Ostatní tablety CubeCube U30GT

Odpovědět
capo
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 23. dub 2010 8:58:08

Cube U30GT

Příspěvek od capo »

Ahojte,
vzhledem k aktuálním předprodejům zřejmě nebudete nikdo mít reálnou zkušenost s tímto http://www.pandawill.com/cube-u30gt-tab ... 62836.html tabletem?
Pokud není reálná zkušenost, prosím alespoň o názor.

Vybírám totiž tablet s min 1200*800 a min 9,7" IPS displayem. K tomu trvám na microSD slotu (který předpokládám tento má, ačkoliv není uveden) HDMI bez MHL apod. No a zároveň chci koupit co nejlepší chipset a grafiku, aby to nezestárlo moc rychle. Tenhle mě zaujal protože není plastovej a má bluetooth (ten se může hodit kvůli extrení klávesnici, jinak mě jeho použití pro mé potřeby nenapadá...). Pokud máte odkaz na něco lepšího s takovými parametry, sem s tím.

Dále by mě zajímal váš názor:
- pravděpodobnost že budu muset doplácet dph i clo při objednávce z pandawill (cena včetně pošty (zdarma z pandawill), dph (20%) a clo (pro tablety k PC sazba 0% - http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... ngDescr=cs) by mělo být cca 5500,-Kč).
- pravděpodobnost že půjde sehnat nějaký customizovaný firmware - nemám s tím zkušenost, na XDA jsou obvykle ROM jen pro rozšíenější modely známějších výrobců - a já si radši něco připlatím, než se za rok patlat tejden s hledáním úpravou jiné ROM abych tam dostal JellyBean. TOhle je pro mě zásadní, chci mít možnost stáhnout si ROM kde bude fungovat Android bez omezení,kde mi budou fungovat všechny aplikace. Jestli to je utopická představa tak mě prosím vyveďte z omylu. Klidně si koupím dražší GalaxyTab2, pokud by s tímhle měl být problém. Ten má navíc výhodu v GPS.

Nebo má smysl čekat na Google Nexus 10? :)
Pixel 2 XL
capo
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 23. dub 2010 8:58:08

Re: Cube U30GT

Příspěvek od capo »

Ještě pár laických otázek. Mají tyhle tablety gorilla glass, nebo nějaké podobné odolné sklo? Co CyanogenMod - dá se sehnat pro tyhle tablety nějaká "univerzálěnjší" ROM od nich, nebo by musela být přímo pro tenhle model a to nejspíš nehrozí?
Pixel 2 XL
Neuge
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 07. kvě 2012 12:42:22
Typ mobilu / ROM: nepodstatne

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Neuge »

Cube U30GT mám předobjednanej. V nejbližších dnech by mi ho měli konečně expedovat. No musím tě upozornit na problém s dostupností, která je mizerná a musí se prostě čekat (já objednával na pandawillu na začátku měsíce, 28.7 jim údajně měly dorazit tablety od výrobce, tudíž od pondělka je snad začnou rozesílat). Ti na které nevyjde, budou muset zase čekat...je to trochu komplikovaný. Jinak jsem si ho vybral přesně z těch důvodů, co píšeš, měl jsem velmi podobné nároky. No, snad jsem neprohloupil...ohledně technických otázek ti moc neporadím, v tabletech co se ROMek týče vůbec nemám přehled, o to se začnu zajímat až ho budu mít v ruce :)
Clu bych se rád vyhl, ale nevím no...uvidím co budu doplácet až přijde, kdyžtak dám, stejně jako o kvalitě samotného tabletu, popřípadě vědět.
capo
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 23. dub 2010 8:58:08

Re: Cube U30GT

Příspěvek od capo »

Jinak výrobce ho má skladem a expeduje hned. Je to možná o pár $ dražší, ale minimálně. Akorát to není "brandovaná" verze pro pandawill.
http://www.cube-tablet.com/cube-u30gt-p ... -inch.html
Pixel 2 XL
capo
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 23. dub 2010 8:58:08

Re: Cube U30GT

Příspěvek od capo »

Aha, ty mrchy právě zvedly cenu z předobjednávkové na normální.... :/ najednou 242, bylo 219
Pixel 2 XL
Neuge
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 07. kvě 2012 12:42:22
Typ mobilu / ROM: nepodstatne

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Neuge »

Občas jim to blbne, já tam teď tedy stále vidím special price za 219$. Nicméně v tuto chvíli se asi vyplatí přidat pár $ a objednat přímo od výrobce, škoda že před měsícem měli buď nastavenou tu vyšší cenu a nebo nebyl stejně jako všude jinde k dostání...
tomekkcz
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 30. črc 2012 14:28:47
Tablet: Cube U30GT

Re: Cube U30GT

Příspěvek od tomekkcz »

Mám ho doma asi týden přímo z http://www.cube-tablet.com. Zatím spokojenost, všechno funguje jak má, takže nemám potřebu nic přehrávat. Ale customizované fw existují. Projdi si http://www.slatedroid.com/forum/331-cube-u30gt/.
capo
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 23. dub 2010 8:58:08

Re: Cube U30GT

Příspěvek od capo »

A jak je to prosím s tím krycím sklem? Je nějak odolné? Nabíjí se tablet přímo přes miniUSB, nebo jiný konektor? HDMI jde napojit přímo, bez redukce?
Jsem právě zjistil že pro GalaxyTab2 je pro USB potřeba redukce na ten jejich super konektor a to samé platí pro HDMI, což ho ještě o něco více diskvalifikuje...
Jaký způsob dopravy jsi si vybral? Za jak dlouho to dorazilo a jak to přešlo přes celní kontrolu? Co ti napsali na balík? Dík :)
Pixel 2 XL
tomekkcz
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 30. črc 2012 14:28:47
Tablet: Cube U30GT

Re: Cube U30GT

Příspěvek od tomekkcz »

S tím sklem to nepoznám, v žádné specifikaci jsem se o tom nedočetl. Navíc tam je nalepená ochranná fólie přímo od výrobce. Konektor je mini HDMI (ne micro), takže potřebuješ redukci. Tu mám teprve objednanou. Nabíjí se to přes speciální konektor, možná stejný jako u starších Nokií. Výdrž to má každopádně opravdu slušnou (zatím). Doprava byla přes DHL až domů, včetně celního odbavení. Od objednání to celé trvalo 10 dní. Na balíku bylo napsáno MP5 player, cenu tam napsali nižší (aniž bych o to žádal), takže clo jsem neplatil, jenom malé DPH.
Neuge
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 07. kvě 2012 12:42:22
Typ mobilu / ROM: nepodstatne

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Neuge »

Tákže z pandawillu mi oznámili že mi tablet pošlou až ze třetí várky, která jim dorazí 20. srpna. Po měsíci čekání jsem se tedy rozhodl objednávku stornovat a objednávám z oficiálních stránek Cube, které jsou zmiňovány výše a kde je teď cena dokonce 199$. Na to bych rád upozornil :)
capo
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 23. dub 2010 8:58:08

Re: Cube U30GT

Příspěvek od capo »

Díky za upozornění na nižší cenu. Dneska jsem ho viděl u tomkkacz, a i přes to že nemá stereo repro a to jedno mono je dost tiché mi to za tu cenu přijde jako dobrá koupě. Takže objednáno...
Pixel 2 XL
foony
Androiďák!
Příspěvky: 252
Registrován: stř 01. úno 2012 10:40:57
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4

Re: Cube U30GT

Příspěvek od foony »

to mekkcz

ahoj, prosim ta ako je to s wifi? ide ok alebo je slaba ako to byva na vacsine cube tabletov? Skus prosim zmerat rychlost upload download cez aplikaciu z marketu speed meter ako sa to chova pri rutre, alebo za par stenami dalej od rutra. Mam jeden iny model cube doma a ked som pri ruteri tak ide max 7Mb download a ked prejde o 2 izby dalej 2-3 steny max okolo 6-7m tak to klesne aj na 0.5-1Mb co je hroza. Napr htc hd2 ma 22Mb pri ruteri a 20Mb v dalsej miestnosti. A ma prosim ta ma automaticky jas alebo nie? dik
miszun
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06. črc 2012 18:26:15
Typ mobilu / ROM: HTC One M7
Mobil 2 / ROM: Vodafone Smart Ultra 6

Re: Cube U30GT

Příspěvek od miszun »

Nechystá se někdo obědnávat od výrobce? Že by jsme udělali hromadnou obědnávku....
Tari
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 02. srp 2012 11:39:40
Typ mobilu / ROM: Leagoo Shark 1
Mobil 2 / ROM: Elephone P2000
Tablet: Texet TM-9768HD

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Tari »

ja ano, ale az na podzim, cekam vyraznejsi znizeni cen po uvedeni noveho amazonu ...
Uživatelský avatar
darosh
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 22. pro 2010 12:34:59
Typ mobilu / ROM: Nexus 6 Android 6.0.1
Tablet: Nexus 7 32GB 4.4.2
Tablet 2 / ROM: iPad Air iOS 7.1.1

Re: Cube U30GT

Příspěvek od darosh »

Dle meho nazoru je to hlavne spusobene zadnim plechovim krytem. Ja si objednal podobny tablet a ma cca o 20-30% mensi citlivost nez napr. SGS2. Sundas krit a citlivost jde nahoru.

@telefon    
patres20
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: úte 09. bře 2010 22:16:25

Re: Cube U30GT

Příspěvek od patres20 »

mame moznost od vyrobce cube U30GT

cim vic kusu tim da cenu dolu. ted na 2 ks vychazi cena na 1 ks 192 dolaru i s postovnym DHL. myslim :)


jak jste spokojeny? display, kvalita grafiky,rychlost. neni problem?
Tari
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 02. srp 2012 11:39:40
Typ mobilu / ROM: Leagoo Shark 1
Mobil 2 / ROM: Elephone P2000
Tablet: Texet TM-9768HD

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Tari »

kdyz to bude bez dph tak jo,ale to bude asi problem u vice kusu
Uživatelský avatar
Sevka
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: stř 18. dub 2012 20:01:56
Typ mobilu / ROM: HTC Evo 3D
Tablet: 10.1-nevim jaký
Rom: stock
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Sevka »

Najednou se sejde treba 10 tabletu a DPH 20%+1%clo za kus.To sem blazen ale ne takovej abych delal hromadnou obednavku. :no:














=
tomekkcz
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 30. črc 2012 14:28:47
Tablet: Cube U30GT

Re: Cube U30GT

Příspěvek od tomekkcz »

too foony:

Automatický jas to má. S tím WiFi ti moc nepomůžu, doma se připojuju se přes mobilní internet a jinde jsem to nezkoušel. Subjektivně s WiFi žádný problém nemám. I podle diskuzí si od verze Cube U30GT-H na WiFi nikdo nestěžuje.

t.
dolnma
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: ned 26. pro 2010 19:00:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od dolnma »

chtěl bych se zeptat majitelů, jak je na tom tento tablet s displayem, jestli kvalita jako ipad 2 nebo ne. A jak je na tom s kvalitou zpracování? Díky
jimigoo
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 14. srp 2012 13:10:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 3G
Tablet: Cube U30GT
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od jimigoo »

Zdravím, objednával jej už někdo přes internet? Jak je to se clem či daní, když si to nechám poslat přes UPS anebo DHL? Dále bych se rád zeptal na ten reproduktor, dá se to poslouchat? A poslední dotaz, kupoval jste někdo přes http://www.aliexpress.com?

Díky za info,
Jim
Neuge
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 07. kvě 2012 12:42:22
Typ mobilu / ROM: nepodstatne

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Neuge »

Dneska mi došel z Pandawillu. Flashnul jsem si tam hned jinou ROM, ačkoliv ta pandawillácka, jenž je okleštěna o všechny činské sr*čky nebyla špatná. Zpracování je dobré, nevrže, působí celkem bytelně. Ohledně cla...neměl jsem doted zkušenosti s posíláním zboží ze zahraničí. Nechal jsem to na tu nejlevnější přepravu, zá pár šušnů. Do týdne to bylo v ČR, bohužel pak to zůstalo trčet na celní pobočce ČP a chvíli trvalo, než mi poslali dopis ohledně dalšího postupu (předat plnou moc ohledně celního odbavení ČP atd. - což se mi moc nelíbí, ale do Prahy to mám hodně z ruky). Jakmile jsem zjistil, že budu muset uvést záznam o platbě atd., došlo mi, že jsem v pr*eli. Takže ačkoliv bylo na balíku cena 20$, díky zaznamu z PP mi bylo naúčtováno cca 1 100Kč, což mi docela dost zkazilo radost z tabletu - pakliže někdo ví, jak to obejít a co jsem udělal popřípadě špatně, budu rád za poučení. Jinak jak se tu někdo zminoval o reproduktoru, ten je katastrofální, jinak k tabletu nemám výhrady. Dotazy rád zodpovím.
patres20
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: úte 09. bře 2010 22:16:25

Re: Cube U30GT

Příspěvek od patres20 »

tak to je dobry no :-)

na kolik te teda vysel dolaru s postovnym. a splus clo?

my je budeme dovazet. a nakupni ceny mame 170 dolaru za 1 ks. plus posta takze 190dolaru cca. komplet.

budeme to brat na firmu takze bez cla. a prodame s DPH takze zaplatime dan jen. a to bude mit nez clo.
Neuge
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 07. kvě 2012 12:42:22
Typ mobilu / ROM: nepodstatne

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Neuge »

Poštovný zdarma, z Pandawillu v předobjednávce to bylo tuším 218$ + příplatek za 16GB SD Kartu (nevim...7-8$ ?)...no když jsem to platil z PP tak to bylo v přepočtu cca 4800Kč + 1100Kč za clo dává skoro 6 táců...což je..řekněme si na rovinu, když ted není problém pořídit tablet za 199$ z oficiálního Cube shopu (nepočítám množstevní slevy) a pokud někdo ví, jak obejít clo (lépe řečeno nechat ČP v domění, že balík stál přesně tolik, kolik je na něm napsáno) vážně hodně...co se dá dělat, stejně to vychází levněji než srovnatelný tablet kupovat v tuzemsku...:)
patres20
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: úte 09. bře 2010 22:16:25

Re: Cube U30GT

Příspěvek od patres20 »

clo neobejdes. musel by ti ten shop napsat mensi cenu na balik. a ty jim to zaplatit na dvakrat. a ukazat paypal tu mensi cenu. jinak to nejde.

za 5500kc koupis nexus 7. kterej ma tegru 3. jen to je 7 vel. no.

nas vyjdou na 3800kc komplet. cca do 4500kc se dostaneme snad. max 5


jak je na tom display?

rychlost?

ten zvuk je fakt na hnovno jo?
Neuge
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 07. kvě 2012 12:42:22
Typ mobilu / ROM: nepodstatne

Re: Cube U30GT

Příspěvek od Neuge »

No což o to, oni mně menší cenu napsali, ale když mám doložit doklad o zaplacení, tak nemám moc na výběr (ačkoliv ano...photoshop, ale čekal jsem, že to bude pár stovek). O nexusu vím, ale je malej a nemá slot na SD karty. Jinak, je to rychlý, displej je taky fajn - Slušný pozorovací úhly, ostrost. Je to můj první tablet, takže na druhou stranu nemám s čím porovnávat. Při běžný činnosti se absolutně neseká, video v 720p taktéž úplně bez problémů. Hry jsem zatím nezkoušel. Benchmark taky ne. Ale toho je dost na youtube. Zvuk je bohužel strašnej...jednak i na maximum je to relativně tichý a jednak ten zvuk, co z toho vychází, je prostě humus...ne že bych byl kdovíjak náročnej, ale i na filmy to je pro mě nepoužitelný...ale po pár hodinách používání je to zatím jediná vada, tedy kromě takovýho postřehu...a to že se tablet nenabíjí přes USB, ale zřejmě jenom pomocí nabíječky...což je trochu nepohodlný.
capo
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: pát 23. dub 2010 8:58:08

Re: Cube U30GT

Příspěvek od capo »

Tak uz i ja :-) . Objednano na cube-tablets, placeno paypalem, doprava dhl. Prislo to do tydne, doplacel jsem necele 200 za dph. Udana mensi cena, clo se neplatilo vubec. Zatim se s tim szivam.
Nejen repro na houby, mikrofon je jeste horsi. Na skype prakticky nepouzitelne. Mam tam Evolution ROM, nevim zda to ma vliv.
Rychlost celkem v pohode, display ma podle antutu 1280*756. Rozhodne nema gorilla glass, bojim se poskrabani. Uvidime casem. Prekvapilo me ze prisel s microusb slotem, mel jsem pocit ze mel miniusb. No tim lepe.
Pixel 2 XL
jimigoo
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 14. srp 2012 13:10:33
Typ mobilu / ROM: iPhone 3G
Tablet: Cube U30GT
Kontaktovat uživatele:

Re: Cube U30GT

Příspěvek od jimigoo »

A já si myslil, že doprava přes UPS anebo DHL se vyhne dani, neb si ten balíček přehazují jen zaměstnanci té služby z jednoho dopravního prostředku do druhého?
N76
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: ned 25. bře 2012 12:36:35
Typ mobilu / ROM: S2
Tablet: ELF
Rom: 4.0.3

Re: Cube U30GT

Příspěvek od N76 »

Zdravím, tak jsem včera taky PayPalem koupil na Cube-Tablet za $199. Zatí mám pouze stav zásilky Processing. Dostali jste někdo číslo na sledování zásilky (Tracking Number) pro DHL?

EDIT:
Zjistili jste někdo jaký je vlastně rozdíl mezi U30GT-H a U30GT-W a jak zjistím co mi přišlo za verzi? Na Cube-Tablet je myslím již aktualizace na Android 4.1 JB.
Líbí se mi ty repráčky ve videu:
http://www.youtube.com/watch?v=SnrDOCOl ... age#t=751s
Koupit zde:
http://dx.com/p/mini-usb-rechargeable-c ... gth-101369
tomekkcz
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 30. črc 2012 14:28:47
Tablet: Cube U30GT

Re: Cube U30GT

Příspěvek od tomekkcz »

Číslo pro sledování zásilky neposlali, ale rovnou se objevilo v mém účtu na http://www.cube-tablet.com/ u stavu objednávky.
U30GT-W je první várka těchto tabletů, která už se nevyrábí. Jestli jsi to objednal teď, tak si můžeš být na 100% jistý, že máš -H. Je to napsáno na spodní straně tabletu.
Aktualizace na JB 4.1 už existuje.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní tablety Cube“