. Klepni na tlačítko "restore" obr.4
11.Po dobu přehrávání firmmware se toto okénko změní na blikající žlutou obr.3
12. Počkej, až uvidíš "restore OK"
13. Zařízení se restartuje, můžeš odpojit kabel

později doplním obrázky odkaz na RKBatchTool http://www.uloz.to/xRA6pRS/rockchip-batch-tool-v1-5-zip

Pozor U30gt MINI má jinou rom než velký KUBA U30gt !!!!!

prosím pomožte s návody pro nové majitele kubíků
Naposledy upravil(a) vlaskot dne sob 12. led 2013 11:37:10, celkem upraveno 1 x.
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

Obrázky
Přílohy
1.jpg
1.jpg (40.07 KiB) Zobrazeno 15028 x
2.jpg
2.jpg (47.25 KiB) Zobrazeno 15028 x
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

obrázky 2
Přílohy
3.jpg
3.jpg (47.27 KiB) Zobrazeno 15027 x
4.jpg
4.jpg (40.25 KiB) Zobrazeno 15027 x
mattycz
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 07. říj 2012 15:47:08
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 2 XL 128 GB
Rom: Android 9

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od mattycz »

Dotaz na zasvěcené, co by se mohlo stát, kdybych do Kuby narval romku pro SG Tab , přežil by to ?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od ludekbrno »

Si děláš srandu? Jistěže by to nepřežil.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
DAJWIKE
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 22. led 2013 19:56:25
Typ mobilu / ROM: LG P990
Tablet: Cube U9GTV

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od DAJWIKE »

Zdravím u bodu 8 jsem se sekl prostě nejde neukáže instalaci nějakého driveru .. a furt mi to svítí červeně neví někdo co s tím ?
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

DAJWIKE píše:Zdravím u bodu 8 jsem se sekl prostě nejde neukáže instalaci nějakého driveru .. a furt mi to svítí červeně neví někdo co s tím ?
k bodu 8 ve správci bys mněl mít zařízení se žlutým trojuhelníkem, pravým myšítkem klikni na toto zařízení a vyber aktualizovat ovladač dale vyber adresář kde máš drivery vyber správný odklikej upozornění mikrošrotu o nepodepsaných ovladačích a jiné bláboly o poškození systému.Instalace by měla proběhnout bez problémů.Hlavně použij kvalitní kabel třeba nokia nebo sony atd. ne origo čínu. To také může být příčinou nedetekování tabletu ,
DAJWIKE
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 22. led 2013 19:56:25
Typ mobilu / ROM: LG P990
Tablet: Cube U9GTV

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od DAJWIKE »

jenže já mám problém že tam nemám žádnej trojůhelník nic mám tam jako by vše bylo nainstalované.. :/
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

DAJWIKE píše:jenže já mám problém že tam nemám žádnej trojůhelník nic mám tam jako by vše bylo nainstalované.. :/
1.jaký kabel používáš?
2.jaké vidle používáš?
3.nemáš při připojení ve správci hardware RK 30?
4.opravdu po vypnutí tabletu držíš najednou tlačítko hlasitosti + a power po dobu delší než 5 sekund?
jestli máš Visty nebo sedmičky dej po připojení ve správci vyhledat změny hardware .Nebo si na dobu instalace driveru sniž ochranu systemu viz.obázek nebo to skus na jiném počítači
Přílohy
capture_23012013_192011.jpg
capture_23012013_192011.jpg (69.33 KiB) Zobrazeno 14746 x
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

Takže změna postupu u nových tabletů.Vypněte tablet.Držte tlačítko vol+ a přípojte tablet k usb v počítači okenko v RKBatchTool.exe zezelená a pokračujeme standartné :D
Naposledy upravil(a) vlaskot dne pát 15. úno 2013 19:23:06, celkem upraveno 3 x.
StSv
Robot
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 16. srp 2012 17:30:03
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od StSv »

Nechtěl bych :D Pětkrát :D Sebevražda :D
Couda
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. led 2013 19:33:06
Typ mobilu / ROM: Samsung I9070P Galaxy S Advance

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od Couda »

Prosím o radu, na tabletu jsem přehrával rom pomocí návodu s nahráním update.img na kartu , vše probíhalo dle návodu až do restartu na cca 90% kdy už tablet nenastartoval. Teď na nic nereaguje, jediné co dělá že po připojení nabíječky asi po 15 vteřinách začne startovat a pak se objeví android s červeným vykřičníkem, na nic nereaguje jen na dlouhý stisk vypínacího tlačítka který ho zase vypne. Poradíte mě někdo jak jde obnovit původní rom nebo jak tablet oživit. Moooc dík za každou radu.
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

Nyni je třeba pokračovavat podle prvního návodu na začatku tohoto fora

EDIT:
Vrať se na začátek fora přehrávání rom a začni odtamtud
Naposledy upravil(a) radegast dne čtv 07. úno 2013 18:07:11, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvek a edituj příspěvky!!
Couda
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. led 2013 19:33:06
Typ mobilu / ROM: Samsung I9070P Galaxy S Advance

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od Couda »

Ale jak tu již někdo psal tak ani na Pc s vistama 64 bit a na notebooku s W64 bit me to nenajde ovladače ke kubovi a tudíž to nespojím. Nemáš jejich jinou verzy než je tady u návodu?
Mohl jsem způsobyt problém že jsem neměl zapnuté ladění přes USB?
Jak teď hledám po netu tak úplný reset se dá udělat jen po rozebráni tabletu?
Naposledy upravil(a) radegast dne čtv 07. úno 2013 18:05:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvek!!
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

Couda píše:Ale jak tu již někdo psal tak ani na Pc s vistama 64 bit a na notebooku s W64 bit me to nenajde ovladače ke kubovi a tudíž to nespojím. Nemáš jejich jinou verzy než je tady u návodu?
Mohl jsem způsobyt problém že jsem neměl zapnuté ladění přes USB?
Jak teď hledám po netu tak úplný reset se dá udělat jen po rozebráni tabletu?
Tady máš odkaz http://uloz.to/xztATHf/rockchip-rk3066- ... 64-97s-zip většínou u těch novějších kubíků se ti nenainstalují drivery protože se nedostaneš do recovery menu podle nových poznatků prý stačí při vypnutém tabletu dlouze držet jen tlačítko vol+ Zatím jsem nezkoušel ale až dostanu dalšího nového Kubu na flash tak to testnu a potvrdím. Na sz máš dotaz.

Takže postup s vol+ funguje odskoušeno na dvou nových tabletech
Naposledy upravil(a) vlaskot dne pát 15. úno 2013 19:24:31, celkem upraveno 1 x.
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

Ano na reset potřebuješ tablet rozebrat je to torx 2.
DallasCZ
Androiďák!
Příspěvky: 618
Registrován: čtv 08. pro 2011 15:07:33
Typ mobilu / ROM: google nexus S i9023
Tablet: Cube U30GT
Rom: viz. podpis

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od DallasCZ »

pro ty co jsou z mobilu zvyklí na custom recovery přidávám návod jak ji dostat do tabletu (v mém případě cube U30GT-H, za funkčnost na jiných tabletech neručím)
Tak jsem si pomohl sám:pouze pro verzi H, a pouze na vlastní nebezpečí
1-Stáhněte si aktuální CWM pro Cube U30GT CWM 6.0.2.7 CWM 6.0.2.7 (z 27.1.2013)
2-rozbalte.
3-nahodte tablet do recovery modu
4-v adresáři CWM base je rkandroidtool.exe (ve verzi 1.35 a je tam vytvořený skript pro nahrání CWM) ten spusťte
5- pokud vidíte že dole v okne se hlásí zařízení jako OK tak klikněte na "flash ROM"..tablet se rebootuje do CWM.
hotovo
do custom recovery se dostanete, když podržíte volume+ a power a připojíte kabel do pc, jakmile PC oznámí připojené zařízení (zvukovým upozorněním) tak pustíte obě tlačítka.
více info zde: http://androtab.info/
Dex88
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 19. led 2013 16:42:35
Typ mobilu / ROM: THL W300

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od Dex88 »

Prosimtě neexistuje jiny zpusob jak se dostat do recovery?
nemuzu se tam nijak dostat. Mam Romku Decontaminate 3.0 a CWM 6.0.2.7 jedina moznost jak se tam dostat je najet do systemu a dat Boot to recovery a jsem tam. ale bez toho aniz bych musel pustit tablet se mi to nepodarilo. Diky zy info mam U30GT-H

Pokud to udelam jak zde popisujes tak se dostanu jen do flash modu a muzu flashovat jen z PC pres Rk.

Diky Dex88 :D
Samsung Galaxy S2
ZOPO zp950+ Ofic. Evr. ROM 4.2.1, TWRP 2.5.0.0, Root
THL W300, Root, Change DPI 380
kikiriki
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. bře 2012 9:45:02
Typ mobilu / ROM: lg gt540
Tablet: Cube U30GT

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od kikiriki »

Prosím,nenašiel by sa niekto,kto by napisal podrobny navod na unbrick,na cube u30gt mini.Najlepšie ten,kto to už robil.Dakujem som uplny laik a potrebujem to urobit a mam strach aby som niečo nepokazil.Pozeral som to tu na fore,aj inde ,ale našiel som len par fotiek.ešte raz dik.
HarY_cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: stř 09. pro 2009 12:44:06
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note Pro
Tablet: Cube U30GT-H (Cyanogen Mod 10.1)
Bydliště: Most

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od HarY_cz »

přidám jeden svůj poznatek: mám novější gt30 takže volume up+power u mě nefunguje a držením volume up jsem se na instalaci ovladačů taky nějak nemohl dostat. problém vyřešil flash tool, který v je v sadě se supersport romkou. stačí připojit tablet, stisknout "reboot to flash mode" a instalace ovladačů (rovněž přiloženy) může začít, no a pak už je to sranda:)

edit: dám sem ještě návod jak jsem postupoval. tímto se flashne rootnutá supersport rom a clockwork mod recovery, takže pak přes clockwork by neměl být problém flashnout prakticky libovolnou romku
komplet balík s rom, flash tool, driverama je ke stažení tady - http://www.freaktab.com/showthread.php? ... rsport-ROM
instalaci jsem prováděl na win 7 64bit, pouze pro tablety u30gt-h, za úspěch neručím:
1) připojit nabitý tablet přes usb (použil jsem kabel od telefonu, ty dodávaný od Cube údajně občas blbnou), spustit flash tool, na spodku okna by se měl objevit nápis "Found RKAndroid MASS Storage USB"
2) kliknout na "Reboot to Flash Mode", tablet zčerná a windows začne hledat ovladače ale vyhodí hlášku, že nebyly nalezeny
3) přes správce zařízení aktualizovat ovladač (vybrat ze složky "drivers" v balíku, jsou tam ovladače pro 32bit a 64bit systém)
4) po instalaci ovladačů by se na spodku flash tool okna měl objevit nápis "Found RKAndroid Loader Rock USB"
5) kliknout na "Erase NAND (IDB)", vpravo se zobrazí "Lower Level Format, Total(xxx)" - formátování bude vyjádřeno načítajícím se číslem, to musí doběhnout až do konce (dosáhnout čísla xxx); pokud nedoběhne, restartovat flash tool a provést erase znovu
6) kliknout na "Flash ROM", flashování chvíli potrvá a poté se tablet sám restartuje do clockwork recovery, zde stačí krátce stisknout tlačítko pro zapínání/vypínání tabletu a tablet se restartuje do normálního stavu (najíždění může trvat o něco déle než obvykle)
vlaskot
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 22. říj 2012 11:49:49
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000PRO
Rom: V16

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od vlaskot »

Pozor varování pro majitele nových U30GT mini MS tyto tablety nemohou být upgradovány romkou od kastyho 1,04 ani 1,05 ani origo romkou.Soudruzi v Číně udělali hardwerové změny a nefungují původní drivery v androidu pro hardware. Na těchto tabletech zatím funguje jen origo rom Cube.U30mini-MS_V1.04_20130121.img jinak se dočkají nefunkčního touchpadu a tablet bez připojení kabelu nebo nabíječky ani nenajede.Odkaz pro ty co už tak dopadli dám na uložto tuto romku pro záchranu kubíka. http://www.ulozto.cz/xaZByok/cube-u30mi ... 130121-zip
kikiriki
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. bře 2012 9:45:02
Typ mobilu / ROM: lg gt540
Tablet: Cube U30GT

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od kikiriki »

Vlaskot dakujem pekne,patril som medzi tych,čo im zdochol tablet a len tvojou zasluhou som ho spojazdnil.nahodil som tam ROM Cube.U30mini-MS_V1.04_20130121.img a tablet sa spustil.ešte raz dik.
djgas
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10. led 2011 19:21:43
Typ mobilu / ROM: HTC ONE V
Tablet: Cube U30 GT

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od djgas »

Kluci jsem trochu lama,ale poctive jsem precetl cele tema cube 30GT,chtel bych nahrat jinou rom,pred tim bych ale rad zalohoval stavajici,bohuzel titanium pro nema pristup k rootu,jak tedy dohrat root?
Chci nahrat romku supersport 900, kde stahnu nejnovejsi verzi a jaky android bude obsahovat?android nejde aktualizovat separe?pokud rom nebude obsahovat cestinu, jak ji tam dostanu ?
Posledni dotaz na co je to CWM?

Predem diky

Odesláno z mého U30GT-H    
Uživatelský avatar
lasted
Robot
Příspěvky: 704
Registrován: stř 28. dub 2010 12:46:35
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 32GB
Bydliště: jižní Morava

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od lasted »

diky za navod, flash na mem cube u21gt probehl uspesne bez problemu na prvni pokus a cele to zabralo snad 10minut :)
Daddo
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 08. led 2012 10:29:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Bravo

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od Daddo »

Ahojte.

Prosim o pomoc.

Skusal som flash ROM podla uvedeneho navodu, vsetko je bez problemove, az na to, ze RkBatchTool nerozpoznava moj U21GT. Po aktivacii flash mode "podrzat + a pripojit kabel" som uspesne nainstaloval driver "RK30 device" s tym, ze zariadenie pracuje spravne. Napriek tomu mi v RkBatchTool zariadenie nevidi. Skusal som to na Win7 x64 aj Windows XP, pouzil som rozne kable, a rozne ovladace. RomFlashTool, ktoru spomenul HarY_cz mi zariadenie bez problemov najde, ale nevie ho dat do flash mode, RkBatchTool ho vsak nevidi. Skusal som aj verziu 1.7 (vratane prilozeneho ovladaca), ale stale nic. Taktiez som skusal upravit config subor na RKUSB_VID=0x2207, RKUSB_PID=0x300A a MSC_VID=0x2207, MSC_PID=0x300A, ktore hlasi device manager vo Windows, no tiez bezuspesne. Ma niekto nejaku radu?
Dakujem.

EDIT: Skutocne zalezi na kvalitnom kabli. Pri pouziti kablu od HTC to nabehlo na prvy sup. Zaujimave, ze nezabrali ani kable od Galaxy SIII mini ani od Sony Xperia.
hagrid7810
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pon 25. kvě 2015 16:49:37
Typ mobilu / ROM: Lg G3s

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od hagrid7810 »

sorry že vythauji staré téma ale dostalo se mi do ruky starší tablet gogen ta8300 dual s RK30.
ukazuje jen robota na zádech s červeným trojúhelníkem .Chtěl jsem přehrát vše v ok až do chvíle spuštění Rk Batch Tool prostě zařízení není vidět jen samé šedivě čtverečky ale ve win7/64 je ve správci vidět jako RK30 jak má. Kabely jsem zkoušel několik jak tu už někdo radil a nic.
A teď co dál ?
Spíš mám podezření že se odporoučela paměť do věčných lovišť ale proč to stále neí vidět RKBToolu?
jinak přes ADB mám jen tento divnéj výpis
C:\ADB>adb devices
List of devices attached
0123456789ABCDEF recovery

Dík za info.
hagrid7810
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pon 25. kvě 2015 16:49:37
Typ mobilu / ROM: Lg G3s

Re: Přehrávání rom

Příspěvek od hagrid7810 »

tak už nic ,je to už mrtvola už nejde ani zapnout . Chvilku to vypadalo nadějně ,vykočila i nabídka na reset tak jsem dal obnovit tovarní nastavení ,to proběhlo jako ok sice mu to trvalo a pak se restartoval . Naběhlo uvodní logo a najednou se rozsypal obraz , pak rozsvítil bíle a vypnul se. Od té doby mrtvola .Tak že odešel asi procesor (asi někde pod ním studený spoj a reflow taky už nepomohl).
Byl to jen pokus o záchranu a tudíž žádná škoda.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety Cube“