Synchronizace - Zálohování - KontaktyFTP/SMB server se zápisem na kartu bez rootu?

Vše co souvisí se zálohováním a synchronizací obsahu telefonu včetně nástrojů na správu kontaktů.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

FTP/SMB server se zápisem na kartu bez rootu?

Příspěvek od Libb »

Ahoj, marně hledám FTP server, který by uměl dobře pracovat s SD kartou na Android 6 Marshmallow.
Nejblíž, co jsem našel, je tohle: https://play.google.com/store/apps/deta ... .ftpserver
Bohužel, umí to zápis na kartu pouze v případě, že ji vyberu jako root a pak už se nedostanu do interní paměti. Navíc to umí zápis, ale ne mazání (Samsung S7).
Zná někdo jinou aplikace pro FTP server, která by uměla zápis na externí kartu a zároveň přístup do interního úložiště?
Musí to být bez rootu!

Dále: to samé, ale SMB server (sdílení z Windows). Tady jsem si na 99% jistý, že to nepůjde, protože bez rootu prý nejde použít porty pod 1024 a Windows zase neumí přistoupit na sdílený adresář na nestandardním portu.
Ještě mě napadá, že by to možná šlo pomocí NATu na routeru, že bych všechno, co jde na IP telefonu směřoval na jiný port, ale upřímně řečeno, tady narážím na hranici mých znalostí.
Řekněme, že to sdílení by mně stačilo doma, kde mám pod kontrolou router.

Díky předem za tipy!
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Odpovědět

Zpět na „Synchronizace - Zálohování - Kontakty“