Ulefone U7 a jeho klony - Obecná diskuze7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Ivanhoe »

Huawei objevuje se Honor i Mediapad ... jedno označení se prý používá pro Čínu, druhé pro mezinárodní trh, ale četl jsem to v diskuzi, takže to neber na 100%

jinak v čr už jsem to viděl v nabídce nějakých překpníků... nu pokud chceš ušetřit cca 2000-3000Kč tak
na alíku sleduji tento výpis a dívám se na dobré prodejce...
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-h ... roupsort=1

ale čekám až vydají LTE verzi (v průběhu května) ... možná to něco udělá s cenou 3G verze
pak jdu do toho
msmity
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 04. kvě 2014 16:28:23
Typ mobilu / ROM: S2

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od msmity »

Aha tak diky. No vsude pisou ze by to melo byt ofiko v prubehu kvetna ale zadnou zpravu jsem v posledni dobe nikde necetl. V datartu maji dokonce predobjednavku ale vic mi k tomu nerekli, prej nic vic nevedi. Ja si chci pockat primo na ceskou distribuci, kdyz to bude za tech 9990,- . Na tom aliku to vychazi na kolik komplet s dopravou?
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Ivanhoe »

no proto jsem Ti dával ten odkaz, stačí vzít myš a kliknout :!: ... máš to výběr s DHL dopravou...
cena se pak odvíjí od levných riskantních obchodníků po stále slušné ceny dobrých obchodníků... to už se odvíjí od Tvého životního stylu
ještě je otázka, jestli někdy nebudou nabízet mobilek přímo i s náramkem za nějakou lepší cenu... ale toť :?:
msmity
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 04. kvě 2014 16:28:23
Typ mobilu / ROM: S2

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od msmity »

A jak je to s cestinou?
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Kucko »

Cestina v menu nie je, ale to nie je ziadna tragedia! V GPlay su min. 3 apky na pocestenie. Ja som pouzival MoreLocale a nadstavbu Emotion UI poslovenstil na 100% :yes: Je ale nutne spravit root, co ale nie je problem cez eRoot za par sekund… ;)
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
fopikk
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 23. lis 2011 22:23:51
Typ mobilu / ROM: SgS II

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od fopikk »

Ahoj.Někde jsem četl že dřívější kusy U7 měly nějaké problémy a pak že udělali U7+a ta už je ok..Ale když jsem objednával v shopu tak mi napsali že žádná u7+ neexistuje..Jak to tedy je??
dave8
Stálý androiďák
Příspěvky: 216
Registrován: úte 11. úno 2014 20:58:53
Typ mobilu / ROM: ulefone u7 ontheway

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od dave8 »

Kup si u7 s brandingom , to je tretia varka, ale ako vsade moze sa vyskitnut problem , heh , prva varka u69 ja mam asi fajn kus u7 z druhej varky, a tretia varka uz mala branding... Tiez u7, bez plus
fopikk
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 23. lis 2011 22:23:51
Typ mobilu / ROM: SgS II

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od fopikk »

objednával jsem v MNshopu v CZ..Kodové označení ULU7PH..poznáš z toho něco..:-)
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Máme 3 várku U7.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
fopikk
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 23. lis 2011 22:23:51
Typ mobilu / ROM: SgS II

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od fopikk »

Díky..:-)
dave8
Stálý androiďák
Příspěvky: 216
Registrován: úte 11. úno 2014 20:58:53
Typ mobilu / ROM: ulefone u7 ontheway

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od dave8 »

tomas
nevies ci bude nejake silicon ramcove/hranove puzdro? a tie farebne kryty na u7? dik
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Tomáš Kubec »

To bohužel nevím.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
kary7
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17. dub 2014 16:32:06
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od kary7 »

Po nejakem čase používání U7 musím říct že se vším ohledně používání jsem nadmíru spokojen(používám ROM z 14.4.) jen konstrukce je opravdu špatná. Není pevná a vrže. Nedovedu si představit co by se stalo, kdyby U7čka dostala nejakou ranu. Drží pohromadě na dobré slovo:-)
Uživatelský avatar
smartchoicecz
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: ned 23. bře 2014 11:30:08
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3T
Tablet: Nexus 7 (2012)

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od smartchoicecz »

Dovolím si krátkou recenzi na tento stroj (Ulefon U7 / Tronsmart PS7 / Orientphone Mega Pro), aby noví zájemci o tento telefon mohli zvážit nákup tohoto stroje

Celkem jsem s menší časovou pauzou objednával 2 ks. První kus dorazil v pořádku (Pandawill), displej relativně dobře seděl, zadní kryt již nikoliv, tlačítko power button bylo takové vyviklané, celkově systém zasekaný. Nejvíce mě na něm štvalo to uvolněné power button tlačíko, takže po necelém 1 dni používání šel k novému majiteli. Obratem jsem objednal druhý kus (Geek), ten přišel relativně brzy po objednávce (cca 5-6 dní), co se týče zadního krytu, tak ten už perfektně seděl, ale to se již nedalo říci o displeji (ten byl jak na houpačce), power button tlačítko bylo OK, tak jsem hned nahodil ROM od Orientphonu ze 14.4. a začal testovat, bohužel jsem záhy zjistil, že je totálně mrtvý mikrofon. Než posílat zpět, nechal jsem si v místním shopu mikrák vyměnit (oprava 700 Kč – ano, dá se i levnějc, ale potřeboval jsem to rychle pořešit, poslat zpět by se vleklo a pojištěné poštovné cca 400 Kč a kdo ví jak by to bylo zpátky zase s proclíváním), ze shopu se mi podařilo vydundat aspoň partial refund ve výši 15 USD. Po opravě jsem telefon dále testoval a celkově musím říci, že co se týče kvalita / cena tak je to OK, ale systém je opravdu nedotáhnutý a např. skrolování obrazovky, tak tam jsem se dostal pocitově do éry mého původního jednojádrového HTC Desire pod maximálním vytížením. Sensitivita obrazovky není ideální a snad na všech telefonech co jsem měl a že jich nebylo málo (včetně asi desítky číňanů) byl toto asi nejhorší kousek). Kvalita hovoru byla OK, ale u obou kousků jsem se potýkal s nízkou hlasitostí hovoru (v tiché domácnosti to je OK, ale již na ulici máte problémy druhého slyšet). Suma sumárům kousek číslo 2 si našel nového majitele a já pár korun připlatil a zakotvil u mnou osvědčené značky. Celkově se tedy tento phablet nedá použít ani jako telefon, ani jako tablet. Do té chvíle, než někdo opravdu zapracuje na doladění ROM (už jich vyšlo dost, ale stále to je málo), tak nákup určitě nedoporučuji. Abych to tedy shrnul:

Klady:
+ cena (aktuálně cca 229.99 USD s SView pouzdrem) + DHL poštovné + případné DPH
+ FullHD displej, krásný, ostrý (horší je to již s osazením)
+ technická specifikace (8-jádro, 2GB RAM, 16 GB ROM)
+ úzké rámečky, na 7“ relativně kompaktní velikost
+ vyměnitelná baterie
+ DualSim

Zápory:
- Kvalita zpracování (houpavý displej, power button, nedoléhavý displej, HW problémy – nefční mikrofon)
- Nedoladěnost systému (pomalé sekavé skrolování)
- Sensitivita displeje, jeho odezva
- Nízká hlasitost hovoru
- Nabíječka k telefonu, která nepasuje do české zásuvky
- Nepodsvícená tlačítka

Recenze zrcadlí můj subjektivní názor na tento stroj a jejím cílem je informovat potencionální nové zájemce o případném nákupu tohoto stroje ...
dave8
Stálý androiďák
Příspěvky: 216
Registrován: úte 11. úno 2014 20:58:53
Typ mobilu / ROM: ulefone u7 ontheway

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od dave8 »

All : ja sa domnievam ze vyde opravena verzia back cover na u7 a spol, treba pockat, cheknut a kupit ...ja som tam nasiel 2chyby/nedoliehavosti
Objavil som fajn funkxiu vo vyvojarskom menu ze force 4x msaa in games a fakt to funguje a nema to ani ziadny vplyv na vykon, este testujem...ale kvalitka
Uživatelský avatar
smartchoicecz
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: ned 23. bře 2014 11:30:08
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3T
Tablet: Nexus 7 (2012)

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od smartchoicecz »

koukám, že máme nový alias tohoto telefonu a to CREATED N7 (http://www.aliexpress.com/store/product ... 79471.html), dokonce píší, že má Android 4.4, ale ROMku na stáhnutí se mi najít nepodařilo ...
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Ivanhoe »

nu pokud by někdo toužil po dvojsimkáči tak na etotalk.com slevnili Coolpad 9976A (případně ještě o chloupek méně je možno sehnat na
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-c ... roupsort=1

šel už někdo do Coolpade ?

Váňa

edit: jinak na 1949deal.com je již k dispozici LTE verze Huawei Honor/Mediapad X1
kobl
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 18. úno 2012 11:56:52
Typ mobilu / ROM: HTC g1

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od kobl »

Tak dnes mi prisly 3ks ulefoune u7 z happy hour od pandawilu. Myslel jsem si ze je to i s pouzdrem, protoze to bylo po vlozeni do kosiku o 10usd drazsi, ale tvrdi mi ze ne - nemate nekdo zkusenosti?:-)

Jinak po tom co jsem telefony objednal, se tu zacaly hemzit spatny recenze, coz me dost vydesilo. Vsichni resi touch screen a scroll. Mam fw koncici 330 (tedy stary) a s tim scrollem nemam problem. Prostredek displeje posouva pomalejc, jenze okraj(vlastne skoro ramecek) posouva tou silenou rychlosti - to mi prijde jako chteny a planovany.

Kvalita licovani plastu je u mych kusu perfektni, jedinou vytku bych mel na tlacitko power(ale to jenom protoze, jste to tu psalli, jinak by mi to bylo jedno a nevsimnul bych si toho)

Predtim jsem mel THL W300 a jedine v cem on vyhraval byl ten fotak (mel ten sony f 2.0). Jinak je tohle, kor jeste za ty penize fakt uplne super telefon a muzu ho s klidnym svedomim doporucit (aspon po 24hod intenzivniho testu)
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Kucko »

Uz sme to tu riesili, ze puzdro v cene nebolo! Nemali to ani v popise! Iba my v prvej varke sme ho dostali gratis za to 3-tyzdnove cakanie... :yes: A to ze ti pri platbe ukazalo vyssiu cenu je specialita pandawillu a jeho podareneho happy hour! Kto nie je dostatocne rychly, tak ho nekupi za tu prvotnu cenu, ktora je vacsinu urcena pre prvych 5 kupujucich. Aj ked mas v paypal tu prvu cenu, pri potvrdeni platby ti nabehne ta druha, kedze ta niekto zo styroch predbehol... :facepalm:
Ja osobne som s fonom nadmieru spokojny! Ten scroll mi nejako nevadi a pri trocha praxe si clovek zvykne na obcasne znizenie citlivosti. Beriem to tak, ze co by sme uz chceli za 200-220usd... :clap: Mam ten najnovsi FW z 23.4. a spokojnost! Odporucam!
Problem s displejom a krytom mali fony z prvej varky. Druha a tretia uz bola v poriadku. Mne prisli potom este 4 U7 a boli uz v poriadku. Ale aspon som si ako odskodne vydupal gratis puzdro a dalsiu baterku... :yes:
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ty kryty nejsou úplně ideální do dnes, ale je to podstatně lepší.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
dave8
Stálý androiďák
Příspěvky: 216
Registrován: úte 11. úno 2014 20:58:53
Typ mobilu / ROM: ulefone u7 ontheway

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od dave8 »

Ano stym scrollingom som si to aj ja vsimol! Je to feature
Mam pre vas nove vychytavky na
Screen lock and off - je notification lock button a tiez ikonka na desktope , da sa nastavit aj animacia a zvuk on off,
Potom
Fast5 task switcher - notification task switcher / ikonky na spustene aplikacie
Status volume plus - media volume control v notific./status bare
Slider widget na controlu hlasitosti celeho phonu
No a samo spolu stym swipestatus bar , mate fakt solidny android bez nutnosti pouzivat fyz.buttony na phone
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Kucko »

Dave, keby si bol trocha skusenejsi a cital viac for, tak zistis, ze najkomplexnejsou apkou na upravu roznych ficuriek pre cinanov a cisty android je GravityBox! Ak vies o co sa jedna, tak uz by si ju mal nainstalovanu... :P Ja na nej ficim uz davno a uplna spokojnost! :yes:
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
dave8
Stálý androiďák
Příspěvky: 216
Registrován: úte 11. úno 2014 20:58:53
Typ mobilu / ROM: ulefone u7 ontheway

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od dave8 »

Narazil som na jeden problemik, v hrach gt racing2, minigore2 , dost casto sa stane ze touch control nefunguje alebo funguje dost divne, nemate taky problem?
Kucko
Androiďák!
Příspěvky: 383
Registrován: pon 09. led 2012 11:23:56
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 20x
Bydliště: Záhorí... :-)

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Kucko »

NIE :DD :DD :DD
HTC DHD>HTC Evo 3D>SGN>SGN II>THL W9>Zopo ZP980>Zopo ZP990>iNew i6000>UMI Cross>Honor X1>UleFone U7>iFive mini 3GS>Huawei Honor X1>Huawei M2>Honor X2>Honor Note 8>Honor Note 10>Huawei Mate 20x
msmity
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 04. kvě 2014 16:28:23
Typ mobilu / ROM: S2

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od msmity »

Ahoj,nevite jak to je s dostupnosti huawei mediapad x1u nas? Nikde nemuzu nic najit. Dekuju
dave8
Stálý androiďák
Příspěvky: 216
Registrován: úte 11. úno 2014 20:58:53
Typ mobilu / ROM: ulefone u7 ontheway

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od dave8 »

Dalsi amatersky trik som objavil :DD
Treba vypnut animaciu okien v developer options a mate bleskovy task switching ....
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Ivanhoe »

time out
objednán Huawei Honor Mediapad X1 a to na
http://www.aliexpress.com/item/Pre-sell ... 94311.html za 309$

založil jsem nové vlákno spéšo pro X1
http://androidforum.cz/huawei-honor-med ... 55571.html

Váňa
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Ivanhoe »

Tož telefon byl již poslán, ale jinou (levnější, pomalejší) dopravou :facepalm: ... Handrkuji se nyní o nějaké náhradě.
Prosím, jak to na Aliexpress.com funguje. Může mi prodejce poslat přímo peníze anebo jenom nějaký kupón, který uplatním při dalším nákupu ???
A ještě jeden dotaz: jede tam nějaký čas Aliexpress protect, zhruba 3týdny... Jak to funguje, je to nějaká páka? Co se stane, když ten čas vyprší ? Díky moc za pomoc

Váňa
Uživatelský avatar
pk76
Robot
Příspěvky: 1214
Registrován: stř 04. led 2012 19:07:59
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od pk76 »

Může ti je poslat na tvůj PayPal účet. Máš možnost prodloužit dobu dodání - request to extend Purchase Protection ve tvé objednávce.
Ivanhoe
Androiďák!
Příspěvky: 262
Registrován: ned 02. říj 2011 22:05:50

Re: 7" phablety (obecná diskuze) Coolpad, Ulefone atd.

Příspěvek od Ivanhoe »

paypal ? I v případě, že platbu jsem neprováděl přes paypal ?
A co ta ochrana ? Co to znamená ?
Odpovědět

Zpět na „Ulefone U7 a jeho klony - Obecná diskuze“