Honor 5x - Obecná diskuzeSkúsenosti s používaním Honor 5X

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Shorty193
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: úte 05. úno 2013 22:02:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate
Tablet: iPad mini

Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Shorty193 »

Pani,

Aj aj poskulujem po tomto kusku. Momentalne mam honor 4X a v principe jedine co mi chyba je citacka prstov (pre niekoho blbost pre mna vec ktoru uz dlhsie chcem).
Coho sa obavam:
- Kvalita displaya (myslim citatelnost na slnku) rozlisenie mi staci HD
- Vydrz baterie (vyssie naroky na display a procesor) aby som si nepohorsil o viac ako 15 percent. 4X vie dat on screen time 5-6 hodin
- Citacka (funguje ozaj spolahlivo?)
- Procesor (cital som viac recenzii kde sa hovori o zasekoch a cakani a podobne) 4X ma v antutu tusim okolo 25 000 a vsetko(volania, spravy, internet, kancelraske aplikacie ako gmail, drive + messenger ako whattsup, viber a pod.) funguje hladko (samozrejme to neni trhac asfaltu ale narocne hry asi nehram, vlastne skoro nic nehram). Odladenost system je prikladna. Ocakavam ze 5X s androidom 5 by malo byt na tom este lepsie a s vysledkom okolo 36 000 by som ocakaval ze vsetko funguje ako ma.
- Dual 4G potrebujem aby internet bol na oboch slotoch 4G. Jazdim medzi SVK a AUT a mam sim z oboch krajin. 4X vie prepnut z ktorej karty ma ist internet spravy a volania a tak isto si aj vie nastavit ktora karta bude 4G a tym padom viem behom par sekund pri prechode hranic vyuzivat richly internet.

Vie mi niekto dat blizsie info k tymto bodom? Budem velmi vdacny.

Dakujem
Shorty
Lukino_
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pon 26. pro 2011 10:13:20
Typ mobilu / ROM: Honor 8

Re: Honor 5X

Příspěvek od Lukino_ »

Čitelnost na slunci: V nastavení je volba "zvýšit čitelnost na slunci". Já ji mám zapnutou a venku když bylo slunce se zvýšil jas displeje snad až za normu, která jde nastavit jako maximum. Barvy pak působí trošku uměle na úkor výborné čitelnosti, která asi jinak řešit nejde.

Baterie: Já jsem při aktivním používání (internet, volání, sms, hry) na 1dni 5minutách a zbývá ještě 15%. Data mám zaplá pořád 4G. Pravda, využívám jen 1 SIM slot.

Čtečka: Už ho mám přes týden a zatím žádný zádrhel. Funguje opravdu rychle a spolehlivě. Přiřazení spuštění aplikace pro jiný prst také funguje. Umožňuje nadefinovat až 5 různých otisků a při každém udělá jinou akci.

Procesor: Nic se neseká, občas si zahraju i nějakou hru a taky bez problému. Veškerá práce s telefonem je plynulá.

Dual 4G: Tady ti neřeknu na 100%. V jedné recenzi mě autor ujišťoval, že 100% podporuje 4G na obou SIM. Avšak v nastavení jsou sloty označeny jako "Karta 1 (MicroSIM) - 2G/3G/4G" a "Karta 2 (nanoSIM) - 2G". Nezkoušel jsem LTE ve druhém slotu.

Tolik moje zkušenosti
Julik
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 31. led 2016 23:41:30
Typ mobilu / ROM: LG L9II

Prvé dojmy z používania Honor 5x

Příspěvek od Julik »

Tak už som sa stal aj majiteľom Honor 5x. Zatiľ spokojnosť. Prechadzal som z LG L9 II takže zlepšenie v každom smere. Budu mi vadiť asi len drobnosti.
Mam problem s wifi ako tu už niekto pisal že sa mi automaticky nepripoji k sieti. Musim isť do nastaveni, vybrať sieť a pripojiť sa ručne.
Na nejakom videu som videl že v nastaveniach displeja sa da zapnuť zobrazenie rychlosti siete v stavovom riadku. Ja tam taku možnosť nemam.
Da sa niekde nastaviť farba informačnej diody? Taku možnosť som tiež nikde nenašiel.
Ešte som videl aj možnosť rozdeliť obrazovku na dve polovice a pracovať v koždom okne s inou aplikaciou. Ale to asi EU verzia nepodporuje. Alebo mate niekto takuto možnosť?
Za odpovede vopred ďakujem.
Marek007
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. lis 2011 19:34:32
Typ mobilu / ROM: Honor 5X
Tablet: iPad Mini
Tablet 2 / ROM: Galaxy Tab2, Nexus7

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Marek007 »

Hlásím se také mezi majitele 5X, spokojenėho majitele, kromě prvního rozčarování, že se virtuální tlačítka na obrazovce neschovávají a v prohlížeči má člověk k dispozici pouze cca 5", což jsem vyřešil externí apkou a v aplikacích, kde mi překáží se mi teď schovávají, tak už jsem spojený.
Přešel jsem z SG S4 a kromě bezdrátového nabíjení mi nic nechybí a ve všem je to pro mě víceméně změna k lepšímu. Při mém využívání je velkým plusem úžasná vydrž, pěkný vzhled, čtečka. Jako vždy jsem si nahodil Nova Luncher , takže jsem si vzhled uzpůsobil svému zvyku. Problémy s Wi-Fi nemám a OTG jsem nepoužíval ani v minulosti, kromě pár pokusů, NFC jsem měl, ale pro mě také k ničemu. Líbí se mi, že v této verzi androida se mi odemkne telefon, když se přiblížím s hodinkami Pebbld, ale díky dobré a pohodlné čtečce to není dnes ani potřeba.
Můj osobní názor, že je to dobrý a dostatečně výkonný telefon pro běžného uživatele :palec: , který nepotřebuje utrácet horentní sumy za vlajkové lodi, které jsou super-extra výkonné a nacpané spousty hovadin, které člověk většinou stejně nevyužívá, ale místo toho sebou tahá power banku a každy den nabijí.
Chenny
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 21. dub 2016 20:28:51
Typ mobilu / ROM: Honor 5X KIW-L21 original rom
Tablet: Teclast X98 Air III

Re: Zkušenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Chenny »

Tak jsem se stal také majitelem tohoto kousku. Po více jak týdnu používání zatím spokojenost. Telefon používám především jako firemni. Takže hlavně volání, nějaký ten internet a neustálá pošta. Připojení hlavně WiFi případně LTE. Hry na tom nehraju. Baterka dle mě výborná. Každý den odcházím z práce s hodnotou 85 -90% a telefon ukazuje výdrž 3-4 dny. A to mám v úspoře energie nastaven normální režim, čili maximální výkon.
Telefon má výbornou vychytavku, která se může hodit každému kdo používá telefon jako firemni a má v telefonu uloženy nebo synchronizovany stovky či více kontaktů a to, že vestavěný standardní dialer jak při odchozích, ale hlavně při příchozích hovorech standardně zobrazuje nejen jméno a telefonní číslo, ale i název firmy a dokonce i funkci volající osoby. Samozřejmě pokud tyto údaje máte u kontaktu zadané. To je pro mě nečekaná ale o to příjemnější vychytavka, protože zatím jsem to musel řešit externí aplikaci. Nesetkal jsem se s tím zatim ani u Nexusu, Samsungu, Sony, Asusu a nevím čeho všeho, co jsem měl.
Grafika podle mě také super. Taková jednoduchá a čistá.

Plusy jako dvě Sim + Sd karta asi nemusím zmiňovat.

Na běžné použití výkonu dost, na hry netuším.

Čtečku jsem zatím nezkoušel.

LTE funguje na obou slotech, ale ne najednou. Vždy je potřeba vybrat pouze jednu sim na které má LTE fungovat. Respektive na kterém slotu má fungovat 2G, 3G a 4G. Na druhém slotu pak bude jen 2G. Lze vybrat i která sim bude jako výchozí pro mobilní datové připojení.

Jedinou chybickou je zatím to opětovné nepripojeni na WiFi, ale dnes přišel update na B140, tak to třeba opraví.

Celkově velmi příjemné překvapení které podle mě strčí do kapsy i mnohem známější a renomovanejsi značky. Pokud teda člověk neporovnava se špičkovými modely, ale s modely obdobně vybavenými.

:palec: :clap:
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Traged »

Na hry je super, hraju na tom hitmana sniper, jen load je dlouhý.
Naposledy upravil(a) Traged dne pát 22. dub 2016 21:17:57, celkem upraveno 1 x.
packal42
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29. bře 2016 20:17:35
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Black

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od packal42 »

Chenny: odkud máš telefon? Z volného prodeje, nebo od operátora? Já mám od T-mobilu a aktualizace zatím žádná.
DirtyKing
Stálý androiďák
Příspěvky: 229
Registrován: úte 03. kvě 2011 4:50:57
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5T
Rom: Stock

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od DirtyKing »

Ja mam volny prodej a update mam. U operátora si budeš muset počkat.
packal42
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29. bře 2016 20:17:35
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Black

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od packal42 »

Jen jsem dopsal dotaz, aktualizace přišla. Teď ji instaluju.
dagyy
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. pro 2015 11:32:29
Typ mobilu / ROM: Honor 5X

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od dagyy »

Dají se prosím nějak editovat zástupci na stahovací liště?
Na tomhle telefonu jsem na to prostě nepřišel.
packal42
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29. bře 2016 20:17:35
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Black

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od packal42 »

Dají. Stáhneš lištu a horní polovinu, kde jsou ikony, posuneš nahoru. Pak se objeví tlačítko upravit.
dagyy
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. pro 2015 11:32:29
Typ mobilu / ROM: Honor 5X

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od dagyy »

Díky moc. Pátral jsem, ale jak koukám, tak špatně :palec:
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Jumbo78 »

Ono by stačilo si přečíst návod...
Pak tu je spousta úplně zbytečných dotazů
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
packal42
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29. bře 2016 20:17:35
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Black

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od packal42 »

A čemu to vadí? Server to snad snese, ne? A tohle není zrovna standardní věc, která je u každého androidu stejná. Pokud vím, rád odpovím.
Edit: U telefonu byl jen stručný návod, kde to není uvedeno.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Jumbo78 »

A když pak někdo "náhodou" použije hledání, najde milion stejných dotazů...
Ano, v mém předchozím příspěvku mělo být ještě napsáno "... nebo použít hledání"
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
dagyy
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. pro 2015 11:32:29
Typ mobilu / ROM: Honor 5X

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od dagyy »

Psal jsem, že jsem to hledal. Bohužel jsem hledal zřejmě špatně, protože jsem nebyl úspěšný.
Tímto se veřejně všem omlouvám, že jsem si dovolil se zeptat.
Už to víckrát neudělám.
1960
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: sob 11. srp 2012 8:41:12
Typ mobilu / ROM: Honor 5X
Mobil 2 / ROM: Alcatel Idol dualsim
Tablet: Alcatel

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od 1960 »

Co přinesla aktualizace?
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Traged »

aktualizuj a uvidíš , píšou zlepšení výkonu, google zabezpečení a další nespecifikované opravy chyb, takže by to mohlo řešit problém s wifi. má to 177 mb, což je na běžnou aktualizaci celkem dost.

update se jmenuje : KIW-L21C432B140
packal42
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29. bře 2016 20:17:35
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Black

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od packal42 »

Wifi mi už funguje bez problémů, telefon je plynulejší a subjektivně se zlepšila výdrž baterie.
Chenny
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 21. dub 2016 20:28:51
Typ mobilu / ROM: Honor 5X KIW-L21 original rom
Tablet: Teclast X98 Air III

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Chenny »

Potvrzuji, že Wi-Fi už mi také po aktualizaci funguje, i když první den se jí moc nechtělo :?

Baterie nevím. Mně přišla výborná i předtím. Žádné zadrháváni jsem předtím nezaznamenal, ale mám od prvního dne jiný launcher, tak možná je to tím.
1960
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: sob 11. srp 2012 8:41:12
Typ mobilu / ROM: Honor 5X
Mobil 2 / ROM: Alcatel Idol dualsim
Tablet: Alcatel

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od 1960 »

Používáte někdo chytré pouzdro/kryt/? Musi se něco nastavit v telefonu aby fungovalo?
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od Traged »

Nastavení/chytrá asistence(položka nad datum a čas)/další a tam to je.
1960
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: sob 11. srp 2012 8:41:12
Typ mobilu / ROM: Honor 5X
Mobil 2 / ROM: Alcatel Idol dualsim
Tablet: Alcatel

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od 1960 »

Dik, nastaveni aktivni, přesto funkcni napůl, asi proto, že není originální Huawei.
Uživatelský avatar
vico
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: ned 08. led 2012 21:23:59
Typ mobilu / ROM: honor 5X
Tablet: Samsung Galaxy Tab Note 8.0

Re: Skúsenosti s používaním Honor 5X

Příspěvek od vico »

Na XDA je nyní k dispozici Android 7.1 (Cyanogenmod / LineageOS 14.1).
Pokud oželíte čtečku otisků prstů, která zatím nefunguje, je systém plně použitelný.

Z tohoto cyanogenmodu je pak odvozeno mnoho dalších derivátů jako:
  • AICP
    Resurrection Remix
    Mokee
Některé systémy jsou založené i na staším Cyanogenmodu 13, jako MIUI8.

Vše zde:
http://forum.xda-developers.com/honor-5x/development
Odpovědět

Zpět na „Honor 5x - Obecná diskuze“