Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - ROM/ROOT/FWTelefon ztrácí data a chová se podivně...

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Pravidla fóra
Hledáte nějaké servisní středisko pro značku Samsung, nebo se chcete s ostatními podělit o své zkušenosti s některém servisem? Pokračujte do této sekce.

Navštivte také vlákno uživatele pRo_lama, který nabízí servis mobilních telefonů značky Samsung pro SR.
Odpovědět
Premek84
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 23. srp 2013 12:00:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio PMP7100D3G

Telefon ztrácí data a chová se podivně...

Příspěvek od Premek84 »

Zdravím všechny příznivce tohoto typu telefonu za kterého bych si asi nakopal prdel, že jsem do něj šel :-))

Před cca půl rokem jsem podle zdejších návodů úspěšně aktivoval účet super uživatele ( budu to říkat laicky... moc tomu nerozumím..to se přiznám ), ale povedlo se bez větších potíží... poté jsem tedy nainstaloval LINK2SD - vytvořil dva oddíly atd...vše podle pravidel a návodů...

Ale již pár týdnů mi telefon hrozně zlobí...uvedu v bodech pro lepší přehlednost...

a) i když mám všechny aplikace odkázány na SD kartu tak mi již nyní některé aplikace nejdou nainstalovat i když místa je dost v interní paměti... ale tohle pal čert...

b) do včerejška mi vůbec nic nešlo přesunout na SD kartu a když jsem chtěl v mobilu přesouvat fotky z interního na SD kartu tak to nešlo..SD karta se tvářila, že je poškozená, ale přesto z ní aplikace jedou a obrázky také...včera jsem ji naformátoval ( v PC ), ale k mému překvapení to vždy hodilo chybu a všechny data byly zpět... zkusil jsem to tedy v mobilu, ale ani tam formát neprošel a telefon se začal hrozně sekat atd... v noci jsem se už na to vykašlal a ráno zjistil, že najednou mám zpátky všechny aplikace které se nějak záhadné postupně vytratily.... např. MAPY.CZ, JABLOTRON, banka atd.... ( je pravda,že jsem také si zkoušel hrát v LINK2SD ) tak jsem to možná znova namapoval.....

c) dle úložiště mám momentálně v interní paměti zapráskanou pameť ( dle telefonu ) - obrázkama 2GB, ale nikde tam prostě nejsou!!!! vše je na SD kartě... jako kdyby míchal jabka a hrušky.. a já se vůbec nedostanu do galerie a je to pořád dokola..stačí restart telefonu a na chvilku to jede a po spuštění jakékoliv appky se opět do galerie nepodívám....

d) vrchol všeho bylo teď když jsem přesunul fotky z interní paměti na SD kartu ( po včerejším formátu a hraní si s link2sd) to konečně šlo..si říkám hůrá!! mám vyhráno...fotky se přesunuly... a po najetí za pět minut na SD kartu kde fotky na 1000000000% byli tam už ty nově přesunuté nejsou a jsou v prdeli!!! :DD

Opravdu už nevím - asi bych navrhoval tovární nastavení a pak znovu rootnout... určitě tu jsou návody, ale Vás prosím jako laik o nasměrování anebo alespoň rady...děkuji moc.....

P.
Premek84
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 23. srp 2013 12:00:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio PMP7100D3G

Re: Telefon ztrácí data a chová se podivně...

Příspěvek od Premek84 »

Ještě doplním, že teď jsem chtěl pomocí "průzkumníka" smazat z SD karty stáhnuté věci jako PDF atd ze složky extSDCard/download...označím a napíše mi to, že odstranění se nezdařilo.... :facepalm:
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Telefon ztrácí data a chová se podivně...

Příspěvek od verny94 »

B. Kup novou kartu. Tahle je na odchodu.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Premek84
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 23. srp 2013 12:00:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio PMP7100D3G

Re: Telefon ztrácí data a chová se podivně...

Příspěvek od Premek84 »

Zdravím...taky mě to napadlo...nicméně když tam dám novou SD kartu mohl bych vedět co mám pak provést, aby vše zůstalo jako teď? Děkuji....
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Telefon ztrácí data a chová se podivně...

Příspěvek od verny94 »

Ideálně samsung nebo san disk.
Zkusit zkopírovat data z ty odcházející karty pokud to půjde.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Premek84
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 23. srp 2013 12:00:37
Typ mobilu / ROM: Prestigio PMP7100D3G

Re: Telefon ztrácí data a chová se podivně...

Příspěvek od Premek84 »

Ahoj verny...

koupil jsem Sandisk - 16GB, rozdelil na dva primarni oddily, cca 14 a 2 ( plus minus ) - vymenil karty... prelinkoval - vse OK - parada!!!

ale...nevim jestli jsem to nezavinil tim, ze jsem presouval nektere programy ( NE SYSTEMOVE... ) na SD kartu... tedy linkoval...

ale bohuzel mi nekde zmizel Obchod play a bez toho jsem asi v..... pytli.... do tedka do slo..nic jsem nemenil...jen tu SD kartu :( diky za rady prosim,....
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Telefon ztrácí data a chová se podivně...

Příspěvek od verny94 »

Ono obecně přesouvat apky na paměťovku není dobré řešení. Ať už kvůli spolehlivosti karet, nebo jejich "rychlosti".

Nainstaluj google play jako apk.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Xcover2 (S7710) - ROM/ROOT/FW“