Aréna telefonůHuawei p8 vs. nexus 5X

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od preclajsz »

Ahoj, mám možnost nákupu nového telefonu se slevou u kamaráda v práci. Vybírám náhradu za současný Nexus 5. Asi jediný telefon, který mě nějak zaujal je P8. Ale dlouho jsem neměl telefon s nějakou nadstavbou a bojím se trochu podpory (je šance na android 7?). Naopak N5X je super s ohledem na podporu, do karet mu také hraje senzor otisku prstu. Každopádně bych rád slyšel vaše názory na dané telefony, případně nějaké tipy.

Maximální rozpočet: 11000,- Kč

Předpokládané využití zařízení: Pracovní telefon, kvalitní fotografie, dobrý zvuk a dobrou výdrž na jedno nabití.

Požadavek na značku: Zavedené značky

Mnou navrhované modely: P8 vs. N5X
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od preclajsz »

Poradíte mi někdo nějaké alternativy prosím? :) Díky
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Gaston99 »

K tomu Tvému výběru bych klidně přidal Xperii Z2. V neděli bude k mání za výbornou cenu na Alze. Když tak se mrkni - https://m.alza.cz/sony-xperia-z2-black- ... ndroid_cpc" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Cleric »

U P8 bych se bál že Android ve verzi 7 asi nedostane a když už ano tak to bude tak rok po uvedení.

Jinak P8 je parádní foun, fotkám nemám skoro co vytknout. Snad jen nepodporu formátu RAW. Výdrž na baterii mě osobně přijde dobrá, ale i tak všude tahám Powerbanku :D

Tady bych šel asi cestou 5X, když už jsi zvyklí na řadu Nexus.

Z2 bych už asi nebral, přece inu je to starší kousek a podpora u něj letos skončí. Podle mě.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

P8 bude mit za 2-3 mesice rok po uvedeni takze bych s vic jak 6.0 nepocital.Kazdopadne kdyz bude dobre odladenej tak nezalezi az tak na verzi.
Prakticky jen u novych Nexusu mas jistotu updatu na 7 a 8 android.U vsech ostatnich maximalne tu 7.

Jak pise Cleric.Pokud si byl s N5 spokojenej tak proc ne.Rekl bych ze s novym N5X chybu neudelas.Prvni Nexus kterej foti opravdu spickove a navic s dobrou cteckou otisku prstu.
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od preclajsz »

No, problém je v tom, že se mi zpracováním P8 líbí daleko víc :D nejsem si uplně jistej jestli bych chtěl 5X kvůli tomu zpracování (nuda), přeci jen bych asi radši už zkusil něco s "vychytávkami". Jinak ohledně ceny, jedná se o rozpočet cca 11000 +- jelikož mám slevu 3,5k. Z2 bych asi také nebral, moc se mi nelíbí UI xperií. Možná něco dalšího?
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

Pokud by ti nevadilo 5.5" tak moc peknej kousek je Huawei G8.Nedavno sem si s nim hral u Vodafonu a dost o nem premyslim.Ctecka od Huawei ma oproti N5X navic spoustu i jinych funkci.
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od preclajsz »

5,5'' je už fakt moc. Těch 5,2 je pro mě strop, nejlíp těch 5 samozřejmě :)
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
martin___
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 24. lis 2015 20:50:08
Typ mobilu / ROM: Blackberry Z10
Tablet: Nexus 7 II

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od martin___ »

Okolo tech 11ti se uz da dneska sehnat Samsung S6. Ja do nej ted take asi pujdu :) Kdyz se zacal prodavat, tak ta optimalizace, lagy apod. byla hrozna. Ale v soucasnosti uz je to good. V poslednich srovnavacich videich (rychlost spousteni app) s prehledem obstal proti Sony Z5 compact. A to jeji obdobne vykony Snap. 810 nemusi tahnout takove rozliseni... Sony pritom maji skoro cisty android. Jako dlouholetemu odpurci TouchWiz se mi i dnes naopak zacina libit. Jinak za zminku stoji stoji i ta Z5 nebo take HTC ONE A9. Ta A9 ma zdaleka nejlepsi zpracovani jake jsem kdy videl. Na videu to moc nepoznas, ale ten pocit v prstech kdyz to drzis je neuveritelny :) Iphone je vedle toho cinska napodobenina. Nicmene pohani ji o neco slabsi Snap 617, ma vetsi ramecky a baterka je mensi. Ikdyz kvuli tomu procesoru to pry znat moc neni. Kazdopadne je to novinka a cena docela rychle spadla na necelych 13 i v renomovanych obchodech. Akorat proste v souctu jednotlivych bodu u me stoji vyse ta S6 :)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

Souhlas.HTC A9 je jeden z nej telefonu co se zpracovani tyce.Docela me prekvapilo jak v ruce klouze.Na to je potreba dat pozor.Podobne vybavene je i HTC One M8s.Nedavno sem ho mel a vesmes mu nechybi absolutne nic.Akorat ty rozmery nejsou zadna slava.

Od Samsungu mrkni i na novou radu A 2016.Ta nova A5tka vypada vazne dobre, ma ctecku a dokonce i slusnou baterku.

http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... -a5-a510f/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od preclajsz »

No se Samsungem na mě ani nechoď :D Ikdyž S6 je sice hezkej telefon, není to asi nic pro mě. Vzhledem k tomu jakou Samsung má politiku. A to HTC je sice hezké, ale ta baterka je dost malá teda, navíc už je trochu dražší.
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
martin___
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 24. lis 2015 20:50:08
Typ mobilu / ROM: Blackberry Z10
Tablet: Nexus 7 II

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od martin___ »

Nevim co mas na mysli tou politikou. Tezko argumentovat, nic blizsiho si neuvedl. Podle me je to v soucasnosti jediny vyrobce androidu, ktery celkem presne vy, kam smerovat. A znovu rikam, ze jsem jeste do nedavna patril mezi Samsung odpurce. Naopak telefony, ktere sis vybral, povazuji za spatne. Dohromady jsem mel doma tri Nexuse (z toho jeden tablet). Takze cisty android take ocenuji. Ale ta plastova prerostla hruza, co vydali ted, kdyz uz kazdy lepsi vyrobce pouziva sklo, kov atd... To proste za ty penize neni dobra koupe. Navic procesor, ktery je o neco lepsi nez v o 2 roky starsim nexu 5, musi tahnout vyssi rozliseni, takze spousta lidi mluvi o tom, ze neni o nic rychlejsi... Huawey je kapitola sama pro sebe. Je to dnes celkem hodne oblibeny a rozsireny vyrobce, co za malo penez dava hodne muziky, vcetne drazsich materialu. Ja ale rikam, ze z cinske firmy, kterou jeste vcera nikdo neznal, se lidr trhu pres noc nestane. Uz jsem par jejich modelu (vcetne tech top) v ruce mel. A neni to ono. Zaostala grafika neladici k material designu. Lagy, pomalost. Caste prehrivani, obzvlast u tech top kovovych.. A konstrukce take stoji za prd. Kov to je, je to kvalitni a velmi tenke. Ale ostre hrany a obycejny design. Proste placka. Na papire je to pekne zarizeni, ale ja rikam fuj :-0
Naposledy upravil(a) martin___ dne sob 30. led 2016 0:14:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

He he tak tos zabil :D Ty si videl nove Huaweie leda tak fakt na obrazku...o sw nemluve :D
A kdyz uz mluvis o parametrech tak si jeste jednou zkontroluj rozliseni u N5 a N5X ;)
martin___
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 24. lis 2015 20:50:08
Typ mobilu / ROM: Blackberry Z10
Tablet: Nexus 7 II

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od martin___ »

Tak jasne, proste jsem si to cele vymyslel, abych nastval lidi okolo sebe
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

Huawei ma jedno z nejlepsich zpracovani na trhu a shoduje se na tom skoro kazdej.Sam sem mel snad vsecky co za neco staly.
Co se sw tyce tak na srovnatelnem hardwaru muze Samsung jen zavidet.A co se vzhledu tyce?Krom toho ze je to dost subjektivni tak kdybys mel nejakyho novejsiho Huaweie v ruce tak bys vedel ze je tam tak stovka temat ktere jdou navic kombinovat takze si muzes upravit k obrazu svemu snad uplne vsecko (systemove barvy notifikacni listy, sms, dialeru, ikony aplilaci atd.).
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Zdenek34 »

martin___ píše:Lagy, pomalost. Caste prehrivani, obzvlast u tech top kovovych.. A konstrukce take stoji za prd. Kov to je, je to kvalitni a velmi tenke. Ale ostre hrany a obycejny design. Proste placka. Na papire je to pekne zarizeni, ale ja rikam fuj :-0
Dlouho jsem se tak nepobavil :DD
martin___
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 24. lis 2015 20:50:08
Typ mobilu / ROM: Blackberry Z10
Tablet: Nexus 7 II

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od martin___ »

S kvalitnim zpracovanim souhlasim. Asi jsem se nevyjadril nejlepe.
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od preclajsz »

Jen doplním můj názor na politiku Samsungu. Nějak nesouhlasím s tím, aby každý rok Samsung vyrobil plácnu 40 zařízení (telefonů). Je jasné že tím pádem o nějaké softwarové úpravě - odladění - nemá cenu moc hovořit. Je pravda, že jsem Samsung nikdy nevlastnil, ale to je dáno právě tímhle předsudkem. Na druhou stranu chápu, že se snaží zavděčit každému, tak aby jim to lidé kupovali. Přijde mi že už si pomalu, ale jistě vytvořili vlastní armádu oveček, co si začnou co rok kupovat nové vlajkové lodi. Poroto budou dál a dál kašlat na odladěnost.
K tomu N5X jsem také psal že zpracování je celkem nudné, právě ty plasty. Ale tam je to spíš o tom čistém androidu a čtečce prstu. A k té P8 si myslím, ač se samozřejmě jedná o subjektivní názor, že se jedná o zpracováním o jeden z TOP telefonů v této cenovce pod 10K. Takže ne nemyslím si že je to špatná koupě.

Mimochodem tohle mě celkem rozesmálo na oficiálních stránkách Huawei - viz. příloha
Přílohy
P8
P8
Bez názvu.png (789.23 KiB) Zobrazeno 2802 x
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od xanthor »

No kdyby i ty levné Samsungy běhaly výborně, tak by lidi měli menší motivaci kupovat ty drahé. :-) Jinak já jsem s S3 Neo pořád maximálně spokojený - nanejvýš bych ocenil novější Android.

Ad P8 - za prvé pod deset tisíc stojí leda šedivky, jinak cena začíná na 11 tisících. Za druhé by tam za tu cenu mohlo být něco lepšího než ty jejich slabé Kiriny (Cortex-A53, grafický výkon asi taky nic extra). A k tomu screenu - hlavně, že museli s číslováním začít od šestky (kde je Huawei P5 nebo P4?), aby měli větší číslo než Samsung a Apple. :-)
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Cleric »

Kirin sice není žádný trhač asfaltu, ale na dnešní hry určitě stačí. Tak i běh systému je na dobré úrovni, sem tam se sice zadrhne, ale není to nic strašného.
martin___
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 24. lis 2015 20:50:08
Typ mobilu / ROM: Blackberry Z10
Tablet: Nexus 7 II

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od martin___ »

Jeste jen doplnim, ty moje zkusenosti se tykaji spise levnejsich huaweju. Tak nejak u nas ve firme platim za cloveka, za kterym chodi, kdyz neco neumi nastavit atd. A huaweje jsou nejcastejsi zastupci. Jinak treba P8 jsem mel v ruce jen na krame. Takze toho se to hodnoceni tolik netykalo. Jen to na design. A abych to upresnil - tvarove je to v podstate vetsi iphone 5. A to je to, co mi prijde spatne. Dneska uz jsou jine trendy a nejde jen o vzhled, ale i prijemnost pri pouzivani.. Atd. Nedavno si kolega koupil Samsung J5. Je to low-end za 5,5k, ktery vzhledove skoro nerozeznas od lonskeho Ska. Na srovnavacich videich je ve spousteni aplikaci jeste rychlejsi nez S5... Procesor tam je ale samozrejme slabsi. Takze proto svuj nazor na Samsung menim. Zkratka uz se ty dnesni modely chovaji jinak. Je to i osekavanim funkci. Rada moznosti ze starych zarizeni zmizela. Obcas si na to nekdo stezuje. Neni to take tak dlouho, co se psalo, ze na optimalizaci pro nove modely bude Samsung spolupracovat primo s googlem. Tu teorii ohledne odladenosti kvuli velkemu mnozstvi chapu, ale myslim si, ze se to takto posuzovat neda. Samsung treba take vyrabi hodne procesoru, ted uz bude i pro Qualcom. A myslite si, ze kvuli tomu vyrabi horsi procesory? Jsou naopak nejlepsi. Jinak se mi to velke mnozstvi ruznych typu take nikdy moc nezamlouvalo.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

No me se nedrzela P8cka nejak super v ruce.Ale rozhodne lip jako S6tka.Tam se o ergonomii taky moc hovorit neda diky sklenenym zadum ktere frcely tak pred dvema lety....v dnesni dobe je to imho uz jen lacinej luxus.Kor kdyz Samsung delal vzdycky plastaky.Mohl vymyslet neco originalnejsiho.
Kazdopadne resit vzhled je zbytecnost.To at si rozhodne kazdej sam.
Lowendy od Samsungu bych sem vubec netahal.O tom je uplne zbytecne mluvit.

Souhlas s Clericem.Kirin neni trhac ale staci i na narocne hry.Staci mrknout na Galaxy A5 2015...zacinal na nejakych 12-13k a ma lowendovej snap410 a HD display.Takze si myslim ze na tom Huawei neni tak zle.
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od pedes »

xanthor - váš pocit nedostatečného výkonu u P8 plyne z osobí zkušenosti nebo jen z pocitu, že když je to Kirin, musí být nutně pomalý?
Osobně doporučuji si P8 osahat, otestovat. P8 samozřejmě není stavěn jako herní mobl, na druhou stranu v žádném testu nezklamal.
Pokud jde o zpracování, pak zde dlouhodobě Huawei ukazuje vysokou kvalitu.
Poku jde o číslování - oni nezačali od 6ky jak uvádíte. Byl zde jak Huawei Acsend P1 (ten byl ve více modifikacích a výbavách včetně verze s LTE), tak byl na trhu model P2, společně s tím existovala řada Y a řada G. Mimo to byla ješta řada D a řada s WindowsPhone.
Značení Androidích modelů se postupně snažil výrobce zjednodušit a zpřehlednit.
Vedle modelu G6xx posavil ještě model G6, který byl prodáván společně s řadou P6. Tyto dva ne sebe navazovali designem. Po modelu P 6 byl představen P7 a podobně pro řadu G přišla na svět G7. Mimo to pokračovala obměna v řadě G6xx. Po té následovala P8 k ní levnější P8lite a větší P8max. Vedle toho výrobce představil model G8 navazující na své předchůdce a přinašející třeba obměnu designu.
Nyní se plánuje představení modelu P9. Samozřejmě je zde ještě řada Mate, po které přišel Mate 7, následován Mate 8. K tomu tu je ještě model Mate S,který byl představen jako první mobil s forcetouch displejem.
Takže zpět k vašemu dotazu nebylo to proto,aby měl "vyšší cifru", ale v rámci zjednodušování označování. to samé bylo patrné například v OS Win. 3.x , 95, 98, 2000, Vista, XP, 7, 8, 8.x, 10.... Navíc byl před nějakou dobou vypuštěn sekundární název Ascend. Obecně nejníže stojí řada Y, byť některé z těchto medelů jsou velmi dobré a přitom levné. Následuje řada G,která přináší rozumnou cenu a zajímavý design a funkce. Po té je ze řada P, která nyní nabízí více variant výkonem počínae a výbavou a cenou konče. Po té ještě phablety Mate. Připomínám že P8 má zajímavou funkci kreslení světlemkterá je opravdu povedená.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od xanthor »

Kirin je - alespoň v některých případech - o dost pomalejší než Snapdragony 8xx. Na to není potřeba nic zkoumat, Kirin 935 používá low-end jádra Cortex-A53, i když na vyšší frekvenci než low-end telefony. Takže v operacích, kde se nevyužije příliš mnoho jader, často vítězí i starý Snapdragon 801 a takový QSD 810 je výkonově úplně jinde:
http://www.androidauthority.com/snapdra ... 35-651633/
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

To ze existuji vykonnejsi procesory neznamena ze telefon se slabsim procesorem nemuze byt rychlej.A samozrejme naopak.Mrkni na S4 se snapem 800 ci S5tku s 801.Procesor ok ale vsecko je zabite softwarem.Takze pouzity procesor jeste nemusi nutne znamenat lepsi beh systemu.
Jinak snapdragony nemaji konkurenci a je skoda ze Huawei obcas nepouziva tu nejvyssi 8XX radu...celkem by me zajimalo jak by slapal kdyz funguje dobre i na nejslabsi architekture .
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od xanthor »

Snapdragony mají konkurenci - Exynosy. :-) V tabletech pak ještě Tegru. Jak je to s ARM procesory Intelu netuším.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

Ano co se tyce CPU tak Exynos je konkurence.Co se tyce GPU tak to uz ani ne diky Mali (ne ze by to teda nestacilo) :)
Rekl bych ze Intel na tom bude velmi dobre.Ale nevim...nezajimal sem se o to moc.
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od preclajsz »

Stále jsem se nerozhodl, můžete mi nějak konstruktivně říct který ze zmíněných byste si osobně vybrali a proč? Díky
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Cleric »

Polož si otázku zda chceš čistý Android nebo nástavbu EMUI a s tím spojené riziko méně častých aktualizací nebo i dřívějšího konce podpory.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Huawei p8 vs. nexus 5X

Příspěvek od Mirda86 »

Ok tak za me Nexus.
Cistej rychlej android,dlouha oficialni podpora,vykonnejsi hw,ctecka otisku prstu.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“