Samsung Galaxy S5 mini - ROM/ROOT/FWAko nainštalovať nový FW ?

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Stevulek
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 09. led 2016 17:22:18
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 mini G800F

Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od Stevulek »

Čaute :D Potreboval by som vedieť ako by som mohol nainštalovať FW ktorý som stiahol zo stránky http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G800F/ pretože v mobile nemám možnosť LTE ale niekde na nete som videl že je to bežné že stačí nainštalovať len iný FW ... Tak prosím link alebo keby ste mohli rozpísať návod . A ešte jednu vec .... Rom a FW je to isté ?
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od verny94 »

V odkazu co si posílal, máš návod. Jinak je tu návod na Flash FW přes Odin.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
fifilis
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 04. lis 2015 19:58:26
Typ mobilu / ROM: s5 mini

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od fifilis »

Zdravím,
zkoušl jsem na G800F nainstalovat nemeckou verzi fw, ale vzdy mi to spadlo pri nahravani části hidden.img, nevíte proc? Díky
denial
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: ned 20. dub 2014 14:52:26
Typ mobilu / ROM: 0

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od denial »

lollipo? riesili to na xda

If you have problems with hidden.img during flash, then:
Remove usb cable and battery,
Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)
Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin
Add the firmware file to AP / PDA
Add PIT file: https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960685133 (re-partition option will tick automatically, is ok)
Click the start button, sit back and wait few minutes
fifilis
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 04. lis 2015 19:58:26
Typ mobilu / ROM: s5 mini

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od fifilis »

Díky, s tím .pit uz to šlo :clap:
bubin1990
Stálý androiďák
Příspěvky: 103
Registrován: pon 17. lis 2014 19:52:34
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5 (2018)

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od bubin1990 »

Zkoušel jsem několik různých ROM pro různé státy už od první uvolněné 5.1.1 a vždy stejná chyba. Dnes jsem se rozhodl založit zde téma protože už jsem si nevěděl rady a našel zde toto. Potvrzuji, že po vložení PIT souboru podle návodu je vše v pohodě a nový android 5.1.1 je konečně i na S5 mini ofiko cestou.
Díky za pomoc :palec:
tomík
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: stř 17. úno 2016 18:50:04
Typ mobilu / ROM: S7

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od tomík »

Ahoj bubline, jak ti šlape S5mini s 5.1.1? Jsou nějaké potíže s výdrží, plynulostí. Je patrné nějaké zpomalení/zrychlení systému? Rozepiš se.. :yes: , Díky za všechny, co se nemohou dočkat/spíše nedočkají Lollipopu.
Uživatelský avatar
kocinko
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 28. bře 2016 8:46:52
Typ mobilu / ROM: S5 mini SM-G800F ROM 4.4.2 Kitkat

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od kocinko »

Návod na nahratie Lollipop 5.1.1 oficiálnou cestou bez ROOT na S5 mini

Stiahnite si Firmware z tejto stránky:

Kód: Vybrat vše

http://www.sammobile.com/firmwares/download/64779/G800FXXU1BOK7_G800FDBT1BOK7_DBT/
Súbor je v RAR, tak ho v PC rozbalte aby vznikol inštalačný súbor G800FX.....md5
Jedná sa o Firmware pre Nemecko a je nebrandovaný. Je tam zopár apiek ktoré sa dajú odinštalovať. CZ a SK jazyk sa dá samozrejme pri štarte nastaviť. Po zaregistrovaní môžete sťahovať súbor zadarmo, ale rýchlosť je tak asi na 1 hodinu.


Ďalej si stiahnite PIT súbor z tadeto:

Kód: Vybrat vše

https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960685133
Bude ho treba aby flash prešiel korektne bez Fail hlášky. Stiahnie ho a rozbalte v PC



POSTUP FLASH FIRMWARE:

Pre istotu si zálohujete všetky údaje telefónu. Telefón by mal mať aspoň 50% nabitia batérie.

Vypnúť telefón a potom zapnúť download režim /hlasitost dolu, tlačidlo Home a Power tlačidlo/. Po zobrazení download režimu stlačiť hlasitosť hore aby sa zobrazila táto obrazovka :
Obrázek


Nainštalujte do PC program Odin z tejto stránky:

Kód: Vybrat vše

http://odindownload.com/
Spustite v PC Odin a pripojte telefón / v rámečku ID:COM by mal Odin zaregistrovať pripojenie telefónu/
Kliknite na kartu AP a pripojte z PC rozbalený Firmware súbor G800FX.....md5 /počkajte chvílu než ho Odin natiahne/[/b]

Obrázek





Kliknite v Odin vedla Options na kartu Pit, vyskočí hláška ktorú potvdíte OK. Pod Pit vznikla nová karta PIT. Kliknite na ňu a v otvorenom okne vyhladajte v PC stianutý rozbalený súbor KMINILTE_EUR_OPEN_HIDDEN50M.pit - pripojte ho.
Kliknite na kartu Start a počkajte na dokončenie inštalácie. Po inštalácii sa telefón reštartne, natiahne si nový Firmware + nejaké nemecké appky ktoré potom odstránite. Končí to úvodnou konfiguračnou obrazovkou akú ste mali pri prvom spustení telefónu.


Obrázek


PS:
1. dojem z Lollipop na S5 mini ?? Z počiatku mi chýbal v menu nastavovania biely negatívny text ako je na Kitkat, ale zvykol som si. Vonku pri väčšom svetle to je možno aj prínosom lepšej viditelnosti. Svižnosť systému je v pohode a zatiaľ som nezaregistroval nejaké lagovanie či zamrnutie. Výdrž batérie ešte neviem posúdiť - uvidím. Keď to ale mám objektívne zhrnúť a bez nadsádzky - Samsung do Lollipop toho moc navyše nanacpal a čakám skôr na výjdenie Marshmallow.
Testoval som už na S5 min Marshmallow CyanogenMod 13.0, ten šlapal super, ale system je až moc-moc orezaný, takže počkám na official verziu - ak vôbec vyjde pre nejaký štát....
DAB71
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. dub 2016 19:00:34
Typ mobilu / ROM: Galaxy S5 mini

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od DAB71 »

Zdravím,koukal jsem na tvůj návod,ale když jsem stáhnul ten Německý firmware do PC,tak není zabalenej a má koncovku bin.U tebe je koncovka md5.Jak je to možný?Díky za odpověď..DAB71
Uživatelský avatar
kocinko
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 28. bře 2016 8:46:52
Typ mobilu / ROM: S5 mini SM-G800F ROM 4.4.2 Kitkat

Re: Ako nainštalovať nový FW ?

Příspěvek od kocinko »

V dobe kedy som firmware sťahoval nebola ešte CZ a SK verzia.
Dnes sa už dá stiahnuť CZ verzia http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G800F/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stránka sammobile.com a jej odkazy sú oficiálne, súbor je zazipovaný a po rozbalení vznikne md5 súbor / neviem z akého dôvodu ti vznikla koncovka bin ??
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S5 mini - ROM/ROOT/FW“