THL 5000 - Obecná diskuzeZávady a problémy THL 5000

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
borisde2008
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 21. lis 2014 9:10:11
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge
Tablet: Samsung

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od borisde2008 »

dobre stiahnem,vyskúšam a dám vedieť
Uživatelský avatar
ZeusS
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 31. črc 2014 12:19:00
Typ mobilu / ROM: Xiaomi NOTE 3 SE [MIUI-8-1-3-0]
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend Y550

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od ZeusS »

Taky mam pruhy na displeji - 3 horizontální ve spodní části, ale moc to vidět nejde, jen na bílem pozadí. Jinak vše funguje dobře, i po několika "pěkných" pádech na dlažbu (ale tel mam pořad v silikonovém obalu) ;)
borisde2008
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 21. lis 2014 9:10:11
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge
Tablet: Samsung

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od borisde2008 »

Na telefóny s novým displejom musí ísť rom aspoň v 1.1.0, v starších rom nefunguje dotyková vrstva.
Ďakujem,tvoja rada pomohla takže ROOM je nahraná,možem kludne poslať do servisu.Ešte musím nejako nahodiť imei
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od rbarat »

martin_g píše:
Na telefóny s novým displejom musí ísť rom aspoň v 1.1.0, v starších rom nefunguje dotyková vrstva.
Toto je podľa mňa chybná informácia. Mam novší typ displeja a normalne mi fungovali aj staršie verzie ROM.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
borisde2008
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 21. lis 2014 9:10:11
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge
Tablet: Samsung

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od borisde2008 »

Takže ThL 5000 - FL - Update V1.1.0....funguje dobre a ide displej... neviem z akého dôvodu na verzii V1.0.6 nešiel.Ale podstatné je že sa mi to podarilo a aj imei som nahodil ,takže už je na ceste do servisu....
Ďakujem za rady,potom napíšem ako som z tým pochodil v servise
tomášek
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pát 26. zář 2014 18:10:00
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od tomášek »

Asi mně odešel z nějakého důvodu reproduktor u THL5000, mám ho rok. Nevydává daný zvuk, jen tak při reprodukci chrčí. Chci se zeptat, neznáte nějaký servis pro THL v Olomouci, Brně, kde to jsou schopni nejrychleji opravit, nechci na to čekat dlouho, a popřípadě jestli nevíte kolik oprava řádově má stát, díky.
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Tomáš Kubec »

600 Kč díl + práce + cca 150 Kč GSM anténa, jelikož ta stará většinou nejde použít. Je nalepená na repráku.

http://www.mnshop.cz/servisnilist.htm
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
vaja
Androiďák!
Příspěvky: 519
Registrován: čtv 30. srp 2012 16:19:36
Typ mobilu / ROM: THL 5000 Classic ROM v3.0
Mobil 2 / ROM: Bluboo Xtouch, XIAOMI Redmi Note 3 SE, POCO F1
Tablet: Huawei Mediapad 7 FW302u-root

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od vaja »

Uživatelský avatar
martin_g
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: sob 21. zář 2013 20:01:13
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od martin_g »

rbarat píše:
martin_g píše:
Na telefóny s novým displejom musí ísť rom aspoň v 1.1.0, v starších rom nefunguje dotyková vrstva.
Toto je podľa mňa chybná informácia. Mam novší typ displeja a normalne mi fungovali aj staršie verzie ROM.
Osobne otestované na čiernej verzii kupovanej cca pre 3 mesiacmi (odišiel slot na sd karty potreboval som vrátiť do továrenského stavu). Možno existuje ešte ďalšia várka ktorá nemá len nový displej ale aj iný digitizér.
THL 5000
Leonidas17th
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01. lis 2015 10:31:31
Typ mobilu / ROM: THL5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Leonidas17th »

Poprosím o pomoc,nakolko som absolutný začiatočník čo sa androidu týka
Poradí niekto prosím ako nastaviť proxy manuálne na THL5000?
Vyžaduje to odo mňa adblock plus keď sa snažím zbaviť reklám a vyskakovacích okien
Za boha sa neviem dostať v nastaveniach na proxy
Moc krát ďakujem
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Telewest »

na reklamy ti ziaden proxy netreba... root+ AdAway
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od rbarat »

Nainštaluj si Lite ROM 2.1, tam je už AdAway priamo zabudovaný a je to najlepšia ROM pre THL 5000.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od superpepino »

Toto není závada, ani problém: protože mám ještě druhý telefon, testuji výdrž THL5000 v minimálním provozu. Bez wifi /samozřejmě i internetu/, jen si to na chvíli denně zapnu na stažení a-mailů a aktualizaci aplikací. Zatím mně telefon na nabití funguje 9 dní a 17 hodin a baterie má ještě 63% !!! Fantastická baterie po roce užívání. Mám ještě nejnovější Zopo Speed 7 s Androidem 5.1, tam se pomalu bojím k vůli baterii něco zmáčknout a přesto každý den dobíjím.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od rbarat »

No to vieš, veľká baterka. Ja už po THL nič s malou baterkou nekúpim.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Pietro92
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pon 01. pro 2014 23:20:09
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson xperia mini ST15i
Mobil 2 / ROM: THL 5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Pietro92 »

Zdravím,

chci se zeptat máte někdo zkušenost s reklamací displeje? Na bílem pozadí mi jdou vidět 2 širší pruhy. Jeden mám u levé spodního okraje a druhý je o něco výše. Jde mi o to jestli má vůbec význam to posílat na reklamaci. Mám totiž obavu, že to je buď opravdu pádem z postele na zem a nebo to jen na pád uhrají...
Děkuji všem těm co mi poradí :) a přežijí mé otázky :D :)
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Tohle je opravdu těžké posoudit jestli to uznají, ale pruhy jsou dost častá závada po pádech. Bejvá to poškozením křemíkové vrstvy ve spodku LCD (je to vidět pod mikroskopem).
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
Pietro92
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: pon 01. pro 2014 23:20:09
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson xperia mini ST15i
Mobil 2 / ROM: THL 5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Pietro92 »

Děkuji, takže tomu moc nedávám. Navíc tel. mi už spadl takže nemůžu tvrdit, že to není tím. A na kolik by přišla zhruba oprava, respektive výměna?

Naštěstí to jde vidět jen na bílem podkladu tak snad se to nebude zhoršovat a nechám to tak
Děkuji všem těm co mi poradí :) a přežijí mé otázky :D :)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od rbarat »

Nejaký ten pruh na bielom displeji máme možno všetci, aj ja. V bežnej prevádzke to nie je to vidno, takže netreba nič riešiť. A nezhoršuje sa to, pokiaľ Ti telefón nebude opakovane padať :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Tomáš Kubec »

cena cca 2 až 2500 Kč + práce
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Thyc
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22. kvě 2015 19:37:14
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Thyc »

Zdravím Vás,

Mám mobilom problémy už dlhšie, že sa sám od seba reštartoval, dnes sa mi vypol, ale zapnúť už nejde iba nabehne obrazovka kde svieti logo THL a ostane to tam, vie mi niekto povedať ako naštartovať telefón? Pripadá mi to tak ako keby nechcel načítať android. Ďakujem za pomoc
Uživatelský avatar
rebas
Droid
Příspěvky: 1336
Registrován: úte 18. pro 2012 22:11:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3 + Lightning Launcher

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od rebas »

Pres flashtool budes muset nahrat romku do telefonu, zkus si treba otevřít vlakno o 2.1 lite romce a v prvnim prispevku by mel byt velmi dobry navod jak na to (od rbarata).
Tak jde čas s telefony: Huawei G300 --> LG Optimus L7 II P710 --> Lenovo P770 --> Lenovo P780 --> THL 5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi Redmi Note 3 SE --> Ulefone Power 3 --> Xiaomi Mi Max 3
Vždy používám launcher pro geeky a to: Lightning Launcher
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Tomáš Kubec »

To vypadá na mrtvou paměť. Tudíž výměna desky.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Thyc
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22. kvě 2015 19:37:14
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Thyc »

V twrp mi píše, že nemám žiadny OS skúšal som robiť to čo tento týpek vo videu http://highonandroid.com/android-roms/h ... ing-adb/3/" onclick="window.open(this.href);return false; lebo už mi nejde načitať ani SD kartu.

Bohužial to nepomohlo a nejde ani žiadna ina ROM ani recovery nič stále píše že neni OS a keď sa pokúsim flashnut niečo podľa toho návodu tak mi vypíše failed a chybové hlášky:
"Unable to mount /system"
"Unable to mount /cache"
"Unable to mount /data"
"Unable to mount /emmc"

Už fakt neviem čo s tým skúšal som všelijaké návody, uznajú mi reklamáciu ak som použival neoriginal rom (použival som Ultimate v3)? Mobil som kupoval asi pred rokom na SR, ale keď tam nedostanem originálnu ROMku asi nemám šancu že?

Ďakujem Vám zatial za odpovede
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Dostan tam hlavně originální recovery.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Thyc
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22. kvě 2015 19:37:14
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Thyc »

A vieš mi prosím poradiť ako?
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Tomáš Kubec »

SP flash tools
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od ax1qwer »

Ahoj, nevim jestli uz tu nekdo resil tento problem: dostalo se mi do rukou thl 5000, pekny stav, telefon normalne pri bootu i hraje, ale displej je cerny. Neukaze nic, ale podsviceni displeje funguje. Myslite, ze ma cenu reflash rom? Nevim, co bylo s telefonem delano predtim, ale krom displeje se zda jako plne funkcni. Nevite prosim, kde by mohla byt chyba ? Diky
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
Midar01
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. úno 2016 10:42:38
Typ mobilu / ROM: THL5000

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od Midar01 »

S THL5000 jsem celkem spokojen. Do úplné spokojenosti mi však chybí dvě věci - problémy s SD kartou a ukazatel zbývající kapacity nabití baterie.
:
1. Již podruhé mi začaly problémy s SD kartou - poprvé přestala SD karta (4GB) při focení ukládat fotky - chovalo se to tak, jakoby vše proběhlo v pořádku, ale místo fotky jen prázdný obraz. Po restartu běželo zase vše OK. Časem jsem vyměnil kartu za Samsung16GB, opět vše OK, ale pak při najednou přestalo stahovat fotky a videa z WhatsApp, restart pomohl jen na chvíli, následně došlo k poškození některých uložených fotek (třeba jen půlka fotky), nové fotky už nešly ukládat vůbec. Zkusil jsem SD kartu v PC naformátovat - hlásí to ochranu karty před zápisem.
2. Po nabití na 100% je zhruba po 4 dnech kapacita asi na 45%, pak to najednou hlásí třeba 75% a druhý den aniž mobil cokoliv ohlásí, totálně zdechne.

Máte někdo podobné zkušenosti a případně řešení?
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od ax1qwer »

Tak reflash stock romky nepomohl, stale cerny displej,
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
nerv
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. lis 2010 17:26:08
Typ mobilu / ROM: Xiaomi 12T Pro / MIUI 14.0 CZ SK Stable

Re: Závady a problémy THL 5000

Příspěvek od nerv »

to Midar01:

ad2) Ve foru je to zmineno nekolikrat -> Problem s chybne se zobrazujicim stavem baterie se vyskytuje u originalni ROM. Ja mam treba jednu z prvnich alternativnich ROM (Ultimate v1) a tam je jiz zobrazeni spravne.

ad1) Mam 32GB SD A-Data a obcas (cca 1x/mesic) se mi stane, ze na kartu nejde zapisovat. Chova se tak, ze se prepne z rezimu read write do read only nebot adresare i soubory jsou v telefonu videt a lze je otevirat, ale uz ne je modifikovat a nove zapisovat. Pak staci na urovni systemu (pres nastaveni) kartu jen odpojit/pripojit (je to korektni umount/mount karty na urovni systemu coz pri vypnuti telefonu byt vzdy nemusi) a vse je OK - tzn. bez poskozeni adresaru i souboru. Zajimave je to, ze se to stane pokazde, kdyz se spusti aplikace "AppMonster Pro Backup Restore" (po instalaci provadi automaticky zalohu ve formatu APK), takze nekorektni chovani prisuzuji prave teto aplikaci.
Karta nejde zformatovat v PC na jakem systemu = na widlich nebo na linuxu? Soubory adresare na karte jsou citelne a kopirovatelne? Jestli je odpoved na obe otazky negativni, tak bych si tipnul, ze je nakopnuta.
Odpovědět

Zpět na „THL 5000 - Obecná diskuze“